Top 100 firme — Construcții, Cluj după creștere YoY în 2013
532 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 107,5 %, iar liderul atinge 2.251,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROJECT EXCAV SRLnou | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 2.251,1 % | 228,6 K RON | |
| 2 | 2.HASIM CONSTRUCT SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1.007,3 % | 174,6 K RON | |
| 3 | 3.RAI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 850,7 % | 479,3 K RON | |
| 4 | 4.ELAZIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 815,2 % | 12,6 K RON | |
| 5 | 5.MAO IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 807,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.TOPREZ INSTAL SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 725,7 % | 38,3 K RON | |
| 7 | 7.JTM IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 612,2 % | 219,1 K RON | |
| 8 | 8.TAMAS GEBE CONSTRUCTION SRLnou | Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj | 560,8 % | 495,8 K RON | |
| 9 | 9.VERTONI CASE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 558,5 % | 655,3 K RON | |
| 10 | 10.PALDOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 548,1 % | 327,4 K RON | |
| 11 | 11.FOC PROIECT SERVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 545,2 % | 604,2 K RON | |
| 12 | 12.D&M CONSTRUCT SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 520,1 % | 492,6 K RON | |
| 13 | 13.CASTOLIN INVEST SRLnou | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 512,5 % | -194,9 K RON | |
| 14 | 14.FLORYSA INSTAL SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 503,8 % | 31,3 K RON | |
| 15 | 15.ANVJ DESIGN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 490,1 % | 950,2 K RON | |
| 16 | 16.ROMFEROVIA S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 445,1 % | 846 RON | |
| 17 | 17.KRAWK SRL▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 382,3 % | 599,8 K RON | |
| 18 | 18.IRONCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 380,6 % | 22,6 K RON | |
| 19 | 19.ZECO ELECTRONICS AND IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 353,6 % | 185,8 K RON | |
| 20 | 20.HOLLSIM SRLnou | Sat Răscruci, Comuna Bonţida, Cluj | 349,3 % | 40,3 K RON | |
| 21 | 21.BECHTEL INTERNATIONAL INC SRL RENO NEVADA SUA SUCURSALA CLUJ NAPOCA ROMANIAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 342,2 % | 246,7 mil. RON | |
| 22 | 22.CONARH DESIGN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 330,7 % | 228,6 K RON | |
| 23 | 23.BEYFIN ROMANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 312,9 % | -7,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ELECTRA INSTAL SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 309,9 % | 15,5 K RON | |
| 25 | 25.AGROMERA SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 306,5 % | 8 K RON | |
| 26 | 26.SAFIT INST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 300,4 % | 9,8 K RON | |
| 27 | 27.SAMI VALY COMSERV SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 296,3 % | 363,3 K RON | |
| 28 | 28.ENKA CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT BV AMSTERDAM SUCURSALA CLUJ ROMANIAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 293,3 % | 246,6 mil. RON | |
| 29 | 29.N.G. PROFIL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 286 % | 205,5 K RON | |
| 30 | 30.ALMIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 271,3 % | -284 K RON | |
| 31 | 31.ELLBREND SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 269,4 % | 294,6 K RON | |
| 32 | 32.NOVAS CONSTRUCT CONSULTING SRL▲ 194 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 249,9 % | 44,8 K RON | |
| 33 | 33.LUKACOM INVEST SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 249 % | 208,9 K RON | |
| 34 | 34.ESCORT DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 246,2 % | 180,3 K RON | |
| 35 | 35.IMSAT SERVICE CLUJ SA▲ 428 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 240,8 % | 482,7 K RON | |
| 36 | 36.ARQUIHOME INTERNATIONAL SRL▲ 279 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 237,4 % | 347,4 K RON | |
| 37 | 37.RECONSTRUCT SAnou | Municipiul Turda, Cluj | 236 % | 1,8 K RON | |
| 38 | 38.GRUP TAURUS DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 235,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.RUTEGA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 232,8 % | 341,1 K RON | |
| 40 | 40.NAGEL GRUPPE SRLnou | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 215,2 % | 267,3 K RON | |
| 41 | 41.FLAUR CONSTRUCT SRL▲ 447 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 211,4 % | 2,6 K RON | |
| 42 | 42.MILITARY & SPORT S.R.L.▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 209,1 % | 75,6 K RON | |
| 43 | 43.MAOK INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 207,2 % | 2 mil. RON | |
| 44 | 44.SEB NATH SRLnou | Sat Buneşti, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 203,8 % | 46,6 K RON | |
| 45 | 45.CALPISI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200,2 % | 135,8 K RON | |
| 46 | 46.ELETRIX SRLnou | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 199,8 % | 413,9 K RON | |
| 47 | 47.ELAS IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 197,6 % | 49,1 K RON | |
| 48 | 48.TAZOC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 191,6 % | 61,5 K RON | |
| 49 | 49.C.E.R. EDIL SRL▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 188,5 % | 96 K RON | |
| 50 | 50.NEGOIU CONSTRUCT SRL▲ 448 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 187,7 % | -3,2 K RON | |
| 51 | 51.AGRITRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 186,9 % | 457 RON | |
| 52 | 52.AIKON SRL▲ 26 | Municipiul Dej, Cluj | 185,6 % | 7,2 K RON | |
| 53 | 53.IMOBILIAR PENSIONS SRL▲ 12 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 185,3 % | 329,3 K RON | |
| 54 | 54.WEBERBAU SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 184 % | 57,5 K RON | |
| 55 | 55.TEODANIC CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 178,6 % | 1,7 K RON | |
| 56 | 56.NICOL ROM SRL▲ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 177,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.APAREZ CONSTRUCT SRLnou | Sat Sânmărghita, Comuna Mica, Cluj | 175,2 % | 30,7 K RON | |
| 58 | 58.DAN KEG EXIM SRL▲ 379 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 173,4 % | 38,9 K RON | |
| 59 | 59.ASCENDO TECH SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 172,7 % | 82,4 K RON | |
| 60 | 60.SABTOTAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Jichisu de Jos, Comuna Jichisu de Jos, Cluj | 163,7 % | -17,7 K RON | |
| 61 | 61.DELCONSTRUCT TOTAL SRLnou | Sat Ceanu Mare, Comuna Ceanu Mare, Cluj | 163 % | 2,1 K RON | |
| 62 | 62.BERES CM SRLnou | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 162 % | 638,3 K RON | |
| 63 | 63.BUILDING REAL ESTATE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 158,3 % | -3 mil. RON | |
| 64 | 64.RUSALM CONSTRUCT SRLnou | Sat Luncani, Comuna Luna, Cluj | 158 % | -98,3 K RON | |
| 65 | 65.DELTA SERV SRLnou | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 153 % | 42,3 K RON | |
| 66 | 66.A GLASS GROUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 149,4 % | 19,6 K RON | |
| 67 | 67.GUSCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 148,1 % | 186,8 K RON | |
| 68 | 68.IIT CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,3 % | 73,7 K RON | |
| 69 | 69.SAB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146,5 % | 34,7 K RON | |
| 70 | 70.FIDECO PROD IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 144,1 % | 64,4 K RON | |
| 71 | 71.SFDRUM CONSTRUCT SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 141,1 % | 269,2 K RON | |
| 72 | 72.PAVILEX SRL▲ 210 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 138,3 % | 124,8 K RON | |
| 73 | 73.MAV CONSTRUCT SRL▲ 56 | Municipiul Dej, Cluj | 136,6 % | 4,2 K RON | |
| 74 | 74.KAMEN PAZIN SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 136,5 % | 27,1 K RON | |
| 75 | 75.ELECTROPLUS SRL▲ 305 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 136,2 % | 30,3 K RON | |
| 76 | 76.MELVAT PK SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 135,2 % | 23 K RON | |
| 77 | 77.ELC SERVIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 133,2 % | 43,3 K RON | |
| 78 | 78.PAULA & LUCA SRLnou | Sat Moldoveneşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 128,2 % | 142,2 K RON | |
| 79 | 79.WINCON SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 127,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 80 | 80.ROSTAR BATI SRL▲ 3 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 127,5 % | 653,8 K RON | |
| 81 | 81.ELECTRO ARIS SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 127,2 % | 34,2 K RON | |
| 82 | 82.FEŞNIC CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 126,5 % | -83,1 K RON | |
| 83 | 83.COMPACT NOVA SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 125,7 % | 22 K RON | |
| 84 | 84.G B GANZ ROMANIA TERMOTEHNICA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 124,9 % | 147,9 K RON | |
| 85 | 85.MAGIK CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 123 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.UNIWOOD SRLnou | Sat Călăraşi, Comuna Călărasi, Cluj | 122,1 % | 7,8 K RON | |
| 87 | 87.ALYDAN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 121,6 % | 44,6 K RON | |
| 88 | 88.SAMUS INVEST CONSTRUCT SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 121,6 % | -8 K RON | |
| 89 | 89.MEXHOUSE CONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 120,5 % | 58,7 K RON | |
| 90 | 90.CANTABRIA CONSTRUCT SRL▲ 379 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 119,8 % | 180,4 K RON | |
| 91 | 91.BUILD V TRAV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 117,7 % | 2,5 K RON | |
| 92 | 92.TIC SOLUTION SRL▲ 115 | Municipiul Turda, Cluj | 113,7 % | 220,2 K RON | |
| 93 | 93.CRIAARI SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 112,8 % | -89,8 K RON | |
| 94 | 94.BARUCH MANAGEMENT SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 111,5 % | 19,8 K RON | |
| 95 | 95.VARGA MIHAI CONSTRUCT SRLnou | Sat Inucu, Comuna Aghireşu, Cluj | 109,8 % | -600,8 K RON | |
| 96 | 96.EPIC SERV SRL▼ 5 | Municipiul Dej, Cluj | 109,2 % | 163,1 K RON | |
| 97 | 97.IONELA CONSTRUCT SRL▼ 40 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 109 % | 119,4 K RON | |
| 98 | 98.NEOX CONSTRUCT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 108,6 % | 10,4 K RON | |
| 99 | 99.DANILO CONSTRUCT SRLnou | Sat Orman, Comuna Iclod, Cluj | 108 % | 73,7 K RON | |
| 100 | 100.INDUSTRIAL SERVICES INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,5 % | 415,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Cluj
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
154 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
640 firme · 3,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
641 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.879 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
700 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
301 firme · 493,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
42 firme · 474,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
49 firme · 428,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
404 firme · 317,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
48 firme · 283,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
245 firme · 235,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
260 firme · 192,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
233 firme · 127,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
38 firme · 124,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
31 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
204 firme · 73,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
64 firme · 52,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
83 firme · 28 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
62 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
43 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 1,2 mil. RON