Top 100 firme — Sănătate, București după creștere YoY în 2019
1.662 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 123,1 %, iar liderul atinge 2.458,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRELE MEDICALE POLIANA S.R.L.▲ 889 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.458,9 % | -4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.COURSERA EDU S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.108,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.DR. FELIX HAIR IMPLANT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 855,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.BESMAX LIFE SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 788,5 % | -2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.ATANASIU DENT IMPLANT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 721,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.PRIVATE SENIOR CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 715 % | 808,3 K RON | |
| 7 | 7.NOAL DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 637,6 % | 127,5 K RON | |
| 8 | 8.MEDILAB MEDICAL CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 616 % | -1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.DENTALINE MEDICAL SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 587,7 % | 172,7 K RON | |
| 10 | 10.ELOS LASER CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 507,2 % | 878 K RON | |
| 11 | 11.SANO CARE DENT SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 479,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ROSMED ÎNGRIJIRI LA DOMICILIU SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 460,9 % | 529,5 K RON | |
| 13 | 13.KV DENTAL CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 460,2 % | 483,9 K RON | |
| 14 | 14.DENTLAND SRL▲ 1.239 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 447 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.MMH ACTIVITATE MEDICALĂ SRL▲ 82 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 410,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 16 | 16.KSSDOR KINETICS SRL▲ 506 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 406,8 % | 987,6 K RON | |
| 17 | 17.FAST MEDICAL SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 392,6 % | 500,4 K RON | |
| 18 | 18.MONONA GROUP TRADING INT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 384,4 % | 653,1 K RON | |
| 19 | 19.ORTHO AESTHETICS S.R.L.▲ 803 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 368,7 % | 177,2 K RON | |
| 20 | 20.COMPANIA MUNICIPALĂ MEDICALA BUCUREȘTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 361,5 % | -3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.CAG HEALTHCARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 348,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.GERMAN SYSTEM DENT SRL▲ 785 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 298,1 % | 64,2 K RON | |
| 23 | 23.XPDENT CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 295,1 % | 135,4 K RON | |
| 24 | 24.PREMIUM OFTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 292,3 % | 361,3 K RON | |
| 25 | 25.POLICLINICA BABA NOVAC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 291,9 % | 144,8 K RON | |
| 26 | 26.EVOLUTION DENT CAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 288,4 % | 181,4 K RON | |
| 27 | 27.FAMILY GREEN HOUSE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 284,5 % | -113,4 K RON | |
| 28 | 28.HIGHTECH MEDICAL SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 279,7 % | 280,6 K RON | |
| 29 | 29.AEL LIFE INVESTMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 271,7 % | 338,5 K RON | |
| 30 | 30.GAUSS CLINICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 271,6 % | 120,5 K RON | |
| 31 | 31.CAPELLA DENTAL CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 263,5 % | 52,6 K RON | |
| 32 | 32.CABINET MEDICAL DR. TUFĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 252,3 % | 169,3 K RON | |
| 33 | 33.RIADENT MEDICAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 250,7 % | 302,3 K RON | |
| 34 | 34.CARDIOCARE CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 236,6 % | 722,1 K RON | |
| 35 | 35.DENTOP CLINIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 232,4 % | 261,5 K RON | |
| 36 | 36.SYS DENTAL CARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 226 % | 101,4 K RON | |
| 37 | 37.EURO MEDICAL EVOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 224,6 % | 458,4 K RON | |
| 38 | 38.DTC DENT S.R.L.▲ 53 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 224 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.DENTALMED KIDS SRL▲ 647 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 218 % | 402,7 K RON | |
| 40 | 40.ZÂNA MĂSELUŢĂ MED CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 217,9 % | 163,5 K RON | |
| 41 | 41.ALEXDOR MEDICAL SERVICII SRL▲ 769 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 207,2 % | 569,7 K RON | |
| 42 | 42.ELENA MARTIN AESTHETICS SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 206,1 % | 1 mil. RON | |
| 43 | 43.ESTET-X CHIRURGIE ESTETICA SRL▲ 541 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 205,3 % | 731,5 K RON | |
| 44 | 44.STIERONA HOLL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 204,1 % | 649,8 K RON | |
| 45 | 45.SMILE UP PREMIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 197,7 % | 34,8 K RON | |
| 46 | 46.LAPAROSCOPIE XXI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 196,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 47 | 47.CENTRUL EUROPEAN DE IMPLANTOLOGIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 192,1 % | 905,8 K RON | |
| 48 | 48.HIPERCLINICA TULKAREM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 189,7 % | 199,7 K RON | |
| 49 | 49.CLINICA MAGIC SMILE SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 187,4 % | 821,5 K RON | |
| 50 | 50.DIAPSIHOMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 183,3 % | 309,5 K RON | |
| 51 | 51.TOSCA DENT CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 182 % | 3,9 K RON | |
| 52 | 52.SENIOR DENTAL SRL▲ 169 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 179,4 % | -42,3 K RON | |
| 53 | 53.CĂMIN DE BĂTRÂNI PERFECT RESIDENCE SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 178,6 % | 793 K RON | |
| 54 | 54.LIFE PERIO CARE SRL▲ 283 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 177 % | 936,6 K RON | |
| 55 | 55.ANGEL MANAGEMENT NETWORK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 176,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 56 | 56.SEMPRE SORIDENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 174 % | 242,4 K RON | |
| 57 | 57.CAREGIVERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 173,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.MICUL FRANCEZ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 167,4 % | 268,5 K RON | |
| 59 | 59.PODI-MED SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 164,5 % | -54 K RON | |
| 60 | 60.VALDOR MEDICAL SRL▲ 1.223 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 161,1 % | 400,7 K RON | |
| 61 | 61.PROSCHON MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 158,6 % | 69 K RON | |
| 62 | 62.EURODENT MILLENIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 157,4 % | 87,3 K RON | |
| 63 | 63.MEDICAL DENTAL PLANET SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 156,8 % | 340,3 K RON | |
| 64 | 64.HERZVERSTAND MED S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 156,2 % | 186,6 K RON | |
| 65 | 65.SENIORS' HEAVEN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 155,4 % | 128,8 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL MEDICAL SANART SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 154,8 % | 254,2 K RON | |
| 67 | 67.STEFLOREL IMPEX SRL▲ 1.285 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 154,3 % | 66,8 K RON | |
| 68 | 68.MEDICAL CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153,1 % | 236,2 K RON | |
| 69 | 69.E.DUMAN CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 153 % | 103,5 K RON | |
| 70 | 70.EDDARO&MAVRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 152,6 % | 123,2 K RON | |
| 71 | 71.EBS FOR KIDS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 151,9 % | 123,8 K RON | |
| 72 | 72.COLOANA MEDICALĂ PREMIUM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 150,8 % | 145,9 K RON | |
| 73 | 73.EXCELDENT PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 150,5 % | 227 K RON | |
| 74 | 74.CITY DENT PRACTICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 149,5 % | 98,6 K RON | |
| 75 | 75.HERA MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 149,3 % | 145 K RON | |
| 76 | 76.UPTOWN ESTHETICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 147 % | 520,2 K RON | |
| 77 | 77.DERMA HEALTH&BEAUTY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 143,3 % | 402,7 K RON | |
| 78 | 78.LEARNING RIO SRL▲ 1.316 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 143,2 % | -43,1 K RON | |
| 79 | 79.ALBI DENT EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 142,1 % | -270,1 K RON | |
| 80 | 80.MEDI PRO CONSULT SRL▲ 261 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 141,6 % | 779,2 K RON | |
| 81 | 81.DR. ANA MARIA BIOLAN DENTAL PRACTICE SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 140,9 % | 283,5 K RON | |
| 82 | 82.CENTRUL DE ORTOPEDIE PEDIATRICĂ ROSANA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 139,2 % | 370,8 K RON | |
| 83 | 83.MEDIMA HEALTH S.A.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 138,5 % | 21,2 K RON | |
| 84 | 84.MEDICAL DAY-LABORATOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 138,2 % | 256,3 K RON | |
| 85 | 85.NATURA MONTESSORI SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 137,5 % | 62,6 K RON | |
| 86 | 86.ONE LIFE SRL▼ 72 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 135,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 87 | 87.VASCULARTE SRL▲ 943 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 132,3 % | 358,7 K RON | |
| 88 | 88.ZENMED CLINIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 131,7 % | 154,3 K RON | |
| 89 | 89.DR. DENT MEDICAL SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,6 % | 108,2 K RON | |
| 90 | 90.ORTORITMICO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,2 % | 229,2 K RON | |
| 91 | 91.CABINET MARPOPLIFE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 128,8 % | 54,9 K RON | |
| 92 | 92.COPIII MONTESSORI SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 128,4 % | -182,3 K RON | |
| 93 | 93.SMART DENTAL SOLUTIONS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 126,4 % | 12,8 K RON | |
| 94 | 94.IMUNOMEDICA PROVITA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 126,1 % | -7,2 mil. RON | |
| 95 | 95.SENSE LABORATORIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 125 % | 17,8 K RON | |
| 96 | 96.SUPERDIET CLINIC SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 124,7 % | 150,5 K RON | |
| 97 | 97.MEDPROVISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 124,4 % | 685,8 K RON | |
| 98 | 98.ALESS DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 123,6 % | 261,9 K RON | |
| 99 | 99.BIOCARE DENTAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 123,4 % | 41,1 K RON | |
| 100 | 100.NUTRIMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 123,1 % | -383 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — București
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
2.726 firme · 8,5 mld. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
2.588 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
87 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
813 firme · 889,1 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
56 firme · 863,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
411 firme · 583,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
77 firme · 159,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
180 firme · 146,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
211 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
51 firme · 33 mil. RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
19 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
17 firme · 9 mil. RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
22 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
36 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8799
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 350,4 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 0 RON