Top 100 firme — IT și comunicații, București după creștere YoY în 2024
5.446 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 435,6 %, iar liderul atinge 14.350,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MD INFORMATIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14.350,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 2 | 2.AVANDOR INTERNATIONAL SRL▲ 2.065 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9.174,9 % | 7,9 mil. RON | |
| 3 | 3.NORGRAYS HILL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.556,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.AXIVANT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4.664,8 % | 442,5 K RON | |
| 5 | 5.TECHMARK INNOVATIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4.571,1 % | 940,1 K RON | |
| 6 | 6.APTENDO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.873,4 % | 628,1 K RON | |
| 7 | 7.BRAMA TEL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.637,2 % | 12,2 K RON | |
| 8 | 8.RECONOMY ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3.473,1 % | -154,6 K RON | |
| 9 | 9.BOOKVITALS APP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.096,1 % | -19,1 mil. RON | |
| 10 | 10.CELLPHONE GROUP IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3.059,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.M SHOT S.R.L.▲ 4.940 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.115,3 % | 248,6 K RON | |
| 12 | 12.ADVICE INFORMATION TECHNOLOGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.900,2 % | 3 mil. RON | |
| 13 | 13.YOUGOV CP ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.594,4 % | -5,1 mil. RON | |
| 14 | 14.YANCOOL S.R.L.▲ 4.968 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.459,8 % | 8 mil. RON | |
| 15 | 15.ELECTRONIC SKILLS S.R.L.▲ 118 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.453,2 % | 7,2 mil. RON | |
| 16 | 16.VERIFIED TECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.245,6 % | 101,5 K RON | |
| 17 | 17.VSR BUCHAREST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.196,6 % | 944,5 K RON | |
| 18 | 18.FIVEPLUS SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.080 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.INTEGRATED INTERNATIONAL PAYROLL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.079,4 % | 64,9 K RON | |
| 20 | 20.INTERACTIVE E-SOLUTIONS S.R.L.▲ 205 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 992,7 % | -374,9 K RON | |
| 21 | 21.DEMIOURGOS HOLDINGS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 980 % | 171,4 K RON | |
| 22 | 22.CYBROPS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 948,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.ABX 2.0 RESOURCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 911,6 % | 833,6 K RON | |
| 24 | 24.GLOBSATIP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 861,2 % | 6,3 mil. RON | |
| 25 | 25.TREMEX GAMES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 857 % | 455,6 K RON | |
| 26 | 26.SAMANTA CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 848,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 27 | 27.EVERYWHERE HUB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 840,6 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.FRESH EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 837 % | 971,4 K RON | |
| 29 | 29.SND CONSULT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 828,2 % | 842,9 K RON | |
| 30 | 30.G.G.C. INSTALLATION TELECOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 816,8 % | 769,8 K RON | |
| 31 | 31.ONAPSIS ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 810,1 % | 919 K RON | |
| 32 | 32.HXM GLOBAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 801 % | 893,6 K RON | |
| 33 | 33.PLATFORM24 SOFTWARE TECHNOLOGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 790,4 % | 204,5 K RON | |
| 34 | 34.BOOSTEROID GAMES S.R.L.▲ 891 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 728 % | -8,4 mil. RON | |
| 35 | 35.TRANZIT SOFTWARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 722,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.SCAI QUEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 699,4 % | 618,6 K RON | |
| 37 | 37.TETTAS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 688,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 38 | 38.DYNOROOTZ SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 680,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 39 | 39.TLAB GLOBAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 669,3 % | 54,7 K RON | |
| 40 | 40.RB CONTROLS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 665,6 % | 465,8 K RON | |
| 41 | 41.ONLINE GAMING SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 663,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 42 | 42.AI WEB PARTNERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 646,2 % | 270,1 K RON | |
| 43 | 43.THE RUG PHOTO COMPANY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 645,5 % | 459,5 K RON | |
| 44 | 44.ENT CONTENT CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 629,2 % | 468 K RON | |
| 45 | 45.01NODE FUNDING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 626,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 46 | 46.FLOKINET SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 624,4 % | -126,6 K RON | |
| 47 | 47.LUCANET SOFTWARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 616,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.BLACK MOON SRL▲ 4.701 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 606,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 49 | 49.FUTURION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 603,7 % | 645,6 K RON | |
| 50 | 50.ASSEBLIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 600,6 % | 877,7 K RON | |
| 51 | 51.STRIPE ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 600,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.VARKAFORS INTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 600 % | 8,2 mil. RON | |
| 53 | 53.VISTA COMMUNICATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 598 % | 227,3 K RON | |
| 54 | 54.CROSS ROAD SOLUTIONS S.R.L.▲ 1.793 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 583,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 55 | 55.INNOMINDS DIGITAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 582,5 % | 396,5 K RON | |
| 56 | 56.SIMPLE INK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 579,9 % | 1 mil. RON | |
| 57 | 57.DREAM.AI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 563,1 % | -29,4 K RON | |
| 58 | 58.MEDDARE AI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 557,6 % | 731,8 K RON | |
| 59 | 59.CALLIDUS ANIMUS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 551,2 % | 786,3 K RON | |
| 60 | 60.UNDRESSO MEDIA GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 538,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 61 | 61.TRANSCENDENCE BUSINESS CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 535,8 % | 461,1 K RON | |
| 62 | 62.OSI DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 533,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.MBH IT & SOFTWARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 531,2 % | 572,5 K RON | |
| 64 | 64.STOY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 531,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 65 | 65.BYTESAGE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 530,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.DICOTUMI INVEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 530,3 % | 276,8 K RON | |
| 67 | 67.WORKSHEEP STUDIO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 525,8 % | 543,6 K RON | |
| 68 | 68.STONEBIT CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 523,3 % | 615,9 K RON | |
| 69 | 69.SWEET TV GROUP RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 522,7 % | -802,9 K RON | |
| 70 | 70.IDAXI SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 520,3 % | 490,6 K RON | |
| 71 | 71.FORWARDPATH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 511,3 % | 554 K RON | |
| 72 | 72.HEX LABS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 511,1 % | 634,3 K RON | |
| 73 | 73.EXAL TECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 510,6 % | 659,3 K RON | |
| 74 | 74.START VOICE OVER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 508,1 % | 197,3 K RON | |
| 75 | 75.KUPALE BIG DATA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 495,8 % | 586,9 K RON | |
| 76 | 76.BIZ DYNAMICX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 495,5 % | 365,9 K RON | |
| 77 | 77.HIPNOTRONIC FILM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 494,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 78 | 78.EBIZ ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 494,1 % | 2 mil. RON | |
| 79 | 79.NEXT GENERATION BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 491,8 % | 16 mil. RON | |
| 80 | 80.MEDIKA BROADCAST CHANNEL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 487,4 % | 132,8 K RON | |
| 81 | 81.ORICE VEZI SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 478,8 % | 4 K RON | |
| 82 | 82.ONE DEV S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 477,3 % | 525,9 K RON | |
| 83 | 83.COLLIDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 477,1 % | 386 K RON | |
| 84 | 84.INTELI TECH DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 473,9 % | 475,1 K RON | |
| 85 | 85.ONYX FEATHER STUDIOS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 472,8 % | 586,8 K RON | |
| 86 | 86.HEALTHTECH FORUM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 470,4 % | 142,7 K RON | |
| 87 | 87.THE MARKETER INTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 468,9 % | 655 K RON | |
| 88 | 88.TUXA TECHNOLOGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 466,8 % | 783,5 K RON | |
| 89 | 89.INFOSEC TRYHARDER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 466,2 % | 488,5 K RON | |
| 90 | 90.SUPORT INFORMATIC ONLINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 466 % | 799,3 K RON | |
| 91 | 91.TXD IT SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 465 % | 257,5 K RON | |
| 92 | 92.ALPHABYTE WEB SERVICES SRL▲ 1.173 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 460,4 % | 2 mil. RON | |
| 93 | 93.ACTUAL DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 459,3 % | 556,9 K RON | |
| 94 | 94.UNIVERSAL CARD SYSTEMS SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 459,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 95 | 95.FPT RUMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 457,3 % | -398,4 K RON | |
| 96 | 96.ROSITE EQUIPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 446,8 % | 4,9 mil. RON | |
| 97 | 97.BLAZE DEVS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 445,3 % | 508,3 K RON | |
| 98 | 98.QUALITIZE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 440,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 99 | 99.FOOTPRINTS FOR RETAIL SRL▲ 770 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 437,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.DIV SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 435,6 % | 604,2 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — București
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.918 firme · 16 mld. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
318 firme · 13,7 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
895 firme · 9,5 mld. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
66 firme · 8,3 mld. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
444 firme · 7,7 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
4.487 firme · 4,9 mld. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1.670 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
1.271 firme · 2,3 mld. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
520 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
344 firme · 1,9 mld. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
73 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
45 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
288 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
687 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
142 firme · 879,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
981 firme · 801,8 mil. RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
8 firme · 776,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
370 firme · 685 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
16 firme · 453,7 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
310 firme · 370,5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
19 firme · 353,6 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
227 firme · 300,4 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
52 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
444 firme · 221,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
103 firme · 188,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
200 firme · 167,3 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
28 firme · 162,5 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
9 firme · 97,1 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
221 firme · 76,7 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
94 firme · 71,8 mil. RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
24 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
135 firme · 61,4 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
121 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
9 firme · 17,7 mil. RON