Top 100 firme — Activități de consultanță în tehnologia informației după creștere YoY în 2019
947 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 151,4 %, iar liderul atinge 2.681,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTEGRATION CONSULTING SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.681,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 2 | 2.POINTLET RESEARCH SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.031,7 % | 929,2 K RON | |
| 3 | 3.DATASEC CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.981,1 % | 511,8 K RON | |
| 4 | 4.RPABOX AUTOMATION S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1.483,1 % | -850,6 K RON | |
| 5 | 5.CLOUD DUDES S.R.L.nou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1.068,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.ARCHITECTURE IQ DATA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 992,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.INDRA SISTEMAS SA SPANIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 831 % | -1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.TODAY TECHNOLOGY SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 807,1 % | 666,2 K RON | |
| 9 | 9.GLOBAL IT INTERNATIONAL MANAGEMENT CORP S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 746,4 % | 195,5 K RON | |
| 10 | 10.SAS BEAUTY SOLUTIONS SRL▲ 338 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 738,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 11 | 11.GRAY HAIR CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 731,2 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.LSEG BUSINESS SERVICES RM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 716,8 % | 673,6 K RON | |
| 13 | 13.MAZAR M.G.A.I. SRLnou | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 716,7 % | 250,5 K RON | |
| 14 | 14.ENJOY SMART SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 716,7 % | 3,7 K RON | |
| 15 | 15.NEW 3D PRINTING LIFE SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 656,4 % | 425,7 K RON | |
| 16 | 16.ENKIMAN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 649,8 % | 108 K RON | |
| 17 | 17.DRAGAN SI ASOCIATII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 648,6 % | 356 RON | |
| 18 | 18.BINAR CODE BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 621,4 % | 530,6 K RON | |
| 19 | 19.HCL TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 615,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 20 | 20.CISO ASSURANCE LIMITED S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 603,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.GLOBAL ITC BUSINESS CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 594,9 % | 242,4 K RON | |
| 22 | 22.ALTIMATE S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 594,4 % | 255,8 K RON | |
| 23 | 23.MARHUENDA TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 586,6 % | 609,1 K RON | |
| 24 | 24.ROBOTIC PROCESSES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 550,1 % | 869,2 K RON | |
| 25 | 25.INTRANET COMPUTER SYSTEMS SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 514,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.RIVER IT SOLUTION S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 502,7 % | 333,5 K RON | |
| 27 | 27.COUNSEL GROUP FRANKFURT S.R.L.nou | Sat Bueşti, Comuna Bueşti, Ialomiţa | 475,5 % | 469,1 K RON | |
| 28 | 28.ANDCO SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 468,4 % | 486,4 K RON | |
| 29 | 29.EU-MOBILITY TRICULESCU S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 446,3 % | 469,1 K RON | |
| 30 | 30.PRIME NET SOLUTION SRL▲ 309 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 426,1 % | -129 K RON | |
| 31 | 31.END LOOP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 385,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 32 | 32.INSURANCE BUSINESS APPLICATIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 378,3 % | 119,6 K RON | |
| 33 | 33.SINTARI TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 376,5 % | 447,8 K RON | |
| 34 | 34.RECRU-IT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 374,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.SMART BUSINESS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 362,4 % | 407,4 K RON | |
| 36 | 36.RETVIEWS BUCHAREST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 356,3 % | 84,8 K RON | |
| 37 | 37.HEAPBIT SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 343 % | 472 K RON | |
| 38 | 38.VENTIVO CAPITAL S.R.L.▲ 61 | Oraş Voluntari, Ilfov | 334,5 % | 325,6 K RON | |
| 39 | 39.FINLENCE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 332,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.BETTER QUALITY ASSURANCE S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 327,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.RSOLUTIONQ S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 321 % | 331 K RON | |
| 42 | 42.WESTERNACHER CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 317,8 % | 88,5 K RON | |
| 43 | 43.SILVER BULLET SOFTWARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 312,2 % | -191,2 K RON | |
| 44 | 44.BANATRONICS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 309,1 % | 509,1 K RON | |
| 45 | 45.MAGNETIC IT SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 308,6 % | 356,6 K RON | |
| 46 | 46.NSTEXP CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 308,3 % | 255,9 K RON | |
| 47 | 47.BLUEBAT TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 306,5 % | 418 K RON | |
| 48 | 48.ALFA ROM CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 302,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.CONSULTINGWERK SOFTWARE SERVICES RO S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 300,3 % | 39 K RON | |
| 50 | 50.BE THINK SOLVE EXECUTE RO SRL▲ 596 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 294,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 51 | 51.INFOTEL SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 292,8 % | 122,9 K RON | |
| 52 | 52.BARATA INCORPORATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 288,4 % | 211 K RON | |
| 53 | 53.CONSULT BLUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 287,9 % | 745,6 K RON | |
| 54 | 54.QUALITY ASSURANCE CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 275,7 % | 403,1 K RON | |
| 55 | 55.STRATAGEMA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 267,6 % | 722,5 K RON | |
| 56 | 56.TAU GREEN CONSULTING SRL▲ 411 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 267,4 % | 334,6 K RON | |
| 57 | 57.DEVIT SECSOFT S.R.L.nou | Oraş Mioveni, Argeş | 265,9 % | 427,3 K RON | |
| 58 | 58.INTEJIA MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 254,9 % | 874,6 K RON | |
| 59 | 59.MPX PAY SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 254,5 % | 582,7 K RON | |
| 60 | 60.COMPLETE BUSINESS VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 244,4 % | 379,9 K RON | |
| 61 | 61.NET COMMUNICATIONS SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 242,5 % | 20,7 K RON | |
| 62 | 62.DEV HD SERVICES SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 233,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 63 | 63.REX SOFTWARE SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 222,7 % | 486,7 K RON | |
| 64 | 64.INTELLIGENT MARKETING SOLUTIONS SRL▲ 415 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 222,6 % | 570,1 K RON | |
| 65 | 65.CASHTRIBA S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 220 % | 781,8 K RON | |
| 66 | 66.IT SOLUTION PRO S.R.L.nou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 219,5 % | 193,6 K RON | |
| 67 | 67.MISTER EXCLUSIVITATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 216,2 % | 76,1 K RON | |
| 68 | 68.TRANSPARENT SOFT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 216 % | 437,4 K RON | |
| 69 | 69.IT RESOURCES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 210,7 % | 162,5 K RON | |
| 70 | 70.ESC2ENTER SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 209 % | 555,3 K RON | |
| 71 | 71.TWINS GARDEAN S.R.L.nou | Sat Sarmizegetusa, Comuna Sarmizegetusa, Hunedoara | 204 % | 208,1 K RON | |
| 72 | 72.GEXTRO ENTERPRISES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 203,8 % | 131,6 K RON | |
| 73 | 73.TABANET TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 200,8 % | 367,3 K RON | |
| 74 | 74.AGILE SOFTWARE & DEVELOPMENT SRL▲ 680 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 195,8 % | 309,4 K RON | |
| 75 | 75.PRO IT SUPORT SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 194,4 % | 437 K RON | |
| 76 | 76.INFOTEK BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 677 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 194,3 % | 31,6 K RON | |
| 77 | 77.PEKY IT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 193,9 % | 153,4 K RON | |
| 78 | 78.MADALECS IT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 192,8 % | 502,9 K RON | |
| 79 | 79.ADEMA EQUIP SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 190,3 % | 213,1 K RON | |
| 80 | 80.LETSPARC DIGITAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 190 % | 462,6 K RON | |
| 81 | 81.INTERNATIONAL SOFTWARE DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186 % | 1,8 K RON | |
| 82 | 82.DAB STORE DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 182,4 % | -53,9 K RON | |
| 83 | 83.DANTESWEB SRLnou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 178,1 % | 318,6 K RON | |
| 84 | 84.ADVISORITY CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 173,1 % | 827,7 K RON | |
| 85 | 85.ALMANID SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 171,7 % | 1 K RON | |
| 86 | 86.FERGUS GREEN INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 170,9 % | 225 K RON | |
| 87 | 87.PROACTIV IT S.R.L.▲ 189 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 169,5 % | 175,4 K RON | |
| 88 | 88.SERVICE OUTSOURCING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 169,2 % | 14,8 K RON | |
| 89 | 89.DAMM CONSULTING SRL▲ 646 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 163,7 % | 29,9 K RON | |
| 90 | 90.GUARANTEED EUROPEAN SERVICES TEEM S.A.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 158,7 % | -106,9 K RON | |
| 91 | 91.CRITICAL TECHNOLOGIES SRL▲ 497 | Oraş Voluntari, Ilfov | 157,6 % | 249,7 K RON | |
| 92 | 92.KAIDOMINIC DEVS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 157,1 % | 226,6 K RON | |
| 93 | 93.DASS CORPORATION SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 156 % | 48,9 K RON | |
| 94 | 94.GREENSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 155,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 95 | 95.SYSDOM PROIECTE SRL▲ 474 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 96 | 96.TEKSYLVANIA SERV SRLnou | Sat Apostolache, Comuna Apostolache, Prahova | 154,7 % | 475,5 K RON | |
| 97 | 97.ARCTIC STREAM S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 98 | 98.HEAD HUNTING IT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 152,5 % | 683,5 K RON | |
| 99 | 99.IT NERD S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 151,6 % | 223,6 K RON | |
| 100 | 100.POINTGREEN SERVICES SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 151,4 % | 502,8 K RON |