Top 100 firme — Producția de energie electrică după creștere YoY în 2023
301 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 91,9 %, iar liderul atinge 31.927,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOVA PS 170 S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31.927,7 % | 103 mil. RON | |
| 2 | 2.UNITED POWER TRADING S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8.782,5 % | 5 mil. RON | |
| 3 | 3.ENEXUS RENEWABLE S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 5.696,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.GIDAZI PROD MHC SRLnou | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Dolj | 3.909,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 5 | 5.NICOLAE BĂLCESCU REGENERABILE S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 2.794,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.ENERGIA VERDE RENEWABLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.549,8 % | -2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.ENERGY ASSET INVESTMENT S.R.L.nou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 1.999,5 % | 4,5 mil. RON | |
| 8 | 8.DAVO ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.796,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.CTP SOLAR S.R.L.nou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 1.449,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.CRC NEW ENERGY S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1.324,5 % | 567,3 K RON | |
| 11 | 11.MEGALODON STORAGE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.266,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 12 | 12.IDROTRE S.R.L.nou | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 1.112,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.HONDOL ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.083,1 % | 568,6 K RON | |
| 14 | 14.NEXTE RENEWABLE S.R.L.▲ 128 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 849,1 % | 3 mil. RON | |
| 15 | 15.FRĂTEȘTI GREEN ENERGY SRL▲ 315 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 803,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 16 | 16.ALPIVOLT S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 758,2 % | 985,5 K RON | |
| 17 | 17.COMO MEGA CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 596 % | -103,9 K RON | |
| 18 | 18.RENEW ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 480,7 % | 3,7 K RON | |
| 19 | 19.F.R.A.N. ENERGY GREEN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 471,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 20 | 20.ENERGO NATUR RĂSCĂIEŢI SRL▲ 320 | Municipiul Timişoara, Timiş | 468,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.AROTHREEPOWER SRL▲ 276 | Municipiul Timişoara, Timiş | 466,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 22 | 22.GAMA ENERGOTOTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 445,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 23 | 23.AGRO BIO CODRU SRL▲ 340 | Sat Galbenu, Comuna Galbenu, Brăila | 442,4 % | 2 mil. RON | |
| 24 | 24.BISSI SOLAR LUGOJ SRL▲ 362 | Sat Hodos, Comuna Darova, Timiş | 410,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 25 | 25.ALTO ENERGY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 392,3 % | 711,3 K RON | |
| 26 | 26.ORIGINAL POP MODEL SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 379,3 % | 1 mil. RON | |
| 27 | 27.SEZ TRADE SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 374,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.HTM DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 354,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.DANUBIUS POWER SRLnou | Sat Coltău, Comuna Coltău, Maramureş | 350,6 % | 326,7 K RON | |
| 30 | 30.QUANTUM - ACTIVE INVESTITII S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 325,2 % | 786,3 K RON | |
| 31 | 31.NAVIS INDRA COM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 298,2 % | -15,2 K RON | |
| 32 | 32.GERATELECTRONIC SRL▲ 297 | Municipiul Brăila, Brăila | 269,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 33 | 33.UNIREA GREEN ENERGY SRL▲ 117 | Municipiul Brăila, Brăila | 268,8 % | -174,6 K RON | |
| 34 | 34.RANELLSOLAR ENERGY S.R.L.nou | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 263,6 % | 252,1 K RON | |
| 35 | 35.ORANGE PROJECT ENERGY SRL▲ 360 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 260 % | 2,1 mil. RON | |
| 36 | 36.NEW SOLAR ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 259,4 % | 852,7 K RON | |
| 37 | 37.MODENA ENERGY SRL▲ 321 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 246,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.MEVCER SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 230 % | 624,8 K RON | |
| 39 | 39.EAST WIND FARM SRL▲ 286 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 217 % | 43,8 mil. RON | |
| 40 | 40.ACCESS ENERGY S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 215,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.SOLAR PARK ACV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 214,5 % | -3,1 mil. RON | |
| 42 | 42.SOLAR RENEW SERVICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 213,1 % | 907,7 K RON | |
| 43 | 43.GREEN POWER SRLnou | Sat Arduzel, Oraş Ulmeni, Maramureş | 202,3 % | 172,6 K RON | |
| 44 | 44.FUTURE GREEN POWER SRL▲ 339 | Oraş Voluntari, Ilfov | 195,4 % | -181,9 K RON | |
| 45 | 45.VOLTDANELETRO S.R.L.nou | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 186 % | 11,8 K RON | |
| 46 | 46.HYDRO BORCA SRL▲ 193 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 185,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 47 | 47.TITAN SOLAR SRL▲ 218 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 182 % | 810 K RON | |
| 48 | 48.DELTA FOTOVOLTAIC ENERGY SRL▲ 228 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 177,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 49 | 49.ASTROENERGY GREEN PRODUCTION SRL▲ 219 | Oraş Mioveni, Argeş | 174,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 50 | 50.PIRAMIDA SOARELUI SRL▲ 213 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 173,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 51 | 51.ADDAN GREEN ENERGY SRL▲ 318 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 170,5 % | 173,1 K RON | |
| 52 | 52.NORDENERGO PIPERA SRL▲ 271 | Oraş Ghimbav, Braşov | 163,5 % | 240,8 K RON | |
| 53 | 53.TRANS PV ELECTRIC SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 158,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 54 | 54.SETRA ENERGY SRL▲ 339 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 155,1 % | 782,6 K RON | |
| 55 | 55.ROTT HAUS CONSTRUCT SRL▲ 293 | Municipiul Gherla, Cluj | 153,3 % | 7,4 mil. RON | |
| 56 | 56.SJK ASSET SRL▲ 203 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 150,4 % | 190,6 K RON | |
| 57 | 57.BIOCARNIC ESCO SRL▲ 176 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 148,4 % | -578,5 K RON | |
| 58 | 58.POWER CLOUDS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 145,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 59 | 59.SOLAR CONSULT & DEVELOPMENT SRL▲ 221 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 145,4 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.GESPRO GREEN ENERGY S.R.L.▲ 307 | Municipiul Timişoara, Timiş | 143,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.CIS ENERGY SRL▲ 318 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 143 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.ROSKY AIR SERVICE S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 141,4 % | 191,1 K RON | |
| 63 | 63.GREEN PROFILE SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 140,6 % | -106,7 K RON | |
| 64 | 64.GREEN MOUNTAIN ENERGY S.R.L.▲ 335 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,4 % | 3 mil. RON | |
| 65 | 65.OX2 AB Stockholm - Sucursala Bucuresti▼ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 139 % | 732,6 K RON | |
| 66 | 66.GALUSOL S.R.L.▲ 328 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 138,8 % | 348,1 K RON | |
| 67 | 67.NEW SOLAR INIATIVE SRL▲ 189 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 135,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 68 | 68.SOLAR UNIQUE ENERGY PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 134,6 % | 448,6 K RON | |
| 69 | 69.CLUE SOLAR SRL▲ 309 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 134,4 % | 643,6 K RON | |
| 70 | 70.CONCAZMAR PROD COM SRL▲ 154 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 133,6 % | 953 K RON | |
| 71 | 71.EREVGREEN S.R.L.▲ 310 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 131,9 % | 390,7 K RON | |
| 72 | 72.TITAN POWER S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 131,1 % | 6,6 mil. RON | |
| 73 | 73.LUGASOL S.R.L.▲ 315 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 129,9 % | 414,6 K RON | |
| 74 | 74.SOLAR PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 129,3 % | 293,2 K RON | |
| 75 | 75.SMART ENERGY POWER SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,9 % | 641,9 K RON | |
| 76 | 76.ELECTRO RĂZPAM SRL▲ 146 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 123,5 % | 6,9 mil. RON | |
| 77 | 77.SOCIETATEA ELECTROCENTRALE CRAIOVA S.A.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 119,8 % | -224,2 mil. RON | |
| 78 | 78.AOG FOTOVOLTAIC S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 119,7 % | -70,5 K RON | |
| 79 | 79.ROLAND PROJECT S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 116,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.INSPIRE PARC SOLAR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,1 % | 14,4 K RON | |
| 81 | 81.RENEWABLES INVEST SRL▲ 112 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 82 | 82.ESTHESIS ENERGY SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 112,7 % | 897,9 K RON | |
| 83 | 83.ENERGY FOND ROEST SRL▲ 155 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 112,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 84 | 84.QUALITYSOLAR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 111,8 % | 921,2 K RON | |
| 85 | 85.GUIDANO IMPIANTI SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 110,9 % | -335,5 K RON | |
| 86 | 86.GLOBAL REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 110,9 % | 14,4 K RON | |
| 87 | 87.INVENTIV PRIM ENERGY SRLnou | Sat Dobra, Comuna Supur, Satu Mare | 108,2 % | 710,2 K RON | |
| 88 | 88.SOLEKOFOTEX SRL▲ 56 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 107,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.AUTENTIC SOLAR GRUP SRL▲ 265 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 107,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.BISTRA HIDRO SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 104,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 91 | 91.SOLERA ENERGY GROUP S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 102,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 92 | 92.SOLWEC RENEWABLE ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,6 % | -344,3 K RON | |
| 93 | 93.MONTANA ENDLESS ENERGY SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 97,7 % | 547,7 K RON | |
| 94 | 94.KELAVENT ECHO SRL▲ 241 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,8 % | 26,4 mil. RON | |
| 95 | 95.NGK HELIOS INVESTMENT PROPERTIES SRL▲ 184 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,6 % | 201,6 K RON | |
| 96 | 96.RES-DEV PRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 97 | 97.KELAVENT CHARLIE SRL▲ 113 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,4 % | 23,4 mil. RON | |
| 98 | 98.EP WIND PROJECT (ROM) SIX S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92,8 % | 40,2 mil. RON | |
| 99 | 99.FĂGET SOLAR SRL▼ 89 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 100 | 100.METCHIM ELECTRIC SRL▲ 209 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 91,9 % | 1,2 mil. RON |