Top 100 firme din România după creștere YoY în 2018
170.792 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3.371,7 %, iar liderul atinge 47.976,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DREFIG LST S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 47.976,8 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.FAIR APARTMENTS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32.668,8 % | 11,7 mil. RON | |
| 3 | 3.VENUS RESIDENCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30.710,8 % | 17 mil. RON | |
| 4 | 4.FERMA AVICOLĂ ŞERBAN SRLnou | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 25.742,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.EUROFARM IMF SRLnou | Sat Ciaracio, Comuna Ciceu, Harghita | 22.754,9 % | 848,3 K RON | |
| 6 | 6.LOGITEX CONSTANTA SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 19.850,2 % | 679,8 K RON | |
| 7 | 7.HARGHITA RETAIL SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 19.042 % | 823,1 K RON | |
| 8 | 8.PRO HB SLOTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16.247,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 9 | 9.PREVENTION DISTRIBUTION S.R.L.▲ 17.643 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 15.503,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.MODIVO ROMANIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14.978,2 % | 40,8 mil. RON | |
| 11 | 11.AVANT MARIS MEDICAL SRLnou | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 14.175,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 12 | 12.COMPANIA MUNICIPALĂ ILUMINAT PUBLIC BUCUREȘTI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13.457,4 % | -5,2 mil. RON | |
| 13 | 13.REP INTERIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13.334,3 % | 381,5 K RON | |
| 14 | 14.ARGO DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13.091,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.BERCENI RESIDENCE REAL ESTATE S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 12.738,3 % | 4 mil. RON | |
| 16 | 16.YILDIZ ENTEGRE ROMANIA S.A.nou | Sat Ceauşeşti, Comuna Oarja, Argeş | 12.457,5 % | -58,5 mil. RON | |
| 17 | 17.REGIONAL BUSINESS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12.386,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.AVANGARDE GRANDE VILLAGE SRLnou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 12.329,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.FERTOP AGRO SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 12.247,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.KIRLIC GROUP S.R.L.nou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 12.202,2 % | 5,3 mil. RON | |
| 21 | 21.EDITURA DIDACTICĂ ŞI PEDAGOGICĂ S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10.552,5 % | 7,6 mil. RON | |
| 22 | 22.PASSUS VERA METAL S.R.L.nou | Sat Sinteşti, Comuna Vidra, Ilfov | 9.581,9 % | 42,6 K RON | |
| 23 | 23.C.R.C. IMPEX CHEMICALS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9.518,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.HOUSEOFBRAIN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8.945,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.GAMEMINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8.049,7 % | 10,7 mil. RON | |
| 26 | 26.RYN COMPANY SRL▲ 103.504 | Municipiul Suceava, Suceava | 7.998,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 27 | 27.ROMSOCI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.769,2 % | 6,8 mil. RON | |
| 28 | 28.ESTIMO S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7.693,1 % | 6,8 mil. RON | |
| 29 | 29.E.ON SOFTWARE DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.653,5 % | -4,1 mil. RON | |
| 30 | 30.ARETTI GSG S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7.284,8 % | -3,1 mil. RON | |
| 31 | 31.ALPHATEL BIS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7.218,1 % | 954,3 K RON | |
| 32 | 32.UBM AGRI TRADE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.098,8 % | 948,6 K RON | |
| 33 | 33.COMPOZIT ALLOYS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.088,4 % | 709,9 K RON | |
| 34 | 34.COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA BUCUREȘTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7.056,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 35 | 35.OPAL A.L. SRL▲ 144.672 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 6.578,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 36 | 36.ECO TRADE MASTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6.419,4 % | 9,3 mil. RON | |
| 37 | 37.SOLEN ACTIV TRADING S.R.L.nou | Comuna Afumaţi, Ilfov | 5.986,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.CONCEPT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5.965,1 % | 18,6 mil. RON | |
| 39 | 39.TODOCERAM SRLnou | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 5.953,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.FARMIMPLANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.912,4 % | 428,1 K RON | |
| 41 | 41.EASYPAY PRODUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.812,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.GEMINI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5.787,9 % | 234 K RON | |
| 43 | 43.VIROM GROUP ENGINEERING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5.761,4 % | 5,4 mil. RON | |
| 44 | 44.RINCO FIN SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5.740 % | 185,8 K RON | |
| 45 | 45.DAR EGIRO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5.725,3 % | 351,3 K RON | |
| 46 | 46.DOWNTOWN SERVICES S.R.L.▲ 16.873 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5.634,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 47 | 47.AFCO SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5.496,6 % | -142,3 K RON | |
| 48 | 48.WORLD OF BEER DISTRIBUTION S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 5.436,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 49 | 49.EXTRA MEDIA TRADE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.347,3 % | -791,4 K RON | |
| 50 | 50.URBAN CARS DEALER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.249 % | 192,1 K RON | |
| 51 | 51.IAAN PROJECT DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.222 % | 468 K RON | |
| 52 | 52.CMR INT SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.201,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 53 | 53.PANTOFISSIMO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5.182,5 % | 495,3 K RON | |
| 54 | 54.NUMBER ONE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.151,7 % | 11,2 mil. RON | |
| 55 | 55.TRUSTUL DE CLĂDIRI METROPOLITANE BUCUREŞTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5.097,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 56 | 56.ECOTRADE REACTION SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 5.044 % | 335,2 K RON | |
| 57 | 57.KORNER BORT RECYCLING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4.953 % | -55,8 K RON | |
| 58 | 58.AMBRO GARDEN SRLnou | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 4.628,9 % | 522,1 K RON | |
| 59 | 59.VALCOM ARDEAL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4.581,2 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.METAL DISTRIB EXPERT SEMA SRLnou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 4.579,3 % | 49,3 K RON | |
| 61 | 61.NOVATEX SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 4.479,6 % | 276,2 K RON | |
| 62 | 62.COMPANIA MUNICIPALĂ TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI BUCUREȘTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4.267,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 63 | 63.TERRA HABITAT SRL▲ 17.952 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4.245,7 % | 8,1 mil. RON | |
| 64 | 64.CULTIV SPEED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4.244,2 % | 181,7 K RON | |
| 65 | 65.GOOD PROD SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 4.146 % | 626,2 K RON | |
| 66 | 66.NEW CONCEPT BUILDING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4.138,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 67 | 67.LIOR LOGISTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4.133 % | 859 K RON | |
| 68 | 68.YASIN TARIM IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4.120,2 % | 3,2 K RON | |
| 69 | 69.DFS DACAS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4.089,8 % | 250,5 K RON | |
| 70 | 70.VIAVI SOLUTIONS ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4.073,9 % | 415,7 K RON | |
| 71 | 71.EUROGLASS DOORS&WINDOWS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4.044,6 % | 274,5 K RON | |
| 72 | 72.SINERGY EST SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4.034,4 % | 308,5 K RON | |
| 73 | 73.GREEN FARMING LTD S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 3.964,3 % | 150,7 K RON | |
| 74 | 74.COMPANIA MUNICIPALĂ CONSOLIDĂRI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3.957,7 % | -5,9 mil. RON | |
| 75 | 75.MAXWIN SLOTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.942,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 76 | 76.EURO VIAL HOLDING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3.926,7 % | 563,5 K RON | |
| 77 | 77.HIDRACONSTRUCT GEOVIG SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3.913 % | 3 mil. RON | |
| 78 | 78.SOCIETATEA TRANSPORT URBAN REŞIŢA SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3.892,9 % | 186,1 K RON | |
| 79 | 79.PRIMERA RESIDENCE IMOB SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 3.888,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 80 | 80.ECOSERV SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3.832,5 % | 765,4 K RON | |
| 81 | 81.MIHU STEEL S.R.L.nou | Sat Prelipca, Oraş Salcea, Suceava | 3.806,6 % | 678,1 K RON | |
| 82 | 82.CLEVER MEDIA NETWORK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3.735,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 83 | 83.DAVIS ROMANIA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3.734 % | 268,2 K RON | |
| 84 | 84.TABACCO DI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3.720,6 % | 69,3 K RON | |
| 85 | 85.PIK DEVELOPMENT IMPEX SRLnou | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 3.698,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.E-NFORMATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3.655,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 87 | 87.EZUGI RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3.624,9 % | 501,1 K RON | |
| 88 | 88.RAVNET SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3.599,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 89 | 89.ENERGO PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3.596,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.NATURAL FOOD DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 3.563,9 % | 398,5 K RON | |
| 91 | 91.RAMAGROBAY SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3.546,4 % | 214,3 K RON | |
| 92 | 92.URSUL JAM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 3.519,2 % | -85,4 K RON | |
| 93 | 93.SPAŢIUL COMERCIAL PSN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3.505,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 94 | 94.ISARAN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3.500,5 % | 49,8 mil. RON | |
| 95 | 95.MAKON QUANTUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3.500 % | 214,7 K RON | |
| 96 | 96.MTM MEMBERS TECHNOLOGY S.R.L.nou | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 3.477 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.VALERIA INVEST SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 3.426,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 98 | 98.PASTRYCAKE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 3.418,1 % | 92,3 K RON | |
| 99 | 99.EDIL ADIONIT SRL▲ 60.837 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 3.417,1 % | 359,2 K RON | |
| 100 | 100.NOMPELET SRLnou | Sat Dodeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 3.371,7 % | -221,9 K RON |