Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
171 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18,1 %, iar liderul atinge 159,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALMATRANS AIRFREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 159,6 %▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 377,2 K RON | |
| 2 | 2.CHISTOLTRANS S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 136,9 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ROADWAY EXPRES S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 134,4 %▲ 156,7 % | ▲ 156,7 % | 7,3 K RON | |
| 4 | 4.MEGA DAVID TRANSPORT SRL▲ 1 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 117,3 %▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 281,3 K RON | |
| 5 | 5.RĂZVANCAR CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 109 %▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | -429,5 K RON | |
| 6 | 6.BEST DELIVERY DNV TRANS S.R.L.nou | Sat Obârşeni, Comuna Vinderei, Vaslui | 107,5 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 45,5 K RON | |
| 7 | 7.FRACHT SPEED S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 102,7 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -215,6 K RON | |
| 8 | 8.SINGVASTRANS S.R.L.nou | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 102,3 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 290 K RON | |
| 9 | 9.EXPOLORRY TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 87,9 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 891,4 K RON | |
| 10 | 10.TOP TRUCKS TRANS S.R.L.= | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 84,5 %▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 11 | 11.GALAS EXPRESS S.R.L.nou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 83,1 %▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 697,6 K RON | |
| 12 | 12.CIOTCARGO SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 82 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 607,9 K RON | |
| 13 | 13.RUXTAXI SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 487,4 K RON | |
| 14 | 14.TSDF SMART DRIVE S.R.L.▼ 13 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 80,6 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 241,4 K RON | |
| 15 | 15.AFD LOGISTICS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 79,9 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 349,3 K RON | |
| 16 | 16.INLAVORO S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,9 %— | — | 295,5 K RON | |
| 17 | 17.FRATELLI CIOBANU TOUR S.R.L.nou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 75 %▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.MERTRANS LOGISTIK SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 74,7 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 273,8 K RON | |
| 19 | 19.RARLARCIP SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 73,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 44 K RON | |
| 20 | 20.MOSKWICH S.R.L.nou | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 72,5 %— | — | 568 K RON | |
| 21 | 21.LOADMAX LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 63,8 %— | — | 25,4 K RON | |
| 22 | 22.ROTTER GROUP EXPRES S.R.L.nou | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 62,7 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 227,7 K RON | |
| 23 | 23.JODACO TRANS S.R.L.nou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 60 %▲ 99 % | ▲ 99 % | 89,8 K RON | |
| 24 | 24.QUICK FASTER CURIERAT SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 59,5 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 23,2 K RON | |
| 25 | 25.MAYNIT TRANS SRL▼ 9 | Sat Chiţoc, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 57,8 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 170,6 K RON | |
| 26 | 26.NASTES S.R.L.▲ 6 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Vaslui | 57,6 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 621,8 K RON | |
| 27 | 27.GECKO EUROTOUR SRL▲ 63 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 54,3 %▲ 124,4 % | ▲ 124,4 % | 406,3 K RON | |
| 28 | 28.COMPAVIV S.R.L.▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54,1 %▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 432,8 K RON | |
| 29 | 29.ALNIER SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,9 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 72,3 K RON | |
| 30 | 30.SERGAV LOGICTRANS SRL▼ 15 | Sat Drujeşti, Comuna Băcani, Vaslui | 50,1 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 97,8 K RON | |
| 31 | 31.TRANSEURO-TURIST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,2 %▲ 306,5 % | ▲ 306,5 % | 50,5 K RON | |
| 32 | 32.MANEPET TRANS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 48,7 %— | — | 109,4 K RON | |
| 33 | 33.GANGUR TRANS SRL▼ 21 | Sat Soleşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 48,5 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 62,5 K RON | |
| 34 | 34.GRIBEX TRANS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 48 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.ERIKSOFDAN TRANS S.R.L.nou | Sat Oţetoaia, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 47,5 %▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 140,3 K RON | |
| 36 | 36.RICĂ TRANSPORT SRL▲ 24 | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 45,9 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 440,4 K RON | |
| 37 | 37.ALTIRCOM LOGISTIC SRL▲ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 45,7 %▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 73,5 K RON | |
| 38 | 38.STEFCRIS RAPID TOUR SRL▼ 18 | Municipiul Huşi, Vaslui | 45,4 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.DARCOMPANY SRL▲ 92 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 45 %▲ 179,6 % | ▲ 179,6 % | 486,3 K RON | |
| 40 | 40.MATIX MAPAMOND TRANS SRL▲ 80 | Sat Crâng, Comuna Ciocani, Vaslui | 45 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 42,4 K RON | |
| 41 | 41.AUTO-CIPROX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 44,7 %▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 46,5 K RON | |
| 42 | 42.GO MILES LOGISTICS S.R.L.▼ 34 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 42,9 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 60,4 K RON | |
| 43 | 43.BEST BRO GROUP SRLnou | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 41,2 %— | — | 367,3 K RON | |
| 44 | 44.SIMITEAM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40,6 %▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 124,6 K RON | |
| 45 | 45.ALPASTRANSPORT SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40,4 %▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.JUMBO EXPRESS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,6 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.TZOSTY COMPANY S.R.L.▲ 74 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,3 %▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 93,3 K RON | |
| 48 | 48.TRANSMOBTUR SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,3 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 800,9 K RON | |
| 49 | 49.DIGOR TRUCKS TRANS SRL▼ 47 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 38,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 190,3 K RON | |
| 50 | 50.BABCOM-IRITRANS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 37 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 129,3 K RON | |
| 51 | 51.MURADIA S.R.L.▼ 6 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 36,7 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 140 K RON | |
| 52 | 52.HARATU SRL▲ 13 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 36,7 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -79,3 K RON | |
| 53 | 53.NP-PVG TRANS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,2 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 860,3 K RON | |
| 54 | 54.SOVPASH TRANS SRL▼ 31 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 158,1 K RON | |
| 55 | 55.AUROCOR TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35,3 %▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 634,6 K RON | |
| 56 | 56.MXM ARTRANS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 35 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 64,8 K RON | |
| 57 | 57.DAVIDOV COȘUG TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Oţetoaia, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 34,4 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 236,3 K RON | |
| 58 | 58.MIXCOD-TUR SRL▼ 31 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 34,4 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 116,2 K RON | |
| 59 | 59.AUTOBUZUL SAnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 34,2 %▲ 223,5 % | ▲ 223,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.ECHIM MARITRANSS S.R.L.▼ 21 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 34,2 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 369,9 K RON | |
| 61 | 61.VLAD MEDTRANS SRL▼ 14 | Sat Rusca, Comuna Pădureni, Vaslui | 34,1 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 477,7 K RON | |
| 62 | 62.CARGODONBAS SRLnou | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 33,9 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 50,1 K RON | |
| 63 | 63.MARVELI TRANSPORT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,9 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 264,1 K RON | |
| 64 | 64.SAVA & ANCUŢA SRL▲ 7 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 33,1 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 354,4 K RON | |
| 65 | 65.IANIS-VEGEN SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 33 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 29 K RON | |
| 66 | 66.LEVICONSSIA SRL▼ 31 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 32,3 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 280,2 K RON | |
| 67 | 67.TRANSPATRICIA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32 %— | — | 688,8 K RON | |
| 68 | 68.DULAN-IDA TRANS S.R.L.nou | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 31 %▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 18,8 K RON | |
| 69 | 69.DACTRANS SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 46,8 K RON | |
| 70 | 70.DEN & OL & TRANS SRL▼ 42 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 30 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 285,8 K RON | |
| 71 | 71.VAN-VALINA TRANS SRL▼ 40 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 29,9 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 45,6 K RON | |
| 72 | 72.CHIŢOIAŞ TRANS SRL▼ 28 | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 29,3 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 489,2 K RON | |
| 73 | 73.MALINATRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 26,9 K RON | |
| 74 | 74.MORANDI LOGISTIC SRL▲ 12 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 28,2 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 168 K RON | |
| 75 | 75.ITIA COMPANY S.R.L.▲ 41 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,1 %▲ 121,7 % | ▲ 121,7 % | 61,5 K RON | |
| 76 | 76.FAVORITEN BBO SRL▼ 34 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28 %▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 272,9 K RON | |
| 77 | 77.TRANSEDILCONS SRL▼ 59 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,4 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 53,3 K RON | |
| 78 | 78.COSTRANS-AUTO SRL▲ 56 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26,5 %▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 29,6 K RON | |
| 79 | 79.HIGH EXPEDITION SRL▼ 60 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,4 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 37,4 K RON | |
| 80 | 80.QUICK&SAFE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 25,8 %— | — | 106,4 K RON | |
| 81 | 81.BULK FREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 25,7 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 128,1 K RON | |
| 82 | 82.FOX-AUTO SRLnou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 25,7 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 1,5 K RON | |
| 83 | 83.VALIURATRANS S.R.L.▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,9 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 84 | 84.MVR TRANS SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 24,7 %▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 191,1 K RON | |
| 85 | 85.NIC-TRUCKS TRANS SRL▼ 16 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 23,8 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 717,8 K RON | |
| 86 | 86.HP ATAMAN TRANS EURO SRL▼ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,1 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -60,6 K RON | |
| 87 | 87.INTERONYTRANS SRL▲ 30 | Municipiul Huşi, Vaslui | 21,9 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 37,4 K RON | |
| 88 | 88.ARI&ERI LOGISTICS S.R.L.▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,8 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 164,6 K RON | |
| 89 | 89.MAKACEAN SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,6 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 51,5 K RON | |
| 90 | 90.COSAND ANACOS TRANS S.R.L.▼ 32 | Sat Vulpăşeni, Comuna Băcani, Vaslui | 20,6 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 203,8 K RON | |
| 91 | 91.TIA-COLLECT S.R.L.▼ 39 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 20,5 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 75,8 K RON | |
| 92 | 92.LUCAS TRANSPORTE S.R.L.▲ 20 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 19,9 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 327,4 K RON | |
| 93 | 93.DRAGOȘ SPEDITION S.R.L.▲ 42 | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 19,4 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 55,3 K RON | |
| 94 | 94.B & MARKSOPHIA S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,3 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -3,4 K RON | |
| 95 | 95.STM TRANS CARGO S.R.L.▼ 66 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,2 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -45,8 K RON | |
| 96 | 96.SSP TRANSDORU FLO SRL▼ 46 | Sat Mireni, Comuna Coroieşti, Vaslui | 19,1 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 171,8 K RON | |
| 97 | 97.ACS LOGISTIC SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,1 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 41,9 K RON | |
| 98 | 98.CARVIMIR TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,9 %▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 145,7 K RON | |
| 99 | 99.MAFTEI PAT SRL▼ 74 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,5 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 66,8 K RON | |
| 100 | 100.NIK RAD MIAM TRANSPORT S.R.L.▼ 87 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 18,1 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -247,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON