Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vâlcea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
239 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17 %, iar liderul atinge 182,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DARVARI MECHANICAL ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 182,8 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 2,8 mil. RON | |
| 2 | 2.LA ILIUTA SRL▲ 112 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 165,5 %▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 39,9 K RON | |
| 3 | 3.PIERSIM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 159 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 163,8 K RON | |
| 4 | 4.MEGAINVEST PRODSERV SRL▲ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 114,6 %▲ 440 % | ▲ 440 % | -270,3 K RON | |
| 5 | 5.MILTHRY TECH SRL▲ 18 | Sat Stupărei, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 109,2 %▲ 177 % | ▲ 177 % | 118,4 K RON | |
| 6 | 6.DESLEECLAMA SOLUTIONS SRL▲ 58 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 91,5 %▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 7 | 7.SBV MACHINING S.R.L.nou | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 88,9 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -607,1 K RON | |
| 8 | 8.ADER SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,7 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.GLOBAL TECHIN S.R.L.nou | Sat Stupărei, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 74,4 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 638,8 K RON | |
| 10 | 10.GXG CHEMICALS S.R.L.▲ 9 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 68,6 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 403,6 K RON | |
| 11 | 11.AVANZA SOLUTII SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,6 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 42,8 K RON | |
| 12 | 12.ZUIDAM SRLnou | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 65,5 %▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 189,2 K RON | |
| 13 | 13.AMP OLDYN TRANS SRL▲ 9 | Sat Olteţu, Comuna Zătreni, Vâlcea | 61,4 %▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 43,6 K RON | |
| 14 | 14.DENTEAM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,1 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 63,9 K RON | |
| 15 | 15.ALMEK SRLnou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 56,6 %▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 36 K RON | |
| 16 | 16.SANTAFOR INTERNATIONAL SRL▲ 49 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55 %▲ 142 % | ▲ 142 % | 307,4 K RON | |
| 17 | 17.VEROMI PAN SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -27,9 K RON | |
| 18 | 18.COSTIN SOFA SRL▲ 33 | Sat Delureni, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 53,3 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 16,9 K RON | |
| 19 | 19.VRAVOR S.R.L.▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 50,6 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 179,4 K RON | |
| 20 | 20.ANTOPACK S.R.L.▼ 8 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 50,2 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 118,1 K RON | |
| 21 | 21.MARMOCALC SA▼ 15 | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 49,3 %▼ 72 % | ▼ 72 % | 192,2 K RON | |
| 22 | 22.FITOCONSULT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,3 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 8,9 K RON | |
| 23 | 23.LYON TRANS SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 46,5 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 6,7 K RON | |
| 24 | 24.LAZĂR NATURAL FRUITS S.R.L.nou | Sat Bădeni, Comuna Dănicei, Vâlcea | 45,3 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | -84,4 K RON | |
| 25 | 25.MELBA SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 94,7 K RON | |
| 26 | 26.LADY LUX SRL▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,3 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 515,2 K RON | |
| 27 | 27.BORASCU COM SRL▼ 1 | Sat Pietreni, Comuna Costeşti, Vâlcea | 42,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 44,6 K RON | |
| 28 | 28.EWELIN SRL▲ 26 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 42,5 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 76,4 K RON | |
| 29 | 29.CORIMAN PAN S.R.L.▼ 11 | Sat Suteşti, Comuna Suteşti, Vâlcea | 38,8 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 246,7 K RON | |
| 30 | 30.SC BIO PELETT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Greci, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 37,4 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 5,9 K RON | |
| 31 | 31.CRAMA OLIVER BAUER S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 37,2 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 156,9 K RON | |
| 32 | 32.ROSI STOCK SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,6 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 28,2 K RON | |
| 33 | 33.COMETTO INTERNATIONAL SRLnou | Sat Mihăeşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 36,3 %▲ 208,6 % | ▲ 208,6 % | 13,9 K RON | |
| 34 | 34.NIZAROM CONSTRUCT SRL▼ 2 | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 35,7 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 210,7 K RON | |
| 35 | 35.CONFEX SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,3 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,8 K RON | |
| 36 | 36.LEONOR COM SRL▲ 26 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 177 K RON | |
| 37 | 37.MOBIPART SRL▲ 31 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 32,7 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 704,8 K RON | |
| 38 | 38.PIŢIGOI SRL▼ 1 | Sat Valea Mare, Oraş Băbeni, Vâlcea | 32 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 155,4 K RON | |
| 39 | 39.FAURECIA ROMANIA S.R.L.▼ 5 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 31,9 %▲ 21 % | ▲ 21 % | -37,8 mil. RON | |
| 40 | 40.VOC CHEAG LICHID SRLnou | Sat Tighina, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 31,7 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 52,5 K RON | |
| 41 | 41.STELMIT EXIM SRL▼ 26 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 31,3 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 458,7 K RON | |
| 42 | 42.MAGUBA INVEST SRL▲ 144 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,9 %▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 582 K RON | |
| 43 | 43.SUDMETAL SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,2 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 332 K RON | |
| 44 | 44.IOMIRA SRLnou | Sat Modoia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 29,8 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -849 RON | |
| 45 | 45.HATY SRL▲ 18 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 29,6 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 46 | 46.SIBA BETONDESIGN S.R.L.▲ 78 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,6 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 17,7 K RON | |
| 47 | 47.NURVIL WOOD S.R.L.nou | Sat Rugetu, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 29,4 %▲ 28 % | ▲ 28 % | -194 K RON | |
| 48 | 48.CERNA SRL▼ 20 | Loc. Bălceşti, Oraş Bălceşti, Vâlcea | 29,3 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 76,1 K RON | |
| 49 | 49.ERESTE STAR C.M. SRL▲ 152 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,5 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 165,3 K RON | |
| 50 | 50.RODIAN INVEST SRL▼ 42 | Sat Voiceşti, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 28,3 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 166,9 K RON | |
| 51 | 51.DECOTIMBER SRL▲ 157 | Sat Fişcălia, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 28,2 %▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 52 | 52.OLTINVEST COMPANY SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28,1 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 19 K RON | |
| 53 | 53.MIMAPROD SRL▼ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,9 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 450,4 K RON | |
| 54 | 54.MOBALEX PROIECT S.R.L.nou | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 27,8 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 13,4 K RON | |
| 55 | 55.DOLEX COM SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,6 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 455,8 K RON | |
| 56 | 56.VIPAS CONSTRUCT SRL▼ 39 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 27,2 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 6,6 K RON | |
| 57 | 57.ROMEO FOREST S.R.L.nou | Sat Băiaşu, Comuna Perişani, Vâlcea | 26,9 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 4,9 K RON | |
| 58 | 58.MOBITAL-M-COMPANY SRL▲ 92 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,6 %▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | -1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.ALMO SRL▼ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,2 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.HI-FI INTEGRAL SERVICE SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,9 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 64,3 K RON | |
| 61 | 61.ROGUBA TRADING S.R.L.▼ 57 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,6 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 289,9 K RON | |
| 62 | 62.PLANTIROM SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,4 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 59,7 K RON | |
| 63 | 63.OLIMP COMPANY SRL▼ 20 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 25,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 150,6 K RON | |
| 64 | 64.UNCLE SAM SERVICE SRL▼ 59 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,4 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 114 K RON | |
| 65 | 65.DRAGSTAR SRL▲ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,3 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 36,5 K RON | |
| 66 | 66.METALAXIS INOX SRL▲ 25 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 24,9 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -28,1 K RON | |
| 67 | 67.MOBILSIM SRL▲ 142 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 24,9 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 119,4 K RON | |
| 68 | 68.PETRE SI FIUL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,7 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 188 RON | |
| 69 | 69.PERVIL PROD SRL▲ 27 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 23,7 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 5,4 K RON | |
| 70 | 70.UZINA MECANICA BABENI SAnou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 23,6 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -1,7 mil. RON | |
| 71 | 71.TOPANEL PRODUCTION PANELS SA▲ 41 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,5 %▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 8,6 mil. RON | |
| 72 | 72.BOZO SRL▼ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 79,1 K RON | |
| 73 | 73.WIPRO INFRASTRUCTURE ENGINEERING S.A.▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,9 %▲ 27 % | ▲ 27 % | -3,7 mil. RON | |
| 74 | 74.ALUCONTAINER WOOD GROUP S.R.L.▼ 19 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 22,8 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 69,2 K RON | |
| 75 | 75.VIZAL SRL▼ 45 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,5 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 133,8 K RON | |
| 76 | 76.METAL TECHNIKS SRL▼ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,8 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 411,7 K RON | |
| 77 | 77.GEN GROUP SRL▼ 57 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,7 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 128,1 K RON | |
| 78 | 78.GARAY KALKER TEAM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,5 %▲ 342,7 % | ▲ 342,7 % | 206 K RON | |
| 79 | 79.MARELICOM SRL▼ 31 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 20,6 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -102,6 K RON | |
| 80 | 80.PATISERIA ŞTEFCOR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,2 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 18,6 K RON | |
| 81 | 81.JIANCOM SRL▲ 104 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 20 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 13,8 K RON | |
| 82 | 82.ROTECH SISTEM SRL▲ 128 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,8 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 100,9 K RON | |
| 83 | 83.ALUMIN PLAST SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,7 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 201,8 K RON | |
| 84 | 84.JIENEL SRL▲ 27 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 18,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 161,4 K RON | |
| 85 | 85.STYL SRL▼ 74 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18,9 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 86 | 86.ITAL FREDI SRL▲ 23 | Sat Stupărei, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 18,8 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 43,3 K RON | |
| 87 | 87.SALGOMOB SRL▲ 47 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 18,5 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 4 K RON | |
| 88 | 88.ELIPROD COM SRL▲ 80 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 18,4 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 173,7 K RON | |
| 89 | 89.INFOCONT M SI M SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 18,2 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 91,3 K RON | |
| 90 | 90.IVAMET PROD SRL▲ 28 | Sat Călina, Comuna Prundeni, Vâlcea | 18,1 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 20 K RON | |
| 91 | 91.VIAFLORCHIM S.R.L.nou | Sat Geamăna, Comuna Dragoeşti, Vâlcea | 18,1 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | -35,5 K RON | |
| 92 | 92.ASTEOS PROD SRL▲ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 225,9 K RON | |
| 93 | 93.MINET CONF SRL▲ 72 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,6 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 890,2 K RON | |
| 94 | 94.COMTRANSPORT FLORICEL SRLnou | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 17,4 %▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 155,2 K RON | |
| 95 | 95.COSTA WOOD TRADING S.R.L.▼ 45 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 17,2 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 46,2 K RON | |
| 96 | 96.MTM DIVISION S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 15,6 K RON | |
| 97 | 97.ALMAROM SRL▲ 46 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 17,1 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 4,8 K RON | |
| 98 | 98.LUCI-POL-IMPEX SRL▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,1 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 189,9 K RON | |
| 99 | 99.VILA PRESS SRL▲ 104 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 53,2 K RON | |
| 100 | 100.FURNIROM SRL▼ 54 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 181,4 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vâlcea
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
123 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
8 firme · 856,1 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
5 firme · 436,9 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
48 firme · 408,4 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
13 firme · 232,7 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
20 firme · 220 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
9 firme · 144,7 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 140,9 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
10 firme · 124,7 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
40 firme · 122,4 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 105,1 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
57 firme · 82 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
43 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
7 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 56,7 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
4 firme · 55,1 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 54,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
3 firme · 37,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
12 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
38 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 29 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
34 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
2 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
26 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
10 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
2 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 18,3 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
33 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
4 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
27 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
2 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
5 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
12 firme · 11 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
2 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
4 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
10 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
7 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
14 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
20 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
13 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
9 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
12 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 1 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 885,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
6 firme · 795 K RON
CAEN 1320
Producția de țesături
2 firme · 707,2 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
5 firme · 610,1 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 569,2 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
6 firme · 507,9 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
4 firme · 505,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 494,7 K RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
2 firme · 410,4 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 373,6 K RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
2 firme · 279,3 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 277,7 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 266,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 265,6 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 235,5 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
3 firme · 204,6 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 186 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 174,4 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 161,9 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
1 firme · 160,9 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 149,2 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 138,7 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 137 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 136,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 129,7 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 115 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
3 firme · 79,9 K RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
1 firme · 79,4 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 66 K RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 52,8 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 50,5 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 48,8 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 46,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 37,9 K RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
2 firme · 32,4 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 24,6 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 22,6 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 20 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 17,4 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 8,6 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 4,5 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
1 firme · 510 RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 494 RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 279 RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 128 RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 0 RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2351
Fabricarea cimentului
1 firme · 0 RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 0 RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 0 RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2 firme · 0 RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 0 RON