Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vâlcea după marjă netă în 2025
759 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 31,1 %, iar liderul atinge 5.516,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LIVADA INSORITĂ S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 5.516,2 %— | — | 27,6 K RON | |
| 2 | 2.IOS VAC S.R.L.▲ 332 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 1.197,9 %▲ 15.457,5 % | ▲ 15.457,5 % | 35,9 K RON | |
| 3 | 3.BOZO SRL▲ 350 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 702,1 %▲ 10.332,1 % | ▲ 10.332,1 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.FOREXIM UTIL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 408,1 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 57,3 K RON | |
| 5 | 5.FAVIL SA▲ 622 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 317,1 %— | — | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.CDM SRL▲ 416 | Sat Condoieşti, Comuna Ştefăneşti, Vâlcea | 152,5 %▲ 3.923,8 % | ▲ 3.923,8 % | 41,1 K RON | |
| 7 | 7.IONI PROD SRL▲ 163 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 146,8 %▲ 582,7 % | ▲ 582,7 % | 109,6 K RON | |
| 8 | 8.MUREȘAN GEOCRIS S.R.L.▲ 730 | Sat Marcea, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 100 %— | — | 6,4 K RON | |
| 9 | 9.TRENULETUL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93,5 %— | — | 72 RON | |
| 10 | 10.MEDEADOMY TRANS S.R.L.nou | Sat Romanii de Sus, Oraş Horezu, Vâlcea | 91,9 %— | — | — | 258,3 K RON |
| 11 | 11.ESBIR COMPANI S.R.L.nou | Sat Mitrofani, Comuna Mitrofani, Vâlcea | 84,4 %— | — | — | 108 RON |
| 12 | 12.CASA FUNKY S.R.L.▲ 12 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 84,2 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 323,4 K RON | |
| 13 | 13.DARAGIU SRL▲ 803 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 84 %— | — | 13,8 K RON | |
| 14 | 14.DCGMV AGRICO S.R.L.▲ 6 | Sat Budeşti, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 84 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 1,1 K RON | |
| 15 | 15.THETEHNICIAN S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 79,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 239,1 K RON | |
| 16 | 16.NICU ITALY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 79,4 %— | — | — | 24,1 K RON |
| 17 | 17.TOP OFFICE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,5 %— | — | 3,6 K RON | |
| 18 | 18.OCP COMPANY SRL▲ 9 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 78,4 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 17,6 K RON | |
| 19 | 19.ARMENIACUM SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,2 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 77,7 K RON | |
| 20 | 20.MPG AGA CONCEPT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,9 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 105 K RON | |
| 21 | 21.COMI DESIGN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,9 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 162,7 K RON | |
| 22 | 22.MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,4 %— | — | — | 216,6 K RON |
| 23 | 23.BERTI TALAPAN TEHNICIAN DENTAR S.R.L.▲ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 70,6 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 141,9 K RON | |
| 24 | 24.TUDOR METALCONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 70,1 %— | — | — | 16 K RON |
| 25 | 25.SISTEM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 69,8 %— | — | 12,6 K RON | |
| 26 | 26.MOB JAN DESIGN S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 68,8 %— | — | — | 6 K RON |
| 27 | 27.VILA PRESS SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,7 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 225,7 K RON | |
| 28 | 28.ZAY FOREST S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,6 %— | — | — | 24,7 K RON |
| 29 | 29.DARMISAL FRUCT SRLnou | Sat Bârseşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 67,8 %— | — | 3,3 K RON | |
| 30 | 30.GAITEH S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,4 %— | — | — | 326,1 K RON |
| 31 | 31.KISS DENT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,8 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 116 K RON | |
| 32 | 32.SERVCON4U-SERVICES AND CONSULTANCY NETWORK S.R.L.▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,3 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 157,9 K RON | |
| 33 | 33.ȘANDRU OANA DENT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,8 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 127,5 K RON | |
| 34 | 34.ARMANDDENT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,8 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 106 K RON | |
| 35 | 35.SANLAC IMPEX SRL▲ 479 | Sat Hotarele, Comuna Muereasca, Vâlcea | 63,4 %▲ 6.715,1 % | ▲ 6.715,1 % | 167,5 K RON | |
| 36 | 36.ROTECH SISTEM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,3 %— | — | 47,4 K RON | |
| 37 | 37.TERMOGEAM SOLUTION S.R.L.▼ 27 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 62 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 127,4 K RON | |
| 38 | 38.ODONTOTECH SMILE S.R.L.▲ 6 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 60,8 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 85,2 K RON | |
| 39 | 39.AGROMEC CRETENI SA▲ 757 | Sat Creţeni, Comuna Creţeni, Vâlcea | 59,7 %— | — | 68,1 K RON | |
| 40 | 40.CARTEO PRINT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,4 %▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 174,1 K RON | |
| 41 | 41.ROMCONSTRUCT MONTAJ S.R.L.▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,1 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 12,4 K RON | |
| 42 | 42.UCENIC TEXTILE S.R.L.nou | Sat Mileşti, Comuna Făureşti, Vâlcea | 56,8 %— | — | 3,3 K RON | |
| 43 | 43.AESTHETIC SMILE CREATOR S.R.L.▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56,4 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 77 K RON | |
| 44 | 44.ANDREI-PIELE S.R.L.▲ 19 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 55,9 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 34,3 K RON | |
| 45 | 45.MOBLINE SRL▲ 736 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,3 %— | — | 48,8 K RON | |
| 46 | 46.MIRUNA PRODUCTS INOX S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 53,9 %— | — | — | 106,5 K RON |
| 47 | 47.ETRUSCA SRL▼ 4 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 53,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 33,4 K RON | |
| 48 | 48.MARIA CERAMICA HOREZU S.R.L.= | Sat Râmeşti, Oraş Horezu, Vâlcea | 52,6 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 139,7 K RON | |
| 49 | 49.ARYANA GLASS COMPACT S.R.L.▲ 209 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,5 %▲ 338,2 % | ▲ 338,2 % | 147,5 K RON | |
| 50 | 50.ENDUROFAN S.R.L.▲ 642 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 52,5 %— | — | 90 K RON | |
| 51 | 51.DMO FASHION S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,5 %— | — | 10,3 K RON | |
| 52 | 52.DEXTER DENT S.R.L.▲ 32 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 51,4 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 3,4 mil. RON | |
| 53 | 53.NORVALIS S.R.L.nou | Sat Muereasca de Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea | 51 %— | — | — | 26,9 K RON |
| 54 | 54.OLTENUCARBO S.R.L.▲ 15 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 49,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 187,3 K RON | |
| 55 | 55.TERMOCOST PVC S.R.L.▲ 694 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 48,1 %— | — | 467,1 K RON | |
| 56 | 56.ECVESTRIA GROUP INVEST S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 47,4 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 609,1 K RON | |
| 57 | 57.ELIDENT SERVICE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,3 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 307,7 K RON | |
| 58 | 58.ALI BOD S.R.L.nou | Sat Delureni, Comuna Valea Mare, Vâlcea | 46,2 %— | — | — | 20,7 K RON |
| 59 | 59.ENZO.BEN. S.R.L.▼ 52 | Sat Nenciuleşti, Comuna Tetoiu, Vâlcea | 45,1 %▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 16,8 K RON | |
| 60 | 60.FANALEX TURISM S.R.L.▼ 47 | Comuna Voineasa, Vâlcea | 45 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 108 RON | |
| 61 | 61.DECOLINE CONF S.R.L.▲ 121 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,6 %▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 46 K RON | |
| 62 | 62.ATELIER OLFACTIV S.R.L.▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,6 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 296,7 K RON | |
| 63 | 63.GIOIATANUL S.R.L.▲ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,4 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 49,9 K RON | |
| 64 | 64.RBL SERVICE TEAM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,3 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 65 | 65.AMRP PROD S.R.L.▲ 611 | Sat Săruleşti, Comuna Lăpuşata, Vâlcea | 44,1 %— | — | 635 RON | |
| 66 | 66.DUŢULETE DENTAL S.R.L.▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,1 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 58,5 K RON | |
| 67 | 67.ASCIP SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,8 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 245,9 K RON | |
| 68 | 68.C S METAL DANILO S.R.L.▲ 327 | Sat Mologeşti, Comuna Laloşu, Vâlcea | 43,7 %▲ 807,5 % | ▲ 807,5 % | 207,3 K RON | |
| 69 | 69.3D KEYS ART S.R.L.▲ 596 | Sat Valea Cheii, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 43,2 %— | — | 3,7 K RON | |
| 70 | 70.SMART PELLET PRODUCTS S.R.L.▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 10,1 K RON | |
| 71 | 71.3D SYSTEMS PRO S.R.L.▲ 23 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 42 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 112,5 K RON | |
| 72 | 72.BANPREST IND SRL▲ 70 | Sat Bărbăteşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 41,7 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 418,7 K RON | |
| 73 | 73.RIANDYS SRL▲ 118 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 40,2 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 58 K RON | |
| 74 | 74.CNC PLASMA CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 40,1 %— | — | 52 K RON | |
| 75 | 75.PARTUR SRL▲ 591 | Sat Orleşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 40 %— | — | 16,3 K RON | |
| 76 | 76.MHT ELECTRIC DESIGN S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 38,6 %— | — | 53,5 K RON | |
| 77 | 77.PVC RADU S.R.L.▲ 27 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 38,3 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 44,1 K RON | |
| 78 | 78.COMPANIS ECO S.R.L.nou | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 38,2 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.CLINICA DANIEL MĂRTOIU S.R.L.▼ 20 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 36,9 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 650,4 K RON | |
| 80 | 80.VULCSERVICE SRL▲ 211 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 36,8 %▲ 269,2 % | ▲ 269,2 % | 1,7 K RON | |
| 81 | 81.ITALCOOL SRL▼ 39 | Sat Pojogi-Cerna, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 36,4 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 47,1 K RON | |
| 82 | 82.DANIELA HOUSE TEXTIL S.R.L.▲ 637 | Sat Ceretu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 36,1 %— | — | 1,4 K RON | |
| 83 | 83.BB WOODWORKING S.R.L.▼ 72 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 35,3 %▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 987 RON | |
| 84 | 84.DAG CONCEPT ELECTRIC S.R.L.nou | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 35,1 %▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 76,3 K RON | |
| 85 | 85.FREED FROM AGRO S.R.L.▲ 718 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 34,6 %— | — | 1,4 K RON | |
| 86 | 86.EMATEX CONF S.R.L.▲ 103 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 33,5 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 102,4 K RON | |
| 87 | 87.COMAN STEEL ART S.R.L.▲ 37 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,5 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 36,7 K RON | |
| 88 | 88.LAVI DRINK S.R.L.▲ 67 | Sat Ghiobeşti, Comuna Stoileşti, Vâlcea | 33,4 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 447,1 K RON | |
| 89 | 89.STĂNCIOIU COMPANY S.R.L.nou | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 33,3 %— | — | 50,6 K RON | |
| 90 | 90.AS BETON SRL▼ 26 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 33,3 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 500,7 K RON | |
| 91 | 91.ADI GRIGOREM S.R.L.▲ 175 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,1 %▲ 192,2 % | ▲ 192,2 % | 5,5 K RON | |
| 92 | 92.AQUA SIB S.R.L.nou | Sat Curtea, Comuna Popeşti, Vâlcea | 32,9 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 93 | 93.PIŢIGOI SRL▼ 11 | Sat Valea Mare, Oraş Băbeni, Vâlcea | 32,6 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 471,3 K RON | |
| 94 | 94.METALSERV PRELUCRARE S.R.L.▲ 548 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 32,2 %— | — | 141,1 K RON | |
| 95 | 95.BASIC LIFT S.R.L.▼ 2 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 32 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 62,3 K RON | |
| 96 | 96.3DENTASOFT DIGITAL S.R.L.▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,4 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 7,5 K RON | |
| 97 | 97.UBIPHORMA S.R.L.▲ 88 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,3 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 100,4 K RON | |
| 98 | 98.CRAMA OLIVER BAUER S.R.L.▲ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 31,2 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 619 K RON | |
| 99 | 99.SILUX VIP SRL▲ 109 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,1 %▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 30,4 K RON | |
| 100 | 100.CUHNII MĂNĂSTIREŞTI S.R.L.▲ 543 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,1 %— | — | 35,2 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vâlcea
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
123 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
8 firme · 856,1 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
5 firme · 436,9 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
48 firme · 408,4 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
13 firme · 232,7 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
20 firme · 220 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
9 firme · 144,7 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 140,9 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
10 firme · 124,7 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
40 firme · 122,4 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 105,1 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
57 firme · 82 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
43 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
7 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 56,7 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
4 firme · 55,1 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 54,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
3 firme · 37,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
12 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
38 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 29 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
34 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
2 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
26 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
10 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
2 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 18,3 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
33 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
4 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
27 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
2 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
5 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
12 firme · 11 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
2 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
4 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
10 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
7 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
14 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
20 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
13 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
9 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
12 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 1 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 885,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
6 firme · 795 K RON
CAEN 1320
Producția de țesături
2 firme · 707,2 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
5 firme · 610,1 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 569,2 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
6 firme · 507,9 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
4 firme · 505,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 494,7 K RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
2 firme · 410,4 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 373,6 K RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
2 firme · 279,3 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 277,7 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 266,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 265,6 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 235,5 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
3 firme · 204,6 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 186 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 174,4 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 161,9 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
1 firme · 160,9 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 149,2 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 138,7 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 137 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 136,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 129,7 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 115 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
3 firme · 79,9 K RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
1 firme · 79,4 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 66 K RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 52,8 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 50,5 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 48,8 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 46,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 37,9 K RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
2 firme · 32,4 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 24,6 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 22,6 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 20 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 17,4 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 8,6 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 4,5 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
1 firme · 510 RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 494 RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 279 RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 128 RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 0 RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2351
Fabricarea cimentului
1 firme · 0 RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 0 RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
2 firme · 0 RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2 firme · 0 RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 0 RON