Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Vâlcea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
96 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 628,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARRET FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 628,5 %▲ 267,7 % | ▲ 267,7 % | 5,3 mil. RON | |
| 2 | 2.NISTOREL COMPANY SRL▲ 8 | Sat Valea Babei, Comuna Runcu, Vâlcea | 97,9 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 471,6 K RON | |
| 3 | 3.MIHUŢĂ FOREST SRL= | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 90,5 %▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 179,8 K RON | |
| 4 | 4.MARNIC FOREST S.R.L.nou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 83,7 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 68 K RON | |
| 5 | 5.DAMILA AGRO SRL▲ 11 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 55,5 %▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 904 K RON | |
| 6 | 6.GRIVA BERLO S.R.L.nou | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 55,4 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 116,2 K RON | |
| 7 | 7.POPNEL FOREST S.R.L.▲ 1 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 52,8 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 978,3 K RON | |
| 8 | 8.GRANCEA ILIE S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 52 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 103,9 K RON | |
| 9 | 9.FERMA FRÂNCEŞTI SRLnou | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 50,6 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 7,4 mil. RON | |
| 10 | 10.BORAMI SRLnou | Sat Păscoaia, Oraş Brezoi, Vâlcea | 49,3 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 247,6 K RON | |
| 11 | 11.RIAMAR FRUCT S.R.L.▼ 9 | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Vâlcea | 48,2 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.BDG INVEST S.R.L.▲ 12 | Sat Tina, Comuna Livezi, Vâlcea | 47,6 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 720,4 K RON | |
| 13 | 13.HARITON SRL▲ 6 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 47,4 %▲ 23 % | ▲ 23 % | -17 K RON | |
| 14 | 14.ŢURŢU BRAD S.R.L.▲ 32 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 45,2 %▲ 105 % | ▲ 105 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ACF FOREST S.R.L.▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,7 %▲ 261,5 % | ▲ 261,5 % | 73,9 K RON | |
| 16 | 16.FORESTDAN S.R.L.▼ 15 | Sat Moşteni, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 44,6 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 341,3 K RON | |
| 17 | 17.COMATIC SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 44,1 %▲ 198,9 % | ▲ 198,9 % | 111,7 K RON | |
| 18 | 18.WOLFEX SRL▼ 6 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 43,4 %▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 348,1 K RON | |
| 19 | 19.MARFORE PROD SRL▲ 21 | Sat Valea Cheii, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 42,6 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 822,3 K RON | |
| 20 | 20.PATRIK SILVA S.R.L.▲ 14 | Sat Boişoara, Comuna Boişoara, Vâlcea | 40 %▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 573,8 K RON | |
| 21 | 21.LOVFLOR S.R.L.▼ 10 | Sat Pripoare, Comuna Perişani, Vâlcea | 40 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 968,1 K RON | |
| 22 | 22.PAJO AGRICULTURE SRLnou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 37 %— | — | 22,9 mil. RON | |
| 23 | 23.MIRUBRAD SRL▲ 33 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 36,8 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 299,7 K RON | |
| 24 | 24.FAMAGRO BIO S.R.L.▼ 19 | Sat Spârleni, Comuna Guşoeni, Vâlcea | 35,4 %▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 7,4 K RON | |
| 25 | 25.RANIVAN FOREST S.R.L.▼ 7 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 35,3 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 54,2 K RON | |
| 26 | 26.ROANA FUNGHI S.R.L.nou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 34,9 %▲ 320,5 % | ▲ 320,5 % | 760,2 K RON | |
| 27 | 27.FERMA DE CURCANI SLĂTIOARA S.R.L.▼ 2 | Sat Mogeşti, Comuna Slătioara, Vâlcea | 34,5 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 43 K RON | |
| 28 | 28.AVICARVIL SRL▼ 13 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 33,7 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 17,9 mil. RON | |
| 29 | 29.ACTIV TOTAL EXPO S.R.L.nou | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 33,4 %— | — | 24 K RON | |
| 30 | 30.VILINVEST AGRO S.R.L.▲ 6 | Sat Călina, Comuna Prundeni, Vâlcea | 33,2 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 20,5 K RON | |
| 31 | 31.AGRIKILTI S.R.L.nou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 31,4 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.AGROMEDIA SRL▼ 26 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 30,7 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 643,9 K RON | |
| 33 | 33.IOSIVEL COM SRL▼ 10 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 30,3 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 90,1 K RON | |
| 34 | 34.RIMED IMPEX SRL▲ 9 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 30,2 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 876,5 K RON | |
| 35 | 35.AVICARVIL FARMS S.R.L.nou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 29 %— | — | 13,3 mil. RON | |
| 36 | 36.IMPERO FOREST S.R.L.nou | Sat Titeşti, Comuna Titeşti, Vâlcea | 28,1 %▲ 177,7 % | ▲ 177,7 % | 367,2 K RON | |
| 37 | 37.VILDUM INVEST S.R.L.nou | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 27,7 %▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 172,8 K RON | |
| 38 | 38.COSAD FOREST S.R.L.nou | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 26,3 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 160,4 K RON | |
| 39 | 39.ERYPAD S.R.L.nou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 26,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 97,4 K RON | |
| 40 | 40.ADVENTURE HEAT S.R.L.▼ 27 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 26,1 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 89,1 K RON | |
| 41 | 41.TEHNOFOREST SRL▲ 6 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 25,1 %▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 247,6 K RON | |
| 42 | 42.EXPO BEDVIS S.R.L.▼ 38 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 24,7 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 442,9 K RON | |
| 43 | 43.LA ILIUTA SRL▼ 22 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 24,5 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 552,1 K RON | |
| 44 | 44.SERE SRL▼ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,7 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 456 K RON | |
| 45 | 45.DAVIAND FOREST S.R.L.▼ 7 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 23,1 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 1 mil. RON | |
| 46 | 46.DUMBRAFOX SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,8 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 243,2 K RON | |
| 47 | 47.AVIROM PLUS S.R.L.nou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 21,8 %— | — | 17,8 mil. RON | |
| 48 | 48.IONIFERM AGRO S.R.L.nou | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 21,4 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 614,8 K RON | |
| 49 | 49.MANTA COMPANY SRL▼ 8 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 21,2 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 4,5 K RON | |
| 50 | 50.CRAMA SPARLENI SRLnou | Sat Guşoeni, Comuna Guşoeni, Vâlcea | 21,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 523,8 K RON | |
| 51 | 51.VINERIA SPÂRLENI SRLnou | Sat Guşoeni, Comuna Guşoeni, Vâlcea | 20,7 %▲ 210,1 % | ▲ 210,1 % | 90,2 K RON | |
| 52 | 52.MIRAD CRIS SRL▲ 7 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 19 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 300,8 K RON | |
| 53 | 53.GANAND IMPEX SRL▼ 8 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 17,8 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 54 | 54.BALBYC INVEST SRL▼ 45 | Sat Genuneni, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 17,7 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 181,6 K RON | |
| 55 | 55.ARC SRL▼ 38 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,4 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 294,5 K RON | |
| 56 | 56.R.N.P. ROMSILVA-ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL COZIA RA▼ 6 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 17 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 0 RON | |
| 57 | 57.PAJO HOLDING S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 16,7 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 58 | 58.BIO INDLACT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,5 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 459,3 K RON | |
| 59 | 59.SIRAION SRLnou | Loc. Târgu Gânguleşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 16,4 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 88,7 K RON | |
| 60 | 60.AVICARVIL FARMING S.R.L.nou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 15,2 %— | — | 7,1 mil. RON | |
| 61 | 61.ROXAND PROD SRL▼ 6 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 14,2 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.AMAFOREST S.R.L.nou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 14,2 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 569 K RON | |
| 63 | 63.R.N.P. ROMSILVA-ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL BUILA-VÂNTURARIŢA RA▼ 12 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 14 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 0 RON | |
| 64 | 64.AVICOLA IMPEX SRL▼ 3 | Sat Buleta, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 13,5 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 180,5 K RON | |
| 65 | 65.FERMA MĂGURENI SRLnou | Sat Măgureni, Comuna Guşoeni, Vâlcea | 13,3 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 2,5 K RON | |
| 66 | 66.RAFI SI GABY SRLnou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 13,1 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 67 | 67.LOVAGRO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 19 | Sat Pripoare, Comuna Perişani, Vâlcea | 12,7 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 298,7 K RON | |
| 68 | 68.TISA FOREST SRL▼ 61 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 12,7 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | -227,4 K RON | |
| 69 | 69.SILVICOLA IMPEX SRLnou | Loc. Târgu Gânguleşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 12,6 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 537,2 K RON | |
| 70 | 70.MAR SRL▼ 43 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 12,5 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 71 | 71.OVEDEX INVEST SRL▼ 43 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 12,3 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 275,6 K RON | |
| 72 | 72.VARINIA SRLnou | Sat Uşurei, Comuna Şuşani, Vâlcea | 12,2 %▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -232,9 K RON | |
| 73 | 73.PÂRÂUL MARE SRLnou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 12,1 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 985,2 K RON | |
| 74 | 74.NICOVANU FOREST SRLnou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 11,8 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 288,8 K RON | |
| 75 | 75.NAROŢU FOREST S.R.L.▼ 44 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 10,1 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 600,8 K RON | |
| 76 | 76.ALUNUL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,8 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 124,7 K RON | |
| 77 | 77.ANAIND FOREST SRL▼ 38 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 9 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 301,7 K RON | |
| 78 | 78.DURIST FOREST SRLnou | Sat Moşteni, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 8,6 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 235,8 K RON | |
| 79 | 79.FORESTRIZ S.R.L.nou | Sat Marcea, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 6,5 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 4,6 K RON | |
| 80 | 80.HOBBY SRLnou | Sat Cucoiu, Comuna Titeşti, Vâlcea | 6,5 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 40,2 K RON | |
| 81 | 81.FAGOFOREST SRL▼ 19 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 6,3 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 522,7 K RON | |
| 82 | 82.FAGURI PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,1 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 69,1 K RON | |
| 83 | 83.TUCU MD S.R.L.▼ 53 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 5,6 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 180,7 K RON | |
| 84 | 84.EXPOBRAD SRL▼ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,4 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 868 RON | |
| 85 | 85.FERMA DOI COCOŞI SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 5,1 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 88,2 K RON | |
| 86 | 86.VIADUCT SRL▼ 49 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 3,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 961,7 K RON | |
| 87 | 87.TRUPA ANGY S.R.L.▼ 23 | Sat Mlăceni, Comuna Perişani, Vâlcea | 3,4 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 387,8 K RON | |
| 88 | 88.MIRADEX SRLnou | Sat Golotreni, Oraş Brezoi, Vâlcea | 3,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 245,1 K RON | |
| 89 | 89.LUCI-CRIS SRL▼ 54 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 2,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 5,5 K RON | |
| 90 | 90.SERFIR PAD SRLnou | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 2 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 102,3 K RON | |
| 91 | 91.PORCELLINO GRASSO SRLnou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 1,9 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 92 | 92.VIOEVI SRL▼ 38 | Sat Romanii de Sus, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,3 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 325 K RON | |
| 93 | 93.AUROCOM SRL▼ 33 | Sat Ştefăneşti, Comuna Ştefăneşti, Vâlcea | 1 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 8,9 K RON | |
| 94 | 94.FORESTCOV EVO S.R.L.▼ 31 | Sat Bârzeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 0,7 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -145,7 K RON | |
| 95 | 95.VALCU IEV SRL▼ 42 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0,6 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -80 K RON | |
| 96 | 96.DONASIS FOREST SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 0,3 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 16,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Vâlcea
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
17 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
9 firme · 195,7 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
31 firme · 158,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
99 firme · 112,2 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
22 firme · 27,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
15 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
7 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
10 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
4 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
7 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
16 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 893 K RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
10 firme · 337,8 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
11 firme · 334,3 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 333,6 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
1 firme · 278,2 K RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 203 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 103,9 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 67,9 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 450 RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 0 RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
1 firme · 0 RON