Top 100 firme — Activități profesionale, Vâlcea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
70 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 68,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TURBINE ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,5 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 155,1 K RON | |
| 2 | 2.VIA POD PROIECT SRL▲ 47 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,9 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 126,9 K RON | |
| 3 | 3.SONUX CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,9 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 134,7 K RON | |
| 4 | 4.VLADI PROJECT ENGINEERING S.R.L.▲ 2 | Sat Dobriceni, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 46,9 %▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | 70,3 K RON | |
| 5 | 5.NORY VET SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,3 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 149,8 K RON | |
| 6 | 6.PROPRAMM SRL▲ 39 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,7 %▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 208,3 K RON | |
| 7 | 7.LACUENTA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,7 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 10,7 K RON | |
| 8 | 8.DIELECTRA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 37,5 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 31,4 K RON | |
| 9 | 9.RAVI CONSULT SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,4 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 90 K RON | |
| 10 | 10.PODRUM PROIECT SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,6 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 175,2 K RON | |
| 11 | 11.GTE CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,8 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 88,1 K RON | |
| 12 | 12.ERCOMI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29 %▲ 6.042,5 % | ▲ 6.042,5 % | -7,7 K RON | |
| 13 | 13.PREDCONSULT SRL▼ 9 | Sat Călina, Comuna Prundeni, Vâlcea | 26,5 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 23,3 K RON | |
| 14 | 14.ZOTAS SERVICE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25,5 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 201,2 K RON | |
| 15 | 15.JUST CONSULTING SRLnou | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 25,2 %▲ 115 % | ▲ 115 % | 258,8 K RON | |
| 16 | 16.ETIAN CONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,5 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 130,7 K RON | |
| 17 | 17.DOCTOR MOLDOVEANU ALEXANDRA CABINET VETERINAR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -26,4 K RON | |
| 18 | 18.FINEXPERT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,8 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 42,8 K RON | |
| 19 | 19.CAPED CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,4 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 140,7 K RON | |
| 20 | 20.NDE VISREM SRL▼ 13 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 20,8 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 265,8 K RON | |
| 21 | 21.RESAL CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,8 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 58 K RON | |
| 22 | 22.ATLAS TOUR SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,4 %▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 278,7 K RON | |
| 23 | 23.ID TRANSFER SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,7 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 103,9 K RON | |
| 24 | 24.LACUDAS SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 227 K RON | |
| 25 | 25.BIBLOS SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,4 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 36,5 K RON | |
| 26 | 26.DARO PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,2 %▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 685,7 K RON | |
| 27 | 27.MARKET IMPACT SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,8 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -231,7 K RON | |
| 28 | 28.STANICA CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,3 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 58,5 K RON | |
| 29 | 29.RAO CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,2 %▲ 167,9 % | ▲ 167,9 % | 107,4 K RON | |
| 30 | 30.MODDRUM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,9 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 140,5 K RON | |
| 31 | 31.ARASON SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,4 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -59,1 K RON | |
| 32 | 32.VILADI AUTO SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 15,2 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 87,7 K RON | |
| 33 | 33.TRADMEDIA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,8 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 96,9 K RON | |
| 34 | 34.OSC DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,7 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 82,6 K RON | |
| 35 | 35.ROAD CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,2 %▲ 272,2 % | ▲ 272,2 % | 65,2 K RON | |
| 36 | 36.CONSMETROTEST SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,5 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 92,9 K RON | |
| 37 | 37.HAM CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,7 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 97,2 K RON | |
| 38 | 38.EUCONS SRLnou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 11,4 %▲ 158,1 % | ▲ 158,1 % | 169 K RON | |
| 39 | 39.EXTRAVET-SERV SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 11,3 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 83,8 K RON | |
| 40 | 40.R.F. AMIS SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,5 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 38,2 K RON | |
| 41 | 41.PURICE ADRIANA CABINET VETERINAR SRL▼ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,9 %▲ 7 % | ▲ 7 % | -14,1 K RON | |
| 42 | 42.CONSULT TEHNIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,9 %▲ 196,8 % | ▲ 196,8 % | 127,6 K RON | |
| 43 | 43.SABVET SRLnou | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 9,6 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 88,9 K RON | |
| 44 | 44.DIRECTION FOR BUSINESS GRUP SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 9,3 %▲ 209,1 % | ▲ 209,1 % | -21,4 K RON | |
| 45 | 45.DASPRO CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,2 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 168,3 K RON | |
| 46 | 46.ELECTROVALCEA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,9 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 5,6 mil. RON | |
| 47 | 47.TARRM SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,5 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 39,2 K RON | |
| 48 | 48.BEFAC SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,3 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 207,1 K RON | |
| 49 | 49.TOPO CADASTRU SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,9 %▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | 54,4 K RON | |
| 50 | 50.CONEXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,6 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 89 K RON | |
| 51 | 51.JOC-ART SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,5 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 160,2 K RON | |
| 52 | 52.KONTAS EXPERT SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 95 K RON | |
| 53 | 53.EVIROM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,2 %▲ 137 % | ▲ 137 % | 81,9 K RON | |
| 54 | 54.ROMAUDIT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,1 %▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 144,3 K RON | |
| 55 | 55.AUDIPREST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 125,6 K RON | |
| 56 | 56.ADINVEST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4 %▲ 190,8 % | ▲ 190,8 % | 129,2 K RON | |
| 57 | 57.DAN TUDOR SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,9 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 156,8 K RON | |
| 58 | 58.PADTOPO SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 3,6 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 61,3 K RON | |
| 59 | 59.CURIERUL AGC S.R.L.▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,4 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 3,8 K RON | |
| 60 | 60.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - I.C.S.I. RAMNICU VALCEA▼ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 909,8 K RON | |
| 61 | 61.RAMCONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 73,7 K RON | |
| 62 | 62.CONSINSTAL ENERGY SRL▼ 54 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 44,6 K RON | |
| 63 | 63.CAD DESIGN & BUILDING SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 2,5 %▲ 154,8 % | ▲ 154,8 % | 129,2 K RON | |
| 64 | 64.POD CONS SRLnou | Sat Bârseşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1,8 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 103,6 K RON | |
| 65 | 65.CONSULTINVEST SRL▼ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 23,4 K RON | |
| 66 | 66.ZOVI CONSULTING SRL▼ 39 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 1,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 176 K RON | |
| 67 | 67.SUDURI SPECIALE SRL▼ 65 | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1,1 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 91,7 K RON | |
| 68 | 68.BIOSAN SRL▼ 32 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0,9 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 23,9 K RON | |
| 69 | 69.INFOTOUR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 97 K RON | |
| 70 | 70.CORYBELA SRL▼ 23 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 0,4 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vâlcea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
239 firme · 208,9 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
134 firme · 44,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
62 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
43 firme · 35 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
98 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
115 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
51 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
29 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
18 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
76 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 960 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 416,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 409,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 363,3 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 97,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 35 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 12 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 300 RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 0 RON