Top 100 firme — Construcții, Tulcea după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,6 %, iar liderul atinge 454,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WALDEVAR ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 454,4 %▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 15,3 mil. RON | |
| 2 | 2.GMC PROFI - CLEAN SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 262,4 %▲ 272,6 % | ▲ 272,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.ECHITABIL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 224,4 %▲ 285,5 % | ▲ 285,5 % | 18,4 mil. RON | |
| 4 | 4.CONSTRUCT DESIGN SRL▲ 17 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 165,7 %▲ 372,4 % | ▲ 372,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.HERACLEEA STUF S.R.L.nou | Sat Enisala, Comuna Sarichioi, Tulcea | 136,1 %▲ 1.677,7 % | ▲ 1.677,7 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.SERV INSTAL PROIECT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 135,2 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 752 K RON | |
| 7 | 7.ANDRYKO SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 129,6 %▲ 6.562,1 % | ▲ 6.562,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.STI IMOBCONS DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 123,2 %▲ 597,8 % | ▲ 597,8 % | -149,6 K RON | |
| 9 | 9.ALPHADRILL SOLAR S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 120,4 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 380 K RON | |
| 10 | 10.DRAGALINA PREST SRL▲ 47 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 113,9 %▲ 275,7 % | ▲ 275,7 % | 382,9 K RON | |
| 11 | 11.MASTER PROFILE SRL▲ 41 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 109,3 %▲ 371,4 % | ▲ 371,4 % | 662,5 K RON | |
| 12 | 12.KERRY LONGFORD S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 104,7 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 321,8 K RON | |
| 13 | 13.MITROFAR SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 99,7 %▲ 567,1 % | ▲ 567,1 % | 17,1 mil. RON | |
| 14 | 14.SERCONS&CONTRACTOR S.R.L.▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 91,1 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 718,5 K RON | |
| 15 | 15.EUROSUD EFICIENT MONTAJ S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 87,5 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 672 K RON | |
| 16 | 16.POWER CONSULTING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 83,1 %▲ 486,4 % | ▲ 486,4 % | 223,9 K RON | |
| 17 | 17.ALI SI VICTOR S.R.L.▲ 89 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 82,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 172,1 K RON | |
| 18 | 18.GAZ CONTROL SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 76,8 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 3 mil. RON | |
| 19 | 19.COMPLEX DELTA SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 74,3 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 44,5 mil. RON | |
| 20 | 20.S.D.C. IKODOMES S.R.L.▲ 21 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 70,3 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | -96,1 K RON | |
| 21 | 21.GRAFICONS SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 59,7 %▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 22 | 22.PASIROM INTERNAŢIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 58,8 %▲ 277,7 % | ▲ 277,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 23 | 23.PFN FIXTURE DESIGN S.R.L.nou | Sat Iazurile, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 56,1 %▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 67,6 K RON | |
| 24 | 24.BARON-SERVICE SRL▲ 25 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 55,5 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 159,4 K RON | |
| 25 | 25.SPIRU ELECTRA SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 54,9 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 740,5 K RON | |
| 26 | 26.DAMAVA IMOBIL SRL▲ 12 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 49 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 334,8 K RON | |
| 27 | 27.CALOR GREEN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,5 %▲ 89 % | ▲ 89 % | 42,2 K RON | |
| 28 | 28.CORAL SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 46,6 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 29,6 mil. RON | |
| 29 | 29.PAVEMONT MONTAJ SRL▲ 29 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 46,6 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 534,2 K RON | |
| 30 | 30.VELUM EDILITAR S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 45,1 %▲ 567,6 % | ▲ 567,6 % | 188,2 K RON | |
| 31 | 31.ETAIROS BUILD SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44,3 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 362,8 K RON | |
| 32 | 32.AMBASADOR RIGIPS S.R.L.▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44,1 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 362,6 K RON | |
| 33 | 33.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 43,1 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 204 K RON | |
| 34 | 34.EURO-TRUST SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,4 %▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 435,2 K RON | |
| 35 | 35.DOBRIS DECOR SRL▲ 15 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 40,1 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 279,3 K RON | |
| 36 | 36.OMNI CESTARO GROUP SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,7 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 298,9 K RON | |
| 37 | 37.FEROBEND STEEL S.R.L.▼ 36 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,5 %▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -38,7 K RON | |
| 38 | 38.BV ULIA SRL▲ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,3 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 659,4 K RON | |
| 39 | 39.SAPE JAKIS EXPERT S.R.L.nou | Sat Fântâna Mare, Comuna Ciucurova, Tulcea | 39,2 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 129,6 K RON | |
| 40 | 40.LEONOVA FORAJE SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 83,1 K RON | |
| 41 | 41.EXCAVAT RESORT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,8 %▲ 161,7 % | ▲ 161,7 % | 50,6 K RON | |
| 42 | 42.ROCOMIAN IMPEX SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 35,2 %▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 607,8 K RON | |
| 43 | 43.MARIX SRL▲ 51 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,2 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 44 | 44.RENATO-COM SRLnou | Sat Garvăn, Comuna Jijila, Tulcea | 33,9 %▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 101,3 K RON | |
| 45 | 45.ELCOS GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.GATS GENERAL DELIVERY S.R.L.nou | Comuna Sarichioi, Tulcea | 32,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,5 K RON | |
| 47 | 47.AGOS KNX SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32,4 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -104,7 K RON | |
| 48 | 48.ALMAR ELECTRIC SRL= | Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea | 32,2 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 346,1 K RON | |
| 49 | 49.ADRIATICA STAR SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,9 %▲ 481,2 % | ▲ 481,2 % | 226,3 K RON | |
| 50 | 50.ENERGY GROUP SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,2 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 797,2 K RON | |
| 51 | 51.SAN INSTAL VAL SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 28,4 %▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 94,7 K RON | |
| 52 | 52.CONSTART - CONFORT SRL▲ 7 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 28,1 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | -815,8 K RON | |
| 53 | 53.TITAN-INSTAL SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,7 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 411,1 K RON | |
| 54 | 54.LEONOV PERFECT DESIGN S.R.L.▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,6 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 209,8 K RON | |
| 55 | 55.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▲ 16 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 26 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 56 | 56.BRUNO SHOP SRL▼ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,9 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 66,7 K RON | |
| 57 | 57.GABIONA-COM SRLnou | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 25,6 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 648,2 K RON | |
| 58 | 58.TRANSIF SA▼ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 16,5 K RON | |
| 59 | 59.DOGEO SRL▼ 30 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,6 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 149 K RON | |
| 60 | 60.BEAMAR SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24 %▲ 154,8 % | ▲ 154,8 % | -54,2 K RON | |
| 61 | 61.TERMO TEHNO COLD SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 206,1 K RON | |
| 62 | 62.GP SAGEATA PROD S.R.L.▼ 44 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,1 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 63 | 63.RAPTOR INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,8 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 97,3 K RON | |
| 64 | 64.WINDCARE SOLUTIONS S.R.L.▲ 1 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 21,7 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 466,2 K RON | |
| 65 | 65.ECOTUR INDUSTRIES SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,6 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 216,8 K RON | |
| 66 | 66.ANT&LOGISTIC CONCEPT S.R.L.nou | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 21,3 %▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -52,5 K RON | |
| 67 | 67.ABABEI ROGIDIACRIS S.R.L.nou | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 21,1 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 542,6 K RON | |
| 68 | 68.GAL-COM SRL▲ 15 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 20,9 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 37,2 K RON | |
| 69 | 69.EDIL GRANITA SRL▲ 46 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 20,7 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 70 | 70.CONSTRUCT ARTEMYH SRL▲ 14 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 20,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 216,2 K RON | |
| 71 | 71.OPTIMA DOUBLE M SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20,1 %▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 334,3 K RON | |
| 72 | 72.SAWMILL INTERNAŢIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19,8 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 202,6 K RON | |
| 73 | 73.CASA GAMP SRL▼ 50 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 19,2 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 4,4 K RON | |
| 74 | 74.BODORIN EDIL SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 19 %▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 343,6 K RON | |
| 75 | 75.HAUSXPERT SOLUTION S.R.L.▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,7 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 3,2 K RON | |
| 76 | 76.VALDROMMIT BUILDING SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,2 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 77 | 77.HADETON CONSTRUCT SRL▲ 34 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,1 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 33,2 K RON | |
| 78 | 78.MEDIAN INDUSTRII SRL▼ 58 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 626,3 K RON | |
| 79 | 79.ESTCONS SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,6 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 80 | 80.NOR EXPERT TOTAL SRL▼ 63 | Sat Caugagia, Comuna Baia, Tulcea | 17,4 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -11,2 K RON | |
| 81 | 81.ALDAS EXPLOCAR S.R.L.nou | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 16,7 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 511,7 K RON | |
| 82 | 82.VILEX PANCONS SRL▲ 13 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 15,7 %▲ 20 % | ▲ 20 % | -91,5 K RON | |
| 83 | 83.MODERN GRUP SRL▼ 30 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,6 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 80,3 K RON | |
| 84 | 84.IDEALITY ROX SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 15,6 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 57,2 K RON | |
| 85 | 85.SEBASTIAN GEOSEB S.R.L.nou | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 15,2 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 9,6 K RON | |
| 86 | 86.SELCO SYSTEM SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 203,5 K RON | |
| 87 | 87.SIRUTI SRL▼ 41 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 180,2 K RON | |
| 88 | 88.TERRA CONSTRUCT SRL▼ 74 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,6 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 89 | 89.MARIGEROM CONSTRUCT SRL▼ 65 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 14,5 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 78,9 K RON | |
| 90 | 90.ELECTRO INSTAL SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,5 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 169,9 K RON | |
| 91 | 91.SAM EXTREM PASTROI S.R.L.nou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 14,3 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -113,8 K RON | |
| 92 | 92.FINATTI SRL▼ 57 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 14,2 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 147,2 K RON | |
| 93 | 93.PROFIL-RO SRL▼ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,9 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -21,2 K RON | |
| 94 | 94.CESENA SPEED GROUP SRL▼ 38 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,8 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 333,6 K RON | |
| 95 | 95.GEL COOL SERVICE S.R.L.▼ 33 | Sat Frecăţei, Comuna Frecăţei, Tulcea | 11,6 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 142,2 K RON | |
| 96 | 96.MODERN AMBIENT SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,5 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 32,9 K RON | |
| 97 | 97.AZA 55 INSTAL S.R.L.▼ 50 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,1 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 58 K RON | |
| 98 | 98.ROVISAL SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,1 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 594,1 K RON | |
| 99 | 99.SACRUM ROOF SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,1 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 109,7 K RON | |
| 100 | 100.CRYSADY PAV SRL▲ 9 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 9,6 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 240,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON