Top 100 firme — Transport și depozitare, Timiș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
473 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,1 %, iar liderul atinge 485,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.V & K TRADING GROUP SRL= | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 485,8 %▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 468,5 K RON | |
| 2 | 2.ETORA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 451,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.EST EUROPA EXPEDITII S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 329,3 %▲ 162 % | ▲ 162 % | 795,4 K RON | |
| 4 | 4.NV NAVI TRANS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 170,4 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | -236,3 K RON | |
| 5 | 5.ROMOTRANS SRL▲ 22 | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | 164,6 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 945,2 K RON | |
| 6 | 6.RUSAD TRANS SRL▲ 5 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 154,2 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 108,5 K RON | |
| 7 | 7.CATRIAL SRL▲ 392 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 152,1 %▲ 1.262,7 % | ▲ 1.262,7 % | 280,1 K RON | |
| 8 | 8.LKV CICEU SRLnou | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | 123,3 %▲ 188,2 % | ▲ 188,2 % | -174,1 K RON | |
| 9 | 9.ACTIVUS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 119,3 %▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 849,7 K RON | |
| 10 | 10.NPC BAU TIM SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 119,3 %▲ 120,8 % | ▲ 120,8 % | 97,7 K RON | |
| 11 | 11.AUTOTRASPORTI FIRMANI SRLnou | Sat Ianova, Comuna Remetea Mare, Timiş | 118,1 %▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 176,3 K RON | |
| 12 | 12.VEPAM SPECIAL TRANSPORTURI SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 116,3 %— | — | 651,2 K RON | |
| 13 | 13.OVA METRADER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 113,8 %▲ 1.610,1 % | ▲ 1.610,1 % | 42,8 K RON | |
| 14 | 14.JET ADVISOR SRL▲ 9 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 113,5 %▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 922 K RON | |
| 15 | 15.C & C WORKOUT TRANS SRLnou | Oraş Recaş, Timiş | 104,3 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 272,9 K RON | |
| 16 | 16.THERMOINOX SERVICE SRL▲ 19 | Sat Albina, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 101,4 %▲ 299,8 % | ▲ 299,8 % | 320,1 K RON | |
| 17 | 17.VARAN VBT TRANS SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 99,8 %▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 201 RON | |
| 18 | 18.SANDORTRANS SRLnou | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 98,6 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 19 | 19.TASIRA TRANS SRL▼ 4 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 91,9 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -73,9 K RON | |
| 20 | 20.DENECOM DG SRLnou | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 91,6 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 74,7 K RON | |
| 21 | 21.CERA TRAC SRL▲ 11 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 86,8 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 113 K RON | |
| 22 | 22.DARIA OV TRANS SRL▲ 8 | Oraş Recaş, Timiş | 84,2 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 59,6 K RON | |
| 23 | 23.GATTO NERO SRLnou | Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 81,2 %▲ 481,5 % | ▲ 481,5 % | 69,2 K RON | |
| 24 | 24.ANM SARA TOURS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 79,9 %▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 169,2 K RON | |
| 25 | 25.NAVI TRANS SOUND S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 76,7 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 2,1 K RON | |
| 26 | 26.BALIA JUNIOR SRL▲ 14 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 76,4 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 27 | 27.LS GLOBAL TRANS SRLnou | Oraş Recaş, Timiş | 75,3 %▲ 89 % | ▲ 89 % | 260,6 K RON | |
| 28 | 28.RCC CARGO SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,3 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,7 K RON | |
| 29 | 29.B.C.A. EDUARD SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 74,9 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -128,8 K RON | |
| 30 | 30.DAIO LOGISTIK LINE SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 72,6 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 64,8 K RON | |
| 31 | 31.ADD SPEED SRL▲ 7 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 70,3 %▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 399,7 K RON | |
| 32 | 32.ANDRA TRANS SRL▲ 24 | Sat Moraviţa, Comuna Moraviţa, Timiş | 69,5 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -55 K RON | |
| 33 | 33.ANASTASIA SPEDITION SRL▼ 11 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 68,9 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 28,4 K RON | |
| 34 | 34.A & E SAND TRANS SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 68,6 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 77,4 K RON | |
| 35 | 35.PETROIZATRANS SRL▼ 11 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 68,1 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 36 | 36.TRANSCEN - SPEED SRLnou | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 68,1 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 324,1 K RON | |
| 37 | 37.SĂGEATA ROŞIE SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 67 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -68,9 K RON | |
| 38 | 38.SCHWARZER TRANSPORTE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,8 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 121,3 K RON | |
| 39 | 39.IERIHON SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 65,2 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 622,4 K RON | |
| 40 | 40.MANA - LOIS SRLnou | Oraş Făget, Timiş | 65 %▲ 18.535,3 % | ▲ 18.535,3 % | 290 K RON | |
| 41 | 41.CORLAN TRANS SRL▲ 13 | Sat Gottlob, Comuna Gottlob, Timiş | 65 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.TRANS TENDON 85 SRL▲ 31 | Oraş Recaş, Timiş | 64,3 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 85,8 K RON | |
| 43 | 43.INTERMUN TRANS SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 63,6 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 206,3 K RON | |
| 44 | 44.GEBRUDER ESAT SRL▼ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,2 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 345,5 K RON | |
| 45 | 45.PINTUR TRANS 2014 SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 60,8 %▲ 13 % | ▲ 13 % | -137,4 K RON | |
| 46 | 46.RUPIN SPEDITION SRL▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,8 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 223 K RON | |
| 47 | 47.TOBISER TRANS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 58,9 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 78 K RON | |
| 48 | 48.TOBYTRANS SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 58,8 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 72,6 K RON | |
| 49 | 49.VTC TRANS MATEB SRLnou | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 58,4 %▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 67,6 K RON | |
| 50 | 50.JOGO BONITO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,9 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 104 K RON | |
| 51 | 51.A & D TOUR SRL▼ 10 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 57,7 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 383,2 K RON | |
| 52 | 52.BUGTRAI VIO SRLnou | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 57,6 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 48 K RON | |
| 53 | 53.BOBDA-ROM SRL▲ 70 | Sat Bobda, Comuna Cenei, Timiş | 56,2 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 75,4 K RON | |
| 54 | 54.ZOLYKA SPEDITION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,8 %— | — | -9,2 K RON | |
| 55 | 55.KIRITRANS VEST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,8 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 9,4 K RON | |
| 56 | 56.RODUT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,8 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 202,5 K RON | |
| 57 | 57.MIALEX M.I. TRANS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 55,7 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -116,4 K RON | |
| 58 | 58.MUNTEANU TRANS SRLnou | Sat Bulgaruş, Comuna Lenauheim, Timiş | 54,3 %▲ 465,1 % | ▲ 465,1 % | -89,3 K RON | |
| 59 | 59.MIXTURY BETON SRLnou | Sat Gavojdia, Comuna Gavojdia, Timiş | 54 %▲ 150,7 % | ▲ 150,7 % | 2,9 K RON | |
| 60 | 60.MAURICE WARD & CO SRL▼ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,8 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 61 | 61.CONSULTING POWER INOVATION S.R.L.▲ 20 | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | 52,7 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 140,6 K RON | |
| 62 | 62.TASA EXPRESTIM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 51,9 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 147,4 K RON | |
| 63 | 63.MAGDA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 51,7 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 89 K RON | |
| 64 | 64.DEDI - M TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 50,4 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 3,6 K RON | |
| 65 | 65.INA - TRANS 2015 S.R.L.▼ 59 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 49,8 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -146,6 K RON | |
| 66 | 66.BIATIS TRANS SRL▼ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49,3 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 183,4 K RON | |
| 67 | 67.RAMBULEA TRANS SRL▲ 25 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 49,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -165,9 K RON | |
| 68 | 68.SILALIN & VALI 2011 SRL▼ 39 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 48,6 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 11,6 K RON | |
| 69 | 69.DUNAV TIM SRL▼ 61 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 48,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 14,3 K RON | |
| 70 | 70.HOPI RO LOGISTICS SRL▼ 15 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 48,1 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 213,7 K RON | |
| 71 | 71.LCD VEHICULE TRANS SRL▲ 249 | Municipiul Timişoara, Timiş | 47,7 %▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 403,5 K RON | |
| 72 | 72.FLOREA&DAR&DANIEL SRL▲ 139 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 47,6 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 70,2 K RON | |
| 73 | 73.JUDE CONSTRUCT SRL▲ 287 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 46,5 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 69,3 K RON | |
| 74 | 74.FREIGHTEX CARGO S.R.L.▲ 228 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 46,4 %▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 75 | 75.DEXELL SPEDITION SRL▲ 44 | Municipiul Timişoara, Timiş | 45,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 984,5 K RON | |
| 76 | 76.TRANSFLO VIV SRL▼ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 45,1 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | -104,3 K RON | |
| 77 | 77.CEACEA SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 45,1 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 7,4 K RON | |
| 78 | 78.BCT TRANSPORT SRL▼ 76 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 43,8 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 309,1 K RON | |
| 79 | 79.SILEMI & VALIN SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 43,6 %▲ 492,7 % | ▲ 492,7 % | 5,7 K RON | |
| 80 | 80.VASO 2002 SRL▲ 55 | Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiş | 43,2 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 168 K RON | |
| 81 | 81.A&C PERA TRANS SRLnou | Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiş | 42,6 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 24,3 K RON | |
| 82 | 82.LAVIRAL GRUP SRLnou | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 42,6 %▲ 136 % | ▲ 136 % | 1,8 K RON | |
| 83 | 83.LAZETI SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 42,5 %▲ 929,9 % | ▲ 929,9 % | 904,2 K RON | |
| 84 | 84.BEST TRACTĂRI SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41,3 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 90 K RON | |
| 85 | 85.ELRO DRIVER SERVICES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 41,3 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 58,5 K RON | |
| 86 | 86.ROCK TRANS SPEDITION SRL▲ 100 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 41,3 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 310,3 K RON | |
| 87 | 87.METRONOM TRADING SRL▲ 291 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 325,7 K RON | |
| 88 | 88.AZETA TRAVELS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,3 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 130,9 K RON | |
| 89 | 89.SACA EXPRES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,1 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 205,2 K RON | |
| 90 | 90.ALL ROAD SPEDITION SRL▲ 312 | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,9 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 52,2 K RON | |
| 91 | 91.DRIVER BMT SRL▼ 73 | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,4 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 14,9 K RON | |
| 92 | 92.RUBENSITO SRL▲ 76 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 39,4 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 500,5 K RON | |
| 93 | 93.MANAGE LOG SRL▼ 81 | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,2 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 213,6 K RON | |
| 94 | 94.WELL SOLUTIONS SRL▼ 52 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 38,9 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 19,3 K RON | |
| 95 | 95.SEBY & MARIO-IMPORT-EXPORT SRL▼ 47 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,3 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 190,6 K RON | |
| 96 | 96.EWG TRANS SRL▼ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,7 %▲ 82 % | ▲ 82 % | 147,4 K RON | |
| 97 | 97.CNF CURIER LOGISTIC S.R.L.▼ 94 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 37,3 %0,0% | 0,0% | 151,5 K RON | |
| 98 | 98.OVT LOGISTICZENTRUM SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 36,4 %— | — | 194,3 K RON | |
| 99 | 99.DAVID TRANS SRL▲ 52 | Municipiul Lugoj, Timiş | 35,6 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 151,5 K RON | |
| 100 | 100.AUTO-LUNCZ SRL▲ 3 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 35,1 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 192,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Timiș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.232 firme · 3,2 mld. RON
CAEN 5210
Depozitări
26 firme · 557,6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
7 firme · 439,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
27 firme · 416,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
65 firme · 371,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 247,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
195 firme · 242,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
14 firme · 165,6 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
4 firme · 157,8 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
330 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 82,8 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
73 firme · 54,3 mil. RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
3 firme · 41,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
426 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
390 firme · 32,6 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
7 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 991,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 556,1 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 441,5 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 112,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 107,7 K RON