Top 100 firme — Transport și depozitare, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
782 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 57,3 %, iar liderul atinge 320 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRAFT EUROTRANS S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 320 %▲ 599,7 % | ▲ 599,7 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.EUROTRANSFLOR S.R.L.nou | Sat Holda, Oraş Broşteni, Suceava | 290,2 %▲ 311,9 % | ▲ 311,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.AMZ-NAV S.R.L.nou | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | 272,6 %▲ 378,6 % | ▲ 378,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.INTER CARGO TRUCKING S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 269,1 %▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.NEC TOUR S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 261 %▲ 2.160 % | ▲ 2.160 % | 608,3 K RON | |
| 6 | 6.PTV REAL CARGO S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 183,9 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 373,4 K RON | |
| 7 | 7.ASIGSERV BOSANCI S.R.L.▲ 3 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 183,6 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.GAF SPEED GOLD S.R.L.nou | Sat Lămăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 180,1 %— | — | 778,6 K RON | |
| 9 | 9.ALINADI LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 172,6 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 367,1 K RON | |
| 10 | 10.DINUȚA EXPRESS TRANS S.R.L.▲ 20 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 156,8 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 932,6 K RON | |
| 11 | 11.SICOM SPECIAL TRANSPORT SRLnou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 148,2 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.NICHIFOR AUTOTRANS SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 147,4 %▲ 546,4 % | ▲ 546,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.CARGO REAL SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 145,8 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 35,2 K RON | |
| 14 | 14.SUCEAVA NETWORK SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 141,4 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 14,5 K RON | |
| 15 | 15.VICIZA S.R.L.▼ 8 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 137,1 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 571,6 K RON | |
| 16 | 16.LONGFIELD ROUTE S.R.L.nou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 133,8 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 369,7 K RON | |
| 17 | 17.PLATON PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 127,7 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 71,5 K RON | |
| 18 | 18.DUMBRAVA LUPILOR FLOR S.R.L.▲ 2 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 127 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 187,3 K RON | |
| 19 | 19.GIULIA NORD EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 127 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 183,5 K RON | |
| 20 | 20.GABY M CRIS TRANS S.R.L.▲ 80 | Sat Grămeşti, Comuna Grămeşti, Suceava | 126,6 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 500,4 K RON | |
| 21 | 21.GEOAND TRANSPORT INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 125,7 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | -146,8 K RON | |
| 22 | 22.N&N EUROTRANS UNITED S.R.L.nou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 124,6 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 225,8 K RON | |
| 23 | 23.ASM MASTER LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 117,1 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 84,4 K RON | |
| 24 | 24.AMYTRANS ELECTRIC S.R.L.nou | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 111,3 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.KUPY TRANS SRL▲ 568 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 107,9 %▲ 256,2 % | ▲ 256,2 % | -87,9 K RON | |
| 26 | 26.TRANSDRAGOŞ BUCOVINA S.R.L.▲ 160 | Sat Coverca, Comuna Panaci, Suceava | 106,9 %▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 6,4 K RON | |
| 27 | 27.IATCU SPEED S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 106,2 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 335 K RON | |
| 28 | 28.VALYNELY SPEDITION S.R.L.▲ 18 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 105,6 %▲ 111 % | ▲ 111 % | 189,6 K RON | |
| 29 | 29.ANDU IMPEX SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 105,5 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 480,2 K RON | |
| 30 | 30.CARGO BUKOVINA S.R.L.▼ 21 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 105,5 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 510,5 K RON | |
| 31 | 31.LORIAN CARGO SPEED S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 104,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 35,5 K RON | |
| 32 | 32.ANGIVALI S.R.L.nou | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 103 %▲ 489,7 % | ▲ 489,7 % | 87,5 K RON | |
| 33 | 33.MITO TRANS S.R.L.▲ 68 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 102,4 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 806,6 K RON | |
| 34 | 34.FILARET CARGO S.R.L.▲ 344 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 102,1 %▲ 512,1 % | ▲ 512,1 % | 132,6 K RON | |
| 35 | 35.HUSKYTRANS S.R.L.nou | Sat Doroteia, Oraş Frasin, Suceava | 99,3 %▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 43,8 K RON | |
| 36 | 36.ROMOLDOVA S.R.L.▼ 34 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 95,2 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 11,4 mil. RON | |
| 37 | 37.MATI-LOIS S.R.L.nou | Sat Bălcăuţi, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 94,1 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 160,8 K RON | |
| 38 | 38.BARBERA IMPORT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 91,7 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.BRO FRATERNITY TRANS S.R.L.nou | Sat Bălcăuţi, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 90 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 57,4 K RON | |
| 40 | 40.NORALITRANS SRL▼ 23 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 89,6 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 175,2 K RON | |
| 41 | 41.SERGIU ALFA TRANS S.R.L.▼ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 88,5 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 167,1 K RON | |
| 42 | 42.GORANDEX S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 88,3 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 95,4 K RON | |
| 43 | 43.AMA FRUCT CP SRL▼ 17 | Sat Rotopăneşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 88,2 %▲ 80 % | ▲ 80 % | 581 K RON | |
| 44 | 44.MDT WORLD TRANS S.R.L.nou | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 88 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 31,5 K RON | |
| 45 | 45.ZUKKA DUO LEX S.R.L.nou | Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti, Suceava | 86,6 %▲ 69 % | ▲ 69 % | 826 K RON | |
| 46 | 46.LEGION VBC S.R.L.nou | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 86,6 %▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 190,7 K RON | |
| 47 | 47.EURO VASILAS S.R.L.▼ 46 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 84,6 %▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 107,7 K RON | |
| 48 | 48.SGT CARGO SPEDITION S.R.L.nou | Sat Grăniceşti, Comuna Grăniceşti, Suceava | 84,1 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 235,7 K RON | |
| 49 | 49.LOGISTIC BYA 2017 S.R.L.nou | Sat Breaza, Comuna Breaza, Suceava | 83,8 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 25,5 K RON | |
| 50 | 50.SIADY TRACTĂRI S.R.L.▲ 184 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 83,6 %▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 309,5 K RON | |
| 51 | 51.SPL CARGO S.R.L.▲ 210 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 83,2 %▲ 143,1 % | ▲ 143,1 % | 248,8 K RON | |
| 52 | 52.EUNID TRUCK S.R.L.▲ 94 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 82,2 %▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.LAUR LOGISTIC LINE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 80,8 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 7,7 K RON | |
| 54 | 54.SELMAR SPEED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 80,6 %▲ 225,1 % | ▲ 225,1 % | 439,4 K RON | |
| 55 | 55.MLC NORD TOTAL S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 80,5 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 144,2 K RON | |
| 56 | 56.TYK-DEN-TRANS S.R.L.▼ 28 | Sat Călugăreni, Comuna Adâncata, Suceava | 80,5 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 150,5 K RON | |
| 57 | 57.PACKAGE LONDON UK SRL▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 77,8 %▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 352,2 K RON | |
| 58 | 58.DAMAN CARGO S.R.L.nou | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 77,6 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 79,9 K RON | |
| 59 | 59.AGO TRANS BOLOHAN S.R.L.▼ 55 | Sat Plăvălari, Comuna Udeşti, Suceava | 76,4 %▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 60 | 60.NIK&SIM TRASPORTI SRL▼ 27 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 75,7 %▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 106,6 K RON | |
| 61 | 61.GAVRILOVICI SPEED S.R.L.▼ 6 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 74,3 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.NORDHAUS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 72,5 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 145,3 K RON | |
| 63 | 63.MATITRUCK S.R.L.nou | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 72,4 %▲ 1.423,9 % | ▲ 1.423,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 64 | 64.ERKAMAR SPEED S.R.L.▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 71,9 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 981,8 K RON | |
| 65 | 65.SND VASI TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 71,8 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 815,7 K RON | |
| 66 | 66.LKN DEZ TRANS S.R.L.nou | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 71,6 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 5,9 K RON | |
| 67 | 67.DANGABI SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 71,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 7,4 K RON | |
| 68 | 68.DUCHESSA TRANSPORT SRLnou | Sat Stamate, Comuna Fântânele, Suceava | 70,8 %▲ 131,9 % | ▲ 131,9 % | 558,7 K RON | |
| 69 | 69.YULIDEY SPEDITION S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 69,6 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 731 K RON | |
| 70 | 70.WESTERN EUROPE S.R.L.▲ 261 | Municipiul Suceava, Suceava | 68,6 %▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 310 K RON | |
| 71 | 71.TRANS WORLD LOGISTIC EUROPA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 67,8 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 8,2 K RON | |
| 72 | 72.VASIRAM TRUCK S.R.L.▲ 47 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 67,7 %▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 248,1 K RON | |
| 73 | 73.RUSCAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 67,3 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 64,5 K RON | |
| 74 | 74.BOD TRANS S.R.L.▲ 201 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 67,3 %▲ 230,7 % | ▲ 230,7 % | 324,9 K RON | |
| 75 | 75.LIBERO LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 67 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 122,5 K RON | |
| 76 | 76.MARICOS TLC SRLnou | Loc. Liteni, Oraş Liteni, Suceava | 66,2 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 28,8 K RON | |
| 77 | 77.LORIS TRANSCAR S.R.L.▲ 103 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 66,2 %▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 900,1 K RON | |
| 78 | 78.GEOVIOTRANS S.R.L.nou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 65,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 529,4 K RON | |
| 79 | 79.LUCIAN HAUL S.R.L.▲ 7 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 65,5 %▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | 762 K RON | |
| 80 | 80.TUDORERTE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 65,2 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 71,3 K RON | |
| 81 | 81.MTRANS RADAUTI S.R.L.nou | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 64,6 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 345,2 K RON | |
| 82 | 82.EDYLORI MERTIC S.R.L.nou | Oraş Salcea, Suceava | 64,2 %▲ 127 % | ▲ 127 % | 82,9 K RON | |
| 83 | 83.SIDE LORRYS SRL▲ 127 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 63 %▲ 161,7 % | ▲ 161,7 % | 496 K RON | |
| 84 | 84.SALCARGO TRANS S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 63 %▲ 411,4 % | ▲ 411,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.IRADOV S.R.L.▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 62,1 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 155,4 K RON | |
| 86 | 86.ALERTRUK SRL▲ 83 | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | 61,7 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 87 | 87.ROYAL CONSTRUCT BUCOVINA S.R.L.▼ 64 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 61,6 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 753,2 K RON | |
| 88 | 88.NIROS PET SRL▼ 6 | Sat Costâna, Comuna Todireşti, Suceava | 61,6 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 144,9 K RON | |
| 89 | 89.CARDABE TRUCKING S.R.L.▼ 84 | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 61,5 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 226,8 K RON | |
| 90 | 90.LES SIENS CARGO S.R.L.▼ 84 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 61,2 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 544,6 K RON | |
| 91 | 91.ECOPAS CARGO S.R.L.nou | Sat Hănţeşti, Comuna Hănţeşti, Suceava | 60,2 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 6,2 K RON | |
| 92 | 92.CRIDODAR SPEDITION S.R.L.▲ 189 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 59,9 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 751,4 K RON | |
| 93 | 93.DEN PATYBOR S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 59,7 %▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 15,4 K RON | |
| 94 | 94.TARSIN BUCOVINA S.R.L.▼ 52 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 59,1 %▲ 37 % | ▲ 37 % | -367,7 K RON | |
| 95 | 95.CAMILAR SPEED S.R.L.▼ 70 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 59,1 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 348,5 K RON | |
| 96 | 96.ALEXIM A&M S.R.L.▼ 2 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 58,9 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 253,2 K RON | |
| 97 | 97.SORTABI TRANS S.R.L.▲ 2 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 58,8 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 599,2 K RON | |
| 98 | 98.TRANSALINOVA S.R.L.▼ 82 | Municipiul Suceava, Suceava | 58 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 640,7 K RON | |
| 99 | 99.LUXURY LINE S.R.L.▼ 72 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 57,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 549,8 K RON | |
| 100 | 100.DEASER SPEED S.R.L.nou | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 57,3 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 198,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Suceava
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.743 firme · 4,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
130 firme · 161,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
32 firme · 87,6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
120 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
31 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
11 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
93 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
10 firme · 32,6 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
30 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
10 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
11 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
45 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 1,5 mil. RON