Top 100 firme — Transport și depozitare, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
455 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 43,5 %, iar liderul atinge 328,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOL DRAG SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 328,7 %▲ 7.868,5 % | ▲ 7.868,5 % | 347,4 K RON | |
| 2 | 2.KTRANS TRK S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 235,9 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 670,6 K RON | |
| 3 | 3.MARKAT EXIM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 192,9 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 68,2 K RON | |
| 4 | 4.ADICEC SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 181,6 %▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | -91 K RON | |
| 5 | 5.AMANO MARIUS TRANS S.R.L.nou | Sat Grămeşti, Comuna Grămeşti, Suceava | 159,1 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 14,9 K RON | |
| 6 | 6.RIDIA COMISIONAR S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 153,5 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.BTL SPEDITION S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 148,5 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 4,3 K RON | |
| 8 | 8.ROYAL DELUXE SPEED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 139,4 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -121,4 K RON | |
| 9 | 9.ALPHA CARGO EXPRES S.R.L.nou | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 134,3 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -26,2 K RON | |
| 10 | 10.TEGA LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 133,1 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 31,1 K RON | |
| 11 | 11.COSTLAVI SRL▲ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 130,6 %▲ 125,1 % | ▲ 125,1 % | 107,1 K RON | |
| 12 | 12.MAXIMTUR EUROPA S.R.L.nou | Sat Liteni, Comuna Moara, Suceava | 120,9 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 11,6 K RON | |
| 13 | 13.TRANSSTRI S.R.L.nou | Oraş Milişăuţi, Suceava | 116,6 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 17,2 K RON | |
| 14 | 14.COMARNIC PROD COM SRL▲ 233 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 116,3 %▲ 436,2 % | ▲ 436,2 % | 50 K RON | |
| 15 | 15.EURO MILEX GROUP SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 113,8 %▲ 349,3 % | ▲ 349,3 % | 36,2 K RON | |
| 16 | 16.CABRITUR SRLnou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 95,5 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 70,9 K RON | |
| 17 | 17.VASY BOL ADY S.R.L.nou | Sat Plăvălari, Comuna Udeşti, Suceava | 93,6 %▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 92,1 K RON | |
| 18 | 18.TRANS SAVIUC S.R.L.nou | Sat Bălcăuţi, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 92 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -11,5 K RON | |
| 19 | 19.KING COM TRANSS INTERNAŢIONAL SRL▲ 13 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 91,8 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 17,3 K RON | |
| 20 | 20.TRANS RUBY SRL▲ 1 | Oraş Milişăuţi, Suceava | 91,5 %▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 441,4 K RON | |
| 21 | 21.NES ROD TRANS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 90,8 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 19,3 K RON | |
| 22 | 22.LOSTRANS SRLnou | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 89 %▲ 439,4 % | ▲ 439,4 % | 135,5 K RON | |
| 23 | 23.MAIAS SRL▲ 62 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 86,9 %▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 400,5 K RON | |
| 24 | 24.BYAFLORDOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 85,3 %▲ 97 % | ▲ 97 % | 16,1 K RON | |
| 25 | 25.POP TRANS SRL▲ 5 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 84,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 81,2 K RON | |
| 26 | 26.TRANS PETRICA SRL▼ 21 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 82,4 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 7,8 K RON | |
| 27 | 27.DINAMICA SPED S.R.L.nou | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 81,8 %— | — | 87,7 K RON | |
| 28 | 28.HOLZ-TRANSPORT SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 81,4 %▲ 339,9 % | ▲ 339,9 % | 12,8 K RON | |
| 29 | 29.TRIOVAMI TRANS CARP S.R.L.nou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 79,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 17,7 K RON | |
| 30 | 30.OLCAB TELECOM SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 79,2 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 11,4 K RON | |
| 31 | 31.POLICOM SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 78,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 28,6 K RON | |
| 32 | 32.AURELIAN & TEODORA SRL▲ 48 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 75,5 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 107 K RON | |
| 33 | 33.EUROBELO SRL▲ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 75 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 43,8 K RON | |
| 34 | 34.CÂNTEC STRĂBUN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 74 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 3,1 K RON | |
| 35 | 35.MANOGREST COM SRL▲ 44 | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 73,8 %▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 143,5 K RON | |
| 36 | 36.MAGMARI ONE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 73,6 %▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 41,7 K RON | |
| 37 | 37.ALLFRESH S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 72,8 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 629,3 K RON | |
| 38 | 38.SAMIDANI TRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 69,5 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 169,8 K RON | |
| 39 | 39.PAP TRANS SRL▲ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 69,3 %▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 438,4 K RON | |
| 40 | 40.ANKALIN M.A.N. S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 68,5 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -356,7 K RON | |
| 41 | 41.ELIDORA S.R.L.▲ 70 | Municipiul Suceava, Suceava | 68,3 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 24,8 K RON | |
| 42 | 42.ANDALIN BEST SRL▼ 7 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 67,5 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 75,3 K RON | |
| 43 | 43.SOLITER SRL▲ 82 | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 65,1 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 164,7 K RON | |
| 44 | 44.PRO VIA EXPRESS S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 65 %▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 179,3 K RON | |
| 45 | 45.ABSOLUT GROUP SRL▲ 56 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 64,8 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 629,3 K RON | |
| 46 | 46.OVILUS SPEED S.R.L.nou | Sat Prelipca, Oraş Salcea, Suceava | 64,3 %▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 10,9 K RON | |
| 47 | 47.POLMAR SPEED S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 63,7 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -44,5 K RON | |
| 48 | 48.ADALGON TRANS S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 63,2 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 5,5 K RON | |
| 49 | 49.KLAUS & CIA SRL▼ 7 | Oraş Liteni, Suceava | 63,1 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 33,7 K RON | |
| 50 | 50.ANGELO GABRIEL RĂZVAN S.R.L.-D.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 62,7 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 78,7 K RON | |
| 51 | 51.DUMBRALINE S.R.L.nou | Sat Prelipca, Oraş Salcea, Suceava | 62,7 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 72,2 K RON | |
| 52 | 52.EUROLUC TRANS SRL▲ 5 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | 62,6 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 198,1 K RON | |
| 53 | 53.MASECO EXPRES SRL▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 62,5 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 138,1 K RON | |
| 54 | 54.DUO RAUL COMPANY SRL▲ 34 | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 62,4 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | -126,1 K RON | |
| 55 | 55.KARIM SPEDITION LKW SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,8 %▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 15,3 K RON | |
| 56 | 56.MARCOSLUPU S.R.L.▼ 48 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 60,7 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 227,5 K RON | |
| 57 | 57.ALECOST SPEED S.R.L.▼ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,4 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 47,3 K RON | |
| 58 | 58.CAMIRO EXPRES S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 60 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 104,3 K RON | |
| 59 | 59.TRANSMAP 21 S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 59,4 %▲ 174,1 % | ▲ 174,1 % | 17,5 K RON | |
| 60 | 60.AUREL POIENARI SRL▼ 50 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 58,3 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 243,3 K RON | |
| 61 | 61.DART ROAD SRL▼ 57 | Municipiul Suceava, Suceava | 58,2 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 57,4 K RON | |
| 62 | 62.OLAND-GEO TRANSPORT S.R.L.▼ 53 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 58,1 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -81,5 K RON | |
| 63 | 63.CODU AUTOLOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 57,5 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | -242,2 K RON | |
| 64 | 64.KAMITRANS SRL▲ 143 | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 57,2 %▲ 103 % | ▲ 103 % | 71,1 K RON | |
| 65 | 65.SIDE LORRYS SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 57,1 %▲ 173,5 % | ▲ 173,5 % | 97,8 K RON | |
| 66 | 66.LEVICOM SRLnou | Sat Botoş, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 56,8 %▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 52,7 K RON | |
| 67 | 67.SYM - CO TRUCK S.R.L.▼ 45 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 56,7 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 8,4 K RON | |
| 68 | 68.TRANS LAGUNA SRL▼ 53 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 56 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 48,1 K RON | |
| 69 | 69.TWIN NEST S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 56 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 52,8 K RON | |
| 70 | 70.BENONI SPEED S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 53,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 135,8 K RON | |
| 71 | 71.MEGA SAMIR LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 53,5 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 4,5 K RON | |
| 72 | 72.AD LOGIS CONSULT SRL▲ 107 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 53,2 %▲ 152,7 % | ▲ 152,7 % | 202 K RON | |
| 73 | 73.DENYTRANS LOGISTIK SRLnou | Sat Drăgoieşti, Comuna Drăgoieşti, Suceava | 52,5 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -101,8 K RON | |
| 74 | 74.SABEDY TRANS SRL▲ 28 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 51,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 19,9 K RON | |
| 75 | 75.NET POINT SRL▲ 76 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 51,4 %▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 14,3 K RON | |
| 76 | 76.BYA & EDY SPEDITION S.R.L.▼ 43 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 51,2 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 354,9 K RON | |
| 77 | 77.CAMYOLUC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 50,9 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 1,1 K RON | |
| 78 | 78.AUTORUSTI S.R.L.nou | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 50,7 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 42,3 K RON | |
| 79 | 79.IMPERIUM PALAS SRL▼ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,5 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 81,4 K RON | |
| 80 | 80.SAM-ANDREI SRL▼ 10 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 50,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 94,9 K RON | |
| 81 | 81.TEHNO WINDOWS S.R.L.▲ 307 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 50,2 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 145,4 K RON | |
| 82 | 82.ILTRANS SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 49,8 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 2,6 K RON | |
| 83 | 83.CORNETRANS SRL▼ 44 | Municipiul Suceava, Suceava | 49,6 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 391,3 K RON | |
| 84 | 84.STINAV SRL▼ 57 | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | 48,4 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 29,4 K RON | |
| 85 | 85.TRANSDRAGOŞ BUCOVINA S.R.L.nou | Sat Coverca, Comuna Panaci, Suceava | 48,2 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 1,6 K RON | |
| 86 | 86.BARONE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 48 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 377,3 K RON | |
| 87 | 87.DANY-MUR SRL▲ 162 | Municipiul Suceava, Suceava | 48 %▲ 142,8 % | ▲ 142,8 % | 58,5 K RON | |
| 88 | 88.RUSCARGO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 47,4 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 99 RON | |
| 89 | 89.BERNAR PROD SRL▲ 314 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 47,3 %▲ 204,8 % | ▲ 204,8 % | 688,6 K RON | |
| 90 | 90.STIDANPET TRANS SRL▼ 71 | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | 47 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 43,5 K RON | |
| 91 | 91.LINZ PARK SRL▼ 53 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 46,9 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,9 K RON | |
| 92 | 92.LAVIDAS SRL▲ 79 | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 46,8 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 171,8 K RON | |
| 93 | 93.BODO JUNIOR SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,9 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 3,7 K RON | |
| 94 | 94.MIR-TRANS SPEDITION SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,9 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | -51,5 K RON | |
| 95 | 95.EVERY WAY SRL▲ 26 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 45,7 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 96,2 K RON | |
| 96 | 96.TRANS MARTINESCU SRL▼ 42 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 44,9 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 116,4 K RON | |
| 97 | 97.AUTO ANDRONACHE SRL▲ 7 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 44,8 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -81,5 K RON | |
| 98 | 98.MA SONG ELENA SPEDIȚION S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 44,5 %▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 41,8 K RON | |
| 99 | 99.ROBYLEND SRL▲ 43 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 44 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 66 RON | |
| 100 | 100.MANAGEMENT CONSTRUCT SRL▼ 98 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 43,5 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 299,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Suceava
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.743 firme · 4,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
130 firme · 161,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
32 firme · 87,6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
120 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
31 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
11 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
93 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
10 firme · 32,6 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
30 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
10 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
11 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
45 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 1,5 mil. RON