Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
353 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,9 %, iar liderul atinge 202,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GVMP BUCOVINA S.R.L.▲ 1 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 202,7 %▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 836,6 K RON | |
| 2 | 2.RESPECT TOURING S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 141,4 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 348,4 K RON | |
| 3 | 3.BUCOVINA CATERING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 136,3 %▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | -259,5 K RON | |
| 4 | 4.ALBINA RESTAURANTE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 136 %▲ 177,6 % | ▲ 177,6 % | 13,4 mil. RON | |
| 5 | 5.YUSLUC S.R.L.▲ 25 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 135,9 %▲ 234 % | ▲ 234 % | 559 K RON | |
| 6 | 6.ATEAM MOVILA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 134,4 %▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 351,6 K RON | |
| 7 | 7.EVIMERIA COS S.R.L.nou | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 117,9 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 584,1 K RON | |
| 8 | 8.FRANGASSADO S.R.L.▲ 2 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 108,6 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.ROYAL BUCOVINA RESIDENCE S.R.L.▲ 18 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 102,7 %▲ 226,7 % | ▲ 226,7 % | 868,2 K RON | |
| 10 | 10.NSD-COFFEE DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 100,3 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 514,2 K RON | |
| 11 | 11.REG TOTAL EVENTS S.R.L.nou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 89,9 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 118,9 K RON | |
| 12 | 12.NATALY LAND S.R.L.▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 77,3 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 552,3 K RON | |
| 13 | 13.BUCOVINA TRAVEL & EVENTS SRL▲ 6 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 69,2 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.KAWIARNIA S.R.L.nou | Sat Soloneţu Nou, Comuna Cacica, Suceava | 69 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 233,2 K RON | |
| 15 | 15.SUPERSTAR FOOD SRL▲ 13 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 69 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.S`ALAMERA SUITES BUCOVINA S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 67,6 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 95,4 K RON | |
| 17 | 17.YUMM CORPORATION S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 66,5 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.MARYSTEL BUCOVINA S.R.L.nou | Sat Dorna Candrenilor, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 65,7 %▼ 60 % | ▼ 60 % | -24,3 K RON | |
| 19 | 19.BEST BUCOVINA FOOD S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 61,5 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 92,7 K RON | |
| 20 | 20.IAGAMAR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,3 %▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 210,6 K RON | |
| 21 | 21.MEFIVE ROMANIA S.R.L.nou | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 60,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 12,5 K RON | |
| 22 | 22.ARTROCK CAFFE S.R.L.▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 59,6 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 140,4 K RON | |
| 23 | 23.COMPLEXUL ŞURA BRAZILOR S.R.L.nou | Sat Gura Haitii, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 59,3 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 42,2 K RON | |
| 24 | 24.WEMEAT FOOD S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 57,6 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 69 K RON | |
| 25 | 25.FOOD - NELIMITAT S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 57,1 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 229,1 K RON | |
| 26 | 26.BRAZII VAMA SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 56,9 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 898 RON | |
| 27 | 27.ORIENT MONTANA S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 56,9 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 136,1 K RON | |
| 28 | 28.BODALE TRADING SRLnou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 53,2 %▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 29 RON | |
| 29 | 29.PERSUAV SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 50,6 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -169,2 K RON | |
| 30 | 30.ABYBET S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 49,9 %▲ 343,7 % | ▲ 343,7 % | 106,3 K RON | |
| 31 | 31.NIMET GRUP INVEST S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 49,6 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -172 K RON | |
| 32 | 32.TRICOTEX ANTILOPA SRL▼ 24 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 48,9 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 1,8 mil. RON | |
| 33 | 33.APOLLO SRL▲ 275 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 47,6 %▲ 158,6 % | ▲ 158,6 % | -96,4 K RON | |
| 34 | 34.BM-BC S.R.L.▲ 27 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 46,8 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 87,3 K RON | |
| 35 | 35.SET-CORPORATION SRL▼ 4 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 46,3 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 45,2 mil. RON | |
| 36 | 36.PIATRA PINULUI RESORT SRL▲ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 44,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 68,5 K RON | |
| 37 | 37.VIOMAR FOREST SRL▲ 215 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 44,7 %▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.MOTOR SENCHI S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 44,6 %▲ 222,9 % | ▲ 222,9 % | -243,2 K RON | |
| 39 | 39.NIRAL SRL▼ 18 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 43,9 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 455 K RON | |
| 40 | 40.ALEGRO SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 43,3 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 2 mil. RON | |
| 41 | 41.PRIM CONSULTING SRL▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 42,9 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.EDO & ROBY HOME S.R.L.▲ 45 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 42,7 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 25,4 K RON | |
| 43 | 43.PRIME BURGER S.R.L.nou | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 42,3 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 53 K RON | |
| 44 | 44.HANUL BERCHIŞEŞTI S.R.L.▲ 21 | Sat Berchişeşti, Comuna Berchişeşti, Suceava | 42,2 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 472 K RON | |
| 45 | 45.POLARIS CAFE SRL▼ 23 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 41,7 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 46 | 46.MY CARS CAFFE S.R.L.▼ 30 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 40,1 %▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 52 K RON | |
| 47 | 47.DAIALIRS S.R.L.▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 39,9 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 4,3 K RON | |
| 48 | 48.NATURAMIN SRLnou | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 39,7 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 35,9 K RON | |
| 49 | 49.ALMA TRAVEL D'OR S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 39,3 %▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 32,9 K RON | |
| 50 | 50.PEL-ILIE S.R.L.nou | Sat Ciumârna, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 38,5 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 97,3 K RON | |
| 51 | 51.MACORIVALI S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 36,9 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 61,4 K RON | |
| 52 | 52.VATRĂ SRL▲ 44 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 36,7 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 457,3 K RON | |
| 53 | 53.PAHOMI PRODUCT S.R.L.▼ 7 | Sat Româneşti, Comuna Grăniceşti, Suceava | 36,3 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 54 | 54.LIUBERA & COMPANY SRL▲ 65 | Municipiul Suceava, Suceava | 36,3 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 457,3 K RON | |
| 55 | 55.DAVALICIA S.R.L.▼ 50 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 35,7 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 86,6 K RON | |
| 56 | 56.PRO TITIN SA▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 35,4 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.CALEMIL ENA SRL▲ 98 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 35,2 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 204,9 K RON | |
| 58 | 58.AROMA BUCOVINEI S.R.L.nou | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 35 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 105,5 K RON | |
| 59 | 59.MARAMI BUCOVINA S.R.L.▲ 102 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 33,9 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 407,2 K RON | |
| 60 | 60.SIADY-ŞTEF SRL▲ 151 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 33,7 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 523,8 K RON | |
| 61 | 61.LA ANCUŢA COFFE S.R.L.nou | Sat Costâna, Comuna Todireşti, Suceava | 33,5 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 56,6 K RON | |
| 62 | 62.BRADUL ŞARULUI SRL▲ 236 | Sat Sărişoru Mare, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 32,7 %▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 115,5 K RON | |
| 63 | 63.ISKANDER SRLnou | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 32,6 %▲ 182,4 % | ▲ 182,4 % | 266,4 K RON | |
| 64 | 64.ELIMA PMD S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 31,9 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 179,1 K RON | |
| 65 | 65.LIFEBOX SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 31,7 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 3,6 K RON | |
| 66 | 66.AS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 31,6 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 31,3 K RON | |
| 67 | 67.BLACK CAT SRL▲ 3 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 31,6 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 139 K RON | |
| 68 | 68.ONE ROMANIA VATRA DORNEI S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 31,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | -150,4 K RON | |
| 69 | 69.FILOXENIA MSP S.R.L.▲ 2 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 31,1 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 16,3 K RON | |
| 70 | 70.ARES-FAM PREST SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 31 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -40,2 K RON | |
| 71 | 71.GRECU CĂTĂLIN SRL▲ 208 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,7 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 6,9 K RON | |
| 72 | 72.MASICO EXIM SRL▼ 35 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 30,3 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 73 | 73.MASTORA YANAKI S.R.L.▲ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,2 %▲ 5 % | ▲ 5 % | -143,9 K RON | |
| 74 | 74.REDSTUFF S.R.L.nou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 29,7 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -30,8 K RON | |
| 75 | 75.PAUL SELECT S.R.L.▲ 201 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 29,6 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -74 K RON | |
| 76 | 76.NITU TIMBER INVEST S.R.L.nou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 29,6 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 218,8 K RON | |
| 77 | 77.EUROSEL-WIN SRL▼ 15 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 29,5 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 426,9 K RON | |
| 78 | 78.DORNA TURISM SA▲ 32 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 29,3 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 586,4 K RON | |
| 79 | 79.SANTANDREEA SRL▲ 63 | Municipiul Suceava, Suceava | 29,2 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -3 K RON | |
| 80 | 80.CIPY-FLY S.R.L.▲ 155 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 28,8 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 12,4 K RON | |
| 81 | 81.MARA FOOD S.R.L.▲ 13 | Loc. Bădeuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 28,5 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -17,6 K RON | |
| 82 | 82.VALCRIS CODE S.R.L.nou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 28,2 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 11,2 K RON | |
| 83 | 83.DIAMI SRL▲ 57 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 27,9 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 13,3 K RON | |
| 84 | 84.A.D.N. ENIGMA VICOV SRL▲ 235 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 27,8 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 299,1 K RON | |
| 85 | 85.ARDENT COM SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 27,6 %▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 56,2 K RON | |
| 86 | 86.RESTAURANT CENTRAL SRL▲ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 27,1 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -44,7 K RON | |
| 87 | 87.PASALIMANI SRL▲ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 26,9 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 791 K RON | |
| 88 | 88.SLI ADDICTION S.R.L.▼ 31 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 26,6 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 349,6 K RON | |
| 89 | 89.VATAM IGOR S.R.L.▼ 55 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 26,4 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -741 K RON | |
| 90 | 90.STELADRA TURISM SRL▼ 34 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 26,2 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 938,3 K RON | |
| 91 | 91.GECRIS BUCOVINA SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 25,7 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 929,7 K RON | |
| 92 | 92.CAMP-CRISTIA SRLnou | Loc. Voroneţ, Oraş Gura Humorului, Suceava | 25,7 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 19,6 K RON | |
| 93 | 93.GINGOLIA ACTIVITY S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 25,5 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 62,8 K RON | |
| 94 | 94.PYGMALION SRL▲ 76 | Sat Sărişor, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 25,4 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -18,2 K RON | |
| 95 | 95.MARILAND AMBIANT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 24,7 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 722,5 K RON | |
| 96 | 96.BEST HOUSE CAFE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 24,3 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | -33,4 K RON | |
| 97 | 97.DUBLE - M STAR S.R.L.▲ 87 | Municipiul Suceava, Suceava | 24,2 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | -15,7 K RON | |
| 98 | 98.COSECOM SRL▲ 54 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 24 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 901,9 K RON | |
| 99 | 99.MANIX PROD SRL▲ 96 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 24 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 42 K RON | |
| 100 | 100.PERPETUM EFEUKAFE S.R.L.▲ 106 | Sat Rusca, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 23,9 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -44,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON