Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
123 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,3 %, iar liderul atinge 178,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HOLZ EXPERT INDUSTRY SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 178,2 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 618,4 K RON | |
| 2 | 2.BODNAR FOREST S.R.L.nou | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 162,5 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 79,3 K RON | |
| 3 | 3.URSUBOIS S.R.L.nou | Sat Poiana Micului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 122,6 %— | — | 495,7 K RON | |
| 4 | 4.VIOMAR FOREST SRLnou | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 97,6 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 663,2 K RON | |
| 5 | 5.LUCA MOLID SRL▲ 2 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 91,1 %▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 169,7 K RON | |
| 6 | 6.YANI STAR SRLnou | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 74,4 %▲ 328,7 % | ▲ 328,7 % | 26 K RON | |
| 7 | 7.ADISERVIS SRL▲ 12 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 68,7 %▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | -66,4 K RON | |
| 8 | 8.NASTITITI SRL▲ 25 | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 62 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 59,1 K RON | |
| 9 | 9.BIA FELY SRL▲ 68 | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 61,1 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 26,5 K RON | |
| 10 | 10.BEST AUTO SRL▼ 7 | Sat Demacuşa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 60,8 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 38,6 K RON | |
| 11 | 11.DIACOVSCHI SRL▲ 16 | Sat Gemenea, Comuna Stulpicani, Suceava | 57,8 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 409,8 K RON | |
| 12 | 12.LA BROSCARU SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 57,5 %— | — | 179,4 K RON | |
| 13 | 13.ALTEMIN SRL▼ 5 | Sat Holda, Oraş Broşteni, Suceava | 56,4 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -79,8 K RON | |
| 14 | 14.EURO-VASKOMIH SRL▲ 25 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 52,7 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.GRESIE-MOISA SRLnou | Sat Ciumârna, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 52,3 %▲ 408,6 % | ▲ 408,6 % | 394,4 K RON | |
| 16 | 16.MARY-MORO SRL▲ 13 | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 52,3 %▲ 78 % | ▲ 78 % | 643 K RON | |
| 17 | 17.APETIT SRL▲ 3 | Sat Mironu, Comuna Valea Moldovei, Suceava | 49,3 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 18,6 K RON | |
| 18 | 18.LARI-DAN SRL▲ 69 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 49,2 %▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 38,8 K RON | |
| 19 | 19.SECARI PROD COM SRL▲ 19 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 49,1 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 169,5 K RON | |
| 20 | 20.COSMARIS SRL▲ 16 | Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 46,3 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 126,7 K RON | |
| 21 | 21.BRADWOOD SRL▼ 7 | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | 46,2 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -6,5 K RON | |
| 22 | 22.SILVARUN SRL▲ 84 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 46,1 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 166,6 K RON | |
| 23 | 23.DIAMEL SRL▲ 3 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 44,8 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 338 K RON | |
| 24 | 24.PASROM SRL▼ 19 | Sat Sasca Mică, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 43,9 %▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 135,7 K RON | |
| 25 | 25.PIN FĂGET SRL▼ 2 | Oraş Broşteni, Suceava | 42,9 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 138,6 K RON | |
| 26 | 26.GREENVAL SRL▼ 17 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 40,1 %▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 163,4 K RON | |
| 27 | 27.STEFAN POWER SRL▼ 11 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 39,3 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 1,2 K RON | |
| 28 | 28.DOR-NIC SRL▲ 69 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 36,1 %▲ 124,4 % | ▲ 124,4 % | 56,8 K RON | |
| 29 | 29.MION SRL▲ 17 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 34,6 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 18,6 K RON | |
| 30 | 30.ALLSIM TIMBER SRLnou | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 34,6 %▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 44,3 K RON | |
| 31 | 31.ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L.▲ 11 | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 34,2 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 14,8 K RON | |
| 32 | 32.SIMCOFOR SRL▲ 73 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 33,3 %▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 529,4 K RON | |
| 33 | 33.ELI TRANS SRL▲ 10 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 32,1 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -236,4 K RON | |
| 34 | 34.DOUGLASIL SRL▼ 9 | Sat Capu Câmpului, Comuna Capu Câmpului, Suceava | 32 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 35,4 K RON | |
| 35 | 35.CIP & IONY SRL▼ 34 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 31,6 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 21,8 K RON | |
| 36 | 36.ELYSAB GREEN SRL▼ 12 | Sat Rusca, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 29,7 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 533 K RON | |
| 37 | 37.MĂLINI TRANS S.R.L= | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 29,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 679 RON | |
| 38 | 38.SANIRAL SRL▲ 28 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 28,9 %▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.LIAMOLD SRL▲ 20 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 27,6 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 8,9 K RON | |
| 40 | 40.POPVIO TRANS SRL▲ 13 | Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani, Suceava | 27,5 %▲ 8 % | ▲ 8 % | -42,9 K RON | |
| 41 | 41.OVI FOREST SRL▼ 24 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 25,8 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 11,1 K RON | |
| 42 | 42.FORESTLIV SRL▲ 5 | Sat Voievodeasa, Comuna Suceviţa, Suceava | 24,7 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.DOMINUS - U.N.U. PROD SRL▼ 30 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 24,1 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 116,5 K RON | |
| 44 | 44.DAN-GIGI SRL▲ 57 | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 23,9 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 91 K RON | |
| 45 | 45.NICO-PAUL SRL▲ 12 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 22,3 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.TERRADIV SRLnou | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 21,6 %▲ 267,5 % | ▲ 267,5 % | 82,4 K RON | |
| 47 | 47.SCORPION 2004 SRL▲ 23 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 21,3 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 21,8 K RON | |
| 48 | 48.AUTOILARION S.R.L.nou | Sat Brodina de Jos, Comuna Brodina, Suceava | 20,7 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 73,9 K RON | |
| 49 | 49.NEMTOI SRL▼ 9 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 19,2 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 133,1 K RON | |
| 50 | 50.ROM HRIBIA INTERNATIONAL SRL▲ 17 | Sat Doroteia, Oraş Frasin, Suceava | 19,1 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 161,3 K RON | |
| 51 | 51.ALEXIRIS SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 18,5 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 104,5 K RON | |
| 52 | 52.MERTH-COM SRL▲ 10 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 18,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | -59,4 K RON | |
| 53 | 53.PETCOR SRL▼ 8 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 17,5 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 6,5 K RON | |
| 54 | 54.FORNIG SRL▼ 39 | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | 17,4 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 22,5 K RON | |
| 55 | 55.COMEDIA SRL▲ 33 | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 17,2 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 543 RON | |
| 56 | 56.LADIN SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 17,2 %▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | 55,6 K RON | |
| 57 | 57.CETINITA SRLnou | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 17 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 212,5 K RON | |
| 58 | 58.MINIFLOR SRL▲ 32 | Sat Holda, Oraş Broşteni, Suceava | 16,5 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 168,5 K RON | |
| 59 | 59.FOREX SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,2 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | -1 mil. RON | |
| 60 | 60.SIFON TRANS COM SRL▼ 30 | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | 15,6 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 21 K RON | |
| 61 | 61.RAMY FOREST SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 14,9 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 1,5 K RON | |
| 62 | 62.EURODIVIP SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 14,9 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 324,6 K RON | |
| 63 | 63.ALROMICA SRL▼ 3 | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | 14,8 %0,0% | 0,0% | 14,4 K RON | |
| 64 | 64.BIOMASĂ ENERGY LEMN S.R.L.nou | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 14,7 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 242,4 K RON | |
| 65 | 65.STICLETII SERV-COM SRL▲ 11 | Loc. Bucşoaia, Oraş Frasin, Suceava | 14,5 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 14,4 K RON | |
| 66 | 66.DENILSON SRL▲ 34 | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 14,1 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 17,8 K RON | |
| 67 | 67.DROLE SRL▲ 29 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 13,6 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 148,8 K RON | |
| 68 | 68.SABDARY SRL▲ 12 | Sat Holdiţa, Oraş Broşteni, Suceava | 12 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 195,3 K RON | |
| 69 | 69.FROZEN SRL▼ 13 | Sat Ortoaia, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 11,9 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 36 K RON | |
| 70 | 70.ARINASUL SRL▼ 16 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 11,2 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 180,2 K RON | |
| 71 | 71.MAZ-WOOD SRL▼ 10 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 11,2 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 2,3 K RON | |
| 72 | 72.NOZANT SRL▲ 10 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 11,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 213,9 K RON | |
| 73 | 73.BOBBY-TOOLS SRL▼ 55 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 10,8 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 3 K RON | |
| 74 | 74.RESTRO S.R.L.▼ 25 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 10,8 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -2,3 K RON | |
| 75 | 75.CLIP PROD-IMPEX SRL▲ 32 | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 10,4 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 3,7 K RON | |
| 76 | 76.MOTOC TRANSCOM SRLnou | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 10,2 %▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 235 K RON | |
| 77 | 77.LACUSTA PRODCOM SRL▼ 29 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 10 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 87,1 K RON | |
| 78 | 78.RODOMYYNU SRLnou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 10 %▼ 11 % | ▼ 11 % | -189,4 K RON | |
| 79 | 79.FOLIAGE KAESPA SRL▼ 75 | Sat Dealu Floreni, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 9,9 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 261,8 K RON | |
| 80 | 80.RELVAM FOREST SRLnou | Sat Vadu Negrilesei, Comuna Stulpicani, Suceava | 9,6 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 338,8 K RON | |
| 81 | 81.MINAGAT SRL▲ 8 | Sat Raşca, Comuna Moldoviţa, Suceava | 9,4 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 459,1 K RON | |
| 82 | 82.ADY COS-MIRUNA SRL▲ 33 | Sat Rusca, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 8,9 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 192,4 K RON | |
| 83 | 83.RANCANAR TRANS SRL▲ 8 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 8,8 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 439,8 K RON | |
| 84 | 84.LAURITZEN COMIMEX SRLnou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 8,7 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 497,2 K RON | |
| 85 | 85.VASGEO SRL▲ 14 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 8,3 %▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 93 K RON | |
| 86 | 86.SIMROD SRL▲ 12 | Sat Casoi, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 8,1 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 14,5 K RON | |
| 87 | 87.BELACRIS SRL▼ 59 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 8 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 88 | 88.ADAVLAS S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 7,9 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 348 K RON | |
| 89 | 89.DIAMICO SRL▼ 31 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 7,6 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2,9 K RON | |
| 90 | 90.EURAMIR SRLnou | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 7,1 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 5,5 K RON | |
| 91 | 91.SEBIFLOR FOREST S.R.L.nou | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 6,4 %▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | -163,3 K RON | |
| 92 | 92.CALMAR FOREST S.R.L.nou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 6,2 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 15,9 K RON | |
| 93 | 93.MUGURAS SRL= | Sat Holdiţa, Oraş Broşteni, Suceava | 6 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 134,4 K RON | |
| 94 | 94.DAGAROM SRL▼ 63 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 5,2 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 3,9 K RON | |
| 95 | 95.ROMHIS IMPORT EXPORT SRL▲ 16 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 5,1 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 136,2 K RON | |
| 96 | 96.CRISBIANCA SRL▼ 17 | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 4,8 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 49,6 K RON | |
| 97 | 97.TEOVAS SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 3,9 %— | — | -419,1 K RON | |
| 98 | 98.FAUSTINO SRLnou | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 3,6 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 33 K RON | |
| 99 | 99.POENARI PROD COM SRLnou | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 3,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -18,1 K RON | |
| 100 | 100.IZVORASUL SRL▼ 50 | Sat Izvoarele Sucevei, Comuna Izvoarele Sucevei, Suceava | 3,3 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,9 K RON |