Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,4 %, iar liderul atinge 131,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CIP & IONY SRLnou | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 131,1 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | -49,5 K RON | |
| 2 | 2.BUSTEAN LEMN SRLnou | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | 105,9 %▲ 112 % | ▲ 112 % | 148,2 K RON | |
| 3 | 3.BEST AUTO SRL▲ 3 | Sat Demacuşa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 105,5 %▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 15,4 K RON | |
| 4 | 4.FOLIAGE KAESPA SRL▲ 4 | Sat Dealu Floreni, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 100,4 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 124,2 K RON | |
| 5 | 5.PASROM SRL▲ 2 | Sat Sasca Mică, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 86 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -48,1 K RON | |
| 6 | 6.ELDO TURISM S.R.L.nou | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 75,2 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 2,7 K RON | |
| 7 | 7.LUCA MOLID SRL▲ 3 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 74,8 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 37,9 K RON | |
| 8 | 8.ALTEMIN SRL▲ 51 | Sat Holda, Oraş Broşteni, Suceava | 71,7 %▲ 253,4 % | ▲ 253,4 % | 110 K RON | |
| 9 | 9.GREENVAL SRL▲ 28 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 70,6 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 24,9 K RON | |
| 10 | 10.ASCUNSU SRL▲ 33 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 67,8 %▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | -53,9 K RON | |
| 11 | 11.PARNINA BEST S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 54,2 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 4,3 K RON | |
| 12 | 12.ALIPREST SRL▲ 8 | Sat Demacuşa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 48,8 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 64,9 K RON | |
| 13 | 13.DOMINUS - U.N.U. PROD SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 46,6 %▲ 520,5 % | ▲ 520,5 % | 6,6 K RON | |
| 14 | 14.BRADWOOD SRL▲ 4 | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | 46,4 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -45,2 K RON | |
| 15 | 15.FORNIG SRL▼ 3 | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | 45,5 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 28,8 K RON | |
| 16 | 16.STEFAN POWER SRL▼ 2 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 45 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 327,5 K RON | |
| 17 | 17.OVI FOREST SRL▲ 15 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 44,1 %▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 14,7 K RON | |
| 18 | 18.BOBBY-TOOLS SRL▲ 93 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 42,7 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 3,4 K RON | |
| 19 | 19.ADISERVIS SRL▲ 41 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 42,6 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 4,2 K RON | |
| 20 | 20.APETIT SRL▲ 5 | Sat Mironu, Comuna Valea Moldovei, Suceava | 41,8 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -9 K RON | |
| 21 | 21.TRANSCOJO SRL▲ 24 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 40,9 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 7,6 K RON | |
| 22 | 22.NELUTA SRL▼ 17 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 40,3 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 9,2 K RON | |
| 23 | 23.PIN FĂGET SRL▼ 14 | Oraş Broşteni, Suceava | 39,7 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 259,5 K RON | |
| 24 | 24.ELYSAB GREEN SRL▲ 2 | Sat Rusca, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 39,2 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 268 K RON | |
| 25 | 25.DOUGLASIL SRL▲ 39 | Sat Capu Câmpului, Comuna Capu Câmpului, Suceava | 37,3 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 7,9 K RON | |
| 26 | 26.DIAMEL SRL▲ 7 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 36,8 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 55,5 K RON | |
| 27 | 27.DIACOVSCHI SRL▲ 70 | Sat Gemenea, Comuna Stulpicani, Suceava | 36,7 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 84 K RON | |
| 28 | 28.BELACRIS SRL▼ 25 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 36,6 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 29 | 29.MARY-MORO SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 35,8 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 6,3 K RON | |
| 30 | 30.SIFON TRANS COM SRL▲ 8 | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | 34,2 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 21 K RON | |
| 31 | 31.DAGAROM SRL▲ 4 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 33 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,6 K RON | |
| 32 | 32.TEIUC PROD-TRANS SRL▼ 21 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 30,7 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 33,9 K RON | |
| 33 | 33.NASTITITI SRL▲ 23 | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 29,9 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 128,1 K RON | |
| 34 | 34.NOVO FOREST PRODCOM SRLnou | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 29,7 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -24,6 K RON | |
| 35 | 35.SALATRUCENII SRL▲ 41 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 29,1 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 13,6 K RON | |
| 36 | 36.COSMARIS SRLnou | Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 29 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 274,8 K RON | |
| 37 | 37.MĂLINI TRANS S.R.L▼ 35 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 28,4 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 7,3 K RON | |
| 38 | 38.SECARI PROD COM SRL▲ 60 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 28,3 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 188,2 K RON | |
| 39 | 39.EURO-VASKOMIH SRL▲ 9 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 27 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 609,5 K RON | |
| 40 | 40.NEMTOI SRL▲ 43 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 26,1 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 214 K RON | |
| 41 | 41.BLACKWOOD LOGISTICS S.R.L.▲ 62 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 24,3 %▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | 22,9 K RON | |
| 42 | 42.ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L.nou | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 22,6 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 148,9 K RON | |
| 43 | 43.ELI TRANS SRLnou | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 22,5 %▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | -71,5 K RON | |
| 44 | 44.RO - COMPACTO 2000 SRL▼ 22 | Sat Braniştea, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 22,4 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,5 K RON | |
| 45 | 45.PETCOR SRL▲ 30 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 21,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 37,1 K RON | |
| 46 | 46.MION SRL▲ 43 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 21,5 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 18 K RON | |
| 47 | 47.FORESTLIV SRL▼ 24 | Sat Voievodeasa, Comuna Suceviţa, Suceava | 21,1 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 654,8 K RON | |
| 48 | 48.LACUSTA PRODCOM SRL▼ 8 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 20,8 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 111,1 K RON | |
| 49 | 49.RESTRO S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 20,4 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -17,6 K RON | |
| 50 | 50.IZVORASUL SRL▲ 1 | Sat Izvoarele Sucevei, Comuna Izvoarele Sucevei, Suceava | 19 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -8,6 K RON | |
| 51 | 51.CONSUTIL SRL▲ 50 | Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 18,5 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 13,1 K RON | |
| 52 | 52.ONIROXY SRLnou | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 18,3 %— | — | 168,8 K RON | |
| 53 | 53.POPVIO TRANS SRL▼ 6 | Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani, Suceava | 17,1 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 188,9 K RON | |
| 54 | 54.ARINASUL SRL▲ 32 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 17 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 280,1 K RON | |
| 55 | 55.PEO FOREST SRL▼ 5 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 16,8 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 970 RON | |
| 56 | 56.FROZEN SRL▲ 71 | Sat Ortoaia, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 15,7 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 71,2 K RON | |
| 57 | 57.NICO-PAUL SRL▼ 13 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 15,5 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 253,4 K RON | |
| 58 | 58.DIAMICO SRL▲ 11 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 15,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -25,4 K RON | |
| 59 | 59.LIAMOLD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 15 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 19,8 K RON | |
| 60 | 60.ALROMICA SRL▲ 28 | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | 14,8 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 14,4 K RON | |
| 61 | 61.MAZ-WOOD SRL▼ 4 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 14,5 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 7 RON | |
| 62 | 62.MERTH-COM SRL▲ 66 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 14,2 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 54,2 K RON | |
| 63 | 63.HAJU PRODIMPEX SRLnou | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 13,6 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 3,9 K RON | |
| 64 | 64.GIROTIM PROD SRL▼ 37 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 13,5 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 193,5 K RON | |
| 65 | 65.LA NIGRA IMPEX SRL▼ 13 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 13,3 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 17,5 K RON | |
| 66 | 66.SANIRAL SRL▼ 27 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 13,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 161,5 K RON | |
| 67 | 67.ROM HRIBIA INTERNATIONAL SRL▲ 14 | Sat Doroteia, Oraş Frasin, Suceava | 12,7 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 148,2 K RON | |
| 68 | 68.FORESTFALT SERVICII SRL▲ 23 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 12,3 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 225,8 K RON | |
| 69 | 69.PRESTARI SERVICII SRLnou | Sat Cârlibaba, Comuna Cârlibaba, Suceava | 12,3 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -3,1 K RON | |
| 70 | 70.SCORPION 2004 SRLnou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 12,1 %▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 8,1 K RON | |
| 71 | 71.COMWOOD SRLnou | Sat Soloneţ, Comuna Todireşti, Suceava | 12,1 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 96,5 K RON | |
| 72 | 72.VLADCOST SRL▼ 19 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 12 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 570,5 K RON | |
| 73 | 73.RADU & MARIUS SRL▼ 49 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 12 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 18,1 K RON | |
| 74 | 74.CHIRUTMIN PROD COM SRLnou | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | 11,6 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 142,8 K RON | |
| 75 | 75.TRANSMAF SRL▲ 38 | Sat Slătioara, Comuna Râşca, Suceava | 11,6 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 6,7 K RON | |
| 76 | 76.STICLETII SERV-COM SRL▲ 43 | Loc. Bucşoaia, Oraş Frasin, Suceava | 11,3 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 126,3 K RON | |
| 77 | 77.BIA FELY SRLnou | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 10,7 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 1,3 K RON | |
| 78 | 78.DIORITUL SRLnou | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 10,1 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 204,5 K RON | |
| 79 | 79.CRISBIANCA SRLnou | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 9,9 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 69,9 K RON | |
| 80 | 80.SABDARY SRL▲ 24 | Sat Holdiţa, Oraş Broşteni, Suceava | 9,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 21,2 K RON | |
| 81 | 81.MITMAR FOREST S.R.L.▼ 13 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 9,4 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 249,3 K RON | |
| 82 | 82.NOZANT SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 9,3 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 48,5 K RON | |
| 83 | 83.MUNTIROM SRLnou | Sat Dealu Floreni, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 9,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 322,9 K RON | |
| 84 | 84.GRI COM SRL▼ 21 | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 9 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 22,9 K RON | |
| 85 | 85.FLOROMIN SRL▲ 8 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 8,6 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 9,5 K RON | |
| 86 | 86.FENSTER DOR SRL▼ 55 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 8,6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.LARI-DAN SRL▼ 2 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 8,5 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 6,9 K RON | |
| 88 | 88.COMEDIA SRL▲ 38 | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 7,8 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 2,9 K RON | |
| 89 | 89.MINAGAT SRL▼ 31 | Sat Raşca, Comuna Moldoviţa, Suceava | 7 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 263,2 K RON | |
| 90 | 90.MINIFLOR SRL▼ 19 | Sat Holda, Oraş Broşteni, Suceava | 7 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 29,7 K RON | |
| 91 | 91.RANCANAR TRANS SRL▼ 14 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 6,9 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 187,7 K RON | |
| 92 | 92.PATRIRO COM SRL▲ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 6,8 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 608,5 K RON | |
| 93 | 93.MUGURAS SRL▼ 6 | Sat Holdiţa, Oraş Broşteni, Suceava | 6,8 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 302,3 K RON | |
| 94 | 94.FORESTRANS SRL▼ 29 | Sat Buda, Comuna Râşca, Suceava | 5,9 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 126,9 K RON | |
| 95 | 95.BOGDARIS SRL▼ 33 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | 5,4 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 1,4 K RON | |
| 96 | 96.DROLE SRL▲ 43 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 5,3 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 43,5 K RON | |
| 97 | 97.DOR-NIC SRLnou | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 5,3 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 3,1 K RON | |
| 98 | 98.SIMROD SRL▲ 44 | Sat Casoi, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 4,7 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 18,2 K RON | |
| 99 | 99.VASGEO SRL▼ 82 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 4,6 %▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 5,4 K RON | |
| 100 | 100.DENILSON SRL▼ 6 | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 4,4 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 3,8 K RON |