Top 100 firme — Sănătate, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
63 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 83,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OFFICE DENT RO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,4 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -142,6 K RON | |
| 2 | 2.DACMED SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,7 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -14,8 K RON | |
| 3 | 3.SPITAL LOTUS SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,1 %▲ 134,2 % | ▲ 134,2 % | -50,2 K RON | |
| 4 | 4.MEDICAL CENTER GRAL SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,3 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 409,8 K RON | |
| 5 | 5.OGIFUROM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 54,2 %▲ 153,7 % | ▲ 153,7 % | 33,4 K RON | |
| 6 | 6.NOVUS MEDICAL CLINICĂ S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,6 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 60,5 K RON | |
| 7 | 7.ANDODENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,2 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 30,4 K RON | |
| 8 | 8.OPHTA MAX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,1 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 308,1 K RON | |
| 9 | 9.TIMBAF MEDICAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 72,6 K RON | |
| 10 | 10.BESTMED SERV SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 34,2 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 101 K RON | |
| 11 | 11.FLORESIM SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 32,1 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 38,3 K RON | |
| 12 | 12.DIABMED DR. POPESCU ALEXANDRINA SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,5 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 216,4 K RON | |
| 13 | 13.BRISTOL MED SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 106,4 K RON | |
| 14 | 14.ALOMED HEALTH SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,8 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 129,4 K RON | |
| 15 | 15.MUNMED GENERAL SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,2 %▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 207,9 K RON | |
| 16 | 16.NICA & NICA SNCnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 21,8 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 73,2 K RON | |
| 17 | 17.A.H.T.B. SERV IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 21,1 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 16,5 K RON | |
| 18 | 18.MUNMEDICA SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,9 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 653,4 K RON | |
| 19 | 19.MEDADENT SRL▲ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18,8 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 95,6 K RON | |
| 20 | 20.DENTALIFE SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18,7 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 21,7 K RON | |
| 21 | 21.SANODENT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 18,2 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 7,1 K RON | |
| 22 | 22.POLICLINICA DORELA PACU SNC▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,7 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 28,2 K RON | |
| 23 | 23.CHARMDENTAL ENACHESCU SNC▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,2 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 18 K RON | |
| 24 | 24.CABI DENT SRL▲ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 17 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 58 K RON | |
| 25 | 25.AULA MEDICA SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 15,7 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 65,7 K RON | |
| 26 | 26.DENTOMED SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,5 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 21,9 K RON | |
| 27 | 27.HELPSANA LABORATOR SRL▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 14,5 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 76,7 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL▼ 6 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 14,5 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 379,8 K RON | |
| 29 | 29.MEDI MARACINE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,3 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 21,5 K RON | |
| 30 | 30.GRAMIDENT SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,6 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 12,6 K RON | |
| 31 | 31.PREMEDO SRL▼ 7 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 13,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 87,6 K RON | |
| 32 | 32.MEDIS WORK SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 70,7 K RON | |
| 33 | 33.ADAMAS DENT SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 13 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 1,1 K RON | |
| 34 | 34.MIROPTIC MED SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,9 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 102 K RON | |
| 35 | 35.PROSMILE MED SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 49,6 K RON | |
| 36 | 36.DR.POPESCU NICULAE SRL▼ 24 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 9,4 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 48,6 K RON | |
| 37 | 37.SANOMED SRL▼ 36 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 9,2 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 26,4 K RON | |
| 38 | 38.CLINIMEDIS DIAGNOSTICS SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,1 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 13,1 K RON | |
| 39 | 39.MEDI'S CAMP SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,1 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 472,3 K RON | |
| 40 | 40.NEFRO CLINIC SRL▼ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,9 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,7 mil. RON | |
| 41 | 41.DENTANA ESTET SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 72,4 K RON | |
| 42 | 42.DENTALUX SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,9 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 13,1 K RON | |
| 43 | 43.PANACEA IMPEX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 164,2 K RON | |
| 44 | 44.HOMEODENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 19,5 K RON | |
| 45 | 45.LAZERDENT SRL▼ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,6 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -217,6 K RON | |
| 46 | 46.OPTIKON PLUS SRL= | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 6,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 147,4 K RON | |
| 47 | 47.VARAANG COM SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,5 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 75,4 K RON | |
| 48 | 48.DENTIRAD PLOPENI SRL▼ 22 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 5,1 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 25,2 K RON | |
| 49 | 49.FIBA XX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,1 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 38,9 K RON | |
| 50 | 50.DENTOVAL SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 65,2 K RON | |
| 51 | 51.SAVMED SRL▼ 34 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 4,3 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 6,6 K RON | |
| 52 | 52.EPIONA SRLnou | Sat Bătrâni, Comuna Bătrâni, Prahova | 4 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 103,1 K RON | |
| 53 | 53.SUNRISE MEDICAL CLINIC SRL▼ 51 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 3,6 %▼ 20 % | ▼ 20 % | -122,5 K RON | |
| 54 | 54.EVMEDICA MM SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,3 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 29,6 K RON | |
| 55 | 55.CENTRUL MEDICAL VALAHIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 38,2 K RON | |
| 56 | 56.LABOR GRUP SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -9 K RON | |
| 57 | 57.HELPSANA MED SRL▼ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2,5 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 105,1 K RON | |
| 58 | 58.PRAXA DENTAL DESIGN SRL▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 13,9 K RON | |
| 59 | 59.IRENE OFTALMO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 36,2 K RON | |
| 60 | 60.HUGO DENT SRLnou | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 2,1 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 22,1 K RON | |
| 61 | 61.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE "BELMEDICA" SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 40 K RON | |
| 62 | 62.MARIMED SUPER DENTAL SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | -21,2 K RON | |
| 63 | 63.ASKDOC MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,2 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 39,4 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Prahova
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
265 firme · 273,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
333 firme · 253,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
151 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
49 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
39 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 761 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 623,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 333,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 111,3 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 6,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 0 RON