Top 100 firme — IT și comunicații, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
61 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 110,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RICH MEDIA PRODUCTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 110,4 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 130,7 K RON | |
| 2 | 2.EVOTRACKING SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 74,2 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 748,2 K RON | |
| 3 | 3.ATISIMO SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 74 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 29,8 K RON | |
| 4 | 4.TEMPLE MEDIA DC SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,2 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 80,6 K RON | |
| 5 | 5.DESIGNWEB ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55 %▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 436,4 K RON | |
| 6 | 6.TEMPUS - RO SRL▲ 56 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,7 %▲ 129,8 % | ▲ 129,8 % | 162,4 K RON | |
| 7 | 7.ISYS ELECTRONICS SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47,4 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -122,3 K RON | |
| 8 | 8.INCOROM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,7 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 46,7 K RON | |
| 9 | 9.AMROMCO ENERGY SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44,8 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | -22,1 mil. RON | |
| 10 | 10.SHOPMANIA NET SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,9 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 5,5 mil. RON | |
| 11 | 11.PLOIESTI IMPORT EXPORT SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,1 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -191,2 K RON | |
| 12 | 12.ONE SOFTWARE S.R.L.▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35,9 %▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 267,5 K RON | |
| 13 | 13.SAB NET SRL▲ 10 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 31,8 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 443,4 K RON | |
| 14 | 14.TVMP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26,1 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -57,2 K RON | |
| 15 | 15.ESAM INTERNATIONAL SRL▲ 36 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 23,9 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 47 K RON | |
| 16 | 16.2K TELECOM SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,8 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 17 | 17.DYAPRINT MEDIA SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 23,5 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 51,6 K RON | |
| 18 | 18.A.T. SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,6 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 88 K RON | |
| 19 | 19.EDITURA MATHPRESS SRL▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,3 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 120,1 K RON | |
| 20 | 20.ITEL TECHNIK SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,7 %▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 40,8 K RON | |
| 21 | 21.INFAP NET SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,1 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 139,6 K RON | |
| 22 | 22.PERLOLIV SRL▼ 4 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 17,5 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -157,2 K RON | |
| 23 | 23.NETLAND COMPUTERS SRL▲ 4 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 16,8 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 390,8 K RON | |
| 24 | 24.KEYGEO SOFTWARE SRLnou | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 16,2 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | -15,4 K RON | |
| 25 | 25.RECONTA DATA SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,7 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 21,8 K RON | |
| 26 | 26.HOFAG ENGINEERING SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 15 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | -191,3 K RON | |
| 27 | 27.EDITURA AGE-ART SRL▲ 41 | Loc. Podu Vadului, Oraş Breaza, Prahova | 14,6 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 148,4 K RON | |
| 28 | 28.CASYSTECH SERV SRL▲ 11 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 14,4 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 119,7 K RON | |
| 29 | 29.INTERNET TEAM S.R.L.▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,2 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 3,8 K RON | |
| 30 | 30.DDANYSAT UNIVERSAL SRL▼ 21 | Sat Vâlcăneşti, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 13,8 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 156,4 K RON | |
| 31 | 31.BESTBYTE SYSTEMS SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 84,9 K RON | |
| 32 | 32.XPERT CONSULTING SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,3 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 310 K RON | |
| 33 | 33.GAIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,2 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 6,6 K RON | |
| 34 | 34.BITLAND SRL▼ 2 | Sat Plopeni, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | 10,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 187,2 K RON | |
| 35 | 35.MILESTONE SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,4 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 67,9 K RON | |
| 36 | 36.ENZIROSOF SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,8 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 64,6 K RON | |
| 37 | 37.MEDIA PRODUCTION GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9,6 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -528,1 K RON | |
| 38 | 38.DAB IT OUTSOURCING SRL▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,3 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 16,7 K RON | |
| 39 | 39.ALEF ZERO SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,1 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 12,2 K RON | |
| 40 | 40.CONSULT MEDIA GROUP SRLnou | Oraş Breaza, Prahova | 7,9 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 225,4 K RON | |
| 41 | 41.GREENZONE NETWORK SRL▼ 13 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 7,7 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 34,9 K RON | |
| 42 | 42.SPACE SOFT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,6 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 34,6 K RON | |
| 43 | 43.SPACE SRL▲ 18 | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 7,3 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 43,9 K RON | |
| 44 | 44.ALBADA SISTEM SRL▼ 4 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 7 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 435,1 K RON | |
| 45 | 45.TIENDA TV SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,8 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 9 K RON | |
| 46 | 46.DARCOS SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 16,6 K RON | |
| 47 | 47.SABELA PROD SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4 %▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | 4,9 K RON | |
| 48 | 48.ISYS PROFESSIONAL SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 329,6 K RON | |
| 49 | 49.LACEA SOFT SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,3 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 54,3 K RON | |
| 50 | 50.TEHNOGRUP SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,1 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 51,7 K RON | |
| 51 | 51.MONTANA-COMIMPEX-93 SRL▼ 2 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 5,9 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 28,6 K RON | |
| 52 | 52.ARTSOFT - IT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,7 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 20,7 K RON | |
| 53 | 53.INDUSTRY MEDIA VECTOR SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 5,4 K RON | |
| 54 | 54.TITA & COMPANY SRL▼ 10 | Sat Marginea Pădurii, Comuna Jugureni, Prahova | 4,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 101,7 K RON | |
| 55 | 55.OPTICNET - SERV SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 4 K RON | |
| 56 | 56.FININVEST SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 3,5 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 27,8 K RON | |
| 57 | 57.EMTRONIC SYSTEM SRL▼ 20 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 3,4 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 3,5 K RON | |
| 58 | 58.ARTSOFT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 11 K RON | |
| 59 | 59.ARTEGO DESIGN SRL▼ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 2,8 K RON | |
| 60 | 60.CHIC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,9 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 35,4 K RON | |
| 61 | 61.SALES GALAXY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 81,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Prahova
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
378 firme · 171,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
9 firme · 115,5 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
159 firme · 104,5 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
105 firme · 68,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
98 firme · 55 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
98 firme · 42,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
67 firme · 40,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
58 firme · 37,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
44 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
4 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
23 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
7 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
19 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
20 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
23 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
13 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
18 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
14 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 362 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
4 firme · 203,7 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 33 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 0 RON