Top 100 firme — Imobiliare, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
125 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5 %, iar liderul atinge 207,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLUEHOUSE INVESTITII SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 207,1 %▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.NEXXT IMMOB SRL▼ 1 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 88,7 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -49,8 K RON | |
| 3 | 3.THE SHAMROCK PUB PLOIEŞTI SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 86,5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 44,3 K RON | |
| 4 | 4.YLIOAN AGRO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,7 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 452 K RON | |
| 5 | 5.ALERIN RECYCLING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,5 %▲ 3.288,9 % | ▲ 3.288,9 % | 40,7 K RON | |
| 6 | 6.STRUCTADENE PROPERTIES SRL▼ 3 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 78,4 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 223,3 K RON | |
| 7 | 7.KALETEPE GÜRAL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 72,5 %▲ 658 % | ▲ 658 % | 11,5 mil. RON | |
| 8 | 8.VENIDIU IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 65,2 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 359,2 K RON | |
| 9 | 9.LUFTBURG S.R.L.▲ 37 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 53,5 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 305,7 K RON | |
| 10 | 10.ILIMAD INTERSERV SRL▲ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 48 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 135,9 K RON | |
| 11 | 11.IBOD MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,6 %▲ 543 % | ▲ 543 % | 2,2 mil. RON | |
| 12 | 12.EURO PARTENER IMOBILIAR S.R.L.▲ 15 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 45,2 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 297,2 K RON | |
| 13 | 13.CREPERIA ONE S.R.L.nou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 45 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.MARSHALL IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,6 %▲ 167,1 % | ▲ 167,1 % | 557,8 K RON | |
| 15 | 15.HENKO SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 31,6 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 108,6 K RON | |
| 16 | 16.BRITANIC WORLD SRL▼ 14 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 30,4 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 17 | 17.HERMES GHILINTA SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,9 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 45,5 K RON | |
| 18 | 18.AVEDISIS PAN SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,9 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 744,5 K RON | |
| 19 | 19.ALLIANSO PARK MANAGEMENT SRL▲ 5 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 28,1 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | -8 mil. RON | |
| 20 | 20.TERANET SRL▲ 22 | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 27,8 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 94,2 K RON | |
| 21 | 21.UBRIS FINANCE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 76,6 K RON | |
| 22 | 22.SAFA TRADING SRL▲ 7 | Comuna Măneciu, Prahova | 26,3 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 374,9 K RON | |
| 23 | 23.PARC INDUSTRIAL BAICOI SCHELA S.R.L.▲ 12 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 23,5 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.MEGAFIT CONTROL SRL▲ 13 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 22,5 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 102,8 K RON | |
| 25 | 25.ALO MONTAN SRLnou | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 22,2 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 615,6 K RON | |
| 26 | 26.KANALA SRL▼ 13 | Sat Poiana Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 20,6 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 316,9 K RON | |
| 27 | 27.EBG ESTATE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,2 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.PROD COM NARCIS SRL▼ 10 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 18,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 641,8 K RON | |
| 29 | 29.GIA MOTORS COM SERV SRL▲ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 18,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 161,6 K RON | |
| 30 | 30.ERIKA CRIS BET SRL▲ 74 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 18,3 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 14,2 K RON | |
| 31 | 31.ARC IMOBILIARE INVEST SRL▲ 69 | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 17,2 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 314,9 K RON | |
| 32 | 32.TDD ASSETS SRL▲ 75 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,5 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 149,3 K RON | |
| 33 | 33.LORAINE SRL▲ 44 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 16 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 34,5 K RON | |
| 34 | 34.SINAIA FOREVER SRL▲ 50 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 15,4 %▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 1 mil. RON | |
| 35 | 35.KEEPER EAST S.R.L.▼ 31 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 15,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 1 mil. RON | |
| 36 | 36.ROYAL ESTATE IMOBILIARE SRL▼ 13 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 15,1 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 96,2 K RON | |
| 37 | 37.DEMAR WINSERV SRL▼ 27 | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 15 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 196,4 K RON | |
| 38 | 38.EXP COMERCIAL SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,8 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | -37,5 K RON | |
| 39 | 39.GRUP CONS EXPERT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,8 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 172,2 K RON | |
| 40 | 40.MARICO PREST CONSULTING SRL▼ 21 | Oraş Breaza, Prahova | 14,3 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 103,1 K RON | |
| 41 | 41.LIDL IMOBILIARE ROMANIA MANAGEMENT SCS▼ 16 | Sat Nedelea, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 14 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 16,2 mil. RON | |
| 42 | 42.ARISTO GREENTIME SRLnou | Sat Schiuleşti, Comuna Izvoarele, Prahova | 13,7 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 58,5 K RON | |
| 43 | 43.TESSCO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,5 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 108,6 K RON | |
| 44 | 44.RODISI INTERNATIONAL SRL▼ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,4 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 693 K RON | |
| 45 | 45.VEYARY SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,1 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 63,5 K RON | |
| 46 | 46.NOVADEX & CA SRL▼ 40 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,1 %▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | -522 K RON | |
| 47 | 47.AGROSTAR SRL▲ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 49,8 K RON | |
| 48 | 48.HANS ADMIN IMOB SRL▲ 39 | Sat Corlateşti, Comuna Berceni, Prahova | 11,8 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 176,2 K RON | |
| 49 | 49.UNIREA MIZIL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 10 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 11,7 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 27,4 K RON | |
| 50 | 50.BAKER PRESTĂRI SERVICII SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,5 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 952,7 K RON | |
| 51 | 51.PRIVENT CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,5 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 135,2 K RON | |
| 52 | 52.TAGA INVESTMENT SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,4 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 279,5 K RON | |
| 53 | 53.DDJ INVESTIȚII IMOBILIARE SRL▼ 25 | Sat Brătăşanca, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 10,2 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -34,9 K RON | |
| 54 | 54.PREMIAL SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,1 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 57,1 K RON | |
| 55 | 55.PROTIMA SERV SRL▼ 41 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 10,1 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 14,4 K RON | |
| 56 | 56.ISEMO IMOB SRL▲ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9,9 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 36,5 K RON | |
| 57 | 57.SPRITZBETON CONSULTING SRL▲ 8 | Sat Corlateşti, Comuna Berceni, Prahova | 9,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 178,2 K RON | |
| 58 | 58.FABY NG TRADING SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,2 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 173,3 K RON | |
| 59 | 59.PROVALOR SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,1 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 156,8 K RON | |
| 60 | 60.BRINITY ACTIV SRL▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 612,6 K RON | |
| 61 | 61.AMOGO SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 131,7 K RON | |
| 62 | 62.ANTECO SA▲ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,5 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 23,8 K RON | |
| 63 | 63.ASTRA ŞOFERI AMATORI SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,5 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 30,1 K RON | |
| 64 | 64.ROMAL SRL▼ 24 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,2 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 286,3 K RON | |
| 65 | 65.KAZAMIA PROD SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 8 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 80,2 K RON | |
| 66 | 66.ADALAR CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 199 K RON | |
| 67 | 67.SIGA & CO CIMPINA SRL▼ 29 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,9 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 528,5 K RON | |
| 68 | 68.PARACORA IMOB SRL▼ 17 | Sat Plaiu, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 7,5 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 259,1 K RON | |
| 69 | 69.VATOM SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 7,3 K RON | |
| 70 | 70.APERENT SRL▲ 32 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 6,1 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 7 K RON | |
| 71 | 71.FRESH SABRO SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 6 %▲ 440,5 % | ▲ 440,5 % | 293 K RON | |
| 72 | 72.FARMEC LILY COM SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 103 K RON | |
| 73 | 73.UNITRANS SA▲ 23 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 6 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -26,3 K RON | |
| 74 | 74.HALE SI PIETE SA▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -217,5 K RON | |
| 75 | 75.TERMISTUL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 86 K RON | |
| 76 | 76.CIOCIRLIA SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,7 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 77 | 77.STEMFLO SERV SRL▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 15,3 K RON | |
| 78 | 78.GENERAL TAIMS LOGISTIK PARK S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,1 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 284,8 K RON | |
| 79 | 79.JUISY SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,9 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 61,1 K RON | |
| 80 | 80.LYFSTAR SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,8 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 70,7 K RON | |
| 81 | 81.PO - LARI AMP SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 279,3 K RON | |
| 82 | 82.ALEDANI SRL▼ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 28 K RON | |
| 83 | 83.DIBO INDUSTRIAL PARK S.R.L.▼ 5 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 4,2 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 84 | 84.EOL - SOL ENERGY SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 4,1 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 60,2 K RON | |
| 85 | 85.D & B SERV SRLnou | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 3,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 43,3 K RON | |
| 86 | 86.VIRCOMED GROUP SRL▲ 3 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 3,8 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 35,8 K RON | |
| 87 | 87.MOBISISTEM CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,8 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.TOURIMPEX BERRAC SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 3,7 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 126,9 K RON | |
| 89 | 89.MERCANTIS BIG SA▲ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,7 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 851,9 K RON | |
| 90 | 90.YAYLA SRL▼ 32 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 3,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 52,6 K RON | |
| 91 | 91.SHAMROCK COMIMPEX SRL▼ 60 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 3,5 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 184,6 K RON | |
| 92 | 92.LIDO M & C SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 74 K RON | |
| 93 | 93.CEDARS OVERSEES SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 3,2 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 623,7 K RON | |
| 94 | 94.GELIA PROD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,1 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 90,4 K RON | |
| 95 | 95.INFORMEDIA IMOBILIARE SRL▼ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 22,9 K RON | |
| 96 | 96.SOCIETATEA DE ADMINISTRARE IMOBILIARA SI FINANCIARA - "ELLI" SRL▼ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 148 K RON | |
| 97 | 97.ELEODORA SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -26,9 K RON | |
| 98 | 98.SERPO PROD IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,7 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 41,2 K RON | |
| 99 | 99.RAPP PAUL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 302,8 K RON | |
| 100 | 100.ESTATE ARICEŞTI IMOB SRL▼ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 221 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Prahova
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
384 firme · 299,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
66 firme · 76,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
32 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
186 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
46 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
14 firme · 10 mil. RON