Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
374 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 21,7 %, iar liderul atinge 200,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENGINEERING WOOD ART CONCEPT S.R.L.nou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 200,3 %▲ 330,1 % | ▲ 330,1 % | 903 RON | |
| 2 | 2.TOTAL MIHOC PROD SRLnou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 162,1 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 667,1 K RON | |
| 3 | 3.CONFECŢII METALICE GARDENS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 147,2 %▲ 324,3 % | ▲ 324,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.RO GLASS PRODUCTION SRL▼ 2 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 128,7 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.MARGIMPLETBIJU S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 113,3 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 153,7 K RON | |
| 6 | 6.PC IZOELA S.R.L.nou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 111,7 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 82,3 K RON | |
| 7 | 7.GALITEX TECHNOLOGY SRLnou | Sat Pildeşti, Comuna Cordun, Neamţ | 110,3 %▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 188,2 K RON | |
| 8 | 8.MARA MARSAT S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 89,7 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 13,8 K RON | |
| 9 | 9.COFETARIA LOREN S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,5 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 478 K RON | |
| 10 | 10.ALLTOT INTERNATIONAL S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 77,9 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 982,7 K RON | |
| 11 | 11.ZENYTH PHARMACEUTICALS SRL▲ 9 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 77,7 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 59,8 mil. RON | |
| 12 | 12.COMES INDUSTRY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,9 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.SIMANDAL LEMN DESIGN SRL▲ 2 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 73,2 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 100 K RON | |
| 14 | 14.FRANCE FOREST SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 72,1 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 490,3 K RON | |
| 15 | 15.METALCRAFT URBAN S.R.L.▲ 197 | Municipiul Roman, Neamţ | 67,7 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 126,9 K RON | |
| 16 | 16.STUDIOATELIER92 SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,6 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 183,6 K RON | |
| 17 | 17.ALBINUŢELE GOLD AIM S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,9 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 58,5 K RON | |
| 18 | 18.TERRAMOB ART DESIGN SRL▼ 8 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 65,3 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 987,4 K RON | |
| 19 | 19.GRAND DUPLEX MET S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 59,4 %▲ 339,6 % | ▲ 339,6 % | 748 K RON | |
| 20 | 20.CIROMAX PAN SRL▼ 3 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 57 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 27,1 K RON | |
| 21 | 21.UNOPAN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,8 %▲ 300 % | ▲ 300 % | 3,3 K RON | |
| 22 | 22.FIBOPLAST SRLnou | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 53,8 %▲ 1.491 % | ▲ 1.491 % | 2,1 mil. RON | |
| 23 | 23.GRIMATEC SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 53,3 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 738,9 K RON | |
| 24 | 24.PALLADIUM CORPORATION S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 51,8 %▲ 418,8 % | ▲ 418,8 % | 153,6 K RON | |
| 25 | 25.MEDICAL LUCHIAN SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 50 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 221,6 K RON | |
| 26 | 26.NETOTEX SRL▲ 71 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 49,9 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 26,4 K RON | |
| 27 | 27.ALTFEL DE BUCHETE S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 48,8 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 60,4 K RON | |
| 28 | 28.TEHNO CUORE SRL▲ 233 | Sat Petricani, Comuna Petricani, Neamţ | 46,9 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 105,8 K RON | |
| 29 | 29.CRI GENETICS SRL▲ 4 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 46,9 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 461,5 K RON | |
| 30 | 30.RECCA METAL WORKSHOP S.R.L.nou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 46,1 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | -160,7 K RON | |
| 31 | 31.PREMIUM NICOBAKERY S.R.L.▼ 1 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 45,5 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 162,8 K RON | |
| 32 | 32.ALIMENTE HERRERO & CO SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 44,8 %▲ 201,8 % | ▲ 201,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.ŢUPU OCTAV&MIOARA SRLnou | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 43,7 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 9,4 K RON | |
| 34 | 34.TREFSTEEL SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 42 %▲ 341,4 % | ▲ 341,4 % | 27,9 K RON | |
| 35 | 35.REFOCUS OFTA S.R.L.▲ 358 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 41,8 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 137,1 K RON | |
| 36 | 36.DEIORA WOOD S.R.L.nou | Sat Tîrpeşti, Comuna Petricani, Neamţ | 40,2 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 2 K RON | |
| 37 | 37.STEFI&ILI DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 40,1 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 631 RON | |
| 38 | 38.LAURMAR PROD COM SERV SRL▲ 19 | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 39,9 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 837,5 K RON | |
| 39 | 39.ELEROM SA▲ 24 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 39,9 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 7,4 mil. RON | |
| 40 | 40.GRIFOREST S.R.L.nou | Sat Neagra, Comuna Taşca, Neamţ | 39,8 %— | — | 129,3 K RON | |
| 41 | 41.CICINA D & M PATISERIE S.R.L.nou | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 39,2 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 19,5 K RON | |
| 42 | 42.PETRU GRANIT SRL▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 39 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | -90,5 K RON | |
| 43 | 43.ATELIERELE DOMNEŞTI SRL▲ 181 | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 38,9 %▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 57,4 K RON | |
| 44 | 44.PRINTEMPS ADVERTISING S.R.L.▲ 2 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 38,3 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 774,7 K RON | |
| 45 | 45.BENSAR FASHION S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 37,9 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 573,6 K RON | |
| 46 | 46.SAXMETAL SRL▲ 122 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 37,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -22 K RON | |
| 47 | 47.URSTEC MOBART S.R.L.▼ 39 | Sat Cracăul Negru, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 37 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 170,6 K RON | |
| 48 | 48.ALM MARVAL SRL▲ 337 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 36,2 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 139,8 K RON | |
| 49 | 49.SUBLYGO GIFT S.R.L.▼ 14 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 35,4 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 72,5 K RON | |
| 50 | 50.POLIMER OPTIM SRL▲ 53 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34,8 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 51 | 51.AIRCOSPROD NEAMȚ S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 34,6 %▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 92,9 K RON | |
| 52 | 52.3D SIMPLU PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 53,2 K RON | |
| 53 | 53.ERRE EMME IMPEX SRL▲ 379 | Municipiul Roman, Neamţ | 33,7 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 32,8 K RON | |
| 54 | 54.OANLUC PROD SRL▲ 45 | Sat Dămuc, Comuna Dămuc, Neamţ | 32,9 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 444 RON | |
| 55 | 55.DACMI COMINEX SRL▲ 294 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 32,4 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 100,2 K RON | |
| 56 | 56.AMELI BOXES SRL▲ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 32 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 185,4 K RON | |
| 57 | 57.GREENEST CRAFT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,5 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 8 K RON | |
| 58 | 58.IL CROGNOLO SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 31,5 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 14,1 K RON | |
| 59 | 59.BSB FASHION SRL▲ 236 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,2 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 79,6 K RON | |
| 60 | 60.ESTELLIO ROXAD S.R.L.nou | Sat Davideni, Comuna Ţibucani, Neamţ | 31,1 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 4,8 K RON | |
| 61 | 61.AMO ELMEC S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,1 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 494,5 K RON | |
| 62 | 62.PORCHETA ANDREOLI S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 30,4 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 15,9 K RON | |
| 63 | 63.HUNTING FUN SRL▼ 27 | Loc. Slobozia, Oraş Roznov, Neamţ | 30,3 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 64 | 64.CARSYL FOR SRL▲ 73 | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 30,2 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 160 K RON | |
| 65 | 65.PANGÎRBEA SRL▲ 98 | Sat Vădurele, Comuna Cîndeşti, Neamţ | 30,2 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 159,3 K RON | |
| 66 | 66.COZMA PROD COM SRLnou | Sat Goşmani, Comuna Români, Neamţ | 29,9 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 183,9 K RON | |
| 67 | 67.OPERATIV CONSTRUCT SRL▼ 36 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 29,5 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 329,5 K RON | |
| 68 | 68.WB ARTISAN ALES SRL▲ 219 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 29,4 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 156,8 K RON | |
| 69 | 69.SEPTIC TANK SOLUTIONS S.R.L.▼ 60 | Sat Luminiş, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 29,3 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 85,1 K RON | |
| 70 | 70.SANODOR SRL▲ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,3 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 606,1 K RON | |
| 71 | 71.TRADIŢIONAL FRUCTPROD S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 29,2 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 98,6 K RON | |
| 72 | 72.ALEX HOLZPELL S.R.L.▼ 35 | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | 28,9 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 67,9 K RON | |
| 73 | 73.CRIS & ANTO SRL▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 28,6 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 62,4 K RON | |
| 74 | 74.ROTY DESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28,6 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 193,4 K RON | |
| 75 | 75.TEHNICA ORTHORO S.R.L.nou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 28,1 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 164,4 K RON | |
| 76 | 76.ECO ROTARY SRL▲ 16 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 27,1 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 77 | 77.CLAUDIO & LILIANA SRL▲ 4 | Sat Pildeşti, Comuna Cordun, Neamţ | 27 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 51,7 K RON | |
| 78 | 78.SIMCON FOREST SRL▼ 4 | Sat Stejaru, Comuna Farcaşa, Neamţ | 26,8 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 236 K RON | |
| 79 | 79.FIBRE CONITEX S.R.L.▲ 135 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 26,4 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 97,8 K RON | |
| 80 | 80.GRAPET SRL▲ 50 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 25,8 %▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 512,2 K RON | |
| 81 | 81.PUFVAS TRANS SRL▼ 42 | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 25,7 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 170,3 K RON | |
| 82 | 82.NOROC WOOD INDUSTRY S.R.L.▼ 70 | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 25,1 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 26,7 K RON | |
| 83 | 83.RECOMEC SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,9 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 10,3 K RON | |
| 84 | 84.CHISTEF MOB SRL▲ 96 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 24,7 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 73,2 K RON | |
| 85 | 85.DANIMAR CHEI TRANS S.R.L.▲ 108 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 24,6 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 98,9 K RON | |
| 86 | 86.CABANA LUI GEO S.R.L.▼ 72 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 24,5 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 100,4 K RON | |
| 87 | 87.DAL GABYON S.R.L.▲ 60 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 24,4 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 26,3 K RON | |
| 88 | 88.FERMA ANDREI SRL▲ 21 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 24,2 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 94,8 K RON | |
| 89 | 89.DANTE COFFEE EVENTS S.R.L.▼ 60 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,1 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 45,6 K RON | |
| 90 | 90.TEXCONF ART SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,9 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 112,3 K RON | |
| 91 | 91.ANDBAS SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 92 | 92.LEMNART MOBIROM S.R.L.▼ 2 | Sat Grumăzeşti, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 23,2 %▲ 92 % | ▲ 92 % | 178,3 K RON | |
| 93 | 93.MB PARC TSB S.R.L.nou | Oraş Roznov, Neamţ | 22,5 %— | — | 30,4 K RON | |
| 94 | 94.URBAN PRINT DTG S.R.L.▼ 17 | Municipiul Roman, Neamţ | 22,1 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 23,2 K RON | |
| 95 | 95.GENOMIX BIOTECHNOLOGIES SRL▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,1 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 686,8 K RON | |
| 96 | 96.NOVAMET INVEST SRL▲ 187 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 22 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 808,4 K RON | |
| 97 | 97.TRIKAU SRL▼ 49 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 21,8 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 570,7 K RON | |
| 98 | 98.BSC MOB DESIGN S.R.L.▲ 222 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,8 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | -16,1 K RON | |
| 99 | 99.MEDIEVART PROJECTING S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,8 %— | — | 70,2 K RON | |
| 100 | 100.ROTHERM SRL▲ 111 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 21,7 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 10,4 mil. RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Neamț
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
2 firme · 585,5 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 526,7 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
32 firme · 412,1 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
3 firme · 361,6 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
121 firme · 284,4 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
102 firme · 246,2 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 193,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 155,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
8 firme · 154,6 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
3 firme · 142,1 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
3 firme · 134,3 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
13 firme · 110,8 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
29 firme · 110,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
6 firme · 106 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
2 firme · 92,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
119 firme · 86,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
71 firme · 79 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
15 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
52 firme · 66,2 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
48 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 60,1 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
13 firme · 53,8 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 48 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 43,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 39,2 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
7 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
10 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
12 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
14 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 24 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
27 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
19 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
56 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
5 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
10 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
2 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
20 firme · 17,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
7 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
8 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
8 firme · 16,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
9 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
22 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
10 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
12 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
8 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
6 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
25 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
2 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
25 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
20 firme · 6 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
29 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
10 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
7 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
25 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 994,2 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 899,1 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 872,5 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 847,2 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 841,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
8 firme · 828,1 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 761,7 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
9 firme · 746,3 K RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 742,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 573,2 K RON
CAEN 1711
Fabricarea celulozei
1 firme · 565,3 K RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 526 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
3 firme · 457,8 K RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 412,9 K RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 397,7 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 377,5 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 351 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 274 K RON
CAEN 2434
Trefilarea firelor la rece
2 firme · 244,2 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 240 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
3 firme · 219,3 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 207,7 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 207,5 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 182,5 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 165,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 133,5 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 114,7 K RON
CAEN 3091
Fabricarea de motociclete
1 firme · 74,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 73,6 K RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 70,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
2 firme · 61,5 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 47,1 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 29,2 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 25,6 K RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 18,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
3 firme · 10,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 5,8 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
2 firme · 400 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 0 RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 0 RON
CAEN 2017
Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
1 firme · 0 RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 0 RON
CAEN 3030
Fabricarea de aeronave și nave spațiale
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 0 RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 0 RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 0 RON