Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
298 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,6 %, iar liderul atinge 149,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEORGE PANO SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 149,2 %▲ 995,9 % | ▲ 995,9 % | 12,3 K RON | |
| 2 | 2.NORDARIN PROD COM SRLnou | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 147,8 %▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 27,4 K RON | |
| 3 | 3.A & M TIMBER INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 132,1 %▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 8,3 K RON | |
| 4 | 4.BICO INDUSTRIES S.A.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 111,3 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 498,7 K RON | |
| 5 | 5.VERAMET SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 91,2 %▲ 692 % | ▲ 692 % | -2 K RON | |
| 6 | 6.DANI SILPROD SRLnou | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 86,2 %▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 79,8 K RON | |
| 7 | 7.PINUS CASE DIN LEMN SRLnou | Sat Petricani, Comuna Petricani, Neamţ | 79,1 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 816 RON | |
| 8 | 8.DACOCIP SRLnou | Sat Poiana Teiului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 76,8 %▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 3,6 K RON | |
| 9 | 9.SIMARO 07 SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 76,5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 5,8 K RON | |
| 10 | 10.GIOVANI CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 75,7 %▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 245,4 K RON | |
| 11 | 11.IZVORUL MUNTELUI EM S.R.L.nou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 75,3 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 264,1 K RON | |
| 12 | 12.SOFTWOOD TRADE SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 74,5 %▲ 988,9 % | ▲ 988,9 % | 25,3 K RON | |
| 13 | 13.A & B SMART PERFORMANCE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,7 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 5,4 K RON | |
| 14 | 14.MIMFOREX SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 68,2 %▲ 172 % | ▲ 172 % | 77,9 K RON | |
| 15 | 15.MOVILA ICASULUI SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 64,9 %▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 77,4 K RON | |
| 16 | 16.MERY FERMA MARE SRLnou | Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti, Neamţ | 63,3 %▲ 230,8 % | ▲ 230,8 % | 3,2 K RON | |
| 17 | 17.AGPAV SRLnou | Sat Tîrpeşti, Comuna Petricani, Neamţ | 57,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 5,7 K RON | |
| 18 | 18.GILTEX SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 57,3 %▲ 169,6 % | ▲ 169,6 % | 2,9 K RON | |
| 19 | 19.HANREX SRLnou | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 56,7 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 112,7 K RON | |
| 20 | 20.AGROSERV DUMBRAVA SRLnou | Sat Dumbrava-Deal, Comuna Săvineşti, Neamţ | 56,3 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 61,9 K RON | |
| 21 | 21.D L A S SERV SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 56,1 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 5,3 K RON | |
| 22 | 22.GYS TRANS SRLnou | Sat Dreptu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 56 %▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -30,2 K RON | |
| 23 | 23.ILINCA CONSTRUCT SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 55,7 %▲ 257,3 % | ▲ 257,3 % | -174,4 K RON | |
| 24 | 24.INTERNATIONAL ROF LM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,8 %▲ 199,4 % | ▲ 199,4 % | 103,5 K RON | |
| 25 | 25.MOLD TRANZIT SRLnou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 54,3 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 113 K RON | |
| 26 | 26.UNIMASTER ENG SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 5,4 K RON | |
| 27 | 27.TINAPAN SRLnou | Sat Topoliceni, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 52,5 %▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | -6,7 K RON | |
| 28 | 28.AMCOR FLEXIBLES PIATRA NEAMŢ S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 52,3 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 8 K RON | |
| 29 | 29.DIMI MAN CONF SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 51,5 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 234 K RON | |
| 30 | 30.ERVAN TRUST SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 48,4 %▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 201,9 K RON | |
| 31 | 31.JADE FOREST TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Ticoş-Floarea, Comuna Taşca, Neamţ | 47,8 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 41,3 K RON | |
| 32 | 32.ROSINIC PROD SRLnou | Sat Huisurez, Comuna Dămuc, Neamţ | 47,1 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 15,7 K RON | |
| 33 | 33.ANRO SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 47,1 %▲ 166,1 % | ▲ 166,1 % | -170,7 K RON | |
| 34 | 34.MEGA STAR 2006 SRLnou | Sat Pîrîul Pîntei, Comuna Borca, Neamţ | 46 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 30,1 K RON | |
| 35 | 35.PROD OZARCOM SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 45,2 %▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 84,4 K RON | |
| 36 | 36.TEXCONF ART SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,1 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 93,9 K RON | |
| 37 | 37.MAGIC FOREST SRLnou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 44,2 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 14 K RON | |
| 38 | 38.TRICOTUR CONF SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 112,5 K RON | |
| 39 | 39.YOU & I TEXTILE COMPANY SRLnou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 44 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 366,6 K RON | |
| 40 | 40.ASTANEI PRODCOM S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 43,8 %▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 15,8 K RON | |
| 41 | 41.SIDOV SRLnou | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 43,5 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 162 K RON | |
| 42 | 42.G & D TRANS FOREST SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 43,5 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -23,5 K RON | |
| 43 | 43.CANGURO WOOL SAnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 42,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 37,6 K RON | |
| 44 | 44.EMIFOREST SRLnou | Sat Telec, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 42,3 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 25,4 K RON | |
| 45 | 45.AGROMEC ROMAN SAnou | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 41,8 %▲ 165,3 % | ▲ 165,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 46 | 46.AGROINSTAL EUROFERM SRLnou | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 41,2 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 83,7 K RON | |
| 47 | 47.PITSALIS TERRA SRLnou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 41,1 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 38,7 K RON | |
| 48 | 48.TEST AUTO SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 40,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 124,3 K RON | |
| 49 | 49.CROSTA SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 40,5 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 78 K RON | |
| 50 | 50.ROEMI COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,2 %▲ 160,4 % | ▲ 160,4 % | 2,4 K RON | |
| 51 | 51.NEDYMON COM SRLnou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 39,3 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 35,2 K RON | |
| 52 | 52.A M V TRADING SRLnou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 38,9 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 233,9 K RON | |
| 53 | 53.CRISION SRLnou | Sat Petru Vodă, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 38,8 %▲ 134 % | ▲ 134 % | 4,9 K RON | |
| 54 | 54.ALDY PROD SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 38,8 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 68,1 K RON | |
| 55 | 55.TRICOEVA SRLnou | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 38,6 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 21,2 K RON | |
| 56 | 56.MARKO IMPEX SRLnou | Sat Preuţeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 37,5 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 28,6 K RON | |
| 57 | 57.AGRO SERVICE BUDUROIU SRLnou | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Neamţ | 36,9 %▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 171,3 K RON | |
| 58 | 58.ANTGRIN PROD COM SRLnou | Sat Bistricioara, Comuna Ceahlău, Neamţ | 36,3 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 10,6 K RON | |
| 59 | 59.ROXCATA SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 36,3 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -10,6 K RON | |
| 60 | 60.AKIRA FOREST SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 36,2 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 25,2 K RON | |
| 61 | 61.CLAX FOREST SRLnou | Sat Stejaru, Comuna Farcaşa, Neamţ | 35,5 %▲ 183,2 % | ▲ 183,2 % | 46,6 K RON | |
| 62 | 62.FAGUL PRODIMPEX SRLnou | Comuna Hangu, Neamţ | 35,2 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 99,3 K RON | |
| 63 | 63.IUROSTIN SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 34,6 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -92,2 K RON | |
| 64 | 64.PIF FOREST SRLnou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 34,3 %▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 150 K RON | |
| 65 | 65.R C D PROD SRLnou | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 34 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 349,7 K RON | |
| 66 | 66.INTINEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 33,7 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 2,2 K RON | |
| 67 | 67.CIUCSTAR FOREST SRLnou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 33,4 %▲ 136,6 % | ▲ 136,6 % | -5,5 K RON | |
| 68 | 68.ESTIVAL TEX SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 33,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 26,3 K RON | |
| 69 | 69.HANUL TATARU SRLnou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 32,8 %▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 26,3 K RON | |
| 70 | 70.DIVINIC PROD SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 32,4 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 18,9 K RON | |
| 71 | 71.MAMRE SRLnou | Sat Boiştea, Comuna Petricani, Neamţ | 32,1 %▲ 262,4 % | ▲ 262,4 % | 6 K RON | |
| 72 | 72.OSLOBANU PRESTACOM SRLnou | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 32 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 17 K RON | |
| 73 | 73.KARMELL PROD SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 31 %▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 52 K RON | |
| 74 | 74.MATVIS SRLnou | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 30,9 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -5,6 K RON | |
| 75 | 75.S & B COMP SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 30,4 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 43,2 K RON | |
| 76 | 76.DEN FOREST SRLnou | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 30,1 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 344,4 K RON | |
| 77 | 77.UNILEGNO SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 29,9 %▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | -120 K RON | |
| 78 | 78.UNGUREANU GRUP SRLnou | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 29,4 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 200,9 K RON | |
| 79 | 79.EVADIX MPI SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 28,6 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -274,8 K RON | |
| 80 | 80.NOVAMEDIA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 28,5 %▲ 246,3 % | ▲ 246,3 % | 4,4 K RON | |
| 81 | 81.MIRALUCIA PROD SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 28,3 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 50,7 K RON | |
| 82 | 82.INTER DANI SRLnou | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 27,8 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 82,2 K RON | |
| 83 | 83.AMADEUS SERV SRLnou | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 27,5 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 435 RON | |
| 84 | 84.DORIVI PRODCOM SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 26,9 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 315,1 K RON | |
| 85 | 85.MARSAT SAnou | Municipiul Roman, Neamţ | 26,7 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 6,7 mil. RON | |
| 86 | 86.LOTUS ELA SRLnou | Sat Boţeşti, Comuna Girov, Neamţ | 26,7 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -50,2 K RON | |
| 87 | 87.PRO NICK TRICOTAJE SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 26,3 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 339,2 K RON | |
| 88 | 88.MANVRI SRLnou | Sat Boiştea, Comuna Petricani, Neamţ | 26 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 156,8 K RON | |
| 89 | 89.DRĂGOI SILVIP SRLnou | Sat Stejaru, Comuna Farcaşa, Neamţ | 26 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 38,1 K RON | |
| 90 | 90.IRIDOR STYLE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,9 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 26,2 K RON | |
| 91 | 91.PETROPLAST SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 25,8 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 293,7 K RON | |
| 92 | 92.RIFIL SAnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 25,5 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 2,6 mil. RON | |
| 93 | 93.ARTA DIN FAINA PIPA SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 25,4 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | -85,1 K RON | |
| 94 | 94.PAN DEM FOREST SRLnou | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 24,8 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 49,9 K RON | |
| 95 | 95.PROPAL INVEST SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,8 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 49,7 K RON | |
| 96 | 96.GRUP ALUMINIU SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 24,7 %▲ 166,8 % | ▲ 166,8 % | 112,1 K RON | |
| 97 | 97.JORA SERVICE SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 24,7 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 185,7 K RON | |
| 98 | 98.SWL WOOD INDUSTRIES SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 23,7 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 215 K RON | |
| 99 | 99.FOREXPORT SRLnou | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | 23,7 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.UNIPACK SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 23,6 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 202,4 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Neamț
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
2 firme · 585,5 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 526,7 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
32 firme · 412,1 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
3 firme · 361,6 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
121 firme · 284,4 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
102 firme · 246,2 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 193,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 155,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
8 firme · 154,6 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
3 firme · 142,1 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
3 firme · 134,3 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
13 firme · 110,8 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
29 firme · 110,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
6 firme · 106 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
2 firme · 92,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
119 firme · 86,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
71 firme · 79 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
15 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
52 firme · 66,2 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
48 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 60,1 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
13 firme · 53,8 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 48 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 43,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 39,2 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
7 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
10 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
12 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
14 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 24 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
27 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
19 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
56 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
5 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
10 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
2 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
20 firme · 17,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
7 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
8 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
8 firme · 16,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
9 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
22 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
10 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
12 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
8 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
6 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
25 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
2 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
25 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
20 firme · 6 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
29 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
10 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
7 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
25 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 994,2 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 899,1 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 872,5 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 847,2 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 841,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
8 firme · 828,1 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 761,7 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
9 firme · 746,3 K RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 742,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 573,2 K RON
CAEN 1711
Fabricarea celulozei
1 firme · 565,3 K RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 526 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
3 firme · 457,8 K RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 412,9 K RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 397,7 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 377,5 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 351 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 274 K RON
CAEN 2434
Trefilarea firelor la rece
2 firme · 244,2 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 240 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
3 firme · 219,3 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 207,7 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 207,5 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 182,5 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 165,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 133,5 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 114,7 K RON
CAEN 3091
Fabricarea de motociclete
1 firme · 74,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 73,6 K RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 70,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
2 firme · 61,5 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 47,1 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 29,2 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 25,6 K RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 18,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
3 firme · 10,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 5,8 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
2 firme · 400 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 0 RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 0 RON
CAEN 2017
Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
1 firme · 0 RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 0 RON
CAEN 3030
Fabricarea de aeronave și nave spațiale
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 0 RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 0 RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 0 RON