Top 100 firme — Construcții, Mureș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
149 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,7 %, iar liderul atinge 246,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRM STRUCTURI SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 246,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 40 K RON | |
| 2 | 2.KRONER CONSTRUCT SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 216,7 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 188,7 K RON | |
| 3 | 3.BEN CONSTRUCT 2003 SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 127,3 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 432 RON | |
| 4 | 4.KRISKON SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 126,1 %▲ 5.029,3 % | ▲ 5.029,3 % | -340,4 K RON | |
| 5 | 5.DECORGESSO SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 117,9 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -102,5 K RON | |
| 6 | 6.MACO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,4 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 218,4 K RON | |
| 7 | 7.EN-RG-ETIC S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 106,1 %▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 111 K RON | |
| 8 | 8.TGI CONSTRUCT SRL▲ 22 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 106,1 %▲ 125 % | ▲ 125 % | 104,3 K RON | |
| 9 | 9.ANCORA CONS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 103,8 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -740 K RON | |
| 10 | 10.TOP GAZ SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,1 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 11 | 11.HEL CON STRUCT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 88,6 %▲ 122 % | ▲ 122 % | 170 K RON | |
| 12 | 12.BLUETERM SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 83,5 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 1,4 K RON | |
| 13 | 13.SAFE ART CONCEPT SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 78,7 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 29,2 K RON | |
| 14 | 14.FARIO INSTAL SRL▲ 23 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 70 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 57,4 K RON | |
| 15 | 15.MDN CONS SRL▲ 36 | Municipiul Reghin, Mureş | 66 %▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 275,5 K RON | |
| 16 | 16.CURTEA DE FIER SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 64,6 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 66,2 K RON | |
| 17 | 17.INSTASERVICE SOCIETATE PE ACŢIUNInou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64,2 %▲ 332,7 % | ▲ 332,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.ENERGO ELECTRIC SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 62,7 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 151,1 K RON | |
| 19 | 19.TEDIMONT SRL▲ 157 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 62,5 %▲ 303,5 % | ▲ 303,5 % | 23,2 K RON | |
| 20 | 20.DF DRAGOS FEURDEAN SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 1,3 K RON | |
| 21 | 21.LICON SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 54 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 656,4 K RON | |
| 22 | 22.SEKA LTD COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 52,7 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 189,7 K RON | |
| 23 | 23.MONTREPCOM SRL▲ 45 | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 49,9 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2 mil. RON | |
| 24 | 24.RADANA CONSTRUCT SRLnou | Sat Sînmihai de Pădure, Comuna Beica de Jos, Mureş | 48,4 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 110,6 K RON | |
| 25 | 25.SABISOR SRL▲ 25 | Municipiul Reghin, Mureş | 47,9 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 57,8 K RON | |
| 26 | 26.PATRIWAE SRL▼ 7 | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 47,1 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 183,1 K RON | |
| 27 | 27.SEIV INSTAL SRL▲ 148 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,1 %▲ 179,1 % | ▲ 179,1 % | 137,7 K RON | |
| 28 | 28.ERGOM SRL▲ 82 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,7 %▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | 343,2 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCT MAPCOM SRL▲ 43 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,2 %▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 67 K RON | |
| 30 | 30.ADRU SOLUTION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43 %▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 195,9 K RON | |
| 31 | 31.DIO TES COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,8 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 94,3 K RON | |
| 32 | 32.CRIS INSTELECT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 42 %▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | 155,6 K RON | |
| 33 | 33.ECHO TERM ARDEAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,9 %▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 22 K RON | |
| 34 | 34.BREXXON DDS S.A.▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,5 %▲ 36 % | ▲ 36 % | -1,4 mil. RON | |
| 35 | 35.GYA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 40,5 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -162,8 K RON | |
| 36 | 36.ELECTROTECH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,8 %▲ 592,9 % | ▲ 592,9 % | 110,7 K RON | |
| 37 | 37.PRIMELECTRIC SRL▼ 1 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 38,7 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 100,9 K RON | |
| 38 | 38.BALOG INVEST SRLnou | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 36,5 %▲ 225,2 % | ▲ 225,2 % | 28,2 K RON | |
| 39 | 39.FIGI PREST SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 36,5 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 62,3 K RON | |
| 40 | 40.CONSTRUCŢII FEROVIARE MUREŞ SA▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,7 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 661,6 K RON | |
| 41 | 41.RIVAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,2 %▲ 253,9 % | ▲ 253,9 % | 26,9 K RON | |
| 42 | 42.RUXMAR TRADE SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 32,3 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 497,1 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRULUX BIRIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,2 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -62,1 K RON | |
| 44 | 44.REAT PREST SRL▲ 52 | Sat Bereni, Comuna Bereni, Mureş | 31,5 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 129,8 K RON | |
| 45 | 45.ISOSERV SRL▲ 133 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,5 %▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 77,8 K RON | |
| 46 | 46.VULCAN CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 31,2 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 37,6 K RON | |
| 47 | 47.PARMADO CONSIMPEX SRL▲ 67 | Municipiul Reghin, Mureş | 31,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 1,1 K RON | |
| 48 | 48.BC FORAX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,9 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 3,8 K RON | |
| 49 | 49.CONSTRUCT SOR SRL▼ 22 | Sat Lechinţa, Oraş Iernut, Mureş | 29 %▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 4,5 K RON | |
| 50 | 50.HECEV SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 28,7 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 132,4 K RON | |
| 51 | 51.TROVAINSTAL SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,4 %▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 45,4 K RON | |
| 52 | 52.HUNNE BAU SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,8 %▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 1,5 K RON | |
| 53 | 53.M&D ELECTRO SRL▲ 40 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 27,5 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 143,1 K RON | |
| 54 | 54.CARDINAL PREST SERV SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 26,9 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 21,3 K RON | |
| 55 | 55.MODEST CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,9 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -19,1 K RON | |
| 56 | 56.INTACT SERVICES SRL▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,9 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 11,2 K RON | |
| 57 | 57.NATIDEN SEM SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 25,9 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -14,7 K RON | |
| 58 | 58.MIBCO INSTAL SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,3 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 111 RON | |
| 59 | 59.GAT CONSTRUCT SRL▲ 94 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 25,2 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 95,3 K RON | |
| 60 | 60.FIRERO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 75,9 K RON | |
| 61 | 61.PREST COM INSTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,7 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 128,6 K RON | |
| 62 | 62.OLTSPERA SRL▲ 94 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 24,6 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 2,2 K RON | |
| 63 | 63.PROCONSTRUCT CORPORATION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,5 %▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 417,2 K RON | |
| 64 | 64.MOBIL CONS SRLnou | Sat Iod, Comuna Răstoliţa, Mureş | 23,6 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 41,5 K RON | |
| 65 | 65.INSTAROM SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,5 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 636,1 K RON | |
| 66 | 66.HM PRODUCT SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 543,1 K RON | |
| 67 | 67.POLI IZO CONSTRUCT SRL▼ 41 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 22,8 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 57,5 K RON | |
| 68 | 68.CONSTRUCT TEAM SRL▲ 1 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 22,8 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 180 K RON | |
| 69 | 69.COMTERM INVEST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,4 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 69,7 K RON | |
| 70 | 70.MOLINVEST SRL▼ 6 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 22 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -110,4 K RON | |
| 71 | 71.STARMONTIAL SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 21,8 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 920 RON | |
| 72 | 72.EVER GREEN SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,1 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 49,8 K RON | |
| 73 | 73.ARCADE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,5 %▲ 153,7 % | ▲ 153,7 % | 42,5 K RON | |
| 74 | 74.STONEFIT SRL▲ 3 | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 20,3 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 66 K RON | |
| 75 | 75.LEHEL IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,9 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 216,7 K RON | |
| 76 | 76.CORVIN COMIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,8 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 137,2 K RON | |
| 77 | 77.MARSO HOLDING SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 19,2 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 263,8 K RON | |
| 78 | 78.DRUMURI ŞI PODURI MUREŞ SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,1 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 79 | 79.SOVILUX SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 19,1 %▲ 163,9 % | ▲ 163,9 % | 4,6 K RON | |
| 80 | 80.ELECTRIC LIGHT EXPERT SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 18,6 %▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 33,3 K RON | |
| 81 | 81.IZOCOND TECH S.R.L.nou | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 17,9 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 273,8 K RON | |
| 82 | 82.BABUT & SERGIU SRLnou | Sat Cuieşd, Comuna Pănet, Mureş | 17,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 102,8 K RON | |
| 83 | 83.CONPAZO SRL▼ 39 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 17,5 %▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 35 K RON | |
| 84 | 84.CONSELECTRO SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,4 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 312,9 K RON | |
| 85 | 85.BIROTHERM SRL▲ 47 | Municipiul Reghin, Mureş | 16,7 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -57,8 K RON | |
| 86 | 86.SPECTRUM ELECTRONICS SRL▼ 68 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,7 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 36,9 K RON | |
| 87 | 87.TIBPET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,1 %▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.RETRONIX SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 11,5 K RON | |
| 89 | 89.CIS GAZ SA▲ 45 | Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 13,8 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 90 | 90.ADS CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 4,4 K RON | |
| 91 | 91.BIMOL ELECTRO SRLnou | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 13,5 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 24,1 K RON | |
| 92 | 92.ELECTRODA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,3 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 22,5 K RON | |
| 93 | 93.GEIGER TRANSILVANIA SRL▲ 27 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 13,3 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 94 | 94.CONSREG SAnou | Municipiul Reghin, Mureş | 13,2 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -67,7 K RON | |
| 95 | 95.ELIST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 79,3 K RON | |
| 96 | 96.PODREG S.R.L.nou | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 12,1 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 19,1 K RON | |
| 97 | 97.DRUMSERV SA▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,6 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 184,2 K RON | |
| 98 | 98.BCONS SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,5 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 315,3 K RON | |
| 99 | 99.DEBRECZENI CONSTRUCTII SRL▲ 1 | Loc. Tâmpa, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 10,8 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 14,8 K RON | |
| 100 | 100.INRECO REMIX SRL▼ 65 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 284,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON