Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Mureș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
62 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7 %, iar liderul atinge 55,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERMUNMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,6 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 195,9 K RON | |
| 2 | 2.POPMED SERV S.R.L.▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 46,6 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 11,3 K RON | |
| 3 | 3.SDR MEDICALS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,6 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 275,7 K RON | |
| 4 | 4.EYE 4 YOU S.R.L.▲ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 24,3 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 127,9 K RON | |
| 5 | 5.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRL▲ 51 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 24,3 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 317,7 K RON | |
| 6 | 6.KRISZMED FAM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 255,6 K RON | |
| 7 | 7.THEILMEDFAM SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,8 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 258,6 K RON | |
| 8 | 8.MEDIPRAX MARINA S.R.L.▲ 34 | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 22,4 %▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 177,3 K RON | |
| 9 | 9.MARGOMED SRL▲ 12 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 21,2 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 156,9 K RON | |
| 10 | 10.MARMED SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,7 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 328 K RON | |
| 11 | 11.ILIMAR HIPOMED SRL▲ 15 | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 20,3 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 130,9 K RON | |
| 12 | 12.M&S HIPOMED SRL= | Municipiul Târnăveni, Mureş | 20,1 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 150,3 K RON | |
| 13 | 13.ALXMEDCONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 519,4 K RON | |
| 14 | 14.SAN MED SRL▼ 5 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 19,7 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 268,5 K RON | |
| 15 | 15.FAVCOM MED SRL▲ 19 | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 19,2 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 156,5 K RON | |
| 16 | 16.CABIMED SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,9 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 343,1 K RON | |
| 17 | 17.CM DR MAŞCA CRINA SRL▲ 33 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 18 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 98,3 K RON | |
| 18 | 18.TOMI SAN SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 389,4 K RON | |
| 19 | 19.DRAGMEDIFAM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,4 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 285 K RON | |
| 20 | 20.BLUECARE LIFE 2018 S.R.L.▲ 3 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 17,2 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 225,5 K RON | |
| 21 | 21.SZALKAYMED SRL▼ 7 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 16,8 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 311,5 K RON | |
| 22 | 22.HARMOMED SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,4 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 239,2 K RON | |
| 23 | 23.RATIU ALINA MEDICAL SRL▼ 10 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 16,4 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 295,7 K RON | |
| 24 | 24.FEKMED SRL▲ 22 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 16 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 328,2 K RON | |
| 25 | 25.EMPATIA MED CONSULT SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,7 %▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 526 K RON | |
| 26 | 26.LIPTAKMED SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,6 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 346,3 K RON | |
| 27 | 27.DR IORDACHE SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,4 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 157 K RON | |
| 28 | 28.BEKECS MEDFAM SRL▲ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 15,3 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 186,1 K RON | |
| 29 | 29.MAN FLORIMED SRL▼ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 15 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 169,5 K RON | |
| 30 | 30.MEDCARE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 27,4 K RON | |
| 31 | 31.ORMENIMED SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,8 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 224,3 K RON | |
| 32 | 32.GIDRO MED SRL▲ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 14,7 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 217,9 K RON | |
| 33 | 33.B & B MEDICAL SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,6 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 62,8 K RON | |
| 34 | 34.CENTRUL MEDICAL DIAMEDFIL S.R.L.▼ 18 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 14,6 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 392,4 K RON | |
| 35 | 35.GLICARMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,5 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 325,5 K RON | |
| 36 | 36.CENTRUL MEDICONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,2 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 273,3 K RON | |
| 37 | 37.ANTAL MEDICAL SRL▼ 13 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 14,2 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 228,1 K RON | |
| 38 | 38.VALFITOMED SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 150,5 K RON | |
| 39 | 39.OZSVAT MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 14 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 284,4 K RON | |
| 40 | 40.RSG DOX SRL▼ 12 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 13,9 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 174,9 K RON | |
| 41 | 41.ANNAMARIMED SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,6 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 141,3 K RON | |
| 42 | 42.CABINET MEDICAL DR CARMEN MARIN SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 13,3 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 350,3 K RON | |
| 43 | 43.VITANIRAJ SRL▲ 2 | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 12,9 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 190,1 K RON | |
| 44 | 44.PROFILAXIS MEDICAL SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,8 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 186,6 K RON | |
| 45 | 45.RUS OPTI MED SRL▼ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 12,7 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 112,4 K RON | |
| 46 | 46.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRL▼ 15 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 12,5 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 413 K RON | |
| 47 | 47.ANGIO CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 48 | 48.BARABÁS-KÖMIVES HAJNAL S.R.L.▼ 5 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 12,3 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 296,2 K RON | |
| 49 | 49.CUZIC MED SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 12,3 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 259,2 K RON | |
| 50 | 50.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▼ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 12,2 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 313,9 K RON | |
| 51 | 51.SIKMED SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 493 K RON | |
| 52 | 52.AMIFAM MEDICA S.R.L.▼ 47 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 11,7 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 191,9 K RON | |
| 53 | 53.MEDCONSULT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,6 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 112,4 K RON | |
| 54 | 54.HEALTH LIFE CENTER S.R.L.nou | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 11,4 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 121,9 K RON | |
| 55 | 55.PEDION SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 11,1 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 264,8 K RON | |
| 56 | 56.SOLV PSIHOMED CENTER SRL▼ 27 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,5 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 107,8 K RON | |
| 57 | 57.TONGTIAN SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 9,3 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -3 K RON | |
| 58 | 58.GREIER SRL▼ 1 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 8,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 146,5 K RON | |
| 59 | 59.IMO MED SRL▼ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 8,1 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 53,4 K RON | |
| 60 | 60.EMILIA RODICA MEDICAL SRL▼ 53 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 4,7 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 64,3 K RON | |
| 61 | 61.ANDORA CLASS MED S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 1,3 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 196,9 K RON | |
| 62 | 62.SANOMEDICA ALFAMED S.R.L.▼ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 75,9 K RON |