Top 100 firme — Sănătate, Hunedoara după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
48 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 79,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDICAL EMERGENCY DIVISION S.R.L.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 79,7 %▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.H - MEDICAL CLINIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 64 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 248,1 K RON | |
| 3 | 3.MEDICAL S SRL▼ 1 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 34,6 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 122,6 K RON | |
| 4 | 4.AMERI DENTAL SRLnou | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 32,7 %▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 67 K RON | |
| 5 | 5.MEDICAL SIGA SRL▲ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 27,2 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 33,2 K RON | |
| 6 | 6.ALFAMED SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 24,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 157,8 K RON | |
| 7 | 7.OPTIMAL CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 24,1 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 229,8 K RON | |
| 8 | 8.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ARMEDICA SRL= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 22,8 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 165,9 K RON | |
| 9 | 9.SILOAM SRL▲ 21 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 18,6 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 50,5 K RON | |
| 10 | 10.CENTRUL MEDICAL DR. MUNTEAN SRL▲ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17,2 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -32,8 K RON | |
| 11 | 11.LAVINIA DENT SERVEXIM SRL▲ 23 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 17 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 66,8 K RON | |
| 12 | 12.OFTACRIS SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,7 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 67,8 K RON | |
| 13 | 13.MEDICAL CENTER DR. BARBULESCU SRL▲ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 13,8 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 140,1 K RON | |
| 14 | 14.DENTA FRESH IMEX SRL▲ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 13,4 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 20,9 K RON | |
| 15 | 15.OMNIADENT SRL▲ 18 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 12,5 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 66,9 K RON | |
| 16 | 16.VIAMED PARAMEDICAL SRL▼ 9 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 11,2 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 34 K RON | |
| 17 | 17.PRAXIMED HD SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 10,9 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 63 K RON | |
| 18 | 18.VALPED CENTER SRL= | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 10,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 91,2 K RON | |
| 19 | 19.TERAMEDICA SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 10,6 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 54,6 K RON | |
| 20 | 20.BIOCLINICA SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10,2 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 458,5 K RON | |
| 21 | 21.ALERGOFAG SRL▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9,7 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -67 K RON | |
| 22 | 22.OPTILENS SRL▼ 12 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 9,7 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 38,7 K RON | |
| 23 | 23.TRAT CONS MED SRL▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 9,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 77,5 K RON | |
| 24 | 24.DENTIS ORTO SRL▼ 9 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 9,3 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 2,4 K RON | |
| 25 | 25.MEDICO PSIHE GYN SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8,9 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 36,4 K RON | |
| 26 | 26.MARIMEDICA SRL▼ 2 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 8,9 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 106,4 K RON | |
| 27 | 27.DENTA X RAY DIAGNOSTIC SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 8,3 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 36 K RON | |
| 28 | 28.LIA SANMED SRL▼ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 7,7 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 79,6 K RON | |
| 29 | 29.ROBIMED CENTER XXI SRL▼ 10 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 7,6 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 70,2 K RON | |
| 30 | 30.PRAXIS MARDENT SRL▼ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 7,5 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 7,8 K RON | |
| 31 | 31.MEDICUL FAMILIEI SRL▲ 10 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 7,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 82,5 K RON | |
| 32 | 32.PHOEBUS DENTA COM SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,8 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 9,7 K RON | |
| 33 | 33.DENTA SMILE LINE SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 6,6 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -11,3 K RON | |
| 34 | 34.MEDSIM SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,4 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 30,5 K RON | |
| 35 | 35.HELIOS MED SRL▲ 1 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 6,2 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 96,3 K RON | |
| 36 | 36.CENTRUL SOCIOMEDICAL PENTRU VÂRSTNICI SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | -5 K RON | |
| 37 | 37.BIOANALIZA C. GOLEA SRL▲ 10 | Municipiul Brad, Hunedoara | 5,8 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 11,3 K RON | |
| 38 | 38.POE DENTSTYLE SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 5,6 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 3 K RON | |
| 39 | 39.OR DERMA MED SRL▼ 17 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 4,1 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 79,6 K RON | |
| 40 | 40.SIGMA MED SRL▼ 19 | Comuna Şoimuş, Hunedoara | 3,8 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 72,5 K RON | |
| 41 | 41.MO DENTAL TIB SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 3,7 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 26,5 K RON | |
| 42 | 42.GENERAL PRAXIS SRL▼ 3 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 3,6 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 105,5 K RON | |
| 43 | 43.BIOMEDICA GROUP SRL▼ 11 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 3,5 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 723 RON | |
| 44 | 44.DENTAL PRAXIS SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,1 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 36,3 K RON | |
| 45 | 45.IVO DENT SRL▼ 5 | Municipiul Brad, Hunedoara | 1,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 31 K RON | |
| 46 | 46.CARMED CABICONS SRL▼ 15 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,2 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 38 K RON | |
| 47 | 47.DIMED SRLnou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 1 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 38,6 K RON | |
| 48 | 48.MEDMAR SRL▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 32,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Hunedoara
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
122 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
138 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
45 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
14 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
12 firme · 935 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 271,5 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 128,4 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 65,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 50,5 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 23 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 0 RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON