Top 100 firme — Construcții, Harghita după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
103 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6 %, iar liderul atinge 261 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRODUCTIE COMERT SI SERVICII "TUSNAD" SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 261 %▲ 7.740,2 % | ▲ 7.740,2 % | 285,6 K RON | |
| 2 | 2.BAYER CONSTRUCT SA SOSKUT SUCURSALA HARGHITAnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 102,9 %▲ 389,1 % | ▲ 389,1 % | 482,4 K RON | |
| 3 | 3.INDUSTRIE BAU SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,1 %▲ 188 % | ▲ 188 % | 11,2 K RON | |
| 4 | 4.RATUS SRL▼ 2 | Sat Tuşnad, Comuna Tuşnad, Harghita | 71,1 %▼ 50 % | ▼ 50 % | 367 RON | |
| 5 | 5.WERNETTO SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 66,8 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 13,7 K RON | |
| 6 | 6.FORTAT-HAUSE SRL▼ 5 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 60,5 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 3,8 K RON | |
| 7 | 7.IMBILDCO SRL▲ 16 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 60,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 51,8 K RON | |
| 8 | 8.SZIKLA HAUSE SRL= | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 54,5 %▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 54 K RON | |
| 9 | 9.BAJAZO CONST SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 53,9 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 300 RON | |
| 10 | 10.SZILKER SRL▲ 29 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 53,9 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 3,2 K RON | |
| 11 | 11.FUXIA L & E SRLnou | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 53,1 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 16,5 K RON | |
| 12 | 12.NEXUS SRL▲ 44 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 52,7 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 980 RON | |
| 13 | 13.FULOP-BETON CONSTRUCT SRLnou | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 51,8 %▲ 29 % | ▲ 29 % | -186,6 K RON | |
| 14 | 14.NAGY PROD SRL▲ 49 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 51,4 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 1,6 K RON | |
| 15 | 15.TANKO-CONSTRUCTII PEPI SRL▲ 42 | Sat Păltiniş-Ciuc, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 45,2 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 72,3 K RON | |
| 16 | 16.START-DUO SRL▲ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 44,8 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 273,7 K RON | |
| 17 | 17.TAMPILLER SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 43,3 %▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 42 K RON | |
| 18 | 18.RENTOREX GROUP SRLnou | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 43 %▲ 2.144,2 % | ▲ 2.144,2 % | 5,8 K RON | |
| 19 | 19.FORTENEL SRL▲ 9 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 40,3 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 13,9 K RON | |
| 20 | 20.SZIKLA-CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 38,1 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 304 RON | |
| 21 | 21.FOTOLAB SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 35,7 %▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 11 K RON | |
| 22 | 22.INTRAMUROS CONCEPT SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 34,7 %▲ 130 % | ▲ 130 % | 37,1 K RON | |
| 23 | 23.COMINSTEL SRL▲ 38 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 32,9 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -663 RON | |
| 24 | 24.CSALAJ SRLnou | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 32,6 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 12,9 K RON | |
| 25 | 25.HUROM-BUDA SRL▼ 16 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 30,8 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 76,7 K RON | |
| 26 | 26.FANMIS-CSERE SRL▲ 43 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 30,8 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 K RON | |
| 27 | 27.ANTAL-CONSTRUCT SRLnou | Sat Nădejdea, Comuna Mihăileni, Harghita | 30,4 %— | — | 31,1 K RON | |
| 28 | 28.WIKEND FOREST IMPEX SRL▲ 37 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 30,3 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 700,6 K RON | |
| 29 | 29.ALKA INSTAL SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 28,8 %▲ 114 % | ▲ 114 % | 114,3 K RON | |
| 30 | 30.ELECTRO LINE SRL▼ 4 | Municipiul Topliţa, Harghita | 27,9 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 24,1 K RON | |
| 31 | 31.LASZLO-CONSTR SRLnou | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 26 %▲ 122,7 % | ▲ 122,7 % | 300,1 K RON | |
| 32 | 32.GITA IMPEX SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 24,7 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 22,2 K RON | |
| 33 | 33.BAU-PARTNER SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 24,6 %▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | -210,9 K RON | |
| 34 | 34.ZIDAR-CONSTRUCT SRL▲ 60 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 24,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,5 K RON | |
| 35 | 35.EAST-WEST BAU SRLnou | Sat Mereşti, Comuna Mereşti, Harghita | 23,9 %▲ 97 % | ▲ 97 % | 217,1 K RON | |
| 36 | 36.SIRCON SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 23,7 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 135 K RON | |
| 37 | 37.TORONY SRL▲ 37 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 23,5 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 4,8 K RON | |
| 38 | 38.LORD-COM IMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 23,5 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 95,4 K RON | |
| 39 | 39.TRADI HOUSE SRLnou | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 23,3 %▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | -34,9 K RON | |
| 40 | 40.AGROPIG SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 23,3 %▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 372 RON | |
| 41 | 41.BRIDGE ROAD CONSTRUCT SRLnou | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 23,1 %▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -151,3 K RON | |
| 42 | 42.RIDCON SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 22,5 %▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 3,2 K RON | |
| 43 | 43.UNICONS SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 22,3 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 15,8 K RON | |
| 44 | 44.GENERAL HOUSE TECH SRLnou | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 22,3 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -29,8 K RON | |
| 45 | 45.MULTIPRESING SRL▼ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21,4 %▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 24,6 K RON | |
| 46 | 46.BAU-MEISTER SRL▲ 50 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 19,5 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1,2 K RON | |
| 47 | 47.HAMERLEMN 2004 SRL▲ 15 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 18,5 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 172,6 K RON | |
| 48 | 48.EMISTI CONSTRUCT SRLnou | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 18 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 4,9 K RON | |
| 49 | 49.SZKITA HUNOR SRLnou | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 17,9 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 462 RON | |
| 50 | 50.MART & IRM CONSTRUCTOR SRLnou | Sat Dobeni, Comuna Mugeni, Harghita | 17,8 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -955 RON | |
| 51 | 51.ING SERVICE SRL▲ 34 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 17,5 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 4,3 mil. RON | |
| 52 | 52.ORHEGYI CONSTR SRLnou | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 17 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,2 K RON | |
| 53 | 53.ROLAND CONST SRLnou | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 16,9 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 7,2 K RON | |
| 54 | 54.SZIDI & KATI CONSTRUCT SRL▲ 54 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 15 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,7 K RON | |
| 55 | 55.F LIFT S.R.L.▲ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14,5 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 125,8 K RON | |
| 56 | 56.FINISCH CONSTRUCT SRLnou | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 14,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -39,1 K RON | |
| 57 | 57.GRIFF-COM SRL▲ 23 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13,6 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -21,9 K RON | |
| 58 | 58.KVADRUM AXIS SRL▼ 40 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 13,5 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 58,9 K RON | |
| 59 | 59.TIGRA-WILL SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 12,5 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 66,5 K RON | |
| 60 | 60.SIKY-DESIGN SRLnou | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 12,2 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | -8,9 K RON | |
| 61 | 61.EBA-BAU SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 11,8 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 262 RON | |
| 62 | 62.GLASERDI SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 11,1 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 2,5 K RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCT EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 10 %▲ 223,9 % | ▲ 223,9 % | 34,8 K RON | |
| 64 | 64.CSOMOR IMPEX SRLnou | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 9,8 %▲ 65 % | ▲ 65 % | -29,1 K RON | |
| 65 | 65.BOLDISAN SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,8 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 10,8 K RON | |
| 66 | 66.PRESTO CONST SRLnou | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 9,4 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 71,3 K RON | |
| 67 | 67.STANDARD SRL▼ 42 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,1 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 10,7 K RON | |
| 68 | 68.BAR-AT SYSTEM SRL▼ 19 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 8,9 %▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 190 RON | |
| 69 | 69.VERES ELECTRIC SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 8,8 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 30,9 K RON | |
| 70 | 70.MADEIRAS CONSTR SRL▼ 36 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 8,6 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 34,1 K RON | |
| 71 | 71.SIMMA FUTAR SRL▼ 24 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 8,5 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 4,7 K RON | |
| 72 | 72.DEZVOLTARE URBANA SRLnou | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 7,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 9,5 K RON | |
| 73 | 73.ELECTRIC-INST SRL▼ 42 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7,1 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 57,4 K RON | |
| 74 | 74.TIM-SERV SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | -6 K RON | |
| 75 | 75.FILON CONSTRUCT SRLnou | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 7 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 245 RON | |
| 76 | 76.O.VE.CO SRL▼ 22 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 269,4 K RON | |
| 77 | 77.METAL-INSTAL SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 6,9 %▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | -1,1 K RON | |
| 78 | 78.IZA-IMPEX SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,9 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 12,1 K RON | |
| 79 | 79.MULTIPLAND SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 80 | 80.IRIS SERVICE CIUC SA▲ 12 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 81 | 81.GOSPODARIE COMUNALA SANSIMION SRLnou | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 6,6 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 9,4 K RON | |
| 82 | 82.NORVIL-CONSTRUCTII SRLnou | Sat Dobeni, Comuna Mugeni, Harghita | 6,5 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,5 K RON | |
| 83 | 83.CONSTRUCTIA BENEDEK SRL▼ 37 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 16,3 K RON | |
| 84 | 84.K. ELECTRIC-ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5,9 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 2,7 K RON | |
| 85 | 85.EDA ELEKES SRL▲ 12 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 5,6 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 206,1 K RON | |
| 86 | 86.INSTHAR SAnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 374,5 K RON | |
| 87 | 87.TRANSAL SRLnou | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 4,9 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -119,7 K RON | |
| 88 | 88.IMPEX AURORA SRL▼ 40 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,8 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 27 K RON | |
| 89 | 89.BEMAKI CONSTRUCT SRL▼ 46 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4,6 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 254,1 K RON | |
| 90 | 90.SECURITY GROUP SRL▲ 20 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 4 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 8,8 K RON | |
| 91 | 91.ELECTRIC STAR SRL▼ 12 | Municipiul Topliţa, Harghita | 4 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 2,5 K RON | |
| 92 | 92.MANORI-COM SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,8 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 34,9 K RON | |
| 93 | 93.EGA-PROSERV SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 3,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,8 K RON | |
| 94 | 94.ELECTRO B.B.SZ. SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 3,4 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 23,1 K RON | |
| 95 | 95.INFO-TECH SRL▼ 57 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 3,3 %▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 521,6 K RON | |
| 96 | 96.ECCO-CRISTUR SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 2,4 %▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 1,1 K RON | |
| 97 | 97.TOP CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 24,5 K RON | |
| 98 | 98.FUNDAMENTA SRL▼ 69 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 99 | 99.COM-TUR SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,9 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 84,2 K RON | |
| 100 | 100.LUKACS BAU & MONTAGE SRL▼ 29 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,6 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 3,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Harghita
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
115 firme · 628,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
434 firme · 591,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
21 firme · 265 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
101 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
85 firme · 85 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
54 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
57 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
8 firme · 973 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 477,4 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 252,2 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 202,4 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 84 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 36 K RON