Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Gorj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
61 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5 %, iar liderul atinge 32,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISCODANMED SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 32,7 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 366 K RON | |
| 2 | 2.IONIMED SRL▲ 1 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 29,8 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 397,4 K RON | |
| 3 | 3.CABMELAMED SRL▲ 2 | Sat Strâmba Vulcan, Comuna Ciuperceni, Gorj | 24,9 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 528,5 K RON | |
| 4 | 4.GRIKAMED 2013 SRL▲ 4 | Sat Rasova, Comuna Băleşti, Gorj | 24,4 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 254,7 K RON | |
| 5 | 5.VIOREANUMED SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 21,4 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 327,6 K RON | |
| 6 | 6.FRALUC MED SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 19,7 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 383,6 K RON | |
| 7 | 7.NATIVAL MED S.R.L.▼ 5 | Sat Vladimir, Comuna Vladimir, Gorj | 19,6 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 207,4 K RON | |
| 8 | 8.ROFAMED SRL▼ 1 | Sat Ciocadia, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 19 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 334,5 K RON | |
| 9 | 9.ELENILIMED SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 18,2 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 489 K RON | |
| 10 | 10.PEDMEDICA FV SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 17,6 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 355,7 K RON | |
| 11 | 11.GRIFLOMED SRL▲ 43 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 17,1 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 238,5 K RON | |
| 12 | 12.LOREIANIMED SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 17,1 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 364 K RON | |
| 13 | 13.GUNFLORY-MED SRL▲ 32 | Oraş Turceni, Gorj | 16,9 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 334,2 K RON | |
| 14 | 14.SILIANMED SRL▲ 3 | Municipiul Motru, Gorj | 16,5 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 482,4 K RON | |
| 15 | 15.CAB MEDFAM SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 16,3 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 153,7 K RON | |
| 16 | 16.ELOSAN MED SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 16,1 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 145,4 K RON | |
| 17 | 17.SONOMED FOX SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 15,9 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 263,5 K RON | |
| 18 | 18.DKM MEDFAM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 15,5 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 341,3 K RON | |
| 19 | 19.SANITASLIFE PLANT SRL▼ 13 | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 15,1 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 460 K RON | |
| 20 | 20.RIAMAMED SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 15 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 304,4 K RON | |
| 21 | 21.DELBIM SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,8 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 527,6 K RON | |
| 22 | 22.ORVAS MEDICAL CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,6 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 334,3 K RON | |
| 23 | 23.DR. AVRAM NELIDA SRL▲ 13 | Sat Câlceşti, Comuna Godineşti, Gorj | 14,2 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 292,2 K RON | |
| 24 | 24.CENTRU MEDICAL PENTRU SĂNĂTATE UMANĂ SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,2 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 483,7 K RON | |
| 25 | 25.ALFA MED CABINET SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,1 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 422,7 K RON | |
| 26 | 26.HYPERION MEDICAL SRL▼ 17 | Municipiul Motru, Gorj | 14 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1 mil. RON | |
| 27 | 27.GABILUCMED 54 SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,8 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 309,3 K RON | |
| 28 | 28.MOROSANA SRL▲ 5 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 13,7 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 342,8 K RON | |
| 29 | 29.DASIMED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,3 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 456,7 K RON | |
| 30 | 30.DUMIMED SRL▼ 12 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 13,3 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 287,4 K RON | |
| 31 | 31.SRPMED 69 SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,2 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 231,9 K RON | |
| 32 | 32.SIUDOR SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,9 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 266 K RON | |
| 33 | 33.OFMED SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,9 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 417,5 K RON | |
| 34 | 34.GABUDMED SRL▲ 1 | Sat Ceauru, Comuna Băleşti, Gorj | 12,7 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 394,3 K RON | |
| 35 | 35.SYMCHIRLAV MED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,7 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 140,9 K RON | |
| 36 | 36.SAUDE MED SRL▼ 20 | Sat Urdari, Comuna Urdari, Gorj | 12,4 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 442,3 K RON | |
| 37 | 37.DELIMEDFAM SRL▲ 13 | Sat Ciocadia, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 12 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 204,4 K RON | |
| 38 | 38.ARIEL COMSERV SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11,9 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 307 K RON | |
| 39 | 39.MYR-ECOB.MED SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11,9 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 365,6 K RON | |
| 40 | 40.TRM MED FAM SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11,6 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 414,3 K RON | |
| 41 | 41.SABMED SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11,5 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 310,4 K RON | |
| 42 | 42.MIRAD CABMED SRL▼ 11 | Municipiul Motru, Gorj | 10,9 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 365,4 K RON | |
| 43 | 43.TEOMSNIC SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,6 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 607,1 K RON | |
| 44 | 44.MEDICPLUS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,3 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 383,1 K RON | |
| 45 | 45.CABIDOV SRL▼ 22 | Sat Tămăseşti, Comuna Băleşti, Gorj | 10,2 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 354,2 K RON | |
| 46 | 46.SOMEX SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,2 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 51,3 K RON | |
| 47 | 47.SIMARMED SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9,6 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 345,5 K RON | |
| 48 | 48.CALOTĂ MED SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9,4 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 377,4 K RON | |
| 49 | 49.ECHOSAN SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9,4 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 216,9 K RON | |
| 50 | 50.DRH MED SRL▼ 24 | Sat Roşia de Amaradia, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 8,7 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 401,4 K RON | |
| 51 | 51.HOMEOMED SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8,2 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 169,3 K RON | |
| 52 | 52.NEDO SAN SRL▼ 41 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 212 K RON | |
| 53 | 53.73 DCI MEDICONSULT SRL▼ 1 | Sat Covrigi, Comuna Văgiuleşti, Gorj | 7,6 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 152,4 K RON | |
| 54 | 54.SMIANDRA SRL▼ 30 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Gorj | 7,2 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 405,4 K RON | |
| 55 | 55.C&M MEDPRAXIS SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6,8 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 213,8 K RON | |
| 56 | 56.MED CRIST SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6,3 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 179,9 K RON | |
| 57 | 57.PINTAMED SRL▼ 13 | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 5,9 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 262,1 K RON | |
| 58 | 58.CABHOLT MED SRL▼ 3 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | 5,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 348,6 K RON | |
| 59 | 59.OLARUSANMED SRL▼ 19 | Oraş Turceni, Gorj | 5,2 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 352,6 K RON | |
| 60 | 60.MEDBRĂDI SRL▼ 47 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3,3 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 281,3 K RON | |
| 61 | 61.CIOCÎRDEL MED SRL▼ 2 | Sat Borăscu, Comuna Borăscu, Gorj | 1,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 200,2 K RON |