Top 100 firme — Construcții, Galați după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
142 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,5 %, iar liderul atinge 243 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LEMACONS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 243 %▲ 655,7 % | ▲ 655,7 % | 11,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ASTANDIC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 231,3 %▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 153,2 K RON | |
| 3 | 3.PROPLAST MEDI SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 127,2 %▲ 385,7 % | ▲ 385,7 % | 808,1 K RON | |
| 4 | 4.MIAD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 121,3 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 610 K RON | |
| 5 | 5.ROVIS LIDER SRL▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 104,7 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.CONSTRUCTA MECANIQUE SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 97,9 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 57,9 K RON | |
| 7 | 7.PELAS COMPANY SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 96,2 %▲ 116 % | ▲ 116 % | 380 K RON | |
| 8 | 8.DAVIDE CONSTRUCT SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 95,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 122,1 K RON | |
| 9 | 9.CALITIFAST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91,2 %▲ 526,5 % | ▲ 526,5 % | 58,2 K RON | |
| 10 | 10.GBS ELECTRIC SRL▲ 55 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,6 %▲ 204,9 % | ▲ 204,9 % | 110,2 K RON | |
| 11 | 11.LAVORY SERV IMPEX SRL▲ 10 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 89,4 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 6,9 K RON | |
| 12 | 12.AUTOBLANK SRLnou | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 84,6 %▲ 324,8 % | ▲ 324,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.BEST INSTAL GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 82,5 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 4,3 K RON | |
| 14 | 14.SIMNAV SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 82,2 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 37,5 K RON | |
| 15 | 15.LIVCOM CONSTRUCT SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 75,7 %▲ 103 % | ▲ 103 % | 25,4 K RON | |
| 16 | 16.ALDIMCRIS SRLnou | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 70,5 %▲ 717 % | ▲ 717 % | 295,2 K RON | |
| 17 | 17.RAGAZZINO 2009 SRL▲ 98 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,3 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | -16,3 K RON | |
| 18 | 18.BAMEN SERVICES SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,8 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 134,4 K RON | |
| 19 | 19.EDILO CONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,1 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | -34,1 K RON | |
| 20 | 20.COSTA SOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -134,3 K RON | |
| 21 | 21.RODALI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,7 %▼ 75 % | ▼ 75 % | -79,6 K RON | |
| 22 | 22.EFFETMARK SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,6 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 7,1 K RON | |
| 23 | 23.BOSADI CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 56,6 K RON | |
| 24 | 24.ELECTROVOLM SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 54,7 %▲ 337,5 % | ▲ 337,5 % | 153,3 K RON | |
| 25 | 25.HIDROBITA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53,9 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -82,3 K RON | |
| 26 | 26.GENDAV SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,8 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.HAMER PREST SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,8 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 126,7 K RON | |
| 28 | 28.VETEL 2003 SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,6 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 63,6 K RON | |
| 29 | 29.PROSTAR CONSTRUCT SRL▲ 19 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 50,5 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 97,6 K RON | |
| 30 | 30.ARK CONSTRUCT 2011 S.R.L.nou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 48,1 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 74,4 K RON | |
| 31 | 31.SUPERQUATRO GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 47,6 %▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.SGM CONTRACTOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,7 %▲ 203,2 % | ▲ 203,2 % | 882,6 K RON | |
| 33 | 33.LIOŞCU SRLnou | Sat Brăhăşeşti, Comuna Brăhăşeşti, Galaţi | 46,3 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 2,1 K RON | |
| 34 | 34.FLC & D CONSTRUCT INTERNAZIONAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,8 %▲ 268,9 % | ▲ 268,9 % | 217,2 K RON | |
| 35 | 35.KATY SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,5 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 36 | 36.MIDRIMAR GRUP SRL▲ 4 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 42 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 31,4 K RON | |
| 37 | 37.SOLINVEST SRL▲ 59 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,6 %▲ 156,1 % | ▲ 156,1 % | 538,4 K RON | |
| 38 | 38.IMSA EST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,4 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 720,7 K RON | |
| 39 | 39.CARROPONTE SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,1 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 467,4 K RON | |
| 40 | 40.RADARIA SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 257,5 K RON | |
| 41 | 41.ARCON AG S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,6 %▲ 245,6 % | ▲ 245,6 % | 30,1 K RON | |
| 42 | 42.CONEX SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,6 %▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 17,2 K RON | |
| 43 | 43.VOLENS SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,2 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -62,6 K RON | |
| 44 | 44.SIGMA METCOP SRLnou | Sat Brătuleşti, Comuna Corod, Galaţi | 38 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 214,1 K RON | |
| 45 | 45.BARON LEVA SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 37,9 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 102,7 K RON | |
| 46 | 46.ECOLOPTIM SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,4 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 3,3 K RON | |
| 47 | 47.GIALEXTRONIC SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,6 %▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 12,4 K RON | |
| 48 | 48.CRICONS SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,4 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 821,7 K RON | |
| 49 | 49.ANGHEL CONSTRUCT SRL▼ 45 | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 33,4 %▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 9,2 K RON | |
| 50 | 50.MARIETTO SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 31,4 %▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | -26,9 K RON | |
| 51 | 51.CLIMADOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,2 %▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 178 K RON | |
| 52 | 52.HELMERS SRL▲ 48 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,7 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 53 | 53.CITADINA 98 SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28 %▲ 403,7 % | ▲ 403,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 54 | 54.NASI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28 %▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 55,8 K RON | |
| 55 | 55.DIANATERM SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,7 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 247 K RON | |
| 56 | 56.MANO.ML CONSTRUCT DESIGN SRL▼ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,4 %▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 173 K RON | |
| 57 | 57.UNITERM SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,8 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 180,7 K RON | |
| 58 | 58.GEOMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,7 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 46,5 K RON | |
| 59 | 59.ELECTRONEST PREST SRLnou | Sat Torceşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 25,6 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 78,4 K RON | |
| 60 | 60.TANCRAD SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,5 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 13,1 mil. RON | |
| 61 | 61.MEC-PRES-GAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,3 %▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 39,3 K RON | |
| 62 | 62.SUNTECH SERVICE SRL▼ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,4 %▲ 91 % | ▲ 91 % | 180,7 K RON | |
| 63 | 63.PAVCO 2006 SRL▲ 68 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | -41,8 K RON | |
| 64 | 64.INTEGRAL CONSTRUCT 2005 SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 430,7 K RON | |
| 65 | 65.INSTAL PROIECT GAZ SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,4 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 100,9 K RON | |
| 66 | 66.ROMSERV PRODUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22 %▲ 133 % | ▲ 133 % | 270,5 K RON | |
| 67 | 67.LUCONSA BM SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,7 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 2,5 mil. RON | |
| 68 | 68.OZICON SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,3 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 20,2 K RON | |
| 69 | 69.MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 62 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,2 %▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 26,7 K RON | |
| 70 | 70.DONE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -748 K RON | |
| 71 | 71.CONSTRUCTIA SA▼ 46 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 19,9 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 245,3 K RON | |
| 72 | 72.EUROTEHNICA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,8 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 35,2 K RON | |
| 73 | 73.BORDEAUX FAMILY SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 19,1 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 99,7 K RON | |
| 74 | 74.ARCADA COMPANY SA▲ 37 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 19,6 mil. RON | |
| 75 | 75.ELETAS SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,4 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 9,2 K RON | |
| 76 | 76.EEKELS ROMANIA SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,2 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 77 | 77.IDEALPAVICONS SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 17,3 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 48,9 K RON | |
| 78 | 78.GEVIS CONSTRUCT SRL▼ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,3 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 2,3 K RON | |
| 79 | 79.DRAMOS GROUP SRL▲ 25 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 17,1 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 7,8 K RON | |
| 80 | 80.CONSULTING PEC GROUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,8 %▲ 1.023,2 % | ▲ 1.023,2 % | -159,1 K RON | |
| 81 | 81.COOP GALAȚI SOCIETATE COOPERATIVĂnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,6 %▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 94,2 K RON | |
| 82 | 82.MARTEL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,3 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 335,5 K RON | |
| 83 | 83.GETICA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,2 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 15,8 K RON | |
| 84 | 84.DECOVEX PLUS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,2 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 40,2 K RON | |
| 85 | 85.SIMETEX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,8 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 504 K RON | |
| 86 | 86.RAZA 93 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,7 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 9 K RON | |
| 87 | 87.SISTEMA PAV SRL▼ 30 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 14,7 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 2,9 K RON | |
| 88 | 88.GEOFOR SERV SRL▼ 53 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,6 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 48,3 K RON | |
| 89 | 89.INSTAL UNIVERSAL B.C.L. SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,1 %▲ 481,9 % | ▲ 481,9 % | 141,8 K RON | |
| 90 | 90.ANDROSTAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,1 %▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | -188,2 K RON | |
| 91 | 91.MOCHETA SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,9 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 57,4 K RON | |
| 92 | 92.FLORIPAV SRL▼ 61 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 13,8 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 24,1 K RON | |
| 93 | 93.ROMLOTUS INSTALATII SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,4 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 55,9 K RON | |
| 94 | 94.BULDOROM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 60,4 K RON | |
| 95 | 95.HIDROTEHNICA ROMCONSTRUCT S.A.▼ 58 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 96 | 96.FICMAN GRUP SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 24,2 K RON | |
| 97 | 97.DE HAAN SRL▼ 59 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,9 %▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | -306,4 K RON | |
| 98 | 98.GLORIMEX SRL▼ 65 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,4 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 104,2 K RON | |
| 99 | 99.FLOREAL TRADING SRL▼ 86 | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 11,1 %▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -134,8 K RON | |
| 100 | 100.QUANTUM CONSTRUCT SRL▼ 32 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 10,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -1,2 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Galați
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
40 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
679 firme · 863,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 802,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
184 firme · 401,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
185 firme · 277,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
113 firme · 277,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 186,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
70 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
26 firme · 108,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 85,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
131 firme · 77,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
50 firme · 21 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
38 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 11 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
8 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
16 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 653,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 374,3 K RON