Top 100 firme — Construcții, Dolj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
174 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 15,5 %, iar liderul atinge 256,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OZ MARATON CONSTRUCTII MONTAJ SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 256,7 %▲ 277,3 % | ▲ 277,3 % | 129,6 K RON | |
| 2 | 2.G.M.E. SERV SRLnou | Sat Măceşu de Sus, Comuna Măceşu de Sus, Dolj | 184 %— | — | 27,5 K RON | |
| 3 | 3.RESCOMT SRLnou | Sat Dudoviceşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 170,1 %▲ 3.484,9 % | ▲ 3.484,9 % | 11,7 mil. RON | |
| 4 | 4.NEW TEHNICINSTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 153,8 %▲ 234,7 % | ▲ 234,7 % | 261,8 K RON | |
| 5 | 5.AD WINDOWS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 147,1 %▲ 961,3 % | ▲ 961,3 % | 121,1 K RON | |
| 6 | 6.OPTIM COUNTRY SERVICES SRL▲ 7 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 140,5 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 49,9 K RON | |
| 7 | 7.CAD TEAM ELECTRIC SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 135,6 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 128,5 K RON | |
| 8 | 8.CASSAS SRL▲ 107 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Dolj | 127,9 %▲ 364,6 % | ▲ 364,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.TEAM WORLD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 127,2 %▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 95 K RON | |
| 10 | 10.SIMCO SERVICE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 119,6 %▲ 3.994,7 % | ▲ 3.994,7 % | -91,3 K RON | |
| 11 | 11.DROP ENERGY SRLnou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 108 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 663,6 K RON | |
| 12 | 12.ALCADO T&C SRLnou | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 105,2 %▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 215,9 K RON | |
| 13 | 13.TOTAL CONFORT SRL▲ 76 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 83,8 %▲ 145,4 % | ▲ 145,4 % | 314,5 K RON | |
| 14 | 14.LEX HOLDING CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 82,1 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.DA CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 75,9 %▲ 57 % | ▲ 57 % | 349,6 K RON | |
| 16 | 16.AURVILA SRL▼ 11 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 74,4 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 564,1 K RON | |
| 17 | 17.SEMCOR SRL▼ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 72,9 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.ROM-ISRA IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 72,5 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 6,3 K RON | |
| 19 | 19.ELDICLAU SRL▲ 41 | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 71,7 %▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 5,4 mil. RON | |
| 20 | 20.GNB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 67,6 %▲ 500,1 % | ▲ 500,1 % | 119,2 K RON | |
| 21 | 21.LUXAN GRUP SRLnou | Sat Mârsani, Comuna Mârsani, Dolj | 64,5 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | -7,9 K RON | |
| 22 | 22.GIDAZI PROD COM SRL▲ 2 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Dolj | 63,5 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 8,9 mil. RON | |
| 23 | 23.ELCO SRL▼ 22 | Municipiul Craiova, Dolj | 62,8 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 522,2 K RON | |
| 24 | 24.ROAD AND CIVIL SRL▼ 21 | Municipiul Craiova, Dolj | 59,8 %▲ 221,9 % | ▲ 221,9 % | 156,1 K RON | |
| 25 | 25.FIN CONSTRUCT SRL▲ 21 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 59,6 %▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 216,9 K RON | |
| 26 | 26.AB TEHNICA SRL▼ 10 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 59,3 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 462 K RON | |
| 27 | 27.G.S. CONSTRUCT SRL▲ 26 | Municipiul Craiova, Dolj | 59 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 89,1 K RON | |
| 28 | 28.OLI DIVISION SRLnou | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 57,8 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 60,5 K RON | |
| 29 | 29.NARCISA INSTALAŢII SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 57 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 200,4 K RON | |
| 30 | 30.TORN HVAC SOLUTIONS SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 55,9 %▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 272,6 K RON | |
| 31 | 31.SUIRAMTERM SERVICE SRL▼ 21 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 52,9 %▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 70,8 K RON | |
| 32 | 32.MGL CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Craiova, Dolj | 52,7 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 13,9 K RON | |
| 33 | 33.LUBSERV SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 52,4 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.EDILTECH SRL▲ 95 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 51,3 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 399 K RON | |
| 35 | 35.ANMIAN SRL▼ 7 | Loc. Segarcea, Oraş Segarcea, Dolj | 49,1 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 36 | 36.COD 3 SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 48 %▲ 273,4 % | ▲ 273,4 % | 171,4 K RON | |
| 37 | 37.REMEX SRL▲ 3 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 47,6 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.FERROM-T & R-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 44,5 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 54,6 K RON | |
| 39 | 39.GROUP-VALENTIN SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 43,7 %▲ 595,3 % | ▲ 595,3 % | -112,4 K RON | |
| 40 | 40.LB DECOR HOUSE SRL▲ 82 | Municipiul Craiova, Dolj | 42,1 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 235,5 K RON | |
| 41 | 41.OZAL CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 41 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | -7,1 K RON | |
| 42 | 42.STYLNYCO IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Segarcea, Oraş Segarcea, Dolj | 40,8 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 5,3 K RON | |
| 43 | 43.CUBO MOBILE SRL▲ 60 | Sat Izvor, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 39,8 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | -19,2 K RON | |
| 44 | 44.ALDU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 38,8 %▲ 241,3 % | ▲ 241,3 % | 54,3 K RON | |
| 45 | 45.SMMP UTIL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 38,6 %▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 439,4 K RON | |
| 46 | 46.SERVSISTEM SRL▼ 20 | Municipiul Craiova, Dolj | 37,8 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 562,1 K RON | |
| 47 | 47.DURBIS PROD SRL▲ 48 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 37,7 %▲ 120 % | ▲ 120 % | 251,9 K RON | |
| 48 | 48.CEPREST INSTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 37,3 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 30,6 K RON | |
| 49 | 49.CAUK INSTAL SRL▲ 32 | Municipiul Craiova, Dolj | 36,4 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 147 K RON | |
| 50 | 50.PIANTUS UTILAJE SRLnou | Sat Sărbătoarea, Comuna Bucovaţ, Dolj | 36,2 %▲ 370,6 % | ▲ 370,6 % | 24,3 K RON | |
| 51 | 51.TEAM BUILDINGS SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 35,1 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 355 RON | |
| 52 | 52.ROMFER AGREGATE SRL▼ 35 | Municipiul Craiova, Dolj | 34,7 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 26,1 K RON | |
| 53 | 53.MONTAJ PARDOSELI SRLnou | Sat Breasta, Comuna Breasta, Dolj | 34,5 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 157,6 K RON | |
| 54 | 54.CONSIST AG SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 34 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 651,8 K RON | |
| 55 | 55.M.P. BERTI SRL▲ 62 | Municipiul Craiova, Dolj | 32,3 %▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | 17,5 K RON | |
| 56 | 56.MF ELECTRIC SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 32,1 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 38 K RON | |
| 57 | 57.NED CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 31,6 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.POLYSTART IMPEX SRL▲ 73 | Municipiul Craiova, Dolj | 31,6 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 2,5 mil. RON | |
| 59 | 59.D.D. ELECTRO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 29,3 %▲ 91 % | ▲ 91 % | 44,8 K RON | |
| 60 | 60.NEOTOP SRL▲ 8 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 28,7 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 118 K RON | |
| 61 | 61.REGNICO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 28,3 %▲ 618,4 % | ▲ 618,4 % | 65,8 K RON | |
| 62 | 62.DOMARCONS SRL▲ 34 | Municipiul Craiova, Dolj | 28,2 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 10,4 mil. RON | |
| 63 | 63.E.I.B. INSTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 27,4 %▲ 120,1 % | ▲ 120,1 % | 27,9 K RON | |
| 64 | 64.GRANDCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 27 %▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 60,8 K RON | |
| 65 | 65.CONSTRUCT INVEST CARPATI SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 26,4 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 99,3 K RON | |
| 66 | 66.MONDOTED SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 26,2 %▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 17,6 K RON | |
| 67 | 67.ALASYS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 26 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 77,6 K RON | |
| 68 | 68.GRIMATERM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 25,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 24,5 K RON | |
| 69 | 69.DIVERSINST SRL▼ 12 | Municipiul Craiova, Dolj | 25,4 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 67,9 K RON | |
| 70 | 70.OLTENIA FRIG SERVICE SRL▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 25,2 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 128 K RON | |
| 71 | 71.IAGP SERVICE SRLnou | Sat Lăcriţa Mare, Comuna Robăneşti, Dolj | 25,1 %▲ 146,5 % | ▲ 146,5 % | 101 K RON | |
| 72 | 72.ANDRES ROB CONSTRUCT SRL▼ 64 | Municipiul Craiova, Dolj | 25,1 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 420,4 K RON | |
| 73 | 73.NAFI PRODCOM SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 24,4 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 40 K RON | |
| 74 | 74.COSOVEANU MARI & DANA SNCnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23,9 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 62,1 K RON | |
| 75 | 75.DUPLIKE CONSTRUCT SRL▲ 41 | Municipiul Craiova, Dolj | 23,3 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 11,1 K RON | |
| 76 | 76.YONY MED ALY PRODCOM SRLnou | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 22,8 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 8,9 K RON | |
| 77 | 77.BABOOM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 22,2 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | -32,5 K RON | |
| 78 | 78.ALEX FAST INSTAL SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 22,1 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 54 K RON | |
| 79 | 79.EDIL CONS GENERAL SRL▼ 9 | Municipiul Craiova, Dolj | 21,9 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 402,9 K RON | |
| 80 | 80.TIMDORINSTAL SRL▲ 45 | Municipiul Craiova, Dolj | 21,2 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 47,4 K RON | |
| 81 | 81.ALIGERO IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 20,8 %▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 11,3 K RON | |
| 82 | 82.DUE C SOTTOFONDI SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 20,8 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 9,4 K RON | |
| 83 | 83.ANCOSAN RADUT SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Dolj | 20,7 %▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 113,5 K RON | |
| 84 | 84.CRONOS ELECTRIC SRL▼ 55 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 20,3 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 128,4 K RON | |
| 85 | 85.ERPIA SA▲ 36 | Municipiul Craiova, Dolj | 19,6 %▲ 122 % | ▲ 122 % | 2,2 mil. RON | |
| 86 | 86.PROJECT-THC SRL▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 19,3 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 286 K RON | |
| 87 | 87.ELPREST SRLnou | Comuna Pieleşti, Dolj | 19,3 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 5,4 mil. RON | |
| 88 | 88.CRATRADE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 19 %▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 35,3 K RON | |
| 89 | 89.INDUSTRIAL PROTEHNO SRL▲ 21 | Municipiul Craiova, Dolj | 18,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 14,9 K RON | |
| 90 | 90.ELPIS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 18,5 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 88,9 K RON | |
| 91 | 91.HEBRON CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Buşteni, Comuna Murgaşi, Dolj | 18,5 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 146,9 K RON | |
| 92 | 92.BM CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 17,9 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -8,9 K RON | |
| 93 | 93.SUN INVEST SRL▼ 73 | Municipiul Băileşti, Dolj | 16,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -92,3 K RON | |
| 94 | 94.TANASIM IMPEX SRLnou | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 16,4 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 60,4 K RON | |
| 95 | 95.INTERCRIS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 16,2 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 269,3 K RON | |
| 96 | 96.REBIX SRL▼ 71 | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 16,1 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 519 K RON | |
| 97 | 97.ELECTRONICS REDGUARD SRL▲ 33 | Municipiul Craiova, Dolj | 15,8 %▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 52 K RON | |
| 98 | 98.BERTHA COM SRL▼ 60 | Municipiul Craiova, Dolj | 15,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 29,6 K RON | |
| 99 | 99.SONDRIO IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 15,7 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 100 | 100.SIF ENERGY SERV SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 15,5 %▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 30,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Dolj
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
287 firme · 692,7 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
637 firme · 654,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
203 firme · 511,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
244 firme · 473,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
45 firme · 331,4 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 87,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
64 firme · 83,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
62 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
14 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
34 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
46 firme · 25 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
40 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
18 firme · 10 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
8 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
28 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
10 firme · 942,6 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 461,4 K RON