Top 100 firme — Construcții, Dolj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
136 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,7 %, iar liderul atinge 229,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELCO SRL▲ 19 | Municipiul Craiova, Dolj | 229,9 %▲ 375,4 % | ▲ 375,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.ROM-ISRA IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 193 %▲ 1.903 % | ▲ 1.903 % | 225,5 K RON | |
| 3 | 3.STRONG HOUSE SRL▲ 25 | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 158 %▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | -911,8 K RON | |
| 4 | 4.AURVILA SRL▲ 11 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 146 %▲ 599,6 % | ▲ 599,6 % | 483,3 K RON | |
| 5 | 5.ULTRACONS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 139,3 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 146,4 K RON | |
| 6 | 6.ABIL DESIGN & BUILD S.R.L.nou | Comuna Malu Mare, Dolj | 125,9 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 210,5 K RON | |
| 7 | 7.TORN HVAC SOLUTIONS SRL▲ 15 | Municipiul Craiova, Dolj | 125,6 %▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 204 K RON | |
| 8 | 8.FIN CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 104,5 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 220,6 K RON | |
| 9 | 9.CARGO TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 91 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 238 K RON | |
| 10 | 10.DECOR LINE SRL▲ 25 | Municipiul Craiova, Dolj | 89,3 %▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 61 K RON | |
| 11 | 11.MARATON CONSTRUCTION SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 83,9 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 6,9 K RON | |
| 12 | 12.BATIM ART SRL▲ 112 | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 80,6 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 3,6 K RON | |
| 13 | 13.MAROGAB SRL▼ 12 | Municipiul Craiova, Dolj | 70,7 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 8,4 K RON | |
| 14 | 14.PALACONS SRL▲ 28 | Comuna Cârcea, Dolj | 68,7 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 608,5 K RON | |
| 15 | 15.GERIAL INVEST SRLnou | Sat Palilula, Comuna Bucovaţ, Dolj | 61,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 48,8 K RON | |
| 16 | 16.S.E.CO.L. S.P.A ROMA ITALIA SUCURSALA ROMANIA▼ 14 | Sat Cosoveni, Comuna Cosoveni, Dolj | 61,4 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 17 | 17.AMPLACT COM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 61 %▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 404 K RON | |
| 18 | 18.ROAD AND CIVIL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 59,9 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 131,9 K RON | |
| 19 | 19.ECO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 58,5 %▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 53,6 K RON | |
| 20 | 20.AB TEHNICA SRLnou | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 58,1 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 162,6 K RON | |
| 21 | 21.REMEX SRL▲ 26 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 57,3 %▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 939,6 K RON | |
| 22 | 22.OLTENIA FRIG SERVICE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 55,6 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 19,4 K RON | |
| 23 | 23.ARTINSTALPOOL SRL▲ 62 | Municipiul Craiova, Dolj | 53,4 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 30,3 K RON | |
| 24 | 24.TOTAL CONFORT SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 53,1 %▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 29,4 K RON | |
| 25 | 25.ACVILA 2 SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 52,6 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 3,8 K RON | |
| 26 | 26.CLINICA SAMEDICA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 49 %▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 27,2 K RON | |
| 27 | 27.NEWARHITECTURE SRL▼ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 48,6 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 1,2 K RON | |
| 28 | 28.PROJECT-THC SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 47,6 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 29,8 K RON | |
| 29 | 29.ECO THERM SERVICES SRL▲ 23 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 47,3 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 703,3 K RON | |
| 30 | 30.DFR MATERCONST SRL▼ 12 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 44,1 %▼ 22 % | ▼ 22 % | -7,6 K RON | |
| 31 | 31.M.P. BERTI SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 43,3 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 43,5 K RON | |
| 32 | 32.A.C. CONSTRUCT SRL▲ 29 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 41,4 %▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 595 RON | |
| 33 | 33.ELTICOMP SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 37,6 %▲ 165,7 % | ▲ 165,7 % | 50,5 K RON | |
| 34 | 34.CASTEL CONSTRUCT SRL▼ 31 | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 37,6 %▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 2,1 K RON | |
| 35 | 35.NEW MULTIPASS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 37,3 %▲ 293,6 % | ▲ 293,6 % | -1,2 K RON | |
| 36 | 36.PIANTUS CONSTRUCT SRL▲ 53 | Municipiul Craiova, Dolj | 36,7 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 41,5 K RON | |
| 37 | 37.HEBRON CONSTRUCT SRL▲ 98 | Sat Buşteni, Comuna Murgaşi, Dolj | 34,3 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 26,1 K RON | |
| 38 | 38.BERTHA COM SRL▲ 81 | Municipiul Craiova, Dolj | 31,9 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 795 RON | |
| 39 | 39.MONDOTED SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 31,7 %▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 37,2 K RON | |
| 40 | 40.GIDAZI PROD COM SRL▼ 9 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Dolj | 29,3 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 41 | 41.RESCOMT SRLnou | Sat Dudoviceşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 28,4 %▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 244 RON | |
| 42 | 42.TRAVAUX BATIMENTS SRL▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 28,2 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 66,2 K RON | |
| 43 | 43.CASA ETHOS SRL▲ 15 | Municipiul Craiova, Dolj | 28,1 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 358,4 K RON | |
| 44 | 44.SUN INVEST SRL▲ 22 | Municipiul Băileşti, Dolj | 27,7 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 124,2 K RON | |
| 45 | 45.COLBUS S.R.L.▼ 9 | Sat Răcari, Comuna Brădeşti, Dolj | 27,3 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 46 | 46.C.D.G. THERM SRL▼ 25 | Municipiul Craiova, Dolj | 27 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 290,5 K RON | |
| 47 | 47.SERVPREST MONTAJ SRL▲ 100 | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 25 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 16,3 K RON | |
| 48 | 48.VALBETA CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Craiova, Dolj | 24,5 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 59 K RON | |
| 49 | 49.SA.L CONSTRUCT 2000 SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 24,5 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -181,4 K RON | |
| 50 | 50.C.S.C. GROUP SRL▲ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 24,3 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 45,4 K RON | |
| 51 | 51.GECOROM SAnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 422,2 K RON | |
| 52 | 52.WIN INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 23,4 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 49,8 K RON | |
| 53 | 53.SIF ENERGY SERV SRL▲ 79 | Municipiul Craiova, Dolj | 22,9 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 72,6 K RON | |
| 54 | 54.S.U.C.P.I. SA▲ 33 | Municipiul Craiova, Dolj | 21,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 426,9 K RON | |
| 55 | 55.JEN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 21,2 %▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 132,6 K RON | |
| 56 | 56.DIVERSINST SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 19,3 %▲ 69 % | ▲ 69 % | 227,6 K RON | |
| 57 | 57.RECON SA▼ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 19,3 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.A-Z SYSTEM SRL▼ 1 | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 17,9 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 2,5 K RON | |
| 59 | 59.TUDORHAUSE CONSTRUCT SRL▼ 51 | Municipiul Craiova, Dolj | 17,6 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 23,5 K RON | |
| 60 | 60.MACAE EXIM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 16,8 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 82,9 K RON | |
| 61 | 61.VAD PROD SRL▲ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 16,6 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 844,8 K RON | |
| 62 | 62.BYORK TRADE SRLnou | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 16,6 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 77,1 K RON | |
| 63 | 63.D.D. ELECTRO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 15,8 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 15,1 K RON | |
| 64 | 64.ET EURO ENGINEERING-HRISTOMIR NIKOLAEV BULGARIA-FILIALA CRAIOVA SRL▲ 27 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 15,6 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 22,6 K RON | |
| 65 | 65.DURBIS PROD SRL▲ 6 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 14,9 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 21,9 K RON | |
| 66 | 66.BM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 14,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -5,6 K RON | |
| 67 | 67.APANITA SRL▼ 50 | Municipiul Craiova, Dolj | 14,4 %▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | -24,3 K RON | |
| 68 | 68.PROHAUS SRL▼ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 14,3 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 55,5 K RON | |
| 69 | 69.IZOLATII CONSTRUCTII LUCRARI SPECIALE SRL▼ 28 | Municipiul Craiova, Dolj | 14,3 %▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 77,6 K RON | |
| 70 | 70.MOL SRL▲ 64 | Municipiul Craiova, Dolj | 14,2 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 2,9 K RON | |
| 71 | 71.LB DECOR HOUSE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 14,2 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 10,2 K RON | |
| 72 | 72.SILVA CRIST PROD SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 13,6 %▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | 122,5 K RON | |
| 73 | 73.LUBSERV SRL▲ 24 | Municipiul Craiova, Dolj | 13,4 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 53,2 K RON | |
| 74 | 74.ELMIL ELECTRIC SRLnou | Sat Predeşti, Comuna Predeşti, Dolj | 13,3 %▲ 473,2 % | ▲ 473,2 % | 30,3 K RON | |
| 75 | 75.MGL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 12,3 %▲ 174,8 % | ▲ 174,8 % | 904 RON | |
| 76 | 76.STEMAD CONSTRUCT SRL▲ 65 | Municipiul Craiova, Dolj | 11,1 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 74,2 K RON | |
| 77 | 77.ELPREST SRL▲ 44 | Comuna Pieleşti, Dolj | 10,6 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.CASSAS SRL▲ 33 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Dolj | 10,5 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 127,1 K RON | |
| 79 | 79.ALIS BABA SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 9,9 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 7,2 K RON | |
| 80 | 80.MTC DIVERS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,9 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 86,2 K RON | |
| 81 | 81.FEVA SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,6 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 235,2 K RON | |
| 82 | 82.ANIS CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Craiova, Dolj | 9,5 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -15,2 K RON | |
| 83 | 83.CONINSTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,4 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -8,5 K RON | |
| 84 | 84.ALIMADA SRLnou | Municipiul Calafat, Dolj | 8,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 257 K RON | |
| 85 | 85.CONFORT HOUSE SRL▲ 63 | Municipiul Craiova, Dolj | 8,1 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 77,1 K RON | |
| 86 | 86.SMMP UTIL SRL▼ 31 | Municipiul Craiova, Dolj | 7,9 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 61,9 K RON | |
| 87 | 87.TRAFLOR ELECTRIC SRL▼ 14 | Sat Bodăieşti, Comuna Melineşti, Dolj | 7,7 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 18 K RON | |
| 88 | 88.WINDOW PLAST SRL▼ 58 | Municipiul Craiova, Dolj | 7,6 %▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -33 K RON | |
| 89 | 89.ALIN & MIHAI SRLnou | Municipiul Băileşti, Dolj | 7,6 %▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 3,1 K RON | |
| 90 | 90.SEMCOR SRL▲ 23 | Municipiul Craiova, Dolj | 7,6 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 168,6 K RON | |
| 91 | 91.ELITE INSTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 7,3 %▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 17 K RON | |
| 92 | 92.C&C CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 7,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 17,3 K RON | |
| 93 | 93.PELENDAVA SA▲ 49 | Municipiul Craiova, Dolj | 6,9 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 164,7 K RON | |
| 94 | 94.IMPERIAL CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 6,5 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 2,8 K RON | |
| 95 | 95.CRATRADE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 6,4 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -76 K RON | |
| 96 | 96.EXPERT VEDACO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 6,1 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 18,3 K RON | |
| 97 | 97.SONDRIO IMPEX SRL▲ 31 | Municipiul Craiova, Dolj | 6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 92 K RON | |
| 98 | 98.CONICON PREST SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 5,8 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 141,3 K RON | |
| 99 | 99.COSTAR CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 5,8 %▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | -224,4 K RON | |
| 100 | 100.CONSTRUCT PAVYAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 5,7 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 20,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Dolj
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
287 firme · 692,7 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
637 firme · 654,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
203 firme · 511,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
244 firme · 473,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
45 firme · 331,4 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 87,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
64 firme · 83,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
62 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
14 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
34 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
46 firme · 25 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
40 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
18 firme · 10 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
8 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
28 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
10 firme · 942,6 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 461,4 K RON