Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Covasna după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
88 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 111,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANTONACHE FAMILY S.R.L.nou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 111,2 %▲ 2.827,1 % | ▲ 2.827,1 % | 273,7 K RON | |
| 2 | 2.MARIUSTRANS SRL▲ 2 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 62,8 %▲ 140,4 % | ▲ 140,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.PRODUCTIE VINZARE "NELY" SRL▼ 1 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 55,1 %▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 403,6 K RON | |
| 4 | 4.REGIU PLANT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 54,7 %▲ 156,7 % | ▲ 156,7 % | 961,4 K RON | |
| 5 | 5.APALEMNIA S.R.L.nou | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 52,7 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 176,7 K RON | |
| 6 | 6.EXPLO-MAR.BANIȚĂ S.R.L.▲ 29 | Sat Barcani, Comuna Barcani, Covasna | 51,4 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 54,3 K RON | |
| 7 | 7.PALETTA COM SRLnou | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | 49,4 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 137,1 K RON | |
| 8 | 8.AGRO PLUS KEZDI S.R.L.= | Sat Mărcuşa, Comuna Catalina, Covasna | 48,3 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 87,5 K RON | |
| 9 | 9.SATFOR-EX S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,4 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 82,6 K RON | |
| 10 | 10.ROYAL HARVEST S.R.L.▲ 33 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 43,5 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 745,8 K RON | |
| 11 | 11.PRESTARI SERVICII CONI-TRANS SRL▲ 13 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 43,3 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 954,9 K RON | |
| 12 | 12.RACOS AGRO LAND S.R.L.▲ 42 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 41,4 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 10,5 K RON | |
| 13 | 13.PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL▲ 1 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 36,9 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 889,7 K RON | |
| 14 | 14.ERHAL SRL▲ 12 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 33,6 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 37,8 K RON | |
| 15 | 15.SIDOFOREST SRL▼ 4 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 33,3 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 718,9 K RON | |
| 16 | 16.VOJNA HOLDING S.R.L.nou | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 32,8 %▲ 374,5 % | ▲ 374,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MBE - BO SRL▲ 5 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 31,6 %▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 638,9 K RON | |
| 18 | 18.CARPATKUB S.R.L.▼ 12 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 30,4 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.AGRISIL-ZĂB S.R.L.nou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 28,9 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 214,3 K RON | |
| 20 | 20.PLANT CONSULT SRL▲ 48 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 28,8 %▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 383,1 K RON | |
| 21 | 21."SOLFARM" SRL▲ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,7 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.SILVIC SIMON SRLnou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 27,2 %▲ 196,1 % | ▲ 196,1 % | 231,3 K RON | |
| 23 | 23.MARSIK WOOD SRL▼ 2 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 26,9 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 24 | 24.TEKERES S.R.L.▲ 20 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 26,7 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 76,4 K RON | |
| 25 | 25.DE PRODUCTIE SERVICII COMERT SZILVIT SRL▲ 7 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 25,2 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 762,3 K RON | |
| 26 | 26.ELITAGRO SRL▲ 16 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 24,8 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.AGROGYM SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 24,4 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 694,5 K RON | |
| 28 | 28.ACVA PROD CONNECTION SRLnou | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 24,3 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 114,2 K RON | |
| 29 | 29.COMERT TUTTI SRLnou | Sat Pachia, Comuna Brateş, Covasna | 23,3 %▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 137,2 K RON | |
| 30 | 30.RÁCZ FOREST S.R.L.▲ 45 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 23 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 172,1 K RON | |
| 31 | 31.PRODUCTIE RISKA SRL▲ 25 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 22,5 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 168,8 K RON | |
| 32 | 32.ZSOMBNORB SRL▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 22,1 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 150,8 K RON | |
| 33 | 33.BRACOVEX SRLnou | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | 22 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 197,4 K RON | |
| 34 | 34.AGRO RADU COMP S.R.L.nou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 21,6 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 456,7 K RON | |
| 35 | 35.KALI LAND S.R.L.▼ 34 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 19,5 %▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 1,5 K RON | |
| 36 | 36.BAE-FOREX SRL▲ 46 | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 19,3 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 165,9 K RON | |
| 37 | 37.LADIA - OLTALEX SRL▼ 20 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 18,6 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 38 | 38.PRODUCTIE COMERT SI SERVICII "TIMATE" SRL▲ 9 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 18,2 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 878,4 K RON | |
| 39 | 39.TGC GEORGE S.R.L.▼ 21 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 17,6 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 773,2 K RON | |
| 40 | 40.DOMBI SRL▲ 13 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 17,5 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 352,9 K RON | |
| 41 | 41.HILVILKIN SRL▲ 40 | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | 17,2 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 163,1 K RON | |
| 42 | 42.KELEMEN-PLANT S.R.L.nou | Sat Belin-Vale, Comuna Belin, Covasna | 16,3 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 5,1 K RON | |
| 43 | 43.RUBRA BIFOLIA S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,8 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 102,5 K RON | |
| 44 | 44.BENEDICO SRL▲ 33 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 15,7 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 635,8 K RON | |
| 45 | 45.BIOPLANT SRL▼ 32 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 14,9 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 46 | 46.COSFORENA SRLnou | Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 14,5 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 3,8 K RON | |
| 47 | 47.RELFOR SRL▼ 44 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 14,4 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 727,2 K RON | |
| 48 | 48.MANELEMN SRL▲ 12 | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 14,4 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.DALIA PROD S.R.L.▲ 8 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 13,6 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50."SUPER PARTENER" SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 13 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 211,3 K RON | |
| 51 | 51."BEFA" SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 12,6 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 45,8 K RON | |
| 52 | 52.WINDEX COMERT SRL▲ 28 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 12,5 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.DUCANCEA FOREST S.R.L.▼ 14 | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 11,6 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 747 K RON | |
| 54 | 54.LORDINFOREST SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 11,2 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 361,5 K RON | |
| 55 | 55.BIOFARM SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 10,4 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 56 | 56."CIAMBUR" SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 10,1 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 269,6 K RON | |
| 57 | 57.BOCAN SILVA S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 9,8 %▲ 90 % | ▲ 90 % | 342,7 K RON | |
| 58 | 58.PET-WORLD SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,6 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 259,5 K RON | |
| 59 | 59.WANER S.R.L.▼ 32 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Covasna | 8,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 406,4 K RON | |
| 60 | 60.ZAJZON FOREST SRLnou | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | 8,9 %▲ 137,9 % | ▲ 137,9 % | 401 K RON | |
| 61 | 61.CURBURA CARPAȚILOR S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 8,7 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 110,4 K RON | |
| 62 | 62.FIDES IMPEX SRL▲ 2 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 8,5 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 288,2 K RON | |
| 63 | 63.PINWOOD SRLnou | Sat Vârghiş, Comuna Vârghiş, Covasna | 8,2 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 27,2 K RON | |
| 64 | 64.AGDEND LIFT SRL▼ 52 | Sat Aita Medie, Comuna Aita Mare, Covasna | 8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 622,5 K RON | |
| 65 | 65.SANZSO COMERT SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 8 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 213,2 K RON | |
| 66 | 66.AGROWEST SRLnou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 7,7 %▲ 65 % | ▲ 65 % | 87,9 K RON | |
| 67 | 67.WILD HUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,1 %— | — | 32,7 K RON | |
| 68 | 68.AGRIA SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 7,1 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 387,4 K RON | |
| 69 | 69.INTERTRANS SRLnou | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | 6,6 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 591,7 K RON | |
| 70 | 70.RADU-MARADI S.R.L.nou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 6,5 %▲ 302,8 % | ▲ 302,8 % | 249,3 K RON | |
| 71 | 71.PRODUCTIE "AGRICO-M" SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 6 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.A & A PREST FOR S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 5,4 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 38,6 K RON | |
| 73 | 73.AGRORANGE SRL▼ 54 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 4,9 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 98,2 K RON | |
| 74 | 74."CARPINIS" SRLnou | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 4,7 %▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 18,3 K RON | |
| 75 | 75.PRODUCTIE "VOINA" SRL▼ 8 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 4,7 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 76 | 76.LILNOR SRL▼ 4 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 3,7 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 210,1 K RON | |
| 77 | 77.AGROLAND SRL▼ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,7 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 717,7 K RON | |
| 78 | 78.SALMOFOR SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 3 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 193,5 K RON | |
| 79 | 79.RUSANDU SRL▼ 39 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 2,2 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 36,7 K RON | |
| 80 | 80.AGRO MIKI SRL▼ 75 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 2,1 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 990,6 K RON | |
| 81 | 81.PRELUCRAREA LEMNULUI "GEREND" SRLnou | Comuna Brăduţ, Covasna | 1,9 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 149,8 K RON | |
| 82 | 82.TRANSSYLCOM EXPORT-IMPORT SRLnou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 1,8 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.ROMION AGRI & CO SRL▼ 14 | Comuna Zăbala, Covasna | 1,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 798,5 K RON | |
| 84 | 84.PRODUCTIE SI COMERT MIREL SRL▼ 77 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 1,5 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 88,2 K RON | |
| 85 | 85.IOMAR COMIMPEX SRL▼ 52 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 0,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 54 K RON | |
| 86 | 86.K & M IMPORT-EXPORT SRLnou | Sat Calnic, Comuna Valea Crişului, Covasna | 0,6 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 795,4 K RON | |
| 87 | 87.CAREX SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,5 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 272,3 K RON | |
| 88 | 88.COMERT "NYMROD" SRL▼ 12 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 0,4 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 94,2 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Covasna
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
97 firme · 194,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
36 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
20 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 41,3 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
4 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
1 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
6 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
2 firme · 258,8 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 77,5 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 72,3 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
1 firme · 44,1 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
2 firme · 3,8 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 1,1 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 0 RON