Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Covasna după scădere cifră de afaceri în 2025
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 98 cumulează -48,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -2,2 K RON, iar liderul atinge -15,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELTON SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -15,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -67,6 K RON | |
| 2 | 2.OPREA GROUP SRL▲ 11 | Sat Barcani, Comuna Barcani, Covasna | -2,5 mil. RON▼ 46 % | ▼ 46 % | -615,2 K RON | |
| 3 | 3.MBE - BO SRL▲ 2 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -2,5 mil. RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 30,8 K RON | |
| 4 | 4.ANTONACHE FAMILY S.R.L.nou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -1,7 mil. RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -265,9 K RON | |
| 5 | 5.ELITAGRO SRLnou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | -1,7 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 4 mil. RON | |
| 6 | 6.AGRO MIKI SRLnou | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | -1,3 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 655,4 K RON | |
| 7 | 7.FERMIERII MICI COVĂSNENI COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Covasna | -1,1 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 237 RON | |
| 8 | 8.PRODUCTIE "VOINA" SRL▼ 7 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | -990,5 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 30,8 K RON | |
| 9 | 9.NO LIMIT SRL▲ 13 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | -784,3 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 12,7 K RON | |
| 10 | 10.AGROLAND SRL▲ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -778,8 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 4,5 mil. RON | |
| 11 | 11.UNI FORSTMOG S.R.L.nou | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | -772,7 K RON▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | -394 K RON | |
| 12 | 12.FIDES IMPEX SRLnou | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | -708,2 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -243,6 K RON | |
| 13 | 13.MANELEMN SRL▲ 47 | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -657,2 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 248,4 K RON | |
| 14 | 14.CT CORDUNA S.R.L.▲ 91 | Sat Mărcuş, Comuna Dobârlău, Covasna | -625 K RON▼ 87 % | ▼ 87 % | -159 K RON | |
| 15 | 15.RACOS AGRO LAND S.R.L.nou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | -609 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 7 K RON | |
| 16 | 16.INTERTRANS SRL▲ 24 | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | -603,9 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 6,3 K RON | |
| 17 | 17.SOLID SCALE S.R.L.nou | Sat Iarăş, Comuna Hăghig, Covasna | -602,7 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -589,6 K RON | |
| 18 | 18.REGIU PLANT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -574 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 33,4 K RON | |
| 19 | 19.LADIA - OLTALEX SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -557,1 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 140 K RON | |
| 20 | 20.AGRO SALGIORGIO S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Covasna | -544,9 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -101,3 K RON | |
| 21 | 21.IKA PLANT SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -536 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 237,3 K RON | |
| 22 | 22."SUPER PARTENER" SRL▲ 81 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -502,2 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -179,9 K RON | |
| 23 | 23.AGRO T.G.S. COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 44 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -502,1 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 31,9 K RON | |
| 24 | 24.DEÁK PRO FOREST SRLnou | Sat Brateş, Comuna Brateş, Covasna | -487,4 K RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | 4,7 K RON | |
| 25 | 25.GRUN FOREST SRL▲ 9 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | -480,9 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 1,5 K RON | |
| 26 | 26.NIR & NGG S.R.L.nou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -470,9 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | -65,8 K RON | |
| 27 | 27.PET-WORLD SRL▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -423,2 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4,4 K RON | |
| 28 | 28.LILNOR SRL▲ 49 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | -397 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 117,1 K RON | |
| 29 | 29.TEKERES S.R.L.nou | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | -396,8 K RON▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | -54,6 K RON | |
| 30 | 30.KORMOS SILVA SRL▲ 14 | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | -385,5 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 218,5 K RON | |
| 31 | 31.AGRO PLUS KEZDI S.R.L.▲ 25 | Sat Mărcuşa, Comuna Catalina, Covasna | -355,2 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 85,5 K RON | |
| 32 | 32.TRANS SOL ENERGY S.R.L.▲ 5 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | -316,5 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 27,2 K RON | |
| 33 | 33.BENEDICO SRL▲ 9 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | -305,3 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 146,3 K RON | |
| 34 | 34.HOL10 AGRARSERVICE SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -295,3 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 279,4 K RON | |
| 35 | 35.PETŐ-CZOFA TRANS S.R.L.nou | Sat Ghidfalău, Comuna Ghidfalău, Covasna | -290,7 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | -177,4 K RON | |
| 36 | 36."CIAMBUR" SRL▲ 28 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -288,6 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -314 K RON | |
| 37 | 37.COMERT TUTTI SRL▲ 59 | Sat Pachia, Comuna Brateş, Covasna | -288,6 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 119,3 K RON | |
| 38 | 38.ZONA PERKO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 38 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | -278,1 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 75 RON | |
| 39 | 39.RUSANDU SRLnou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -262,5 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | -51,6 K RON | |
| 40 | 40.GAZDABOLT-IG IMPEX SRL▼ 2 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | -243,4 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -240,4 K RON | |
| 41 | 41.AGRO RADU COMP S.R.L.▲ 14 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -242,8 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 609,8 K RON | |
| 42 | 42."DORFOREST" SRL▼ 10 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | -240,5 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 5,2 K RON | |
| 43 | 43.SZIKU TRANS S.R.L.nou | Sat Calnic, Comuna Valea Crişului, Covasna | -228,8 K RON▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | -9,3 K RON | |
| 44 | 44.ANTAVO S.R.L.▲ 7 | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | -224 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 121,3 K RON | |
| 45 | 45.FLORYKAT FOREST S.R.L.nou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -218,5 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 16,7 K RON | |
| 46 | 46.A & A PREST FOR S.R.L.▲ 49 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -214,7 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | -177,8 K RON | |
| 47 | 47.M & P AGRO SRL▲ 1 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | -207,5 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 896,6 K RON | |
| 48 | 48."BEFA" SRL▼ 19 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | -205,9 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 8,7 K RON | |
| 49 | 49.SILVIC SIMON SRLnou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -204 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 83 K RON | |
| 50 | 50.EXPLO-MAR.BANIȚĂ S.R.L.nou | Sat Barcani, Comuna Barcani, Covasna | -203,4 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 61,3 K RON | |
| 51 | 51.TBO AGRO SRLnou | Sat Dalnic, Comuna Dalnic, Covasna | -202 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -483,6 K RON | |
| 52 | 52.CIOCĂNAȘ S.R.L.▲ 18 | Sat Floroaia, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -189,4 K RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | -125,2 K RON | |
| 53 | 53.MARSIK WOOD SRL▼ 44 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -186,8 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2,5 K RON | |
| 54 | 54.FOREST VOLT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -184,2 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -123,1 K RON | |
| 55 | 55.LACTOSERV SRLnou | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | -184 K RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | -28,5 K RON | |
| 56 | 56.ZAJZON FOREST SRL▲ 18 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | -175,5 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | -22,8 K RON | |
| 57 | 57.ANCSACARBO S.R.L.▲ 47 | Sat Biborţeni, Oraş Baraolt, Covasna | -158,1 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -75,1 K RON | |
| 58 | 58.BIO FRUIT FOLLIES 2018 S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -158 K RON▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | -369,4 K RON | |
| 59 | 59.SALMOFOR SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | -144,1 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 183,2 K RON | |
| 60 | 60.CSISZAR S.R.L.▲ 37 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -122,2 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 57,2 K RON | |
| 61 | 61.DANLEONIK FOREST S.R.L.▲ 17 | Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului, Covasna | -117,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 10,1 K RON | |
| 62 | 62.HARCSAFOR S.R.L.nou | Sat Bodoş, Oraş Baraolt, Covasna | -115,6 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -34,7 K RON | |
| 63 | 63.IMPORT EXPORT "FLUSS" SRL= | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -114,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -936,2 K RON | |
| 64 | 64.SEPSI TEJ COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | -104,4 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -343 K RON | |
| 65 | 65.COSAGRO SRLnou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -101,3 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 9,4 K RON | |
| 66 | 66.MANICICA SRLnou | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | -94,6 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | -5,2 K RON | |
| 67 | 67.LIPICAI S.R.L.nou | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | -93,2 K RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | -7,1 K RON | |
| 68 | 68.RJZ AGRO S.R.L.= | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | -86,4 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 19,2 K RON | |
| 69 | 69.BR-ZOO-COV S.R.L.nou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -80,9 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 9,3 K RON | |
| 70 | 70."CARPINIS" SRL▲ 15 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | -78 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -57,3 K RON | |
| 71 | 71.SEPSI FOREST S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -73,1 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 107,3 K RON | |
| 72 | 72.LANDBRUG PROD S.R.L.nou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | -70,9 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 82,4 K RON | |
| 73 | 73.PALETTA COM SRLnou | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | -69,2 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -101,4 K RON | |
| 74 | 74.ANAMILAN AGRO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -68,1 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -414,9 K RON | |
| 75 | 75.PINUS SICULUS S.R.L.▲ 12 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | -66,1 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -23,4 K RON | |
| 76 | 76.MIKLOS FOREST S.R.L.▲ 18 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -61,7 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -94 K RON | |
| 77 | 77.RURIS - AMATOR COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Iarăş, Comuna Hăghig, Covasna | -59,8 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 78 | 78.PRODUCTIE SI COMERT MIREL SRL▲ 21 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -58,5 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -153,5 K RON | |
| 79 | 79.PRODUCTIE SI PRESTARI "WALD IMPEX" SRLnou | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | -56,6 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -67,8 K RON | |
| 80 | 80.COȘCODAR TRANS S.R.L.nou | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | -56,1 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 49,5 K RON | |
| 81 | 81.VIRAL FOREST S.R.L.nou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | -48,5 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 20,9 K RON | |
| 82 | 82.TARTLAU FISH S.R.L.nou | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | -39,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 94,3 K RON | |
| 83 | 83.TANYA BORVIZ S.R.L.nou | Sat Doboşeni, Comuna Brăduţ, Covasna | -38,4 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 36,1 K RON | |
| 84 | 84.READY 2 DIG S.R.L.▼ 27 | Sat Estelnic, Comuna Estelnic, Covasna | -38,1 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 35,7 K RON | |
| 85 | 85.LAST-RAIN S.R.L.nou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | -37,1 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -15,9 K RON | |
| 86 | 86.DIC FERM S.R.L.nou | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | -36,6 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -15,3 K RON | |
| 87 | 87.PLANT CONSULT SRL▲ 15 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | -34,6 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 7,1 K RON | |
| 88 | 88.BRACOVEX SRLnou | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | -33,7 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 457 K RON | |
| 89 | 89.AGRIAFIN S.R.L.▼ 16 | Sat Aninoasa, Comuna Reci, Covasna | -24,8 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -192,4 K RON | |
| 90 | 90.PRODUCTIE RISKA SRL▼ 36 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | -23,5 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -474,7 K RON | |
| 91 | 91.ECO HOR INTERNATIONAL SRLnou | Sat Moacşa, Comuna Moacşa, Covasna | -22,2 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 23,3 K RON | |
| 92 | 92.VOJNA HOLDING S.R.L.▼ 59 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | -17,6 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -565,9 K RON | |
| 93 | 93.TREVLIG S.R.L.nou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Covasna | -12,2 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 291,6 K RON | |
| 94 | 94.KOMPAGRO HOLDING S.R.L.nou | Sat Herculian, Comuna Băţani, Covasna | -7,7 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 18,4 K RON | |
| 95 | 95.SANZSO COMERT SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | -6,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,8 K RON | |
| 96 | 96.ZEA MAIS SRL▼ 6 | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | -4 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 240,5 K RON | |
| 97 | 97.PRELUCRAREA LEMNULUI "GEREND" SRLnou | Comuna Brăduţ, Covasna | -2,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 154,9 K RON | |
| 98 | 98.WILD HUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -2,2 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -110,2 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Covasna
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
97 firme · 194,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
36 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
20 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 41,3 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
4 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
1 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
6 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
2 firme · 258,8 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 77,5 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 72,3 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
1 firme · 44,1 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
2 firme · 3,8 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 1,1 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 0 RON