Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
919 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,1 %, iar liderul atinge 229,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSAERO INVESTMENT GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 229,2 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.SERTRANSISS EXPERT S.R.L.▲ 34 | Municipiul Turda, Cluj | 186,1 %▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.KAIROS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 183 %▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 4 | 4.CHISU PRO ENTERPRISE S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 171,1 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -101,5 K RON | |
| 5 | 5.SIMETIB SRL▲ 8 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 167,6 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 971,2 K RON | |
| 6 | 6.VERDAPARK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 164,6 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -215,6 K RON | |
| 7 | 7.TAL LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,8 %▲ 2.098,9 % | ▲ 2.098,9 % | 290,1 K RON | |
| 8 | 8.WHITE GLOBAL EXPRESS S.R.L.▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 134,8 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 64 K RON | |
| 9 | 9.CAMIDOS LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Ciucea, Cluj | 134,4 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | -84 K RON | |
| 10 | 10.ARIN EXPRESS LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 128,4 %— | — | 576,9 K RON | |
| 11 | 11.AAS TRANSFREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 126 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 808 K RON | |
| 12 | 12.GYCU TRANSIRLANDA SRL▲ 97 | Sat Tritenii de Sus, Comuna Tritenii de Jos, Cluj | 123,8 %▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | -60,2 K RON | |
| 13 | 13.HOF LOGISTICS FREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 122 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 593,7 K RON | |
| 14 | 14.FND IMPORT EXPORT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,7 %▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 84,9 K RON | |
| 15 | 15.DEZPEZZI AUTO SRL▲ 81 | Municipiul Turda, Cluj | 118,6 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 256,6 K RON | |
| 16 | 16.ALBLUCA IMPEX SRLnou | Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, Cluj | 115,3 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 117,9 K RON | |
| 17 | 17.EVOL FLEETSUPPORT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 110,5 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 520,1 K RON | |
| 18 | 18.VOVYS SMART DRIVER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,1 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -207 K RON | |
| 19 | 19.KOLUMBUS EXPRESS SRL▲ 743 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 109,8 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 413,6 K RON | |
| 20 | 20.LUKPATRIK ASIG S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 106,8 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 834,6 K RON | |
| 21 | 21.TUBULAR HANDLING SYSTEMS RO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 101,4 %▲ 317,8 % | ▲ 317,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.PRP ROMPEDRO SPEDITION SRL▲ 29 | Municipiul Dej, Cluj | 96,8 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | -30,4 K RON | |
| 23 | 23.DSA AUTOMOBILE LOGISTIC S.R.L.▲ 447 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96 %▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | 616,4 K RON | |
| 24 | 24.NAPOCA EXPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,5 %▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 158,4 K RON | |
| 25 | 25.MIVA GREEN SRL▼ 17 | Municipiul Turda, Cluj | 92,7 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 145,4 K RON | |
| 26 | 26.SABION TRANS SRL▼ 3 | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 88,8 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 35,6 K RON | |
| 27 | 27.QUANTUM CARGO S.R.L.nou | Sat Bădeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 88,5 %▲ 720,2 % | ▲ 720,2 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.STINDALY TRANSCON SRL▲ 733 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,4 %▲ 225,5 % | ▲ 225,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 29 | 29.OPENHAIMER SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,3 %▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | 587 K RON | |
| 30 | 30.ALPENEXPRESS INTERNATIONAL SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 236 K RON | |
| 31 | 31.OLIVTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,5 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.NICODELI CARO SRL▼ 20 | Municipiul Turda, Cluj | 86,2 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 151,6 K RON | |
| 33 | 33.STANCIU SPEDITION SRL▲ 94 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 86,1 %▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.VARO ATY LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 84,6 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 31,7 K RON | |
| 35 | 35.AGROMERA SERV SRL▲ 496 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,4 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -29,6 K RON | |
| 36 | 36.INCOGNITO PRODIMPEX SRL▲ 218 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,7 %▲ 352,4 % | ▲ 352,4 % | 72,1 K RON | |
| 37 | 37.TRM TRUCKS SRL▲ 34 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 77,5 %▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 310,5 K RON | |
| 38 | 38.BOGY AUTOMOBILE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76 %▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 119,4 K RON | |
| 39 | 39.THEOS TAB SPRINT S.R.L.nou | Sat Mărtineşti, Comuna Tureni, Cluj | 75,4 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 261,1 K RON | |
| 40 | 40.ROVACOM IMPEX SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,4 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 562,7 K RON | |
| 41 | 41.ELIT BUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,8 %— | — | 438 K RON | |
| 42 | 42.BONCLAU TRANSPORTER SRL▲ 96 | Municipiul Turda, Cluj | 71,4 %▲ 125,1 % | ▲ 125,1 % | 187,2 K RON | |
| 43 | 43.DCX LOGISTIC SRL▲ 62 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,3 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 338,7 K RON | |
| 44 | 44.WIN TIME S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,3 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 37,2 K RON | |
| 45 | 45.FELDIBERC TRANS SRL▲ 7 | Sat Aiton, Comuna Aiton, Cluj | 68,6 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 443,5 K RON | |
| 46 | 46.ALINA GRUP SRL▲ 60 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 67,8 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 420,4 K RON | |
| 47 | 47.GOLDEEN CARGO SRL▲ 483 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,6 %▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.PROMAG TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,2 %▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 71,8 K RON | |
| 49 | 49.TIADOR SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 67 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 73,7 K RON | |
| 50 | 50.RANFRIG LOGISTIC S.R.L.▲ 124 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,2 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 882,9 K RON | |
| 51 | 51.GAMA CARGO SRL▲ 25 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 65,6 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -99,3 K RON | |
| 52 | 52.COSMIN TOUR & DENISA S.R.L.▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 65,4 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 322,5 K RON | |
| 53 | 53.ADS SPRINT LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 64,8 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -199,8 K RON | |
| 54 | 54.ELCETO TRANS TRUCK SRL▲ 20 | Sat Podeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 64,3 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 337,1 K RON | |
| 55 | 55.POP SERV LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Coasta, Comuna Bonţida, Cluj | 64 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 173,2 K RON | |
| 56 | 56.BOK SPEDITION SRL▲ 5 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 64 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 275,4 K RON | |
| 57 | 57.FASTDIDO TRANS S.R.L.▼ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 116,5 K RON | |
| 58 | 58.BUSINESS TRADE & TRAVEL SRL▲ 108 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,4 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 404,2 K RON | |
| 59 | 59.POWER DOG S.R.L.▲ 40 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 63,3 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 4,1 K RON | |
| 60 | 60.COSTRANS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 63,3 %▲ 332,1 % | ▲ 332,1 % | 7 mil. RON | |
| 61 | 61.DENFRIG LOGISTIC S.R.L.▼ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62,7 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 630,6 K RON | |
| 62 | 62.SPD LOGISTIC SRL▲ 15 | Municipiul Dej, Cluj | 62,7 %▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | -353,1 K RON | |
| 63 | 63.VMI LOGISTIC CAR S.R.L.▲ 18 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 62,4 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 160,6 K RON | |
| 64 | 64.DORSET LINES S.R.L.▼ 27 | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 62,3 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 12 K RON | |
| 65 | 65.TRANS AGRO PLAST SRL▲ 129 | Municipiul Dej, Cluj | 62,1 %▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 427,4 K RON | |
| 66 | 66.CLAUDIU KLD TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Mănăsturel, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 59,9 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -65,7 K RON | |
| 67 | 67.ROMO LOGISTICS SRL▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,8 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 278,3 K RON | |
| 68 | 68.OPVAS COS SRL▼ 5 | Municipiul Turda, Cluj | 59,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -19,7 K RON | |
| 69 | 69.KRIS PACK CARGO S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 58,8 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 389 K RON | |
| 70 | 70.BOGDAN & IOANA CARGO S.R.L.nou | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 58,8 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 132,1 K RON | |
| 71 | 71.ALGOTT IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,6 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 46,3 K RON | |
| 72 | 72.CHC LOGISTIC SRL▲ 81 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,5 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 661 K RON | |
| 73 | 73.ROBI-ANI EXPRESS S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 58,2 %▲ 65 % | ▲ 65 % | -38,4 K RON | |
| 74 | 74.ONALIS SRL▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 57,4 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 617,7 K RON | |
| 75 | 75.WETRANSPORTMAR S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 57,1 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 341,2 K RON | |
| 76 | 76.SHUTTLE TRANSFER SERVICES SRL▲ 76 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,5 %▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 568,9 K RON | |
| 77 | 77.BLUEMOBRED S.R.L.nou | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 55,2 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,3 K RON | |
| 78 | 78.GOTO PARKING S.R.L.▲ 598 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,5 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 79 | 79.LUCIAN TRANSPORT SOLUTION S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 81,6 K RON | |
| 80 | 80.PASAGER IMPORT EXPORT SRL▲ 500 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,8 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 614,7 K RON | |
| 81 | 81.BVL AUTO TRANSPORT SRL▼ 48 | Municipiul Dej, Cluj | 53,6 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 961,6 K RON | |
| 82 | 82.FRIGOMED LOGISTIC SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,6 %▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 568,3 K RON | |
| 83 | 83.VALTRANS EUROPA SRL▲ 228 | Sat Valea Grosilor, Comuna Vad, Cluj | 53,2 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 171,7 K RON | |
| 84 | 84.BYCRISTINAB S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53 %▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | -157,8 K RON | |
| 85 | 85.DISCORDIA SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,9 %▲ 41 % | ▲ 41 % | -285,1 K RON | |
| 86 | 86.FIZFLO S.R.L.▼ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,5 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 27,1 K RON | |
| 87 | 87.VESE SPEDITION SRL▲ 96 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 52 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 85,6 K RON | |
| 88 | 88.A & V & C SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 51,7 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 95,6 K RON | |
| 89 | 89.ABD HOLISTIC IMPEX S.R.L.nou | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 51,5 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -47,1 K RON | |
| 90 | 90.AS AITONEAN TRANS SRL▼ 7 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 50,9 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 495 K RON | |
| 91 | 91.TOPAN AUTO TRANS LOGISTIC S.R.L.▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 50,3 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 37,7 K RON | |
| 92 | 92.DEVEGA LOGISTICS S.R.L.▲ 63 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 50,2 %▲ 220 % | ▲ 220 % | 2,1 K RON | |
| 93 | 93.EUROTRANS ACTIV SRL▼ 59 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 49,7 %▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 815,7 K RON | |
| 94 | 94.SOVA RESIDENCE SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 49,6 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 127,5 K RON | |
| 95 | 95.FRIGO CARGO LINE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,9 %▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 18,3 K RON | |
| 96 | 96.CIV TRANS SRL▲ 77 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 48,9 %▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 200,5 K RON | |
| 97 | 97.CONFORT TRAVEL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 137,4 K RON | |
| 98 | 98.GLIGOR TRANS SRL▲ 18 | Sat Morlaca, Comuna Poieni, Cluj | 48,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -243,1 K RON | |
| 99 | 99.BEN & DAN HAS SRL▲ 125 | Municipiul Dej, Cluj | 48,1 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 153,7 K RON | |
| 100 | 100.OVIDIUS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,1 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 425,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON