Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Cluj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
36 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 61,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 61,5 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | -548,6 K RON | |
| 2 | 2.TOP CARD ASIGURARI S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 47,2 %— | — | 119,1 K RON | |
| 3 | 3.CLICK AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,4 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 547,3 K RON | |
| 4 | 4.CREDIS ROM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,9 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -40,5 K RON | |
| 5 | 5.MIHAROM ASISTENT DE BROKER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,7 %▲ 369,2 % | ▲ 369,2 % | 190,6 K RON | |
| 6 | 6.GARANTAT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31,5 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 74,8 K RON | |
| 7 | 7.BT ASSET MANAGEMENT S A I SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,9 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.CREDOROM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 184,6 K RON | |
| 9 | 9.CENTAS INTERFIN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,1 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 215,5 K RON | |
| 10 | 10.MONDO TRANSFER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,6 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 97,9 K RON | |
| 11 | 11.LONCA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 82,8 K RON | |
| 12 | 12.EXCEL CASH IFN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 79,2 K RON | |
| 13 | 13.LYON CONSULTING SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 16,1 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -21,4 K RON | |
| 14 | 14.ART INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 44,9 K RON | |
| 15 | 15.ASICONS PRIVATE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,5 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 3,8 K RON | |
| 16 | 16.SAFIR GOLD SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 9,7 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 185,8 K RON | |
| 17 | 17.TRANSILVANIA CASA DE SCHIMB VALUTAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 2,1 mil. RON | |
| 18 | 18.CREDISTAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 174,6 K RON | |
| 19 | 19.TOTAL FINANCIAL SOLUTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,7 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 21,5 K RON | |
| 20 | 20.MIGARO GOLD SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 8 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 17,5 K RON | |
| 21 | 21.AVANTGARDE FINANCE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 259,5 K RON | |
| 22 | 22.CHELI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 828 RON | |
| 23 | 23.MEDING SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 403,9 K RON | |
| 24 | 24.MEDIASIG CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 30,3 K RON | |
| 25 | 25.ROCONSULT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,3 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 10,1 K RON | |
| 26 | 26.MACROGROUP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.HUMAILO CONS FIN ASIG SRLnou | Sat Comşeşti, Comuna Tureni, Cluj | 4 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 18,5 K RON | |
| 28 | 28.SUPER FOCUS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 458,1 K RON | |
| 29 | 29.BT SURSA TRANSILVANA SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 32,2 K RON | |
| 30 | 30.M G TEC GRUP SAnou | Municipiul Dej, Cluj | 2,1 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 84,9 K RON | |
| 31 | 31.VASNEL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 31,6 K RON | |
| 32 | 32.ASF ASIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 89,8 K RON | |
| 33 | 33.FLORI DAN & CO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 184,1 K RON | |
| 34 | 34.GULDEN 4 SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 0,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 97,7 K RON | |
| 35 | 35.B & J EXCHANGE SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 0,5 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 6 K RON | |
| 36 | 36.NOVAC AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,3 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 4,3 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Cluj
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
3 firme · 15,6 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
3 firme · 790,1 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
46 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
308 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 129,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
21 firme · 87,9 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
127 firme · 47,1 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
1 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
67 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
48 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 462,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 425,8 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON