Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Caraș-Severin după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
218 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17 %, iar liderul atinge 506,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GUALA DISPENSING S.R.L.nou | Comuna Buchin, Caraş-Severin | 506,8 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.N&A TAPAS IBERICAS S.R.L.nou | Sat Ciuta, Comuna Obreja, Caraş-Severin | 103 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 238,5 K RON | |
| 3 | 3.MICŞA APIAS FOREST S.R.L.nou | Sat Ezeriş, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 95,8 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 116,3 K RON | |
| 4 | 4.BOUDATECH SRLnou | Sat Sfânta Elena, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 92,1 %▲ 565 % | ▲ 565 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.NECOLADA SRL▲ 106 | Loc. Ciclova Montană, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 71,3 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -33,4 K RON | |
| 6 | 6.MVR RAVAL SRL▲ 46 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 69,7 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 87 K RON | |
| 7 | 7.CARICRIS GOLD & SILVER S.R.L.= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 68,1 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 228,9 K RON | |
| 8 | 8.MASCHINENRING SRL▲ 3 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 60,6 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 681,8 K RON | |
| 9 | 9.SMS TRADITIONAL EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 57,9 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | -29,8 K RON | |
| 10 | 10.TERMOGLASS LEDOR NS S.R.L.nou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 57,1 %— | — | 177,4 K RON | |
| 11 | 11.NONI-CATALIN SRL▼ 2 | Sat Teregova, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 54,1 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 235,6 K RON | |
| 12 | 12.RDM PAVAJE ALMĂJENE S.R.L.nou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 49,4 %▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 12,4 K RON | |
| 13 | 13.WESTTIM CANNING CORPORATION SRL▲ 51 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 49,2 %▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 14 | 14.WANNINGER SRL▲ 31 | Sat Sadova Veche, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 48 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 411,1 K RON | |
| 15 | 15.LA BRUTĂRAŞU S.R.L.nou | Sat Brebu, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 47 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 29,5 K RON | |
| 16 | 16.SAMY OVY MARM SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 45,6 %▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 129,1 K RON | |
| 17 | 17.COFETĂRIA CREMISSIMO SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 44,1 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 434,5 K RON | |
| 18 | 18.BRUTĂRIE - PATISERIE ANEA S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 43,9 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 113,5 K RON | |
| 19 | 19.PISONI PAD S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 43,4 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 184,5 K RON | |
| 20 | 20.ADECIPMARM SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 41 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 19 K RON | |
| 21 | 21.ANDRANIS SRL▲ 30 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 39,4 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 628 K RON | |
| 22 | 22.SEGO COM SRL▲ 31 | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 38 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 122,8 K RON | |
| 23 | 23.RUS PARTS SERVICE S.R.L.▼ 15 | Sat Copacele, Comuna Copacele, Caraş-Severin | 37,7 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 261,2 K RON | |
| 24 | 24.ILI BAKERY FACTORY SRL▲ 89 | Sat Domaşnea, Comuna Domaşnea, Caraş-Severin | 37,1 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 138,6 K RON | |
| 25 | 25.EUROCLASS EXCELENT BBS SRL▲ 48 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 36,7 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 361 K RON | |
| 26 | 26.BRENNPUNKT STEEL S.R.L.▼ 25 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 35,4 %▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.DIGISTAMP FAST ATC S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 35,3 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 88,6 K RON | |
| 28 | 28.TGB GREAT & UNIQUE SRL▲ 28 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 35 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 497,7 K RON | |
| 29 | 29.TINI PASTRIKU PAN SRL▲ 92 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 33,9 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 155,9 K RON | |
| 30 | 30.CHIULAN SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 33,6 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 112,9 K RON | |
| 31 | 31.HISPANO GRUP TRADE SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 32,8 %▲ 413,9 % | ▲ 413,9 % | 226,5 K RON | |
| 32 | 32.CASA OMA ŞI AMICII SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 31,9 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -57,2 K RON | |
| 33 | 33.PATISERIA STARS ELITE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 31,9 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 552,7 K RON | |
| 34 | 34.DECAYEUX STR SRL▲ 2 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 31,8 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 11,7 K RON | |
| 35 | 35.AUR'A MINERAL WATER SRL▲ 52 | Sat Ocna de Fier, Comuna Ocna de Fier, Caraş-Severin | 31,3 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | -982,1 K RON | |
| 36 | 36.ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L.▲ 6 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 30,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 344,7 K RON | |
| 37 | 37.VEST MARCONS SRL▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,4 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 1,8 K RON | |
| 38 | 38.GRAZZI CONSULTING SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29,7 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.MOZAIC ROL & RAM S.R.L.nou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 29,1 %— | — | -99,9 K RON | |
| 40 | 40.ANTONY MULTIFUNCŢIONAL SRL▼ 16 | Sat Feneş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 29 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 311 K RON | |
| 41 | 41.NCB SOM BRODER S.R.L.nou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 29 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -16,9 K RON | |
| 42 | 42.ANDREEA 94 IMPEX SRL▲ 16 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 28,9 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -56,7 K RON | |
| 43 | 43.BEG COMPANY IMPEX SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 28,8 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 375,6 K RON | |
| 44 | 44.TREPPENBAU BOCSA SRL▲ 80 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 28,4 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 360,6 K RON | |
| 45 | 45.PRO MARKETING SRL▲ 121 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 27,9 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 219,2 K RON | |
| 46 | 46.MINITERMO SRL▲ 148 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 27,4 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -55 K RON | |
| 47 | 47.SPALECK SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 27,3 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 4,5 mil. RON | |
| 48 | 48.T & G TOMUS COMPANY SRL▼ 14 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 27,2 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -5,7 K RON | |
| 49 | 49.SKY OPTICS CENTER S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 26,9 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 61,6 K RON | |
| 50 | 50.FRAPAL EXCLUSIV SRL▼ 40 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 26,7 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 25 K RON | |
| 51 | 51.STOLOJESCU FOREST COMPANY SRL▼ 14 | Sat Cuptoare, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 26,6 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 699,7 K RON | |
| 52 | 52.TIMTRONICS INDUSTRIAL TECHNOLOGIES SRL▼ 38 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 26,6 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 80,2 K RON | |
| 53 | 53.ALMIRPEK XH.C S.R.L.▼ 47 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 26,2 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 158,6 K RON | |
| 54 | 54.DECAYEUX MACHINING SRL▲ 9 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 26,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 485,6 K RON | |
| 55 | 55.COFETĂRIA IASMINA SRL▲ 106 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 26,1 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 20 K RON | |
| 56 | 56.WOODMANIA SRL▼ 54 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 25,9 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 80,2 K RON | |
| 57 | 57.MOBILA SI BINALE SRL▼ 31 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 25,9 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -70,2 K RON | |
| 58 | 58.BOBBINTRONIC SRL▼ 9 | Sat Gârnic, Comuna Gârnic, Caraş-Severin | 25,7 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -26,6 K RON | |
| 59 | 59.MARMURA EMIMAR SRL▼ 20 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 25,6 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 213,7 K RON | |
| 60 | 60.PATRICIA GABRIELA S.R.L.▼ 22 | Sat Remetea-Pogănici, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 25,5 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 16,5 K RON | |
| 61 | 61.D.I. VULCAN PRODCOM SRL▲ 53 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,7 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 409 K RON | |
| 62 | 62.OBERMOSER - STEEL SRL▼ 41 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 23,6 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -92 K RON | |
| 63 | 63.METALDESIGN URBANSTYLE SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 23,6 %▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 72,8 K RON | |
| 64 | 64.MADERAS ANDRA SRL▼ 5 | Sat Biniş, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 23,1 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 65 | 65.MOUTARDI SRL▼ 40 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 22,7 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 56,6 K RON | |
| 66 | 66.FULL OPTIONS SRL▲ 31 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 22,6 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 67 | 67.ELECTROECHIPAMENT SRL▲ 39 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 22,5 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 68 | 68.BFN IRINA CATERING S.R.L.nou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 22,3 %▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 79 K RON | |
| 69 | 69.ALEXIM HYDRAULICS SRL▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 22 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 38,2 K RON | |
| 70 | 70.MEZIO-VESTIBULAR DENT S.R.L.▼ 43 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 21,4 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.CF SELECT VEST SRL▲ 109 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 21,4 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 15,6 K RON | |
| 72 | 72.ALBERTWILLY & CRISTINA S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 21,3 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 15,4 K RON | |
| 73 | 73.TSM PALLET EXCLUSIV S.R.L.nou | Sat Marga, Comuna Marga, Caraş-Severin | 21,2 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -75,8 K RON | |
| 74 | 74.NEW STYLE SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 47,5 K RON | |
| 75 | 75.SIMBEB ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,9 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 126 K RON | |
| 76 | 76.BAZIL COM SRL▲ 46 | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 20,7 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 164,9 K RON | |
| 77 | 77.CODRINA DULCE SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,7 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 24,4 K RON | |
| 78 | 78.MQS MONIQ XCLUSIV S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,5 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 27,2 K RON | |
| 79 | 79.GRUIA DESIGN MOBILĂ S.R.L.▲ 103 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -26,7 K RON | |
| 80 | 80.TRIMETAL SRL▲ 116 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,1 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -45,6 K RON | |
| 81 | 81.BRAUNBROT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 19,9 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.PRAZITEC INTERNAŢIONAL SRL▲ 113 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 19,9 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 340,5 K RON | |
| 83 | 83.EUROCLASS SRL▲ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,7 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -92 K RON | |
| 84 | 84.RUSU SRL▲ 32 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 19,7 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.CONGELATE PESVINA IMPEX SRL▲ 70 | Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 19,5 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 952,6 K RON | |
| 86 | 86.VILELLA INTER SRL▲ 84 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 19,4 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 61,6 K RON | |
| 87 | 87.MATEIANCA IMPEX SRL▼ 47 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 19,3 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 3,5 K RON | |
| 88 | 88.TYG LEGNO 2001 SRL▲ 52 | Sat Pătaş, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 19 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 472,4 K RON | |
| 89 | 89.TRANSFORMER E TRAFO SRL▲ 67 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,8 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 205,5 K RON | |
| 90 | 90.NERGANA SAMVIN S.R.L.nou | Sat Naidăs, Comuna Naidăs, Caraş-Severin | 18,7 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | -47,9 K RON | |
| 91 | 91.EMFIPS SRL▼ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 18,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 17,2 K RON | |
| 92 | 92.SARAH MA MOBILIA S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,3 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 965 RON | |
| 93 | 93.SILVANUS SRL▲ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,1 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 48,2 K RON | |
| 94 | 94.JUDITH FLORA SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 18,1 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -15,7 K RON | |
| 95 | 95.OVY - VERO MARM SRL▼ 51 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 17,9 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -25 K RON | |
| 96 | 96.ILIGET SRL▼ 14 | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 17,9 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 84,5 K RON | |
| 97 | 97.ART EVENTS 2018 S.R.L.▲ 35 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,9 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 17,4 K RON | |
| 98 | 98.ECOBOISROM SRL▼ 63 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,1 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -347,5 K RON | |
| 99 | 99.SILVIUS-GROLL SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 17,1 %▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 55,7 K RON | |
| 100 | 100.TAMPLARIA PEC SFINTA ELENA SRL▼ 71 | Sat Sfânta Elena, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 17 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 13,9 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Caraș-Severin
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 472,7 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 353,5 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 118,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 104,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
29 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
104 firme · 91 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
7 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
13 firme · 28 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 26 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
5 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
16 firme · 13 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3 firme · 11 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
34 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
17 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
15 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
19 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 980,5 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 926,4 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 773,5 K RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
10 firme · 770,9 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 739,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 449,6 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 448 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 431,1 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
2 firme · 417,2 K RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
2 firme · 400,4 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 379,2 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 377,9 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 344,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 344 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 328,5 K RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 285,9 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 211 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 204,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 201,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 178,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 176,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 161,8 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 142,3 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 132,1 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 126,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 125,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 112,3 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 93 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 82,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 73 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 44 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 30,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 23,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 11,8 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 10 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 8,7 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 0 RON