Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Caraș-Severin după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
140 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5 %, iar liderul atinge 194,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRAMAROSSA INDUSTRIES S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 194,6 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 7,4 K RON | |
| 2 | 2.ROCAD COM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 106,6 %▲ 180,7 % | ▲ 180,7 % | 472,3 K RON | |
| 3 | 3.BRENNPUNKT STEEL S.R.L.▲ 16 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 105,7 %▲ 127 % | ▲ 127 % | 680,7 K RON | |
| 4 | 4.ANOTIMPURI PRODEXIM SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 72 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 8,4 K RON | |
| 5 | 5.ECOBOISROM SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 59,9 %▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 103,7 K RON | |
| 6 | 6.BOBBINTRONIC SRLnou | Sat Gârnic, Comuna Gârnic, Caraş-Severin | 58,3 %▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 191,3 K RON | |
| 7 | 7.BIAS-TIM SRL▲ 44 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 57,5 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -40,4 K RON | |
| 8 | 8.WOODMANIA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 56,8 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 152,3 K RON | |
| 9 | 9.STOLOJESCU FOREST COMPANY SRL▲ 11 | Sat Cuptoare, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 55,2 %▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 154 K RON | |
| 10 | 10.OSM LIDER PAN S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 49,9 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | -56,9 K RON | |
| 11 | 11.TINI PASTRIKU PAN SRL▲ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 47,7 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 13 K RON | |
| 12 | 12.KREFELD PALVIC SRL▲ 11 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 46,4 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | -15,6 K RON | |
| 13 | 13.EUROCLASS EXCELENT BBS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 42,4 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -48,5 K RON | |
| 14 | 14.MARCHESI EASTERN EUROPE SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 40,5 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 538,1 K RON | |
| 15 | 15.PATRICIA GABRIELA S.R.L.nou | Sat Remetea-Pogănici, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 39,8 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 80,5 K RON | |
| 16 | 16.CĂTĂLINA CONF SRL▲ 72 | Sat Brădişoru de Jos, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 38,6 %▲ 108,4 % | ▲ 108,4 % | 186,1 K RON | |
| 17 | 17.METALDESIGN URBANSTYLE SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 38,1 %▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 44,6 K RON | |
| 18 | 18.RO-STYL INVEST SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 36,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 118 K RON | |
| 19 | 19.MARMURA EMIMAR SRL▲ 7 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 35,4 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 232,2 K RON | |
| 20 | 20.MASCHINENRING SRL▲ 21 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 34,7 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 71 K RON | |
| 21 | 21.ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L.▼ 5 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 34,6 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 642,6 K RON | |
| 22 | 22.BIO NERA PLANT SRL▼ 12 | Sat Slatina-Nera, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 34,3 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 655,5 K RON | |
| 23 | 23.CURCA - BALENA S.R.L.nou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 34,1 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 81,8 K RON | |
| 24 | 24.E.M.A. PROD COLECTION SRL▼ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,5 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 42,6 K RON | |
| 25 | 25.OVY - VERO MARM SRL▲ 81 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 30,2 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 1,2 K RON | |
| 26 | 26.OPTIVISION SRL▲ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,1 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 351,9 K RON | |
| 27 | 27.ANDRANIS SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29,9 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 73,2 K RON | |
| 28 | 28.ECO LEMN PRODUCTS SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 27,4 %▲ 756,9 % | ▲ 756,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 29 | 29.COFETĂRIA CREMISSIMO SRL▲ 32 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 27,3 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 295,9 K RON | |
| 30 | 30.BOUDATECH SRLnou | Sat Sfânta Elena, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 26,7 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 154,6 K RON | |
| 31 | 31.MARMOPET SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 25,4 %▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | 1,6 K RON | |
| 32 | 32.LACRIMARMORA SRL▼ 1 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 25,3 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 27,9 K RON | |
| 33 | 33.PARMOBIND SRL▲ 27 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 24,9 %▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | -99 K RON | |
| 34 | 34.OTE PLAST SRLnou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 23,7 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 390,8 K RON | |
| 35 | 35.ILI BAKERY FACTORY SRLnou | Sat Domaşnea, Comuna Domaşnea, Caraş-Severin | 23,3 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 29,6 K RON | |
| 36 | 36.VEST SILVA SRL▲ 17 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 22,8 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 67,2 K RON | |
| 37 | 37.SOCIETATEA DE INTRETINERE SI REPARATII VAGOANE CARANSEBES S.A.▼ 13 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 22,6 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.ODISOL - PAN SRL▼ 9 | Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 22,2 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 51,9 K RON | |
| 39 | 39.COROFI CAMPION FOREST SRLnou | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 21,9 %— | — | 45,3 K RON | |
| 40 | 40.SPALECK SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,6 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 3 mil. RON | |
| 41 | 41.FOREST UICHITA SRL▼ 35 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 21,2 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 103,1 K RON | |
| 42 | 42.MB-LATEX PRODCOM SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 19 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -40 K RON | |
| 43 | 43.GOSPODARUL MARCOS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,4 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 167,2 K RON | |
| 44 | 44.INNOVEX SRLnou | Sat Ciclova Română, Comuna Ciclova Română, Caraş-Severin | 18,2 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -154,7 K RON | |
| 45 | 45.PROGETTO MAGLIA SRL▼ 10 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 18,1 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 14,7 K RON | |
| 46 | 46.RAFI PROMOB SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 18 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 21,5 K RON | |
| 47 | 47.ALEXIM HYDRAULICS SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,7 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 37,5 K RON | |
| 48 | 48.ACEF SRL▼ 4 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 17,6 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 182,2 K RON | |
| 49 | 49.MOUTARDI SRL▲ 70 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 17,2 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 583,2 K RON | |
| 50 | 50.MATEIANCA IMPEX SRL▼ 28 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 16,8 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 422,4 K RON | |
| 51 | 51.S.L.GLOBAL MEDIA SRL▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 670,2 K RON | |
| 52 | 52.D.I. VULCAN PRODCOM SRL▲ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,6 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 147,4 K RON | |
| 53 | 53.TIMTRONICS INDUSTRIAL TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15,4 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 162,5 K RON | |
| 54 | 54.WESTTIM CANNING CORPORATION SRL▲ 42 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15,2 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -18,4 K RON | |
| 55 | 55.DOMYLAX SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 14,6 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -6,5 K RON | |
| 56 | 56.SOLITAR PROD SRL▲ 11 | Sat Teregova, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 14 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 207,3 K RON | |
| 57 | 57.C & C GIVACO SRLnou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 13,8 %▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 337,4 K RON | |
| 58 | 58.NOUL ORT8IMED SRL▲ 42 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 13 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 156,6 K RON | |
| 59 | 59.MARIUS PETCU MARM SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 12,9 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 14,2 K RON | |
| 60 | 60.EMFIPS SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 12,8 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 28,9 K RON | |
| 61 | 61.MR UCI MANSA S.R.L.▼ 7 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 12,8 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 18,2 K RON | |
| 62 | 62.PANGRAM SA▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,3 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 412,2 K RON | |
| 63 | 63.FORAJ EXPERT SRL▲ 47 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 12,1 %▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 54,6 K RON | |
| 64 | 64.MARMURA CIOTOROGU SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 12 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 96,2 K RON | |
| 65 | 65.PAUL - IONI PAN SRL▼ 19 | Sat Gârbovăţ, Comuna Bănia, Caraş-Severin | 11,8 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 38,8 K RON | |
| 66 | 66.CENTRO CONFEZIONI SRL▼ 34 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,8 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 116 K RON | |
| 67 | 67.ANDREEA 94 IMPEX SRL▲ 42 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 11,6 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | -111,2 K RON | |
| 68 | 68.ZAR IMPEX SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 11,2 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 39,5 K RON | |
| 69 | 69.DECAYEUX MACHINING SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 11,2 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.PALALOGA CARNPREP RESITA SRL FILIALA BOCSA▼ 33 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 11,1 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 71 | 71.VALBER SRL▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,8 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | -336,1 K RON | |
| 72 | 72.DSM - SERGIU - MAR SRLnou | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 10,7 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 29,6 K RON | |
| 73 | 73.ANTONY MULTIFUNCŢIONAL SRL▼ 33 | Sat Feneş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 10,6 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 169,2 K RON | |
| 74 | 74.PLAST - LASGO SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 10,4 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 1,9 mil. RON | |
| 75 | 75.MOB CIUTA SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 9,6 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 20 K RON | |
| 76 | 76.MAXIM PROD COMPANY SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 9,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -403,8 K RON | |
| 77 | 77.PRAZITEC INTERNAŢIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 282 K RON | |
| 78 | 78.AUERSBACH SRL▼ 28 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 9 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 79 | 79.GRUIA DESIGN MOBILĂ S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8,8 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 406,8 K RON | |
| 80 | 80.MARMURAR DE RUSCHITA SRL▼ 16 | Sat Voislova, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 8,5 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -72,3 K RON | |
| 81 | 81.MONA LISA COMTUR SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,4 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 2,6 mil. RON | |
| 82 | 82.LOZMAR 2002 SRL▼ 3 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 7,7 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 170,5 K RON | |
| 83 | 83.S.I.W.I.G. EDELSTHAL SRL▲ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,7 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 104,8 K RON | |
| 84 | 84.OLSAI-MARMURA SRLnou | Sat Voislova, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 7,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 31,5 K RON | |
| 85 | 85.MAGATILY FLAV SRL▲ 6 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 7,2 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 62,8 K RON | |
| 86 | 86.TRUCKS SCUTARU D&C SRL▼ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,1 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 151 K RON | |
| 87 | 87.WANNINGER SRLnou | Sat Sadova Veche, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 7,1 %▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 10,1 K RON | |
| 88 | 88.MAR BEK IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -125,7 K RON | |
| 89 | 89.DECAYEUX STR SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6,4 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 154,4 K RON | |
| 90 | 90.INTERGRAF SRL▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,3 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 58,9 K RON | |
| 91 | 91.C & M OMEGA DENTAL SRL▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,2 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 2,6 K RON | |
| 92 | 92.MITOCARII FOREST SRL▼ 33 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 5,9 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 67,7 K RON | |
| 93 | 93.BAZIL COM SRLnou | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 5,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | -45,2 K RON | |
| 94 | 94.ECHILIBRU SRL▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,6 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 13,6 K RON | |
| 95 | 95.SIMBEB ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,6 %▲ 147,9 % | ▲ 147,9 % | 44,8 K RON | |
| 96 | 96.RUSU SRL▼ 48 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5,4 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,7 K RON | |
| 97 | 97.BRUTARIA BOCSA VASIOVA SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 5,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 46,1 K RON | |
| 98 | 98.VEST MARCONS SRL▼ 77 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,1 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 59,6 K RON | |
| 99 | 99.NEW LMC ROMFLEX SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5 %▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -464,8 K RON | |
| 100 | 100.3D PLAST VIOCRIS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 74,2 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Caraș-Severin
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 472,7 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 353,5 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 118,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 104,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
29 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
104 firme · 91 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
7 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
13 firme · 28 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 26 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
5 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
16 firme · 13 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3 firme · 11 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
34 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
17 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
15 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
19 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 980,5 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 926,4 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 773,5 K RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
10 firme · 770,9 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 739,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 449,6 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 448 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 431,1 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
2 firme · 417,2 K RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
2 firme · 400,4 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 379,2 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 377,9 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 344,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 344 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 328,5 K RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 285,9 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 211 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 204,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 201,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 178,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 176,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 161,8 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 142,3 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 132,1 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 126,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 125,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 112,3 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 93 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 82,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 73 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 44 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 30,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 23,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 11,8 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 10 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 8,7 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 0 RON