Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Caraș-Severin după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
151 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,2 %, iar liderul atinge 90,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMPERIAL GLAMOUR CAFFE SRL▲ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 90,7 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 228,6 K RON | |
| 2 | 2.VASY VERSANT SRL▲ 33 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 61,5 %▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.NESCAR COM SRL▲ 3 | Loc. Câlnic, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 55,3 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 195,1 K RON | |
| 4 | 4.CHATHA - ZULQAR SRL▲ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 51,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 456,9 K RON | |
| 5 | 5.OPTIPREST SRL▲ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 49,1 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 580,2 K RON | |
| 6 | 6.CATTLEYA ROXANA SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 49,1 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 403,9 K RON | |
| 7 | 7.CCV ASTION SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,7 %▲ 156,2 % | ▲ 156,2 % | 872,3 K RON | |
| 8 | 8.PREST-BELGAROM SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 47,6 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 173,8 K RON | |
| 9 | 9.ND IOVA TRIO SRL▲ 2 | Sat Petroşniţa, Comuna Bucoşniţa, Caraş-Severin | 46,9 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 491,8 K RON | |
| 10 | 10.REGAL PROSPER FOOD S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 45,5 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 2,8 K RON | |
| 11 | 11.SAN MAR GOLDEN GUS S.R.L.nou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 42,8 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 229,1 K RON | |
| 12 | 12.JOJO SRL▲ 3 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 42,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 578,3 K RON | |
| 13 | 13.BLACK VAPIANO SRLnou | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 41,9 %▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 4,9 K RON | |
| 14 | 14.VRANCUŢA TATA ŞI FIUL S.R.L.nou | Sat Globurău, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 36,9 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 28,5 K RON | |
| 15 | 15.TORONITA VULCAN - SERV SRLnou | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 36,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 76 K RON | |
| 16 | 16.SHARA & SEBASTIAN PRODCOM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 34,5 %▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | 408,1 K RON | |
| 17 | 17.MEGADON EXPRES SRL▼ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 34,5 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 182 K RON | |
| 18 | 18.LĂZĂRICĂ CRISTINA & ANDY S.R.L.nou | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 32,9 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 37,2 K RON | |
| 19 | 19.CASA PIRI IOVA S.R.L.nou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 32 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 17,1 K RON | |
| 20 | 20.AGRO GREEN DANUBIO SRLnou | Sat Gornea, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 31 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 213,7 K RON | |
| 21 | 21.ESENTIAL SYSTEM SRL▲ 4 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 30,3 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 103,9 K RON | |
| 22 | 22.I.C.IRGEANY PREST SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 30,1 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 237 K RON | |
| 23 | 23.D & H INTERACTIV FORTE SRL▼ 1 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 29,5 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 196,8 K RON | |
| 24 | 24.BAITZ OLIMP SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 26,8 %— | — | 412,3 K RON | |
| 25 | 25.GREEN HOUSE GĂRÂNA S.R.L.nou | Sat Gărâna, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 24,4 %— | — | 222,9 K RON | |
| 26 | 26.M.C. OCTAVIUS SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 23,1 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 45,6 K RON | |
| 27 | 27.MM MITMAR GOLDSTAR SRLnou | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 23 %— | — | 192,1 K RON | |
| 28 | 28.NEGO - IOVA SRL▼ 1 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 22,3 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 331,7 K RON | |
| 29 | 29.LISIPROD AURORA SRL▲ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,8 %▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 386,2 K RON | |
| 30 | 30.LA CREMA LOUNGE BAR & PIZZA S.R.L.▼ 29 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 21,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 785,6 K RON | |
| 31 | 31.S & G BĂILE HERCULANE SRLnou | Sat Bolvaşniţa, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 20,9 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 74,5 K RON | |
| 32 | 32.SOHO HOUSE GASTRO PUB S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,7 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 33 | 33.ARISTA COMP SRL▲ 21 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 707 K RON | |
| 34 | 34.ALFAM FORTE SRL▲ 63 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 20,4 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | -16,3 K RON | |
| 35 | 35.CASA CU TEI SRL▲ 27 | Sat Soceni, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 19,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 249,1 K RON | |
| 36 | 36.DANIELS&ELISA HAUS SRLnou | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 19,8 %▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 4 K RON | |
| 37 | 37.FLAVIA SRL▲ 8 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 19,4 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 78,1 K RON | |
| 38 | 38.TERASA GUGULANUL VESEL SRL▲ 17 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 19,2 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 72,2 K RON | |
| 39 | 39.FAVORIT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,1 %▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | -4,3 K RON | |
| 40 | 40.S&C CASAJOLIE TASTY S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 18,9 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 353,9 K RON | |
| 41 | 41.HOLIDAY MARIA SRL▼ 4 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 18,7 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 957 K RON | |
| 42 | 42.CONSTRUCT ONEL SRL▲ 17 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 18,6 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 113,6 K RON | |
| 43 | 43.MEGACOM IMPEX SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,2 %▲ 240,5 % | ▲ 240,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 44 | 44.PPA SASCA S.R.L.nou | Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 18,2 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -70,6 K RON | |
| 45 | 45.EURO-TURISM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,9 %▲ 152,2 % | ▲ 152,2 % | 35,4 K RON | |
| 46 | 46.ANDSARA VACANCY SRL▼ 37 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 17,3 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 639,5 K RON | |
| 47 | 47.KERA POL SRLnou | Sat Lăpuşnicu Mare, Comuna Lăpuşnicu Mare, Caraş-Severin | 17,3 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -18,9 K RON | |
| 48 | 48.SIMONA ANDREEA SRL▲ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16,7 %▲ 27 % | ▲ 27 % | -2,7 K RON | |
| 49 | 49.GENETIC WHITE SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 16,4 %— | — | 62,9 K RON | |
| 50 | 50.KEYWEST ACTIV SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15,9 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 197,6 K RON | |
| 51 | 51.VERSANT AVANTAJ SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 15 %▲ 170 % | ▲ 170 % | 211,6 K RON | |
| 52 | 52.PAJURA SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 15 %▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 162,2 K RON | |
| 53 | 53.PAFFY ARAND SRL▼ 24 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 14,9 %▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 151,2 K RON | |
| 54 | 54.LENCSOR JOBS SRL▼ 34 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 14,6 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -30,9 K RON | |
| 55 | 55.ILY SOUND SRLnou | Sat Valea Bolvaşniţa, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 14,5 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 93,7 K RON | |
| 56 | 56.GPC & GABRYEL SRL▼ 17 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 13,8 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 507,2 K RON | |
| 57 | 57.SOHO HOUSE AIR S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,6 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 297,6 K RON | |
| 58 | 58.GALLUP VEGAS SRLnou | Sat Bolvaşniţa, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 13,6 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 202,6 K RON | |
| 59 | 59.DOBREA & MANOVI SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 13,2 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 3,9 K RON | |
| 60 | 60.BIOAGROFLEISCH SRLnou | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 13,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 26,8 K RON | |
| 61 | 61.VALLVIP SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 12,4 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -94,5 K RON | |
| 62 | 62.OD-ARMONIA COM SRL▲ 19 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 34,1 K RON | |
| 63 | 63.CILDAS SRL▲ 32 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 12 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 35 K RON | |
| 64 | 64.MIH & CRIST PREST SRL▼ 7 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 11,9 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 534 K RON | |
| 65 | 65.CODA VINCI SRL▼ 51 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,8 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 137,7 K RON | |
| 66 | 66.TROPICANA TOP EXCLUSIV S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,8 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -188,6 K RON | |
| 67 | 67.LYN COM 2007 SRL▼ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 11,8 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 107,2 K RON | |
| 68 | 68.MAGIC BLUE PALACE SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 11,6 %▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.A-DINGO-BAR COMIMPEX SRL▼ 37 | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 11,3 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 12,3 K RON | |
| 70 | 70.PENSIUNEA REBECA & SARA S.R.L.nou | Sat Liborajdea, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 11,1 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 242 K RON | |
| 71 | 71.SOHO GARDEN SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11 %— | — | 100,5 K RON | |
| 72 | 72.GUGULANUL COM SRL▼ 4 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 11 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 212,5 K RON | |
| 73 | 73.DOBROVIC FASHION SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,8 %— | — | -172,5 K RON | |
| 74 | 74.THERMAE DE OLIMPIA SRL▼ 66 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 10,6 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 155,8 K RON | |
| 75 | 75.MEMENTO HAUSE SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,5 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 74,8 K RON | |
| 76 | 76.L.A. BORADY SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,5 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 298,1 K RON | |
| 77 | 77.DUMTAG DUCAFFE SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 10,2 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 73,1 K RON | |
| 78 | 78.BIACOS DADYLIRĂ S.R.L.nou | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 10 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -51,6 K RON | |
| 79 | 79.MOZA SOFALI SRLnou | Sat Sicheviţa, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 9,9 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 221,1 K RON | |
| 80 | 80.LEXUS & BRAYON SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9,7 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 49,2 K RON | |
| 81 | 81.HIGEG GHERGA SRLnou | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 9,3 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 98,4 K RON | |
| 82 | 82.FB DUAL IMPERIAL GAMES SRL▼ 18 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 9 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 16,4 K RON | |
| 83 | 83.CENTURION IMPEX SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9 %▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 176,9 K RON | |
| 84 | 84.ARCTURUS PROXI SRL▼ 37 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 8,8 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -106,4 K RON | |
| 85 | 85.RULCOM IMPEX SRL▲ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8,7 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -27,4 K RON | |
| 86 | 86.MOPET INSTALAŢII SRLnou | Sat Zăvoi, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 8,2 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 23,4 K RON | |
| 87 | 87.LA PITICU SENIOR S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 8,1 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 48,8 K RON | |
| 88 | 88.ALCESTFAST SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 8,1 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 147,4 K RON | |
| 89 | 89.MBM BOGDY JR SRL▼ 26 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 7,7 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 58,2 K RON | |
| 90 | 90.MOBIALEX SRL▼ 48 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 7,6 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 776 K RON | |
| 91 | 91.LUCI & EDUARD SRL▼ 65 | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 7,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 238,5 K RON | |
| 92 | 92.ECATOUR SRL▼ 44 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 7,4 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 13,3 K RON | |
| 93 | 93.MGK NOV DISTRIBUTION SRL▼ 43 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 269,9 K RON | |
| 94 | 94.PENSION LAES SRL▼ 56 | Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 7,4 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 199,4 K RON | |
| 95 | 95.DABOS ORIZONT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,1 %— | — | 117,1 K RON | |
| 96 | 96.COMPLEX CERNA BAILE HERCULANE SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 7 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 97 | 97.LA DEIAN & DEDA SRLnou | Sat Gornea, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 6,5 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 129,8 K RON | |
| 98 | 98.SILSOR SRL▼ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,3 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 705,1 K RON | |
| 99 | 99.PRIVATNA RADNJA COD OMERA SRL▼ 71 | Sat Belobreşca, Comuna Pojejena, Caraş-Severin | 6,3 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 223,6 K RON | |
| 100 | 100.CREMA CAFE & LOUNGE SRL▼ 51 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6,2 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 52,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Caraș-Severin
CAEN 5610
Restaurante
150 firme · 96,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
128 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
36 firme · 40,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
60 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
36 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 490,9 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
6 firme · 274,9 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 0 RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 0 RON