Top 100 firme — Construcții, Caraș-Severin după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
72 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 124,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII CAI FERATE BANAT SA= | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 124,8 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 429 K RON | |
| 2 | 2.LORELAY EDIL SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 87 %▲ 256,4 % | ▲ 256,4 % | 178,6 K RON | |
| 3 | 3.RENO ALL & CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Armeniş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 63,5 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 290,8 K RON | |
| 4 | 4.BOGDAN ŞI FIII FOREST SRL▲ 12 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 54,5 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 319,6 K RON | |
| 5 | 5.V&TAVI CONSTRUCT SRL▲ 12 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 53,5 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 158,6 K RON | |
| 6 | 6.MILOVAN CONSTRUCT SRL▲ 38 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 48,8 %▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 148,1 K RON | |
| 7 | 7.THERMOBANC SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 48,5 %▲ 125,4 % | ▲ 125,4 % | 677,7 K RON | |
| 8 | 8.ABIL ACCESTHERM SRL▲ 12 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 47,1 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 8,9 K RON | |
| 9 | 9.PIC-NIC SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 42,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -266,4 K RON | |
| 10 | 10.MAIREDER AT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 41,6 %▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -10,1 K RON | |
| 11 | 11.DRUM-POD-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 41,5 %▲ 271,8 % | ▲ 271,8 % | 40,6 K RON | |
| 12 | 12.GEO DRUMURI BANAT SRL▲ 42 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 41,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 241,4 K RON | |
| 13 | 13.ANEDAN-CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Prisian, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 38,2 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 150,5 K RON | |
| 14 | 14.M&B MANSART SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 34,3 %▲ 437,2 % | ▲ 437,2 % | 36,7 K RON | |
| 15 | 15.CELSIUS 2002 SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 33 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 29,6 K RON | |
| 16 | 16.RELICONS NIPET SRLnou | Loc. Ţerova, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 31,7 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -6,4 K RON | |
| 17 | 17.CLIMA CONFORT ENERGY SRL▲ 52 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 31,3 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 3 K RON | |
| 18 | 18.TERMOCONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 31,1 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 543,4 K RON | |
| 19 | 19.PRESTIGE FENSTER SRLnou | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 30,5 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 183,9 K RON | |
| 20 | 20.PRO-ELECTRO-CONS SRL▲ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 28,2 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 807,7 K RON | |
| 21 | 21.PG-IZOROM SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 27,8 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 263 K RON | |
| 22 | 22.PRIMA-PIROTEHNICA SRL▼ 12 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 26,8 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 162,2 K RON | |
| 23 | 23.WEST ASSETS DEVELOPMENT SRL▼ 17 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 26 %▲ 23 % | ▲ 23 % | -1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.VICTORIA CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,1 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 664,8 K RON | |
| 25 | 25.ANDY & SYA FINISAJ CONSTRUCT SRLnou | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 24,1 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 101,9 K RON | |
| 26 | 26.VALFRAT PREST SRL▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,1 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 3 K RON | |
| 27 | 27.PROFESIONAL TEHNICA SRL▲ 43 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 23,2 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 20,6 K RON | |
| 28 | 28.TIFREA FRIGOPREST SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 22,7 %▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | 337 K RON | |
| 29 | 29.ALFA RADO INSTAL SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,9 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 38,7 K RON | |
| 30 | 30.ALFA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21,8 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 51,5 K RON | |
| 31 | 31.DESIGN PROIECT CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,4 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 4,6 K RON | |
| 32 | 32.ATP HERCULES STRUCTUR SRL▲ 19 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 20,3 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 153,7 K RON | |
| 33 | 33.AHM - SMARTEL SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 19,4 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 374,4 K RON | |
| 34 | 34.CHRIS SKETCH ART SRL▼ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 69,8 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRO-CONSULT CARAS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,3 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 1,7 K RON | |
| 36 | 36.SIMSTAR SRL▲ 17 | Sat Moniom, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16,3 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 502,2 K RON | |
| 37 | 37.H.V. ELECTRO VISION SRL▼ 10 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 15,4 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 219,8 K RON | |
| 38 | 38.INTER LOGICS SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 149,4 K RON | |
| 39 | 39.ELIMASTRO S.R.L.nou | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 14,7 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 3,3 K RON | |
| 40 | 40.DOM ACORD INTERIM SRL▲ 10 | Sat Măgura, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 13,2 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 77,5 K RON | |
| 41 | 41.ZACHE IMPEX SRL▲ 27 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 12,8 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 5,2 K RON | |
| 42 | 42.ANTREPRIZA DUSAN SI FIUL SRL▲ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,5 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 564 K RON | |
| 43 | 43.CONDOR-EX SRL▲ 17 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 11,3 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 823,4 K RON | |
| 44 | 44.ŞOLDEA MULTIPREST SRL▼ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 10,8 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 29,8 K RON | |
| 45 | 45.CONSIRON SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 86,9 K RON | |
| 46 | 46.NORCENT SRLnou | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 9,9 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -93,9 K RON | |
| 47 | 47.SPEED PROD SRLnou | Loc. Câlnic, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,8 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 44,1 K RON | |
| 48 | 48.NEVI PROFESIONAL SERVICE SRL▲ 36 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 8,3 K RON | |
| 49 | 49.A & D RALMAX SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,7 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 31,3 K RON | |
| 50 | 50.CONSTRUCT 102 CARANSEBES SA▲ 22 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8,6 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 35,1 K RON | |
| 51 | 51.M.A. RADU CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Armeniş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 8,5 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 10,1 K RON | |
| 52 | 52.S.T. SALTIM SLATINA - TIMIŞ SRLnou | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 7,9 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 84,3 K RON | |
| 53 | 53.PROFITEL ELECTRIC SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7,9 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -94,1 K RON | |
| 54 | 54.DARTELECONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7,1 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 39,8 K RON | |
| 55 | 55.DIA TERMO INSTAL VEST SRL▼ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,8 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 183,9 K RON | |
| 56 | 56.ELOP ASPLANT SRL▲ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 111,1 K RON | |
| 57 | 57.IMSAT CARAS SRL▼ 8 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 37 K RON | |
| 58 | 58.ADEPREST SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,6 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 77,9 K RON | |
| 59 | 59.CONS SID 2001 SRL▼ 48 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | -86,5 K RON | |
| 60 | 60.SANTAL COM SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,9 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 96,8 K RON | |
| 61 | 61.AVANGARDE CONS SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,9 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -408 K RON | |
| 62 | 62.B&G NOELLIA SRL▲ 21 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 4,3 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 147,9 K RON | |
| 63 | 63.ELECTRO EUROSTAR SRL▼ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,6 %▼ 54 % | ▼ 54 % | 6 K RON | |
| 64 | 64.BARECKER SRL▲ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,6 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -154,6 K RON | |
| 65 | 65.R & F ISORAD SYSTEM SRL▼ 61 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 2,2 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 280,2 K RON | |
| 66 | 66.EUROELECTRIC SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 66,1 K RON | |
| 67 | 67.LIFT LOGICS SRL▲ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 112,6 K RON | |
| 68 | 68.DIEZ COM SRL▼ 13 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,3 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 62,5 K RON | |
| 69 | 69.ARISTA COMP SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,3 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 127 K RON | |
| 70 | 70.NOU CONFORT'95 SRL▼ 23 | Sat Ciuta, Comuna Obreja, Caraş-Severin | 0,9 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 8,4 K RON | |
| 71 | 71.STYL OCTADINAL SRL▲ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 0,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 174,5 K RON | |
| 72 | 72.DOMINOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,3 %▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 34,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Caraș-Severin
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
215 firme · 192,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
39 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 129,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
24 firme · 77,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 75,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
58 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
55 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
8 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
23 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 921,8 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 649,5 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
3 firme · 559,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 94,7 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 56,9 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON