Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Buzău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
349 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,5 %, iar liderul atinge 189,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRAILLE HOME SRL▲ 324 | Municipiul Buzău, Buzău | 189,4 %▲ 1.930,8 % | ▲ 1.930,8 % | 194,4 K RON | |
| 2 | 2.HIERRO STELY SRL▲ 2 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 125,2 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 943,8 K RON | |
| 3 | 3.UNIVERSAL PROD SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 108 %▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.NOVA SOLAR MBB SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 107,7 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 15,9 K RON | |
| 5 | 5.HEFE ARTIZAN SRL▼ 3 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 97,3 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 530,4 K RON | |
| 6 | 6.MIAMAR SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 93,1 %▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 415,9 K RON | |
| 7 | 7.DAL TRUSTCONS SRL▼ 2 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 88,8 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 1,5 K RON | |
| 8 | 8.SHER MOORE CONSTRUCT SRLnou | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 85,5 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 75,1 K RON | |
| 9 | 9.ENUBENAL FASHION SRLnou | Sat Borduşani, Comuna Săgeata, Buzău | 75,7 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 100,5 K RON | |
| 10 | 10.TEXTILE NVG MADIROM SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,6 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 323,9 K RON | |
| 11 | 11.ROMCONSTRUCT A G SRL▲ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,9 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 13,4 mil. RON | |
| 12 | 12.TUFOMAR PRODUCŢIE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 69,3 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 279,3 K RON | |
| 13 | 13.CERASIUM SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 67,8 %— | — | 745,4 K RON | |
| 14 | 14.WMC CONF TEXTILE INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 62,7 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.DRUMUL ÎNVINGĂTORILOR SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 59,4 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 227 K RON | |
| 16 | 16.AGRILID ACTIV SRL= | Sat Glodeanu Sărat, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 58,9 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 729,4 K RON | |
| 17 | 17.RAFICON TRADE SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 56,5 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,8 mil. RON | |
| 18 | 18.OPTIMAR VISION CARE SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 54,2 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 369,4 K RON | |
| 19 | 19.AGRO GEOMAR BARBU SRL▲ 3 | Sat Caragele, Comuna Luciu, Buzău | 53,8 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 530,2 K RON | |
| 20 | 20.RADUTA UNIC PROD S.R.L.nou | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 51,6 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 9,9 K RON | |
| 21 | 21.PRODUSE TRADIŢIONALE GABIOTI DIN PLEŞCOI SRL▼ 13 | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 51,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 917,6 K RON | |
| 22 | 22.MALTEX FASHION SRL▲ 18 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 50,2 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 95 K RON | |
| 23 | 23.BIAMAR PROPAN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 49,3 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 28,6 K RON | |
| 24 | 24.AGRO LAMIDAN IORGA 2010 SRL▲ 68 | Sat Coţatcu, Comuna Podgoria, Buzău | 48,3 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 271,3 K RON | |
| 25 | 25.STEFIART DESIGN SRLnou | Sat Cotu Ciorii, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 48,1 %▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | -50,2 K RON | |
| 26 | 26.SISECAM AUTOMOTIVE ROMANIA S.A.▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 46,4 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -51,3 mil. RON | |
| 27 | 27.LINPAN RAREŞ SRLnou | Sat Bădila, Comuna Pîrscov, Buzău | 46,3 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 70,9 K RON | |
| 28 | 28.GREEN TRACTORS CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 45,8 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 305,9 K RON | |
| 29 | 29.JHONNY TERMO SRL▼ 3 | Sat Zilişteanca, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 45,1 %▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | -7,1 K RON | |
| 30 | 30.EUROBETON 2008 COMPACT SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 45 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 595,5 K RON | |
| 31 | 31.AGRICOLA OBIDIŢI SRL▼ 20 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Buzău | 44,6 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 5,1 K RON | |
| 32 | 32.FERMA PENTELEU SRLnou | Sat Varlaam, Comuna Gura Teghii, Buzău | 44,2 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 49 K RON | |
| 33 | 33.METAL ADION SRL▲ 35 | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 43,3 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 34 | 34.ATIPIK LEMN ART S.R.L.▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 43,2 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 369,2 K RON | |
| 35 | 35.ALMATAR TRANS SRL▲ 41 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 42 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 36 | 36.TYO NOVASTAR SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 41,7 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 35,9 K RON | |
| 37 | 37.AGROPEŞT 2007 SRL▲ 97 | Sat Măcrina, Comuna Puieşti, Buzău | 40,7 %▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 344,6 K RON | |
| 38 | 38.REPCAZCOND SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 40,5 %▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 768 K RON | |
| 39 | 39.PORTE E SCALE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 40,2 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -214,4 K RON | |
| 40 | 40.TOP ART ENGINEERING SRL▼ 39 | Sat Dealul Viei, Comuna Merei, Buzău | 39,1 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 18 K RON | |
| 41 | 41.ADETEC INVENTEXTIL SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 38 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 258,1 K RON | |
| 42 | 42.G&D AZETINVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 37,5 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 14,6 K RON | |
| 43 | 43.ADNA INTERDOM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 36,1 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 51,1 K RON | |
| 44 | 44.TERMOCRIS CRIDABO SRL▼ 19 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 35,3 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -129,7 K RON | |
| 45 | 45.RO & RO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 34,1 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 31,9 K RON | |
| 46 | 46.L.T.A. DUMCO 06 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 34,1 %▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 88,3 K RON | |
| 47 | 47.I & G SILVAUR SRL▲ 98 | Sat Rubla, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 33,1 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 250 K RON | |
| 48 | 48.LACTO ŞTEFAN SRL▼ 19 | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 32,8 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 38,2 K RON | |
| 49 | 49.ALCHIM 96 SRL▲ 275 | Municipiul Buzău, Buzău | 31,6 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 44,9 K RON | |
| 50 | 50.MONDISSIMO DESIGNS SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 30,9 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 154,3 K RON | |
| 51 | 51.GIMA PANPROD SRL▲ 90 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,7 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | -27,7 K RON | |
| 52 | 52.IMPEX DAN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 30,4 %▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | -97,4 K RON | |
| 53 | 53.HOLDING COM SRL▲ 78 | Oraş Patârlagele, Buzău | 30 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 68,6 K RON | |
| 54 | 54.DARBO CREATIV SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 29,8 %▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -131,2 K RON | |
| 55 | 55.MARIUS PRIMO AMF SRL▲ 36 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 29,7 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 43,1 K RON | |
| 56 | 56.ANGEL CAKE CAFE SRL▼ 7 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 29,7 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 167,2 K RON | |
| 57 | 57.SALDINOX CONSULTING SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 29,6 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 77,6 K RON | |
| 58 | 58.PANILUX M&M SRL▲ 7 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 29,4 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 182,7 K RON | |
| 59 | 59.DIDICOM SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 29,3 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.ARGHIR PRODEX SRL▲ 88 | Municipiul Buzău, Buzău | 29,3 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.SATCOM UTIL SRLnou | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 28,9 %▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 35,9 K RON | |
| 62 | 62.HORECO IMPEX SRL▲ 268 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 28,9 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 63 | 63.PĂDURARU ACTIV FOREST S.R.L.▼ 19 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 28,8 %▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 27,1 K RON | |
| 64 | 64.CRIS PROD COMERCIAL SRL▼ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 28,4 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 220,4 K RON | |
| 65 | 65.DANIRO PAN SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 28,3 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 541,8 K RON | |
| 66 | 66.TECS SRL▲ 116 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 27,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 14,2 K RON | |
| 67 | 67.DAV PRODUCT SRL▲ 143 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,8 %▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 598,4 K RON | |
| 68 | 68.ECO PELLET INVEST SRL▼ 65 | Sat Zăhăreşti, Comuna Pănătău, Buzău | 27,6 %▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 82,7 K RON | |
| 69 | 69.TEHNIC GAZ SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,2 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.COLORSIND SRL▲ 155 | Municipiul Buzău, Buzău | 25,9 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 303,4 K RON | |
| 71 | 71.ALPHA MDN SRL▲ 247 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,5 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 503,9 K RON | |
| 72 | 72.SILVIONE RUTIER DESIGN SRL▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,2 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 165,6 K RON | |
| 73 | 73.VADCHIM COLOR SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,1 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 25 K RON | |
| 74 | 74.MILAMAR MAIA SRL▲ 101 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 23,4 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 473,1 K RON | |
| 75 | 75.NOVA SOLAR IMPEX SRL▲ 74 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,3 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 76 | 76.EMINICO PRODCOM SRL▼ 29 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 23,3 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 7,7 K RON | |
| 77 | 77.RAIDUM ADI SRL▲ 17 | Sat Puieşti de Jos, Comuna Puieşti, Buzău | 23,3 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 72,4 K RON | |
| 78 | 78.DAKO DESIGN SRL▲ 42 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 23 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 170,5 K RON | |
| 79 | 79.DOMENIILE BLAGA SRL▼ 27 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 23 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 80 | 80.DINU COMEXPO SRL▲ 56 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 22,7 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -15,2 K RON | |
| 81 | 81.VIRMAR COM SRL▲ 15 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 22,3 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 2,3 mil. RON | |
| 82 | 82.MISS ANA MARIA PROD IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 22,2 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 750,4 K RON | |
| 83 | 83.DURAN FASHION GVV SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 21,9 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 29,3 K RON | |
| 84 | 84.ALCHIM PRO EXPERT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,6 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -56,8 K RON | |
| 85 | 85.MASAGRO SERV SRL▲ 82 | Sat Bentu, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 21,6 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 46 K RON | |
| 86 | 86.ELECTRO CREATIV SRL▲ 224 | Municipiul Buzău, Buzău | 21,5 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 113,3 K RON | |
| 87 | 87.IRISPAT ORIZONT SRL▼ 36 | Municipiul Buzău, Buzău | 21,3 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 396,8 K RON | |
| 88 | 88.SLY NUTRIŢIA SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,8 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 4,1 mil. RON | |
| 89 | 89.M.B.V. ALL IN ONE PROD 88 SRL▼ 11 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 20,8 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 188,5 K RON | |
| 90 | 90.LACTO DEVAGRO SRL▲ 195 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 20,6 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 326,4 K RON | |
| 91 | 91.PURE AQUAMIN SRL▼ 32 | Sat Ploştina, Comuna Lopătari, Buzău | 20,6 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 385,7 K RON | |
| 92 | 92.TRADITIONAL COM SRL▲ 123 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 20,5 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.GINESSA SRL▲ 36 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,5 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 1,9 K RON | |
| 94 | 94.ELA ELECTRONIC SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,5 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 262,4 K RON | |
| 95 | 95.BELOFRIO SRLnou | Sat Podgoria, Comuna Podgoria, Buzău | 20,4 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 128,5 K RON | |
| 96 | 96.MOLIDUL IMPEX SRL▲ 245 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 20,2 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 4 mil. RON | |
| 97 | 97.JIP 2007 SRL▲ 80 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 20,1 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 242,7 K RON | |
| 98 | 98.DEUTSCHLAND BROT SRL▼ 84 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,1 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 99 | 99.GALI CASA MAESTRO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 19,7 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 68,7 K RON | |
| 100 | 100.LEGNO ART SRL▼ 43 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 19,5 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 352,3 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Buzău
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
7 firme · 2,9 mld. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
18 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
2 firme · 647,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
79 firme · 524,4 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
3 firme · 501,2 mil. RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 461 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 400,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
6 firme · 379,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
14 firme · 374,4 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 325,2 mil. RON
CAEN 1106
Fabricarea malțului
1 firme · 308,9 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
3 firme · 198 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
135 firme · 189 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 171,5 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
15 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
2 firme · 144,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
5 firme · 129,5 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
48 firme · 102,8 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
39 firme · 89,9 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 80,5 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
7 firme · 75 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
2 firme · 74,9 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
16 firme · 57,3 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
20 firme · 53 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
2 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 49,1 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 46,6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
15 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
7 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
31 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
14 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 31,1 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
31 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
16 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
4 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
29 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
3 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
35 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
7 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
12 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
12 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
15 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
8 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
31 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
8 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
13 firme · 9 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
8 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
28 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
10 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
8 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
6 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
5 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
13 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
10 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
5 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
8 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2315
Fabricarea de sticlărie tehnică
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
17 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
8 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2 firme · 924,4 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 896,6 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 775,2 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
6 firme · 688 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
2 firme · 668,5 K RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 511,4 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 499,1 K RON
CAEN 1103
Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
1 firme · 477,1 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 424,8 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
6 firme · 390,1 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 351,9 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 335,1 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 312,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 278,3 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 267,6 K RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 259 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 234,1 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 226,4 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 217,1 K RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 193,6 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 180,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 176,3 K RON
CAEN 2660
Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
1 firme · 166,9 K RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
1 firme · 154,7 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 146,4 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
5 firme · 136 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 114 K RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 106,7 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
2 firme · 86,6 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 86 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 85 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 67,4 K RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 30 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 23,3 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 13 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 9,2 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 8 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 7,4 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
2 firme · 630 RON
CAEN 2365
Fabricarea produselor din azbociment
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 0 RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
2 firme · 0 RON