Top 100 firme — Sănătate, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
1.300 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 56,5 %, iar liderul atinge 227,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DELTA HEALTH CARE SRL▲ 279 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 227,9 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 17,4 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRELE MEDICALE POLIANA S.R.L.▲ 762 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 211,2 %▲ 2.458,9 % | ▲ 2.458,9 % | -4,7 mil. RON | |
| 3 | 3.BEAUTYQUE MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,5 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CENTRUL MEDICAL REPER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 174,9 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | -2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.SANO CARE DENT SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 172,9 %▲ 479,3 % | ▲ 479,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.MENTAL HEALTH HUB S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 155,7 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 539,2 K RON | |
| 7 | 7.CLINICA MAGIC SMILE SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 151,3 %▲ 187,4 % | ▲ 187,4 % | 821,5 K RON | |
| 8 | 8.CĂMIN DE BĂTRÂNI PERFECT RESIDENCE SRL▲ 369 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 148,7 %▲ 178,6 % | ▲ 178,6 % | 793 K RON | |
| 9 | 9.ART ESTETICA WORLD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 147,9 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.BLUE SKY DENTAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 134,5 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.LUKBY BY BLS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,9 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 996,2 K RON | |
| 12 | 12.SKINMED CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 130,6 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 4,6 K RON | |
| 13 | 13.CLINICA DE TERAPIA DURERII PROVITA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,1 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.ALEXDOR MEDICAL SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 115,6 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.OCULARCARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,5 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 618,3 K RON | |
| 16 | 16.RAFFADENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 112,8 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 339 K RON | |
| 17 | 17.DANIELLE DENTAL CLINIQUE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 109,3 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 495,6 K RON | |
| 18 | 18.AMERICAN MEDICAL TOURISM SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 109,1 %▼ 33 % | ▼ 33 % | 356,5 K RON | |
| 19 | 19.DENTIK SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 105,7 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 177,6 K RON | |
| 20 | 20.LIFE PERIO CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 105,4 %▲ 177 % | ▲ 177 % | 936,6 K RON | |
| 21 | 21.ELVETO-DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105,2 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 585,5 K RON | |
| 22 | 22.GOLDDENTALCLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 104,9 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 118,1 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA ATELIER-PSY S.R.L.▲ 938 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 104,3 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 73,8 K RON | |
| 24 | 24.VALUMA DENTCARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 104,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 25 | 25.ANTOHI MEDICAL CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 104 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 26 | 26.TOP-DERM u.n.i. SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97 %▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.NEURO HEALTH SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,8 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 28 | 28.CORINA CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,3 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 714,7 K RON | |
| 29 | 29.ASTERA DIAMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,4 %▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 846,3 K RON | |
| 30 | 30.ORTHO AESTHETICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,3 %▲ 368,7 % | ▲ 368,7 % | 177,2 K RON | |
| 31 | 31.HERA MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,2 %▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 145 K RON | |
| 32 | 32.CLINICA DENTAL EXCELLENCE SERVICII STOMATOLOGICE SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 89,1 %▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 853,6 K RON | |
| 33 | 33.ELYSIUM CHIRURGIE PLASTICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 262,9 K RON | |
| 34 | 34.DENTORIENT PREST-SERV SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 87,6 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.DIGESTMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 86,8 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 52,9 K RON | |
| 36 | 36.FORTIS MEDICAL CENTER SRL▲ 290 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,5 %▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 37 | 37.BURLACII SOCIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,3 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 131,9 K RON | |
| 38 | 38.COSMINDENT EXCEL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,9 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 777,7 K RON | |
| 39 | 39.RIADENT MEDICAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,8 %▲ 250,7 % | ▲ 250,7 % | 302,3 K RON | |
| 40 | 40.TOTAL MEDICAL OZON SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,8 %▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 38,6 K RON | |
| 41 | 41.ORTOPREDESCU SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,3 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 42 | 42.MEDI PRO CONSULT SRL▲ 212 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84,2 %▲ 141,6 % | ▲ 141,6 % | 779,2 K RON | |
| 43 | 43.DENTLAND SRL▲ 336 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84 %▲ 447 % | ▲ 447 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.FETAL CARE CENTER SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 773,6 K RON | |
| 45 | 45.LUMICLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 81,7 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 17,7 K RON | |
| 46 | 46.AGELESS CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,8 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 110,1 K RON | |
| 47 | 47.DENTAL ZEN ESTETIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 79,8 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 297,3 K RON | |
| 48 | 48.GERMAN SYSTEM DENT SRL▲ 819 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78,2 %▲ 298,1 % | ▲ 298,1 % | 64,2 K RON | |
| 49 | 49.PROF MEDICA SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 77,6 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 490,3 K RON | |
| 50 | 50.FIZIOLIFE CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,3 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.PANDORA MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 76,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 368 K RON | |
| 52 | 52.MEDLINE CORPORATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,5 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 657,3 K RON | |
| 53 | 53.FLORET VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,1 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 54 | 54.MED BEAUTY CLINIQUE S.R.L.▲ 210 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72,4 %▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 214,8 K RON | |
| 55 | 55.QUANTUM MEDICAL CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72 %▲ 9.026,9 % | ▲ 9.026,9 % | 495,1 K RON | |
| 56 | 56.MEDICAL CERADENT SRL▼ 32 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,4 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 540,2 K RON | |
| 57 | 57.SYNERGY LABORATORIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,3 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -254,3 K RON | |
| 58 | 58.OMEGA OMNIDENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 71,1 %— | — | 263,1 K RON | |
| 59 | 59.HEALTHSNAP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,4 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 57,9 K RON | |
| 60 | 60.DARAL MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,3 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 700 K RON | |
| 61 | 61.SIMNOVOMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,7 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 160,3 K RON | |
| 62 | 62.YMA INDUSTRIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 69 %▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 628,5 K RON | |
| 63 | 63.ELENA MARIA MEDICAL CARE SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68,3 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 769,8 K RON | |
| 64 | 64.TRILOGY TRADE CO SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 67,7 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 416,8 K RON | |
| 65 | 65.ORTHO BELENI - ILIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67,3 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 436,7 K RON | |
| 66 | 66.CLASSMEDISPA SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,8 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 67 | 67.FLASH DENT-RX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 992,9 K RON | |
| 68 | 68.FIRST STEPS KIDS PLACE SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 440,9 K RON | |
| 69 | 69.IMPLANT EXPERT S.A.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 70 | 70.GDARMED G&G SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,3 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 293,2 K RON | |
| 71 | 71.SUNDAY MEDICAL CENTER SRL▼ 65 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 63,4 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 72 | 72.LIFE TIME MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 63,3 %▲ 97 % | ▲ 97 % | 386,9 K RON | |
| 73 | 73.INARET VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 74 | 74.CENTRUL MEDICAL DR.FURTUNĂ DAN SRL▼ 59 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 766,6 K RON | |
| 75 | 75.DENTAL CONCEPT STUDIO SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,9 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 776 K RON | |
| 76 | 76.CLINICA STOMATOLOGICĂ DR. VODIŢĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 61,6 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 30,1 K RON | |
| 77 | 77.ELVISAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,5 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 401,5 K RON | |
| 78 | 78.MEDNET GRECIA S.A. ATENA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -65,6 K RON | |
| 79 | 79.CENTRUL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT PROVITA S.A.▼ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,9 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 771,4 K RON | |
| 80 | 80.CARDOSO MEDICAL SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,8 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 314,4 K RON | |
| 81 | 81.SES CENTRUL DE RECUPERARE, MEDICINĂ FIZICĂ ŞI BALNEOLOGIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,6 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 250,4 K RON | |
| 82 | 82.ANAX ORTHOPEDICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 60,6 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 229,4 K RON | |
| 83 | 83.SURCELMEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,5 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 84 | 84.B STAICU PLUS CONSULT MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 474,8 K RON | |
| 85 | 85.CARE ZONE NEW LOOK SRL▼ 42 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,9 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 499,2 K RON | |
| 86 | 86.CENTRUL EUROPEAN DE IMPLANTOLOGIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,8 %▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 905,8 K RON | |
| 87 | 87.DENTAL STUDIO PLUS SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,4 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 261,5 K RON | |
| 88 | 88.MUNTEANU MEDICAL CONSULT SRL▲ 110 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,9 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 392,7 K RON | |
| 89 | 89.CENTRUL MEDICAL ARENA SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 361,5 K RON | |
| 90 | 90.ALEXDOR MEDICAL SERVICII SRL▲ 718 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,7 %▲ 207,2 % | ▲ 207,2 % | 569,7 K RON | |
| 91 | 91.MEMORMED SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,6 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 957,5 K RON | |
| 92 | 92.OXIGEN PSIHOCONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58,5 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 490,5 K RON | |
| 93 | 93.ESTET-X CHIRURGIE ESTETICA SRL▲ 532 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,5 %▲ 205,3 % | ▲ 205,3 % | 731,5 K RON | |
| 94 | 94.CENTRUL MEDICAL EURO MAR LIFE SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,1 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 74,2 K RON | |
| 95 | 95.GINMED CITY SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,7 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 383,7 K RON | |
| 96 | 96.ANGIOMEDICA - NOI STIM CE AI PE INIMA S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,7 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 14,9 K RON | |
| 97 | 97.CLARA DENT ESTATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 56,8 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 323,9 K RON | |
| 98 | 98.KINETO STIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 56,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 366,4 K RON | |
| 99 | 99.DENTAL LUX TOTAL SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 56,5 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 255 K RON | |
| 100 | 100.DENTAL MEDICAL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56,5 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -34,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — București
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
2.726 firme · 8,5 mld. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
2.588 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
87 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
813 firme · 889,1 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
56 firme · 863,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
411 firme · 583,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
77 firme · 159,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
180 firme · 146,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
211 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
51 firme · 33 mil. RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
19 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
17 firme · 9 mil. RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
22 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
36 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8799
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 350,4 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 0 RON