Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
169 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 11,9 %, iar liderul atinge 191,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROMOTION INVEST IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 191,9 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 259,3 K RON | |
| 2 | 2.BCR PENSII, SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 117,5 %— | — | -30,5 mil. RON | |
| 3 | 3.OK CREDO CONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 115,2 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.OONA BUSINESS FINANCIAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 110,4 %▲ 601,8 % | ▲ 601,8 % | -99,5 K RON | |
| 5 | 5.VINCI ENERGIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 109,2 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | -973,7 K RON | |
| 6 | 6.IFN GRANAT GOLD SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 108,8 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 358,8 K RON | |
| 7 | 7.CASA DE SCHIMB VALUTAR QUICK SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 100,8 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 93,8 K RON | |
| 8 | 8.MAC IMPACT - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,4 %▲ 524,6 % | ▲ 524,6 % | 778,5 K RON | |
| 9 | 9.S.A.I. RAIFFEISEN ASSET MANAGEMENT SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,9 %— | — | 5,5 mil. RON | |
| 10 | 10.TERA ASIGURARI AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 82,5 %▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | -36,5 K RON | |
| 11 | 11.AN ASSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,1 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 534,1 K RON | |
| 12 | 12.SOCIETATEA DE ADMINISTRARE A INVESTITIILOR PATRIA ASSET MANAGEMENT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 76,1 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 512,7 K RON | |
| 13 | 13.CONDOR INVESTMENT GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74,5 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.AMA SERCOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 73,9 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 708,1 K RON | |
| 15 | 15.NCS INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,7 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.INNO INVESTMENTS S.A.I. S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67,9 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 22,1 K RON | |
| 17 | 17.WESTERN UNION RETAIL SERVICES RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,3 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.OLIMPIC MARKET SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,9 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | -11,3 K RON | |
| 19 | 19.BRD ASSET MANAGEMENT S.A.I. SAnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 66,7 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.EPCS CONSULTANŢĂ SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,4 %— | — | -8,9 mil. RON | |
| 21 | 21.BT PENSIA NOASTRĂ SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,6 %— | — | -2 mil. RON | |
| 22 | 22.GOLDMAN SACHS ASSET MANAGEMENT B.V., HAGA - SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 64 %— | — | 6,3 mil. RON | |
| 23 | 23.BT PENSII - SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII FACULTATIVE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59 %— | — | 212,1 K RON | |
| 24 | 24.AON CONSULTING ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,4 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 45,1 K RON | |
| 25 | 25.GLOBAL BIZ GROUP IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57,5 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 812,2 K RON | |
| 26 | 26.TURIST EXCHANGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 54,5 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 105,8 K RON | |
| 27 | 27.CREDIT INVEST IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53,9 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 92,3 K RON | |
| 28 | 28.NN PENSII SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 53,7 %— | — | 11,4 mil. RON | |
| 29 | 29.METROPOLITAN LIFE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53,4 %— | — | 271 K RON | |
| 30 | 30.IBERIA CONSULTING&DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,3 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 339,9 K RON | |
| 31 | 31.KRUK ROMÂNIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,2 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 288,6 K RON | |
| 32 | 32.ALLIANZ-TIRIAC PENSII PRIVATE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,8 %— | — | 3,5 mil. RON | |
| 33 | 33.ZEPTER ASSET SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,7 %— | — | -144,9 K RON | |
| 34 | 34.ARGO PROPERTY MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,8 %▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 125,8 K RON | |
| 35 | 35.PRIME RISK CONSULTANTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,6 %▲ 35 % | ▲ 35 % | -51,5 K RON | |
| 36 | 36.NATURA QUATTUOR ENERGIA HOLDINGS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 147 K RON | |
| 37 | 37.PATRIA INVESTMENTS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,8 %— | — | 331,9 K RON | |
| 38 | 38.DAFO MASTER GROUP IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37,7 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 25,9 K RON | |
| 39 | 39.ASIG TEHNIC EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 37,7 %▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 97,7 K RON | |
| 40 | 40.MEDIEN - HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 36,1 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | -18,3 mil. RON | |
| 41 | 41.LYON AGENT DE ASIGURARE COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 36,1 %▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 21,4 K RON | |
| 42 | 42.CARDO ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36 %— | — | 19,5 K RON | |
| 43 | 43.M.L. INVEST 2002 IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 35,7 %▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 87,2 K RON | |
| 44 | 44.FALTRANO FINANCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,5 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | -35,9 K RON | |
| 45 | 45.POENARU CONSULT - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,1 %▲ 115 % | ▲ 115 % | 208,8 K RON | |
| 46 | 46.S.A.I. CAPITAL POINT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,5 %— | — | -840,6 K RON | |
| 47 | 47.BDM SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,4 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 125,5 K RON | |
| 48 | 48.OPERATIV LOGISTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -10,5 mil. RON | |
| 49 | 49.PUIU FINANCIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 31,3 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 140,2 K RON | |
| 50 | 50.CASA DE COMPENSARE BUCURESTI SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,2 %— | — | 117,4 K RON | |
| 51 | 51.COMRAD EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 30 %— | — | 43,5 K RON | |
| 52 | 52.MASTER COM INVEST SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,1 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -109,4 K RON | |
| 53 | 53.TOTAL CONSULT INTERNATIONAL S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,8 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -2,9 mil. RON | |
| 54 | 54.SWISS CAPITAL SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,1 %— | — | 6 mil. RON | |
| 55 | 55.VICTORY INTERASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,7 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 210,7 K RON | |
| 56 | 56.SPECIAL TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,1 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -141 K RON | |
| 57 | 57.CREDIT LINE IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 32,5 K RON | |
| 58 | 58.STILOU ŞI PIX SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 24,5 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 106,9 K RON | |
| 59 | 59.OPTI SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,8 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 58 K RON | |
| 60 | 60.KD BC MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,6 %— | — | 786,3 K RON | |
| 61 | 61.MCF - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 21,7 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 212,9 K RON | |
| 62 | 62.MILLENIUS DAV IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,5 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 117,8 K RON | |
| 63 | 63.SHABY BOUTIQUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,5 %— | — | 460,3 K RON | |
| 64 | 64.ERRE ORO CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,5 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 57 K RON | |
| 65 | 65.LOGICSOL SERVICII TEHNICE SI FINANCIARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 29,7 K RON | |
| 66 | 66.SAFETY CREDIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,1 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | -195,9 K RON | |
| 67 | 67.CORINA CONS FIN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,8 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 118 K RON | |
| 68 | 68.PROFESSIONAL STANDARD AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,7 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -27,6 K RON | |
| 69 | 69.UNION FIRST BROKER SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,4 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 207 K RON | |
| 70 | 70.A.B.C. INVEST CONSULTING - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,1 %▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 80,2 K RON | |
| 71 | 71.PRO RAMARID SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 206,5 K RON | |
| 72 | 72.COFACE ROMANIA SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | -191,2 K RON | |
| 73 | 73.MATRIX ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,9 %▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -7,8 K RON | |
| 74 | 74.RDM RETAIL INSURANCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,6 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 96,6 K RON | |
| 75 | 75.IFN EURO TRADING 21 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,4 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 192,6 K RON | |
| 76 | 76.A.T.D.I. EST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,1 %▲ 162 % | ▲ 162 % | 300,6 K RON | |
| 77 | 77.CASA DE SCHIMB VALUTAR BRIDGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,8 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 662,1 K RON | |
| 78 | 78.CAMELIA DINULESCU CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,7 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 76,8 K RON | |
| 79 | 79.TOTAL BROK SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,6 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 563 RON | |
| 80 | 80.EUROMAX CAPITAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,2 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 31,5 K RON | |
| 81 | 81.TOMIN CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,9 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 167,6 K RON | |
| 82 | 82.AZUR SERVICII FINANCIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,5 %— | — | -1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.IFN - BETA MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,5 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.C.S.V. EXPRESS EXCHANGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,7 %▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | -46,8 K RON | |
| 85 | 85.D & D OFFICE EXCHANGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 60,1 K RON | |
| 86 | 86.GERASIG CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,4 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 290,1 K RON | |
| 87 | 87.CONSTANTINESCU BROKER DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14,4 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 57 K RON | |
| 88 | 88.AMUNDI ASSET MANAGEMENT S.A.I. S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,3 %— | — | -685,3 K RON | |
| 89 | 89.EGNATIA INVEST SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,2 %— | — | 426,2 K RON | |
| 90 | 90.EUROPEAN REAL INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,9 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 15,1 K RON | |
| 91 | 91.IFN INTERNATIONAL BUSINESS IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,7 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 7,3 K RON | |
| 92 | 92.IFN ORIGINAL SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,4 %— | — | 484,3 K RON | |
| 93 | 93.BRIGHT EXCHANGE GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,2 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 2,1 K RON | |
| 94 | 94.S.S.I.F. BLUE ROCK FINANCIAL SERVICES S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,2 %— | — | -203 K RON | |
| 95 | 95.UP TOWN COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,1 %▲ 413,5 % | ▲ 413,5 % | -72,2 K RON | |
| 96 | 96.IDEL INNOVATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,5 %— | — | 6,6 K RON | |
| 97 | 97.W.B.S. ROMANIA SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,4 %— | — | 912,2 K RON | |
| 98 | 98.PRO-FINANCIAL CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 169,6 K RON | |
| 99 | 99.VILUK GRUP IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 18,1 K RON | |
| 100 | 100.ZEVI ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,9 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 115,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — București
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
37 firme · 51,6 mld. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
301 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
27 firme · 3 mld. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
984 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
634 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
122 firme · 820 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
89 firme · 782,5 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
6 firme · 398,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
22 firme · 338 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
85 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
328 firme · 170 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
446 firme · 151,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
51 firme · 125,9 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
8 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6411
Activități ale băncii centrale (naționale)
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
36 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
3 firme · 631,4 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
12 firme · 0 RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
10 firme · 0 RON