Top 100 firme — Transportul pacienților cu ambulanța, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
70 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 207,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DINAMIC OPTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 207,4 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 982,7 K RON | |
| 2 | 2.BLUE CROSS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 201,2 %▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 106,3 K RON | |
| 3 | 3.COMPLETE VISION SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,5 %— | — | -18 K RON | |
| 4 | 4.CLINICA LIFE-MED SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 76,2 %▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 363 K RON | |
| 5 | 5.YTS-DENTAL VIEW SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 74,1 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 866,6 K RON | |
| 6 | 6.APT MEDICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,9 %▲ 389,2 % | ▲ 389,2 % | 251,9 K RON | |
| 7 | 7.MATE-FIN MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,3 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 351,1 K RON | |
| 8 | 8.MEDICAL VISION OPTIX GRUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,8 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 141,1 K RON | |
| 9 | 9.SCORSEZE AMBULANTA PRIVATA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 56,2 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 576,2 K RON | |
| 10 | 10.INVENTIV HEALTH CLINICAL ROMANIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 55,8 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 146,2 K RON | |
| 11 | 11.INVESTIGMED FOR LIFE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 47,1 %▲ 198,8 % | ▲ 198,8 % | 150,4 K RON | |
| 12 | 12.REN MED LABORATOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,1 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 35,6 K RON | |
| 13 | 13.SANTAS CLINIC RESEARCH SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,7 %▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 206,8 K RON | |
| 14 | 14.MEDICAL TOP CLINIC SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,5 %▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 129,1 K RON | |
| 15 | 15.BIOLUMIMEDICA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 34,8 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 83,9 K RON | |
| 16 | 16.STEM SURE MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31,5 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 26,5 K RON | |
| 17 | 17.PHARMACEUTICAL RESEARCH ASSOCIATES ROMANIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 565,8 K RON | |
| 18 | 18.REGINA MARIA - BANCA CENTRALĂ DE CELULE STEM S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,6 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.LABORATOARELE SYNLAB SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,7 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -241,9 K RON | |
| 20 | 20.VIPER INTERNET SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,5 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | -111 K RON | |
| 21 | 21.DYNAMIC MEDICAL SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,5 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 154,7 K RON | |
| 22 | 22.FOCUS LAB PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,7 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 535,8 K RON | |
| 23 | 23.ACADEMIA BIO SEARCH S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,5 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 84,5 K RON | |
| 24 | 24.ADA OPTIC IMPEX SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,3 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 80 K RON | |
| 25 | 25.DISCOVERY CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 21,2 %▲ 154,3 % | ▲ 154,3 % | 603,4 K RON | |
| 26 | 26.ONCOTRAVEL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,7 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 5,1 K RON | |
| 27 | 27.RA FIZIOMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,2 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 21,3 K RON | |
| 28 | 28.KRIPTAL LUX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19,5 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 59,4 K RON | |
| 29 | 29.CYTOGENOMIC MEDICAL LABORATORY SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,8 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 265,8 K RON | |
| 30 | 30.LABORATOR PRIVAT IANCULUI SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,9 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 145,1 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL MEDICAL "POP DE BASESTI" SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -123,3 K RON | |
| 32 | 32.CRIS MEDICAL SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,7 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.ESCUHISTOMED SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,5 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 112,5 K RON | |
| 34 | 34.CASA DE SANATATE DRAGOMIR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,7 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 118,8 K RON | |
| 35 | 35.CLINICA LIL MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,2 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -232,1 K RON | |
| 36 | 36.OPTIZONE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,5 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -43,7 K RON | |
| 37 | 37.REAL MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13,9 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 193 K RON | |
| 38 | 38.MICROMED CLINIC SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,6 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 77,7 K RON | |
| 39 | 39.OFTALMESTET TEHNO-OPTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,2 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 88,7 K RON | |
| 40 | 40.IXIA MEDICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 623 RON | |
| 41 | 41.CENTRUL MEDICAL MATEI BASARAB SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,6 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 36,6 K RON | |
| 42 | 42.GRAL MEDICAL SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,5 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 43 | 43.FM MEDIDENT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,8 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.SYNEVO ROMANIA SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,7 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 13,9 mil. RON | |
| 45 | 45.EVITA MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,3 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 143 K RON | |
| 46 | 46.CENTRUL MEDICAL MEDICLAB SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 550,1 K RON | |
| 47 | 47.DEL MAR MEDICAL CENTER SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,9 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 67,1 K RON | |
| 48 | 48.CENTRU DE RADIODIAGNOSTIC MAXILO-FACIAL SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,5 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -42,5 K RON | |
| 49 | 49.PREMIER CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,4 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 27,1 K RON | |
| 50 | 50.CENTRELE MEDICALE POLIANA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,9 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 26,5 K RON | |
| 51 | 51.TOXIMED GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,1 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 90,5 K RON | |
| 52 | 52.IMAGE OPTIC SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -9,3 K RON | |
| 53 | 53.ALERT SERV IMPEX SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 148,7 K RON | |
| 54 | 54.MEDIKUS EFECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 73,8 K RON | |
| 55 | 55.ALTA KLINIK ORTOPEDIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,8 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 236,5 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL EXCELENŢA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,5 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 117,6 K RON | |
| 57 | 57.LOTUS - MED SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 568,7 K RON | |
| 58 | 58.OPTICA 87 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 165,7 K RON | |
| 59 | 59.GENETIC LAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | -296,1 K RON | |
| 60 | 60.HUMANITAS MEDICAL SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 38,5 K RON | |
| 61 | 61.PELIMEDICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,9 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 73,6 K RON | |
| 62 | 62.ICON MEDICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,6 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 27,7 K RON | |
| 63 | 63.GOLD OPTIK SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -10,5 K RON | |
| 64 | 64.BIO NUTRILIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 33,1 K RON | |
| 65 | 65.MEDICLIN A&M SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,4 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 451,7 K RON | |
| 66 | 66.SUPERFIT EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 51,7 K RON | |
| 67 | 67.DOMINA SANA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 18,1 K RON | |
| 68 | 68.METRAQI SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 76,8 K RON | |
| 69 | 69.DIAMED CENTER SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 61,5 K RON | |
| 70 | 70.PRIMA MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,3 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 443,3 K RON |