Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
128 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,8 %, iar liderul atinge 432,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPANIA MUNICIPALĂ CONSOLIDĂRI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 432,5 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 949,9 K RON | |
| 2 | 2.GEVARO INTERMONTAGE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 173,6 %▲ 395 % | ▲ 395 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.SAFE CONSTRUCT TREND SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 158 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 632,9 K RON | |
| 4 | 4.ACTIV GROUP MANAGEMENT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 39,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TERMO CROS CONSULTING CONSTRUCT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 117,6 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 847,9 K RON | |
| 6 | 6.POWER CLIMB SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 108,8 %▲ 6.087,4 % | ▲ 6.087,4 % | 588,3 K RON | |
| 7 | 7.RADICAL CONCEPT CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 101,1 %— | — | 221,9 K RON | |
| 8 | 8.RAV CONTRACTOR SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,5 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 130,9 K RON | |
| 9 | 9.WORKING AT HEIGHT TRAINING CENTER SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 78,9 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 689,5 K RON | |
| 10 | 10.SAGA INTELLISOFT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,8 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 58,2 K RON | |
| 11 | 11.TAPROSS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,4 %▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 230,9 K RON | |
| 12 | 12.UNION GENERAL CONSTRUCT SA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,6 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 763,4 K RON | |
| 13 | 13.SPECONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,6 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 116,4 K RON | |
| 14 | 14.IDEALCRANE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,2 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 40,5 K RON | |
| 15 | 15.GENERAL SERVIZI E TRASPORTI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 208 K RON | |
| 16 | 16.MEGA EDIL AG S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,3 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 9,1 mil. RON | |
| 17 | 17.LAUR CONSTRUCT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57,9 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.T.G.V. ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57,1 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 273,5 K RON | |
| 19 | 19.COSMESCU FOR SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,6 %▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.A.U.R. ALPIN MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 52,7 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 130,8 K RON | |
| 21 | 21.CONSTRUCŢII GENERALE OLTENIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,2 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 22 | 22.HDD FIDELITY COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 49,1 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 23 | 23.STIZO LUCRARI SPECIALE SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45,3 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 234,8 K RON | |
| 24 | 24.APODIS TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,3 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -26,1 K RON | |
| 25 | 25.EVENIMENTE CORTURI LOGISTIC S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41,9 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 401,3 K RON | |
| 26 | 26.AUTO COSMIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,6 %▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 44,2 K RON | |
| 27 | 27.A.C.D.D. ART CONSTRUCT DEVELOPMENT & DESIGN SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41,3 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 642 K RON | |
| 28 | 28.TIBET CONSTRUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -200,4 K RON | |
| 29 | 29.ANTICHI COSTRUTTORI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,3 %▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.SAIDEL ENGINEERING S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,8 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 412,5 K RON | |
| 31 | 31.BAUTECH - DESIGN INTERNATIONAL SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,8 %▼ 72 % | ▼ 72 % | -247,3 K RON | |
| 32 | 32.HIDROCLAS CONSTRUCT SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,2 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 194,4 K RON | |
| 33 | 33.EURALPIN CONSTRUCT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,2 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 557,9 K RON | |
| 34 | 34.DIVIZIA DE ÎNCHIRIERE ŞI MONTAJ SCHELE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,9 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 196,7 K RON | |
| 35 | 35.PROSPECT DRILL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,8 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 966,1 K RON | |
| 36 | 36.NEW AGE BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33 %▲ 244,9 % | ▲ 244,9 % | 140,8 K RON | |
| 37 | 37.FIONA CONSTRUCT SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 103,7 K RON | |
| 38 | 38.HIDRO-DINAMIC SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,1 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 52,2 K RON | |
| 39 | 39.EXPERT GARAJ SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -60,7 K RON | |
| 40 | 40.CROBO STONE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,6 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 129,2 K RON | |
| 41 | 41.S & S PISCINE SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,3 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 150,5 K RON | |
| 42 | 42.ENVOS CONSTRUCT SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 28,8 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 359,8 K RON | |
| 43 | 43.REAL - CASA PROJECT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 27,2 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 3,8 K RON | |
| 44 | 44.GIN-SAN IMPEX SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -376,1 K RON | |
| 45 | 45.CONSTERRA OPTIM SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,6 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 433 K RON | |
| 46 | 46.GUV ALPIN SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,5 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 435,7 K RON | |
| 47 | 47.GRINDER BUSINESS SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,4 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 450,1 K RON | |
| 48 | 48.EXPERT ALPIN SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23,9 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 384,8 K RON | |
| 49 | 49.GEOSOND SA▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,9 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 2,6 mil. RON | |
| 50 | 50.BEST MARMURA & GRANIT SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 1,4 K RON | |
| 51 | 51.VILOTOP INVEST SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,6 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 859,4 K RON | |
| 52 | 52.VERTICON ALPINISM INDUSTRIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23,4 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 110,1 K RON | |
| 53 | 53.UNIVERSAL CONCRETE SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,7 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 31,2 K RON | |
| 54 | 54.EXTREM CONSTRUCT S.R.L.▼ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,5 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 174,5 K RON | |
| 55 | 55.ECOALTERNATIV CONSTRUCT SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,1 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 12,9 K RON | |
| 56 | 56.COM-TRANS TUDOR C SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,8 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 539,9 K RON | |
| 57 | 57.MIREA M.C.F. SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 42,7 K RON | |
| 58 | 58.STIZO FUNDATII SPECIALE SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,8 %▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -377,6 K RON | |
| 59 | 59.CONFORT 93 SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,5 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 60 | 60.HIDRO PERFECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,4 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 179,4 K RON | |
| 61 | 61.MERVE CONSTRUCT INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,2 %▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 130 K RON | |
| 62 | 62.RO UTILAJE SERVICII SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 977,4 K RON | |
| 63 | 63.MIKEY SI FETELE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,4 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 60,3 K RON | |
| 64 | 64.CRISTINA STAN COM.IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 30,2 K RON | |
| 65 | 65.MARKETING FOR YOU SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 13,8 K RON | |
| 66 | 66.GEMA CONS 2001 SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,9 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 288 K RON | |
| 67 | 67.DAMISA CONSTRUCTII SI MATERIALE SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,4 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 140,6 K RON | |
| 68 | 68.SOLARON CONSTRUCT SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,3 %▲ 143,9 % | ▲ 143,9 % | 414,9 K RON | |
| 69 | 69.GYVY COMPANY 94 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,3 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 129,5 K RON | |
| 70 | 70.HOLSCHER WASSERBAU GMBH HAREN SUCURSALA BUCURESTI▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,1 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2 mil. RON | |
| 71 | 71.KELLER GEOTEHNICA SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.SIM-MAT SISTEMI SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,7 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.GEOEXPERT TRANS IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,7 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 654,2 K RON | |
| 74 | 74.GRIGOR CONSTRUCT COMERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,5 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 460,1 K RON | |
| 75 | 75.PETRE MM TRANS BETON SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,5 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 250,6 K RON | |
| 76 | 76.PUŢ FOR - GIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,3 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 21,6 K RON | |
| 77 | 77.TRANSAMET SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.GLASS ART ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15 %▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -22 K RON | |
| 79 | 79.DAF & G CONSTRUCT SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,5 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 554,6 K RON | |
| 80 | 80.CALITEK GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 81 | 81.BETMOBIL FIX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13,2 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 85,1 K RON | |
| 82 | 82.ESCAPE GROUP SRL▼ 58 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,8 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | -112,8 K RON | |
| 83 | 83.AD UTILAJ LOGISTIC SRL▼ 61 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,7 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 174,6 K RON | |
| 84 | 84.TRANS CONSTRUCT GEO SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,3 %▼ 14 % | ▼ 14 % | -120 K RON | |
| 85 | 85.BEST MONUMENT GRANIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,7 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 149,6 K RON | |
| 86 | 86.CREATEC SERVICES SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 207,3 K RON | |
| 87 | 87.AGIL CONSTRUCT SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,5 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 244,8 K RON | |
| 88 | 88.TOP DESIGN CONSTRUCT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,4 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 92,3 K RON | |
| 89 | 89.ROM - HIRE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,2 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -584,8 K RON | |
| 90 | 90.ALTEO TRANS SRL▼ 75 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 182,3 K RON | |
| 91 | 91.FORTIS STEEL INTERNATIONAL S.R.L.▼ 72 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 432,7 K RON | |
| 92 | 92.ZYGO SHOP SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 104,8 K RON | |
| 93 | 93.ROUTILAJE INVEST SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,4 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 19,2 K RON | |
| 94 | 94.RIGGING FACTORY S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,8 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 528,8 K RON | |
| 95 | 95.GIP GRUP S.R.L.▼ 43 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,7 %▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 64,3 K RON | |
| 96 | 96.ALPIN UTIL TEAM SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,6 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 107,9 K RON | |
| 97 | 97.AMARCO QUALITY COM SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,4 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 81,2 K RON | |
| 98 | 98.ALEX SEA SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 99 | 99.HOMELAND SECURITY SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,9 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 464,1 K RON | |
| 100 | 100.NEGEL SERVICE IMPEX SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,8 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 73,5 K RON |