Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,1 %, iar liderul atinge 129 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ACTIV GROUP MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129 %▲ 259,7 % | ▲ 259,7 % | 44,6 mil. RON | |
| 2 | 2.FORKLIFT DRIVER SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 121 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 297,8 K RON | |
| 3 | 3.SAFE CONSTRUCT TREND SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 111 %▲ 629,7 % | ▲ 629,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.NEOCONSTRUCT COMSERV SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 106,8 %▲ 256,1 % | ▲ 256,1 % | 80,5 K RON | |
| 5 | 5.TAPROSS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,3 %▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 362,4 K RON | |
| 6 | 6.WORKING AT HEIGHT TRAINING CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 91,9 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -677,5 K RON | |
| 7 | 7.RAV CONTRACTOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,5 %▲ 656,6 % | ▲ 656,6 % | 292,4 K RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCŢII GENERALE OLTENIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,8 %▲ 110 % | ▲ 110 % | 3,1 mil. RON | |
| 9 | 9.BAUTECH - DESIGN INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79 %▲ 600 % | ▲ 600 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.NAVAHO-PID S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,3 %▲ 172 % | ▲ 172 % | 302,1 K RON | |
| 11 | 11.EXTREM CONSTRUCT S.R.L.▲ 73 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,3 %▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.LAUR CONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 68,4 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 447,4 K RON | |
| 13 | 13.TIBET CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 67 %▲ 306,5 % | ▲ 306,5 % | 155,9 K RON | |
| 14 | 14.TEHNOLOGIE ŞI PRESTĂRI CU SISTEME DE UTILAJE TERASIERE SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 63,6 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | -5,3 mil. RON | |
| 15 | 15.ALTEO TRANS SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 62,4 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 265,5 K RON | |
| 16 | 16.ECOALTERNATIV CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 61,3 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 71,2 K RON | |
| 17 | 17.UNION GENERAL CONSTRUCT SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,1 %▲ 202,8 % | ▲ 202,8 % | 403,9 K RON | |
| 18 | 18.PYRYNOSTIM TRANS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54,6 %▲ 266,9 % | ▲ 266,9 % | 343 K RON | |
| 19 | 19.FORTIS STEEL INTERNATIONAL S.R.L.▲ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,6 %▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 707,3 K RON | |
| 20 | 20.DEWATERING & SILENT PILING SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48,7 %▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 169,8 K RON | |
| 21 | 21.TERMO CROS CONSULTING CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 47,5 %▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 22 | 22.AD UTILAJ LOGISTIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44,4 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 269,3 K RON | |
| 23 | 23.EVENIMENTE CORTURI LOGISTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43,5 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 350,9 K RON | |
| 24 | 24.ESCAPE GROUP SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,3 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 498 K RON | |
| 25 | 25.ADEVADECOR CONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 37,6 %▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 154,8 K RON | |
| 26 | 26.MEGA EDIL AG S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,4 %▲ 221,9 % | ▲ 221,9 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.GUV ALPIN SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37,3 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 283,5 K RON | |
| 28 | 28.T.G.V. ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,7 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 302,2 K RON | |
| 29 | 29.CONSTERRA OPTIM SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,4 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 212,1 K RON | |
| 30 | 30.EURALPIN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,2 %— | — | 176,1 K RON | |
| 31 | 31.MERY CONSTRUCT LUX SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 34,3 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | -87,1 K RON | |
| 32 | 32.VILOTOP INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,1 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 575,4 K RON | |
| 33 | 33.MILENIU CONSTRUCT GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 32,9 %▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | -54,1 K RON | |
| 34 | 34.STREET STYLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,7 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 238,7 K RON | |
| 35 | 35.STOREEXPERT ASSEMBLING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,1 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 252,7 K RON | |
| 36 | 36.WHITE ANGEL STYLE SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 31,5 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 161,4 K RON | |
| 37 | 37.TEHNO METAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,6 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 83,2 K RON | |
| 38 | 38.GEMA CONS 2001 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,2 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 45,8 K RON | |
| 39 | 39.CROBO STONE SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,9 %▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 81,5 K RON | |
| 40 | 40.DAF & G CONSTRUCT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,3 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 685,4 K RON | |
| 41 | 41.A.C.D.D. ART CONSTRUCT DEVELOPMENT & DESIGN SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,1 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 349,6 K RON | |
| 42 | 42.REAL - CASA PROJECT SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 14,8 K RON | |
| 43 | 43.BUSY BUSINESS SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,6 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 112,5 K RON | |
| 44 | 44.COSMESCU FOR SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,6 %▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 773 K RON | |
| 45 | 45.ECO STAR BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 27,1 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 470,6 K RON | |
| 46 | 46.TRANS CONSTRUCT GEO SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 26,7 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -100,1 K RON | |
| 47 | 47.TITON UTILAJE SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,6 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 5,6 K RON | |
| 48 | 48.ALEX SEA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26,5 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 2,3 mil. RON | |
| 49 | 49.AMARCO QUALITY COM SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,4 %▲ 114 % | ▲ 114 % | 72 K RON | |
| 50 | 50.EXPERT GARAJ SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,3 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 96,5 K RON | |
| 51 | 51.ALPIN UTIL TEAM SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,7 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 192,2 K RON | |
| 52 | 52.GIP GRUP S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22,6 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 86,7 K RON | |
| 53 | 53.ROUTILAJE INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,5 %▼ 16 % | ▼ 16 % | -116,8 K RON | |
| 54 | 54.HIDROGEOFOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,3 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 180,9 K RON | |
| 55 | 55.S & S PISCINE SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21,3 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 237 K RON | |
| 56 | 56.CLARIS CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 441,6 K RON | |
| 57 | 57.ROMFIRE PROTECT SOLUTIONS SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,8 %▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 1,1 K RON | |
| 58 | 58.PRODAC SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,7 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 750,2 K RON | |
| 59 | 59.CREATEC SERVICES SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,7 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 75,6 K RON | |
| 60 | 60.DECORGA PINTURA SRL SPANIA , A CORUNA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,3 %▲ 733,4 % | ▲ 733,4 % | 489,9 K RON | |
| 61 | 61.GRUP ASCLEPIOS SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 912,2 K RON | |
| 62 | 62.MECANOSERV SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 917,2 K RON | |
| 63 | 63.SKYPLAST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,8 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 29,2 K RON | |
| 64 | 64.BUSE CONSTRUCT INVEST SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19,7 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 87,2 K RON | |
| 65 | 65.MAGNA 3 CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,4 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 114,9 K RON | |
| 66 | 66.RIGGING FACTORY S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,4 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 619,4 K RON | |
| 67 | 67.COCHET ART & CONSTRUCT SRL▼ 57 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,3 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 332,9 K RON | |
| 68 | 68.AFRIKA EXPRESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,7 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 141,4 K RON | |
| 69 | 69.HIDRO-DINAMIC SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,7 %▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -724 RON | |
| 70 | 70.EXTREM ACCES SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,6 %0,0% | 0,0% | 414 K RON | |
| 71 | 71.TOP DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 96,8 K RON | |
| 72 | 72.COVER AMENAJĂRI SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,2 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 67,9 K RON | |
| 73 | 73.GEOSOND SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,8 %▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 74 | 74.NEGEL SERVICE IMPEX SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17,5 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 175,4 K RON | |
| 75 | 75.SEMINEE DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,7 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 52,6 K RON | |
| 76 | 76.ALPINISHA INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,3 %— | — | 180,1 K RON | |
| 77 | 77.GIN-SAN IMPEX SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,1 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -276,4 K RON | |
| 78 | 78.GLASS TEAM SRL▼ 60 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,9 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 21,1 K RON | |
| 79 | 79.BUSUIOC Y.T.Y. SRL▼ 58 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,2 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 149,1 K RON | |
| 80 | 80.ION WOLLA PROD SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -2,9 K RON | |
| 81 | 81.STIZO FUNDATII SPECIALE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,9 %▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 141 K RON | |
| 82 | 82.ENVOS CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,4 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 218,5 K RON | |
| 83 | 83.MIREA M.C.F. SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,4 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 153,7 K RON | |
| 84 | 84.R.V.C. EXPERT CONSTRUCT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,3 %▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 575,8 K RON | |
| 85 | 85.KELLER GEOTEHNICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 522,1 K RON | |
| 86 | 86.HOLSCHER WASSERBAU GMBH HAREN SUCURSALA BUCURESTI▼ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | -277,3 K RON | |
| 87 | 87.SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.UNIVERSAL CONCRETE SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,8 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 75,8 K RON | |
| 89 | 89.GRINDER BUSINESS SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 422,4 K RON | |
| 90 | 90.STIZO LUCRARI SPECIALE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,8 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 90 K RON | |
| 91 | 91.RO UTILAJE SERVICII SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,6 %— | — | 171 K RON | |
| 92 | 92.TEOHARI SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,5 %▲ 2 % | ▲ 2 % | -145,6 K RON | |
| 93 | 93.RUE ALSAC SRL▼ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,5 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 358,6 K RON | |
| 94 | 94.HIDROTERM GEO CONSTRUCT SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 254,9 K RON | |
| 95 | 95.HIDROCLAS CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 125 K RON | |
| 96 | 96.CASSINI SERVIMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,6 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 986,4 K RON | |
| 97 | 97.ALEX-HOMME SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,2 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 94,2 K RON | |
| 98 | 98.PACC URBAN SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,2 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 183,2 K RON | |
| 99 | 99.BEST LINE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 169,8 K RON | |
| 100 | 100.AGIL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,1 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 119,4 K RON |