Top 100 firme — Activități profesionale, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
583 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 28,9 %, iar liderul atinge 151,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MICOMIS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 151,9 %▲ 693,8 % | ▲ 693,8 % | 678,4 K RON | |
| 2 | 2.PEOPLEPOWER BIM ENGINEERING SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 131,1 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 901,5 K RON | |
| 3 | 3.OPTIMUS ENTERPRISE SERVICES UNISYS BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 114,4 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 4 | 4.CONŢIU STRUCT SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 112,2 %▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 870,4 K RON | |
| 5 | 5.IOLANDA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 108,9 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 151,1 K RON | |
| 6 | 6.DASOR INVEST SRL▲ 210 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,5 %▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.WILDLIFE MANAGEMENT CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 94,8 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.MIRSAND SRL▲ 172 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,4 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 9 | 9.Q.S. CONSULTANCY SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,6 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -338,4 K RON | |
| 10 | 10.BLOKAD ARHITECTURA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 70,9 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 229,6 K RON | |
| 11 | 11.ROZINI SRL▲ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 68 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 816,2 K RON | |
| 12 | 12.MAG TRANZACT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,9 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.NATURAL INGREDIENTS R & D SRL▲ 62 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 64,2 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 35,2 K RON | |
| 14 | 14.CHOOSE2DEVELOP SRLnou | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 64,1 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 331 K RON | |
| 15 | 15.NANOM MEMS SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 63,9 %▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 327,1 K RON | |
| 16 | 16.INTER MEAT SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 63,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 645,3 K RON | |
| 17 | 17.IMALOG TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,9 %▲ 198 % | ▲ 198 % | 131,2 K RON | |
| 18 | 18.MITREA SERV SRLnou | Sat Podu Oltului, Comuna Hărman, Braşov | 61 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 797,3 K RON | |
| 19 | 19.IN-TECH ENGINEERING SERVICES SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 59,7 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.ZECAPH CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 59,2 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 160 K RON | |
| 21 | 21.BRANDVISER PROMO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 53,4 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 136,8 K RON | |
| 22 | 22.HOLLMIK SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 52,6 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 205,4 K RON | |
| 23 | 23.CD STRUCTURE PROJECT SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 51,7 %▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 35 K RON | |
| 24 | 24.S.L.L. CAD SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 51,2 %▲ 219,1 % | ▲ 219,1 % | 107,5 K RON | |
| 25 | 25.ESPACES CREATIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 50,4 %▲ 311,9 % | ▲ 311,9 % | 22,3 K RON | |
| 26 | 26.DVM POULTRY CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 50,3 %▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 595,5 K RON | |
| 27 | 27.INSIGHTS ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,9 %▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 556,2 K RON | |
| 28 | 28.LE BON PROJET SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,1 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 298,1 K RON | |
| 29 | 29.TOPOMAP EXPERT SRL▲ 91 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,3 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 61,1 K RON | |
| 30 | 30.UNIVERSAL RAM INDUSTRY SRL▲ 332 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 45,7 %▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 334,1 K RON | |
| 31 | 31.LUPATICONT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44,9 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 164,2 K RON | |
| 32 | 32.YDILICOPRODUCTION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44,9 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 237,4 K RON | |
| 33 | 33.CODREANU AUTOMOTORS SRL▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,7 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 259 K RON | |
| 34 | 34.42PULSE MANAGEMENT SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,3 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 341,7 K RON | |
| 35 | 35.ICEBERG PLUS S.R.L.▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,4 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 999,4 K RON | |
| 36 | 36.KEFREN EXIM SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 43,2 %▲ 247,4 % | ▲ 247,4 % | 532,2 K RON | |
| 37 | 37.BRIZY & ADY SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 43 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 121,7 K RON | |
| 38 | 38.AKTINGENIEUR T.K. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 42,9 %▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | 882,3 K RON | |
| 39 | 39.EUROFOND CONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 42,6 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 414,2 K RON | |
| 40 | 40.DOGOJIE ALEXANDRU CAD SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 42,2 %▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | 157,2 K RON | |
| 41 | 41.BRUMIAD COM SRLnou | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 42,2 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 31,6 K RON | |
| 42 | 42.ETIQUETTE TRANSLITERA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 42 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 425,5 K RON | |
| 43 | 43.AMCO SRL▼ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,8 %▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 240,1 K RON | |
| 44 | 44.REDIS CONSULT SRL▼ 35 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 41,8 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 2,9 K RON | |
| 45 | 45.CISEO REGISTRAR SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41,6 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 47,5 K RON | |
| 46 | 46.GLAVAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41,6 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 194,3 K RON | |
| 47 | 47.DENNEMEYER SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,4 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 6 mil. RON | |
| 48 | 48.DREI KONSTRUKT SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,1 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 374,9 K RON | |
| 49 | 49.SENSUS SRL▲ 70 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,5 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 338 K RON | |
| 50 | 50.MAF CONSULTING & BUSINESS SERVICES SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,5 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 185,5 K RON | |
| 51 | 51.E.F. TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,4 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 199,3 K RON | |
| 52 | 52.RADBAUSTRUKT S.M. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3 %▲ 191,2 % | ▲ 191,2 % | 134,5 K RON | |
| 53 | 53.TIM WALD CONSULT SRL▲ 64 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 296,4 K RON | |
| 54 | 54.EGAS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 62,4 K RON | |
| 55 | 55.TOPGIS ENGINEERING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 102,6 K RON | |
| 56 | 56.FOREST DESIGN SRL▲ 203 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,9 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 889,5 K RON | |
| 57 | 57.AMCO PROD SRL▲ 351 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -436,3 K RON | |
| 58 | 58.ANCO POLAR INSTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,4 %▲ 140,3 % | ▲ 140,3 % | 50,8 K RON | |
| 59 | 59.INCOTECH SRL▲ 199 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,4 %▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 434,2 K RON | |
| 60 | 60.T.P.I. POSITIONING SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,2 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 833,3 K RON | |
| 61 | 61.REDBON SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 37,9 %▲ 120 % | ▲ 120 % | 240,3 K RON | |
| 62 | 62.IGT DESIGN S.R.L.▲ 124 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -298,6 K RON | |
| 63 | 63.FIDOX SRL▲ 357 | Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 37,4 %▲ 257,6 % | ▲ 257,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.CONTSIM M.S. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 36,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 103,2 K RON | |
| 65 | 65.ELESIMCONT EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 36,6 %▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 193,4 K RON | |
| 66 | 66.BEERS & CUTLER SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 53,5 K RON | |
| 67 | 67.STIGMA BUILDING MANAGEMENT S.B.M. SRL▲ 271 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 36,2 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 453,1 K RON | |
| 68 | 68.ASSYDUUS EXPERT-AUDIT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 36,2 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -54,5 K RON | |
| 69 | 69.DIP ADVERTISING SRL▲ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,9 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 80,7 K RON | |
| 70 | 70.SERSTILL CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,4 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 466,1 K RON | |
| 71 | 71.DREXP CONSULTANTS SRL▲ 66 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,3 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 265,7 K RON | |
| 72 | 72.RTA PROCONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 35,3 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 153,4 K RON | |
| 73 | 73.PRO ACCOUNTANTS AUDITORS AND TAX ADVISORS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 35,1 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 56,3 K RON | |
| 74 | 74.UPPERHOUSE B.H. S.R.L.▼ 53 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,8 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -180,5 K RON | |
| 75 | 75.SIX ELEVEN AGENCY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34,6 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | -75,9 K RON | |
| 76 | 76.PETROGAZ SRL▲ 170 | Municipiul Braşov, Braşov | 34 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 200,7 K RON | |
| 77 | 77.MORPHOSIS SRL▲ 454 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9 %▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 147,8 K RON | |
| 78 | 78.AVA BAU STYLE SRL▲ 308 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,8 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 158,7 K RON | |
| 79 | 79.C & D PERFORM CONSULT SRL▼ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,4 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 259,8 K RON | |
| 80 | 80.KONTUR MEDIA SRL▲ 387 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,2 %▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 24,7 K RON | |
| 81 | 81.SBM TRUSTCAD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 185 K RON | |
| 82 | 82.EXPERT CONT D.D. SRL▲ 138 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 33 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 110,3 K RON | |
| 83 | 83.CUTUNCAD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,9 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 175,5 K RON | |
| 84 | 84.ENDEVER SRL▲ 59 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,5 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 455,6 K RON | |
| 85 | 85.GEOTEST LABORATOR CONSTRUCTII SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,2 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 540,3 K RON | |
| 86 | 86.HIRATEC PRO CONSULT SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 32 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 304,2 K RON | |
| 87 | 87.TEKART PROJECT SRL▼ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,8 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 166,3 K RON | |
| 88 | 88.FOUR TECH SRL▼ 77 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,3 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 59,4 K RON | |
| 89 | 89.URBAN EYE S.R.L.nou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 31,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | -93,8 K RON | |
| 90 | 90.CONT-RO SERVICII SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,1 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 96,7 K RON | |
| 91 | 91.STERNS EXPERT ACCOUNTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 31 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 164 K RON | |
| 92 | 92.ARTIL PROIECT SRL▼ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,9 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 397,8 K RON | |
| 93 | 93.ROMART CONSULTING 2008 S.R.L.▲ 77 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 30,8 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 309,7 K RON | |
| 94 | 94.GAVEXCAD SRL▼ 49 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,8 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 63,5 K RON | |
| 95 | 95.ASIST I.D. SRL▲ 342 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,7 %▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 167,3 K RON | |
| 96 | 96.FUNCIARA SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,7 %▲ 152 % | ▲ 152 % | 22,7 K RON | |
| 97 | 97.IO XXL SRL▼ 56 | Municipiul Codlea, Braşov | 29,5 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 501,6 K RON | |
| 98 | 98.VIRALVET SRL▲ 177 | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 29 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | -226 RON | |
| 99 | 99.RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL▼ 71 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,9 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 4 mil. RON | |
| 100 | 100.TTC INCASA MOBILI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,9 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 109,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Brașov
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
776 firme · 645,9 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
486 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
574 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 140,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
487 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
259 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
109 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
224 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
169 firme · 59,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
90 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
160 firme · 53,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
15 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
179 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
17 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
37 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
59 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
30 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
19 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
22 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
16 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 860,4 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 665,5 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 546,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 156,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 68,5 K RON