Top 100 firme — Activități profesionale, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,2 %, iar liderul atinge 190,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.S.C.R. AUTOMOTIVE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 190,7 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 197,4 K RON | |
| 2 | 2.MEDIA EXPRES SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 151,2 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 440,8 K RON | |
| 3 | 3.MADEX SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 120,6 %▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.TEHNIMARKET SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 119,5 %▲ 487,1 % | ▲ 487,1 % | 37,1 K RON | |
| 5 | 5.TRANSFER DE TEHNOLOGIE SI MANAGEMENT SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 105,6 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 725 K RON | |
| 6 | 6.ARHITECT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,2 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 174,8 K RON | |
| 7 | 7.JUGLAND IMPEX SRL▲ 59 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,5 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 182,4 K RON | |
| 8 | 8.FAIMONS CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 89,6 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 125,3 K RON | |
| 9 | 9.ROMANIA-APEX HEAT-TRANSFER SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 85,6 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 700,9 K RON | |
| 10 | 10.UNO TRADING SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 83,7 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | -23,8 K RON | |
| 11 | 11.TEHNOSILV SRL▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 83,4 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 617 K RON | |
| 12 | 12.C & I CONSULT MANAGER SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 78,8 %▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 178,5 K RON | |
| 13 | 13.ANTIQUE MEDIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 73,1 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 3,3 K RON | |
| 14 | 14.TOPOLAND CONSTRUCT EXPERT SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 67,5 %▲ 441,4 % | ▲ 441,4 % | 365,9 K RON | |
| 15 | 15.H.V. ARCHITECTS SRL▲ 140 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,5 %▲ 298,9 % | ▲ 298,9 % | 268,5 K RON | |
| 16 | 16.STYLE ADVERTISING SRL▲ 74 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 66,1 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 20,7 K RON | |
| 17 | 17.POP 94 SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,4 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 75,8 K RON | |
| 18 | 18.BOREALISON SRL▲ 37 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 63,3 %▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 158,5 K RON | |
| 19 | 19.CONSULTIA SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,6 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -95,6 K RON | |
| 20 | 20.DIAS PROIECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 54 %▲ 268,6 % | ▲ 268,6 % | 410,6 K RON | |
| 21 | 21.Q.S. CONSULTANCY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 53,2 %▲ 295,2 % | ▲ 295,2 % | 15,1 K RON | |
| 22 | 22.ASVET SHOP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 51,9 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 28,4 K RON | |
| 23 | 23.RASIV ROMTRUST CONSULTING SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 48,8 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 54 K RON | |
| 24 | 24.EUROKORONA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 48,1 %▲ 239 % | ▲ 239 % | 12,5 K RON | |
| 25 | 25.BARNISON HUNROM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 48 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 28,5 K RON | |
| 26 | 26.AGROPOP SERVICE SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 47,6 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 17 K RON | |
| 27 | 27.PANTECH CONSULTING SRL▲ 31 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 46,5 %▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 188,8 K RON | |
| 28 | 28.CONSULTING DHARMAMED SRL▼ 6 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 46,1 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 66,1 K RON | |
| 29 | 29.ITINERIS ONLINE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 45,1 %▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | -22,3 K RON | |
| 30 | 30.SELECTIV COMMUNICATIONS SRL▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 43,8 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 45,9 K RON | |
| 31 | 31.BOUCLIER SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 43,5 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 216,9 K RON | |
| 32 | 32.MOTOR & HOME SERVICES CORPORATION S.R.L.nou | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 42,5 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 15 K RON | |
| 33 | 33.BAGNASCO & BAGNASCO CONSULTING SRL▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,6 %▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 355,4 K RON | |
| 34 | 34.ALMA CONSULTING SRL▼ 11 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 41,2 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 10,9 K RON | |
| 35 | 35.ANALIZA ECO-FIN SRL▲ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,3 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | -24,6 K RON | |
| 36 | 36.D & D GLAMOUR ADVERTISING SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,8 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 25,4 K RON | |
| 37 | 37.TRUSTBOOKING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,5 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 286,2 K RON | |
| 38 | 38.FOREST DESIGN SRL▲ 60 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,6 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 256,9 K RON | |
| 39 | 39.MULTIMAL-SERV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,1 %▲ 205,8 % | ▲ 205,8 % | 240,1 K RON | |
| 40 | 40.CONSULTING ANES SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,9 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 73,1 K RON | |
| 41 | 41.EURO EDUCATIONAL SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,8 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 543,5 K RON | |
| 42 | 42.T.M. FARMVET SRL▲ 25 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 37,7 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 5,1 K RON | |
| 43 | 43.B.V.R. INTERNATIONAL SRL▲ 105 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,1 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 79,6 K RON | |
| 44 | 44.GREAT PEOPLE INSIDE SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 37 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 171,8 K RON | |
| 45 | 45.STEEL DESIGN SRL▲ 170 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,8 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 322,8 K RON | |
| 46 | 46.VIVENDI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34,4 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 145,5 K RON | |
| 47 | 47.DOCONTAB SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,3 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 167,4 K RON | |
| 48 | 48.CONCEPTIE REALIZARE BRASOV-CRB SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,3 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 24,5 K RON | |
| 49 | 49.MIRSAND SRL▲ 90 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,2 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 532 K RON | |
| 50 | 50.HIPERVET SRL▲ 78 | Sat Cata, Comuna Cata, Braşov | 33,7 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 131,1 K RON | |
| 51 | 51.DAMAR PROIECT SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,6 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 89,2 K RON | |
| 52 | 52.KERBEROS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,5 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 5,9 K RON | |
| 53 | 53.GTM TRADING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 7,9 K RON | |
| 54 | 54.REMARX SRL▲ 51 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,9 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -96,8 K RON | |
| 55 | 55.EXHIBIT ARHITECTURA SRL▼ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,3 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -61,6 K RON | |
| 56 | 56.PLENUM SRL▲ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,2 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -19 K RON | |
| 57 | 57.I.G.CONSULT SRL▼ 39 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,9 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 234,9 K RON | |
| 58 | 58.INDOMO CONSTRUCT SRL▲ 49 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,5 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 104,2 K RON | |
| 59 | 59.PROMOVAREA BUNURILOR SI SERVICIILOR SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 30 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 41,8 K RON | |
| 60 | 60.M2 STUDIO SRL▲ 60 | Municipiul Braşov, Braşov | 29,9 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 44,3 K RON | |
| 61 | 61.CONTANA BUSINESS SOCIETY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 29,8 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 115,5 K RON | |
| 62 | 62.PREMIUM BERRIES & CHERRIES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,4 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 148,4 K RON | |
| 63 | 63.IHR SERVICES SRL▲ 84 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,9 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 130,2 K RON | |
| 64 | 64.COVEXIM SRL▲ 118 | Comuna Cristian, Braşov | 27,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 299,2 K RON | |
| 65 | 65.QSCERT SRL▲ 49 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,5 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 108,2 K RON | |
| 66 | 66.MONDOSOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,4 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 30,1 K RON | |
| 67 | 67.CITY PRESS ADVERTISING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,4 %▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 191 K RON | |
| 68 | 68.AGENTIE DE ARHITECTURA SI DESIGN ADA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,3 %▲ 253,7 % | ▲ 253,7 % | 376,6 K RON | |
| 69 | 69.VINILACRILCONSULT SA▲ 61 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 27,1 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 15,5 K RON | |
| 70 | 70.AS PROIECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,1 %▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 51,1 K RON | |
| 71 | 71.KEROM SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 26 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 320,4 K RON | |
| 72 | 72.SOLANGE SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,7 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 1,6 K RON | |
| 73 | 73.HILL COMPANY SRL▲ 106 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,7 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 92,3 K RON | |
| 74 | 74.CENTERLINE ROMANIA SRL▲ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,6 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 250,3 K RON | |
| 75 | 75.CAIQ ROMANIA S.R.L.▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,4 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 309,2 K RON | |
| 76 | 76.PANA PARTNERS SRL▲ 119 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,4 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 50,6 K RON | |
| 77 | 77.BLASTECH SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,2 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 820,6 K RON | |
| 78 | 78.KEY ENGINEERING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 243,1 K RON | |
| 79 | 79.DIDOMO SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,8 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 91,3 K RON | |
| 80 | 80.GELUTECH LABORATOR FORTE SRL▼ 51 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 24,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 137,7 K RON | |
| 81 | 81.ART PRODUCTION SRL▲ 112 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,7 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 93,5 K RON | |
| 82 | 82.AD DESIGN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 24,2 %▲ 281,2 % | ▲ 281,2 % | 19,1 K RON | |
| 83 | 83.TOP TRAINING & CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,9 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 66,6 K RON | |
| 84 | 84.ATLAS MEDIA PROMOTION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,6 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -59,3 K RON | |
| 85 | 85.GEOPROIECT MODELING SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 23,4 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 153,9 K RON | |
| 86 | 86.ROMART CONSULTING 2008 S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 23,3 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 59,6 K RON | |
| 87 | 87.DIACONU MIHAI EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,1 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 181,8 K RON | |
| 88 | 88.VIAFROM SRL▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,8 %▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 36,3 K RON | |
| 89 | 89.CREATIVIA ADVERTISING SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,7 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 6,4 K RON | |
| 90 | 90.EX-CONT CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 150,1 K RON | |
| 91 | 91.GEOPROCESSING SRL▲ 153 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,1 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | -10,6 K RON | |
| 92 | 92.PONIA COM SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 22 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -123,6 K RON | |
| 93 | 93.STUDENT CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 21,5 %▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 600 RON | |
| 94 | 94.TRANSYLVANIE IMOB SRL▼ 46 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 21,4 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 253,8 K RON | |
| 95 | 95.VID SRL▼ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,8 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 64,2 K RON | |
| 96 | 96.B.R.S. CONTAB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 20,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 32,5 K RON | |
| 97 | 97.CIVILPROIECT SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,5 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 2,5 K RON | |
| 98 | 98.NIŢOI AMENAJĂRI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 20,1 %▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 44,5 K RON | |
| 99 | 99.WILDLIFE MANAGEMENT CONSULTING SRL▼ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,5 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 329,7 K RON | |
| 100 | 100.COMINF SRL▲ 127 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 30,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Brașov
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
776 firme · 645,9 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
486 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
574 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 140,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
487 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
259 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
109 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
224 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
169 firme · 59,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
90 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
160 firme · 53,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
15 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
179 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
17 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
37 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
59 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
30 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
19 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
22 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
16 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 860,4 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 665,5 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 546,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 156,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 68,5 K RON