Top 100 firme — Transport și depozitare, Brăila după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
155 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,6 %, iar liderul atinge 106,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KABIR TRANS SRL▲ 1 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 106,1 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 71,6 K RON | |
| 2 | 2.GHERGHELUCĂ TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 93,1 %▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 527,1 K RON | |
| 3 | 3.LUNILEC TRANS SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 87,3 %▲ 212,3 % | ▲ 212,3 % | 204,6 K RON | |
| 4 | 4.K&G VITAL PFLEGE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 86,7 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 28,3 K RON | |
| 5 | 5.MOHTRANS SRL▲ 33 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 78 %▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 97,5 K RON | |
| 6 | 6.GEBIZVA TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 77,7 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 20,5 K RON | |
| 7 | 7.ROMCAR&FII TRANS SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 75,6 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 104,7 K RON | |
| 8 | 8.UTELMTRANS SRL▼ 4 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 73 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 856,6 K RON | |
| 9 | 9.DRATAF SPEDITION SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 68,8 %▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 246,6 K RON | |
| 10 | 10.TICOŞANTRANS S.R.L.nou | Sat Mihai Bravu, Comuna Victoria, Brăila | 67 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 179,6 K RON | |
| 11 | 11.R&R HAULIER SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 66,3 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 338 K RON | |
| 12 | 12.WINDER SERV SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 61,2 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 449,1 K RON | |
| 13 | 13.RECOFERT SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 59,6 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 152,8 K RON | |
| 14 | 14.LAURTRIS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 55,5 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 243,4 K RON | |
| 15 | 15.EMDARS PROD SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 53,9 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 252 K RON | |
| 16 | 16.NADLAR EXPEDITION S.R.L.nou | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 53,7 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 74,3 K RON | |
| 17 | 17.ELICEH TRANS SRL▼ 7 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 53,6 %▲ 57 % | ▲ 57 % | 474,3 K RON | |
| 18 | 18.TRANSIOVIŢĂ SRLnou | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 53,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 3,5 K RON | |
| 19 | 19.LUCAGETON TRANS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 53,3 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 325,3 K RON | |
| 20 | 20.ADNIZAM TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 47,7 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 23,2 K RON | |
| 21 | 21.PAGEBO TRANS JUNIOR S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 47,2 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 43,4 K RON | |
| 22 | 22.RETICORA SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 46,8 %▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 704,5 K RON | |
| 23 | 23.MANOLITRANS SRLnou | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 45,9 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 14,3 K RON | |
| 24 | 24.DREDAT TRANS SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 45,6 %▲ 155,2 % | ▲ 155,2 % | 23,5 K RON | |
| 25 | 25.LILMAN TRANS S.R.L.nou | Sat Muchea, Comuna Silistea, Brăila | 44,5 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 2,7 K RON | |
| 26 | 26.NARCIS EXPRES S.R.L.nou | Sat Tătaru, Comuna Dudeşti, Brăila | 43,7 %▲ 236,4 % | ▲ 236,4 % | 4,5 K RON | |
| 27 | 27.TES CORNER INVEST SRLnou | Sat Cuza Vodă, Comuna Stăncuţa, Brăila | 42,4 %▲ 1.002,7 % | ▲ 1.002,7 % | 25,7 K RON | |
| 28 | 28.SORANOCARGO S.R.L.nou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 42,3 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | -93,1 K RON | |
| 29 | 29.ILVIJO TRANS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 41,9 %▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 143,4 K RON | |
| 30 | 30.VIORDANIS TRANSPORT SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,5 %▲ 57 % | ▲ 57 % | -499,1 K RON | |
| 31 | 31.ELGIFLOM TRANS SRL▼ 25 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 40,7 %▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 42,3 K RON | |
| 32 | 32.TEUSIM TRANS SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,1 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 154,9 K RON | |
| 33 | 33.MAVREL TRANS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 39,4 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 84,9 K RON | |
| 34 | 34.DEZIGUAL TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,8 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 46,4 K RON | |
| 35 | 35.ROTRYGG TAXI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 37 %▲ 1.184,5 % | ▲ 1.184,5 % | 37,1 K RON | |
| 36 | 36.DONKEY ROAD SRL▲ 26 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 36,3 %▲ 61 % | ▲ 61 % | 87 K RON | |
| 37 | 37.AVIMI SERV SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,2 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 4 mil. RON | |
| 38 | 38.MYGCARGO SPEDITION S.R.L.nou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 35,9 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 94,4 K RON | |
| 39 | 39.ZAREA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 35,8 %▲ 330,9 % | ▲ 330,9 % | 68 K RON | |
| 40 | 40.VIPETUD TRANS SRL▼ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,7 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 189,9 K RON | |
| 41 | 41.DORCHI COM SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 33,7 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 209,7 K RON | |
| 42 | 42.MIBATRANS SRL▼ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 33,6 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 35,8 K RON | |
| 43 | 43.GIL SI ADIMAR TRANS SRL▲ 44 | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 33,3 %▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 268,2 K RON | |
| 44 | 44.ROFANEL SERV SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,4 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 53,6 K RON | |
| 45 | 45.LA MARITEC SRL▼ 37 | Sat Latinu, Comuna Maxineni, Brăila | 31 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 46 | 46.MELIOR SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 31 %▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 199,2 K RON | |
| 47 | 47.KARINMAR TRANS SRL▲ 46 | Sat Oprişeneşti, Oraş Ianca, Brăila | 29,5 %▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 38,8 K RON | |
| 48 | 48.NEWCASILV TRANS SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 29,1 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 53,5 K RON | |
| 49 | 49.EUROTRANSPORT DE ROŞU DORINA&CO SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 29 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 3 K RON | |
| 50 | 50.FLORMARKRIS DISTRIBUTIE SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,8 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 51,1 K RON | |
| 51 | 51.TUDOCOZ COMIMEX SRL▲ 19 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 27,8 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 189,5 K RON | |
| 52 | 52.NOVLINA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 27,7 %▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 59 K RON | |
| 53 | 53.NOSTRA SPEDITION SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,4 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 116 K RON | |
| 54 | 54.GHIGAF LOGISTIC CONSULTING SRL▼ 30 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,2 %▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.PETHOLB TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,2 %▲ 184,2 % | ▲ 184,2 % | 299,1 K RON | |
| 56 | 56.LEKMIT SERVUS S.R.L.nou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 26,8 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 81,8 K RON | |
| 57 | 57.TUDANVIO TRANS SRL▼ 43 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,6 %▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 140,5 K RON | |
| 58 | 58.FOXNAV SRL▼ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,3 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 559 K RON | |
| 59 | 59.GEODANMAR TRADE SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 25,2 %▲ 155 % | ▲ 155 % | 48,9 K RON | |
| 60 | 60.BAROSALY CURIER SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,4 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 258,7 K RON | |
| 61 | 61.RUMSFELD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 23,9 %▲ 221,2 % | ▲ 221,2 % | 380,7 K RON | |
| 62 | 62.NISDERALI CONSTRUCT SRL▼ 34 | Sat Muchea, Comuna Silistea, Brăila | 23,1 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -130 K RON | |
| 63 | 63.TRUSTO VERITA CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 23 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 146 K RON | |
| 64 | 64.DANRADI COM SRLnou | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 22,3 %▲ 413,2 % | ▲ 413,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 65 | 65.INFILIO SRL▼ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,1 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 138,4 K RON | |
| 66 | 66.ROIFALNEL S.R.L.nou | Sat Surdila-Gaiseanca, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 22 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 2,8 K RON | |
| 67 | 67.SPONSOR COM SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,8 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -19,8 K RON | |
| 68 | 68.EXTIROSPED SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 21 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 211,6 K RON | |
| 69 | 69.PULSETRANS SRL▲ 50 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,8 %▲ 258 % | ▲ 258 % | 8,9 K RON | |
| 70 | 70.TRANS MIRAJ SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,5 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 6,2 K RON | |
| 71 | 71.STEFPEDITION SRL▼ 5 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 20,1 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 586,2 K RON | |
| 72 | 72.AUTOMILEN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 19,5 %▲ 204,4 % | ▲ 204,4 % | 112,1 K RON | |
| 73 | 73.KOZARA TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,5 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 130,8 K RON | |
| 74 | 74.FASONATU TRANS SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 18,7 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 10,1 K RON | |
| 75 | 75.BIVADINATA SRL▼ 16 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 17,9 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 392 K RON | |
| 76 | 76.ROLMIS TRANS SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 17,7 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 97,2 K RON | |
| 77 | 77.EMVAS COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 17,5 %▲ 233,6 % | ▲ 233,6 % | 119,1 K RON | |
| 78 | 78.PORT ROMANEL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,5 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 79 | 79.ERDERFAN TRANS SRL▼ 60 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 16,3 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 257,6 K RON | |
| 80 | 80.ONOMAR TRANS SRL▲ 37 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,1 %▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 12 K RON | |
| 81 | 81.MARIS TRAINING SRL▼ 61 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,8 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 24 K RON | |
| 82 | 82.TRANS STEROIV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,9 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 148,8 K RON | |
| 83 | 83.ROMNAV SA▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 5,2 mil. RON | |
| 84 | 84.TROESMIS TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 13,9 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 329 K RON | |
| 85 | 85.MIDOTRANS SRL▼ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,4 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 296,9 K RON | |
| 86 | 86.PROVIRAJ SRL▲ 25 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 13,2 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 51,3 K RON | |
| 87 | 87.FLORIN IMPEX COM SRL▲ 14 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 12,9 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 304 K RON | |
| 88 | 88.MIVALICOM SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 80,9 K RON | |
| 89 | 89.SIMPEDIL COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 12,6 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 17,2 K RON | |
| 90 | 90.TAFDOB TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 12,5 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | -28,9 K RON | |
| 91 | 91.CRAFRO TRANS S.R.L.▼ 64 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,9 %▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 251,5 K RON | |
| 92 | 92.REMESAN SRL▼ 31 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 11,6 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 640 K RON | |
| 93 | 93.HERCULES SAnou | Municipiul Brăila, Brăila | 11,6 %▲ 176,2 % | ▲ 176,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 94 | 94.CONSYBELLE SRLnou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 11,6 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 15 K RON | |
| 95 | 95.PETAGIF AGRO SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,4 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 947 K RON | |
| 96 | 96.NACLOS TRANS SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 11,4 %▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 11,4 K RON | |
| 97 | 97.PROMIRODEST TRANS SRL▼ 63 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,3 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | -70,6 K RON | |
| 98 | 98.LANVIS TRANS SRLnou | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 11 %▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 16,5 K RON | |
| 99 | 99.IRVY PRODCOM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 10,8 %▲ 118 % | ▲ 118 % | 231 K RON | |
| 100 | 100.ELMATSAM TRANS SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,6 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 52,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Brăila
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
518 firme · 619,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 168,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
16 firme · 95 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
6 firme · 56,2 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
18 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
9 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
47 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
62 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
140 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 4 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
40 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 701,2 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 225,2 K RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 174,9 K RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 79,8 K RON