Top 100 firme — Transport și depozitare, Brăila după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
159 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,2 %, iar liderul atinge 165,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIBOTOM TRANS SRLnou | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 165,3 %▲ 413.491 % | ▲ 413.491 % | 686,8 K RON | |
| 2 | 2.MOHTRANS SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 139,1 %▲ 1.439,9 % | ▲ 1.439,9 % | 112,1 K RON | |
| 3 | 3.BANIX CARGO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 112,6 %▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 116,6 K RON | |
| 4 | 4.BURSA DE MĂRFURI ŞI SERVICII BRĂILA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 105,5 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 12 K RON | |
| 5 | 5.SIMVAIO TRANS SRLnou | Sat Mihai Bravu, Comuna Victoria, Brăila | 99,8 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 10,3 K RON | |
| 6 | 6.LA MARITEC SRL▼ 1 | Sat Latinu, Comuna Maxineni, Brăila | 96,5 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 509,2 K RON | |
| 7 | 7.TRUSTO VERITA CONSULTING SRL▲ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 93,4 %▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 138,6 K RON | |
| 8 | 8.MARISKOK TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 75,9 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 833 RON | |
| 9 | 9.MIBATRANS SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 74,6 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 2,4 K RON | |
| 10 | 10.RIBEALDUM TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 71,5 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 81,8 K RON | |
| 11 | 11.ROCOLRIN TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 68,1 %▼ 34 % | ▼ 34 % | -328,5 K RON | |
| 12 | 12.BAROSALY CURIER SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 67,6 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 63,1 K RON | |
| 13 | 13.UTELMTRANS SRL▲ 17 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 67,1 %▲ 81 % | ▲ 81 % | 325,9 K RON | |
| 14 | 14.ADNIZAM TRANS SRL▲ 118 | Municipiul Brăila, Brăila | 65 %▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 257,1 K RON | |
| 15 | 15.ADMES TRANS SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 62,2 %▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 190 K RON | |
| 16 | 16.DORUMATI TRANS SRL▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,4 %▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 1,6 K RON | |
| 17 | 17.TRUCKRECOVERY SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 58,2 %▲ 216,1 % | ▲ 216,1 % | 95,8 K RON | |
| 18 | 18.ELGIFLOM TRANS SRLnou | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 57,9 %▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 151,1 K RON | |
| 19 | 19.FOXNAV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 56,5 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 377,8 K RON | |
| 20 | 20.DRON AUTO TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 55,5 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 921,9 K RON | |
| 21 | 21.DEZIGUAL TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 52,5 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 9,1 K RON | |
| 22 | 22.ERDERFAN TRANS SRL▲ 3 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 51,7 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | -122,2 K RON | |
| 23 | 23.MARIS TRAINING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 51,3 %▲ 65 % | ▲ 65 % | 93,9 K RON | |
| 24 | 24.NEWCASILV TRANS SRL▲ 44 | Municipiul Brăila, Brăila | 49,1 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 19,8 K RON | |
| 25 | 25.CARLEGO TRANS SRLnou | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 48,7 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 34,7 K RON | |
| 26 | 26.VIORDANIS TRANSPORT SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 46,4 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 16,2 K RON | |
| 27 | 27.RIAHIL TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 45,4 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 52,9 K RON | |
| 28 | 28.TRANS STEROIV SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 45,1 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 26,7 K RON | |
| 29 | 29.COLILAV TRANS SRLnou | Sat Zăvoaia, Comuna Zăvoaia, Brăila | 45 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 76,2 K RON | |
| 30 | 30.VIPETUD TRANS SRL▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,9 %▲ 20 % | ▲ 20 % | -105,8 K RON | |
| 31 | 31.REMESAN SRL▲ 11 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 44,3 %▲ 68 % | ▲ 68 % | 795,6 K RON | |
| 32 | 32.GEODOSOR TRANS SRL▼ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,2 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 185,7 K RON | |
| 33 | 33.TRANSTIM SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,1 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 43,4 K RON | |
| 34 | 34.NICOROVIN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 41,8 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 272,6 K RON | |
| 35 | 35.DUCOMAR PROD COM SRL▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,3 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | -9 K RON | |
| 36 | 36.IDERKER TRANS SRL▼ 30 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,1 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 4,6 K RON | |
| 37 | 37.CRISTMO LAND SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 39,6 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.KOZARA TRANS SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,6 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -7,7 K RON | |
| 39 | 39.ROADMONT SRLnou | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 38,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 3,9 K RON | |
| 40 | 40.MIDOTRANS SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,8 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 928,2 K RON | |
| 41 | 41.ALDVIN TRANS SRLnou | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 36,6 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 96,3 K RON | |
| 42 | 42.CAVMARIO TRANS SRL▼ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,5 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.INFILIO SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,4 %▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 41,3 K RON | |
| 44 | 44.TEUSIM TRANS SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,9 %▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 45,2 K RON | |
| 45 | 45.LAURFANAUTO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 35,7 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 64,4 K RON | |
| 46 | 46.PETAGIF AGRO SRL▼ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,6 %▲ 59 % | ▲ 59 % | 109,3 K RON | |
| 47 | 47.NELDAN EXPRESS SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,7 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 782 RON | |
| 48 | 48.STEFPEDITION SRL▼ 8 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 34,6 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 509,9 K RON | |
| 49 | 49.AVADUM TRANS SRLnou | Sat Spiru Haret, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 33,5 %▲ 1.147,1 % | ▲ 1.147,1 % | 1,6 K RON | |
| 50 | 50.PROMIRODEST TRANS SRL▼ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 33 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -39,5 K RON | |
| 51 | 51.TRANS CALVEMY SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 32,9 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 82 K RON | |
| 52 | 52.INADRIA TRANS SRL▲ 83 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,6 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 78,8 K RON | |
| 53 | 53.HENNING CONSTRUCT & SERVICE SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,1 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 83,7 K RON | |
| 54 | 54.DATEOTAX SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,7 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -34,7 K RON | |
| 55 | 55.GEGTRANS SRL▼ 2 | Sat Albina, Comuna Tichileşti, Brăila | 29,2 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 53,7 K RON | |
| 56 | 56.RECOFERT SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 29 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 16,1 K RON | |
| 57 | 57.APOGEUS GROUP SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 28,4 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 525,6 K RON | |
| 58 | 58.COSMAVER TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,3 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 100,3 K RON | |
| 59 | 59.PUNCOR TRANSPORT SRL▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 67,7 K RON | |
| 60 | 60.DONCRIMAD TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 27,7 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | -18,3 K RON | |
| 61 | 61.ELICEH TRANS SRL▼ 25 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 27,1 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 203,9 K RON | |
| 62 | 62.ADYGHEMI TRANS SRL▲ 35 | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 26,8 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 106,2 K RON | |
| 63 | 63.AVIMI SERV SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,4 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 64 | 64.GABTAEL TRANS SRLnou | Sat Florica, Comuna Rosiori, Brăila | 26,2 %▲ 473,6 % | ▲ 473,6 % | 17,8 K RON | |
| 65 | 65.GIL SI ADIMAR TRANS SRL▼ 8 | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 25,9 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 108,5 K RON | |
| 66 | 66.RANGE TRANS SRL▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,9 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.NORDSON S.R.L.nou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 25,5 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 83,1 K RON | |
| 68 | 68.TITI TRANS ALPIN SRL▲ 46 | Sat Muchea, Comuna Silistea, Brăila | 24,1 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 17,1 K RON | |
| 69 | 69.SUPERCARGO MARITIME SERVICES SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 24 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 450,7 K RON | |
| 70 | 70.PETHOLB TRANS SRL▼ 63 | Municipiul Brăila, Brăila | 23,3 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | -34,3 K RON | |
| 71 | 71.BIVADINATA SRL▼ 37 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 23,2 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 191 K RON | |
| 72 | 72.NEWFICUS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 22,9 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 78,9 K RON | |
| 73 | 73.BANIX CEREAL TRANS SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,7 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 214,5 K RON | |
| 74 | 74.ALYPRO SRL▼ 2 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 22,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 418,2 K RON | |
| 75 | 75.LEJER TRANS SRL▲ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -19,8 K RON | |
| 76 | 76.ESYSSERVICES SRL▼ 66 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,1 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 19,2 K RON | |
| 77 | 77.SONS AND MINEFA IMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,9 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 81,8 K RON | |
| 78 | 78.LEDAVIX TRANS SRL▼ 52 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,5 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 76,2 K RON | |
| 79 | 79.TRANS MIRAJ SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,2 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 23 K RON | |
| 80 | 80.IULVAL COURIER EXPRESS SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,8 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 197,7 K RON | |
| 81 | 81.MANOLITRANS SRLnou | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 19,1 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | -14,4 K RON | |
| 82 | 82.EMVAS COM SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 19 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 58,4 K RON | |
| 83 | 83.AMINICAR LOGISTIC TRANS SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 19 %▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | -282,2 K RON | |
| 84 | 84.FERMELE TUDOR VLADIMIRESCU S.R.L.▼ 81 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,9 %▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 16,4 K RON | |
| 85 | 85.IULVIG EXIM SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,6 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 81,5 K RON | |
| 86 | 86.IDAIMAC SRL▼ 17 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 18,4 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 288 RON | |
| 87 | 87.DRAGCO PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 18,1 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -131,7 K RON | |
| 88 | 88.EDIMARFLO SRL▼ 47 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,8 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -216,1 K RON | |
| 89 | 89.GEMICTUR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 17,7 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 73,8 K RON | |
| 90 | 90.DONKEY ROAD SRL▲ 12 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 17,4 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 41 K RON | |
| 91 | 91.BRAICAR SA▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,8 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -5,3 mil. RON | |
| 92 | 92.ROFANEL SERV SRL▲ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,5 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 25,8 K RON | |
| 93 | 93.VICTOBOBTRANS SRL▼ 58 | Sat Mihai Bravu, Comuna Victoria, Brăila | 16,5 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 84,3 K RON | |
| 94 | 94.ELPAVEN TRANS SRL▼ 75 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 15,6 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 127,3 K RON | |
| 95 | 95.RIANGOLE IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 15,6 %— | — | 37,1 K RON | |
| 96 | 96.SPONSOR COM SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,6 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 47,4 K RON | |
| 97 | 97.DORCHI COM SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,4 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 155,7 K RON | |
| 98 | 98.FASONATU TRANS SRL▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,6 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | -33,2 K RON | |
| 99 | 99.ATLAS SAnou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,4 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -311,1 K RON | |
| 100 | 100.AUTOMILEN SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,2 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | -7,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Brăila
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
518 firme · 619,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 168,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
16 firme · 95 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
6 firme · 56,2 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
18 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
9 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
47 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
62 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
140 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 4 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
40 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 701,2 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 225,2 K RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 174,9 K RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 79,8 K RON