Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Bistrița-Năsăud după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
353 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,2 %, iar liderul atinge 146,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VÎNCA AGRILACT SRL▲ 3 | Sat Sângeorzu Nou, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 146,4 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 276 K RON | |
| 2 | 2.TRANS-CAPA SRLnou | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 112,5 %▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 142,3 K RON | |
| 3 | 3.MARYKRYSTY-PAN S.R.L.nou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 112,1 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 18,3 K RON | |
| 4 | 4.CAN PROD COATING S.R.L.nou | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 101,5 %▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 8,7 K RON | |
| 5 | 5.VALDIALUC SRL▲ 59 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85,8 %▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.MEBO-RODNA SRL▲ 4 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 76,2 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 16,2 K RON | |
| 7 | 7.TERABIO PACK S.R.L.nou | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 65,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -8,8 mil. RON | |
| 8 | 8.AB METALTECH S.R.L.▲ 69 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,2 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 650 K RON | |
| 9 | 9.PRASCATRANS SRL▲ 2 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 56,4 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 39,2 K RON | |
| 10 | 10.SALIX SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,7 %▲ 1.408 % | ▲ 1.408 % | 262 K RON | |
| 11 | 11.TT WELDING INDUSTRIES S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,1 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 48,9 K RON | |
| 12 | 12.FERMA BUTUZA S.R.L.▲ 6 | Sat Tărpiu, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 54,9 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 17,7 K RON | |
| 13 | 13.AGROFARMZOO S.R.L.nou | Sat Sângeorzu Nou, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 53,2 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 137,5 K RON | |
| 14 | 14.CUPTORUL LU BUNA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,9 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | -101,5 K RON | |
| 15 | 15.MOBILIER MAIORCA SRL▲ 86 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,1 %▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 122,6 K RON | |
| 16 | 16.SEVASTIAN & BETRIEB SRL▲ 316 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 50,3 %▲ 220,1 % | ▲ 220,1 % | 44,5 K RON | |
| 17 | 17.COLORSTEEL DECOR SRL▲ 71 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 49,8 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 42 K RON | |
| 18 | 18.AGRAL COLINA SRL▲ 361 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,6 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 733,1 K RON | |
| 19 | 19.CRISTAV DELICII SRL▲ 33 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 48,5 %▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 42,4 K RON | |
| 20 | 20.TERDECOR MOB S.R.L.▲ 105 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 47,9 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 5,1 K RON | |
| 21 | 21.METROCOM-CAPITAL SRL▲ 365 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,2 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 97,5 K RON | |
| 22 | 22.ZIG ZAG GLASS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,1 %▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 9,7 K RON | |
| 23 | 23.INDEMINAREA CONSTRUCT YND SRLnou | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 46 %▲ 355,1 % | ▲ 355,1 % | 237 K RON | |
| 24 | 24.AUTOMATIZARI INDUSTRIALE IMAT SRL▲ 268 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,7 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 658,4 K RON | |
| 25 | 25.NORD AGROLAND S.R.L.▲ 89 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,5 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 314,2 K RON | |
| 26 | 26.PLACO MOLY S.R.L.▲ 155 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,1 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 50,1 K RON | |
| 27 | 27.DARIA MONTAJ SERVIS S.R.L.nou | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 44,4 %▲ 260,3 % | ▲ 260,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.FOSLUI PETRU INVEST S.R.L.nou | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 43,5 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 16,6 K RON | |
| 29 | 29.RAUL NORD SRL▲ 109 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 43,1 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 392,5 K RON | |
| 30 | 30.TREI BOI S.R.L.nou | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -165,5 K RON | |
| 31 | 31.TRUVIOS CENTER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 46,9 K RON | |
| 32 | 32.REMEDY TOOLS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,3 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 51,6 K RON | |
| 33 | 33.ARTA SI TRADITII SRL▲ 358 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 41,2 %▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 347,7 K RON | |
| 34 | 34.EUROMILLING RS SRL▲ 2 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,7 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 35 | 35.GEZEPAL SRL▲ 69 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 40,5 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | -66 K RON | |
| 36 | 36.WHITE BALANCE S.R.L.▲ 70 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,7 %▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 146,8 K RON | |
| 37 | 37.TRICORAMA PRINT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,5 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 247,5 K RON | |
| 38 | 38.MIR SERV DIVERT SRL▼ 31 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,2 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 24 K RON | |
| 39 | 39.PANSTARNELU S.R.L.▼ 34 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 39,2 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 273,2 K RON | |
| 40 | 40.VENUS GALAXY SRL▼ 31 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 38,4 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 89,6 K RON | |
| 41 | 41.RIN ROMULI S.R.L.nou | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 38,4 %▲ 92 % | ▲ 92 % | 202,5 K RON | |
| 42 | 42.TEHNOSINCRON SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,3 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 247,4 K RON | |
| 43 | 43.RHODODENDRON SRL▲ 262 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 38,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 114,8 K RON | |
| 44 | 44.GDT BISTRITA SRL▼ 27 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 38,1 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 860,4 K RON | |
| 45 | 45.BACHIS SRL▲ 50 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,5 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 137,4 K RON | |
| 46 | 46.AFRODITA & MELIHATA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,6 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 528,9 K RON | |
| 47 | 47.ONE PRINTING S.R.L.nou | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 36,1 %▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 28,5 K RON | |
| 48 | 48.MASTER PROD SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,1 %▲ 333,5 % | ▲ 333,5 % | 187,5 K RON | |
| 49 | 49.KMC COLORS S.R.L.▲ 102 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 35,4 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 18,4 K RON | |
| 50 | 50.EMITIMY PLAST SRL▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,6 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 6,2 K RON | |
| 51 | 51.DOTAPAN S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 34,5 %▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -82,5 K RON | |
| 52 | 52.KARAMEL STAR S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 34,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -31,5 K RON | |
| 53 | 53.PYRAMYDA COMPUTERS SRL▲ 256 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 719,4 K RON | |
| 54 | 54.RALF CORPORATION SRL▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,8 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 127,9 K RON | |
| 55 | 55.VIVA PAN EXCLUSIV S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,5 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 271,5 K RON | |
| 56 | 56.RSWELDING SRL▲ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,7 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 81,8 K RON | |
| 57 | 57.ELYANA TYM ELYAS S.R.L.nou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 32,7 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 149,6 K RON | |
| 58 | 58.DARISEB MARMURA S.R.L.▲ 13 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 32,4 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 541,4 K RON | |
| 59 | 59.DINUŢA-FARM SRL▲ 24 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 32 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 286,3 K RON | |
| 60 | 60.GIVIAN DELICEPAN SRL▼ 35 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 32 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.CONTACT-NORD COM SRL▲ 79 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 31,6 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 632,3 K RON | |
| 62 | 62.NICOFLOR SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 31,6 %▲ 177,2 % | ▲ 177,2 % | 143,5 K RON | |
| 63 | 63.YDAYRA PAPER S.R.L.▼ 57 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,4 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 15,3 K RON | |
| 64 | 64.NIGARUS FOREST S.R.L.nou | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,1 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 57,5 K RON | |
| 65 | 65.OZONPLAST S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,8 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 26,3 K RON | |
| 66 | 66.MARMOFLEX SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 29,8 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 730 RON | |
| 67 | 67.ALLINOX INNOVATION S.R.L.▲ 316 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 29,6 %▲ 130,1 % | ▲ 130,1 % | 694,8 K RON | |
| 68 | 68.ANTODUTI COM SRL▲ 7 | Sat Orheiu Bistriţei, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 29,1 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.SERVICII BISTRITENE SRL▲ 23 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 28,7 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 70 | 70.OPTINS SERVICES S.R.L.nou | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 28,7 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 444,2 K RON | |
| 71 | 71.NOVA STILEX SRL▼ 10 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,2 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1 mil. RON | |
| 72 | 72.LEX FENSTER COMPANY SRL▲ 19 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 28,1 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 64,5 K RON | |
| 73 | 73.CREATIV ONIRAUL SERVICE S.R.L.nou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 28,1 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 4,1 K RON | |
| 74 | 74.ROYALPLAST SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 196,6 K RON | |
| 75 | 75.OMNE OPUS SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,8 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 78,2 K RON | |
| 76 | 76.LACTO SINELLI S.R.L.▲ 35 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 27,7 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 77 | 77.FILDEŞ-ONYX SRL▲ 38 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 27,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 181,1 K RON | |
| 78 | 78.COSETTE STUDIO BY GRACE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,3 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 121,2 K RON | |
| 79 | 79.FAST DESIGN 2 PRINT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 47,3 K RON | |
| 80 | 80.INGREDIA EXPERT S.R.L.▲ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 2 mil. RON | |
| 81 | 81.DOLCE LIDER SRL▼ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 111,4 K RON | |
| 82 | 82.ECOMAR-BIO S.R.L.nou | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 26,9 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 50,9 K RON | |
| 83 | 83.CERAMICA-LEC SRL▲ 161 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 26,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 36,9 K RON | |
| 84 | 84.ERNIK FRUCT SRL▲ 108 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 26,6 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | -95,9 K RON | |
| 85 | 85.MASTER PROD INTERNATIONAL SRL▲ 109 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,5 %▲ 171,9 % | ▲ 171,9 % | 45,3 K RON | |
| 86 | 86.KOCSIS STONE SRL▼ 19 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,4 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 218,4 K RON | |
| 87 | 87.POPMATESTEEL S.R.L.▲ 11 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 26,2 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 57,6 K RON | |
| 88 | 88.RÎNZIȘ STAR S.R.L.▲ 44 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 25,7 %▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 545,6 K RON | |
| 89 | 89.ITALTEXTIL SARATA SRL▼ 15 | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,9 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 13,7 mil. RON | |
| 90 | 90.CASA CU PAINE.RO 2012 SRL▲ 86 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,9 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.RIPERGO DESIGNER S.R.L.nou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,7 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 3,8 K RON | |
| 92 | 92.AGRO HOLZ MIR SRL▲ 18 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 24,7 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 138,4 K RON | |
| 93 | 93.PROUTIL CREATIV S.R.L.▼ 51 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,1 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -69 K RON | |
| 94 | 94.PROD.COM. DUTU SRL▼ 80 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 23,9 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 915,8 K RON | |
| 95 | 95.MARECOM IMPEX SRL▲ 172 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 23,9 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 871,2 K RON | |
| 96 | 96.NEDEIAS GROUP S.R.L.▼ 38 | Sat Budus, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 23,8 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 97 | 97.CRISCICAI SRL▲ 120 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 23,5 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -71,8 K RON | |
| 98 | 98.FORVIGALUS INTERNATIONAL SRL▲ 70 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 23,5 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 232,2 K RON | |
| 99 | 99.STARPOLARIS SRL▼ 15 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 23,4 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 31,6 K RON | |
| 100 | 100.VACCAROTER TRANS S.R.L.▲ 109 | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 23,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 4,3 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Bistrița-Năsăud
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
6 firme · 830,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
16 firme · 777,5 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 618,7 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 551,4 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
117 firme · 508,6 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
2 firme · 349,1 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
6 firme · 265,8 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
41 firme · 209,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
13 firme · 166,2 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 163,7 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 157,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
140 firme · 144,9 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
12 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
43 firme · 104,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
19 firme · 93,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
26 firme · 92,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
108 firme · 81 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
12 firme · 79,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
37 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
25 firme · 59,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
8 firme · 55,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
10 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 46 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
33 firme · 43,6 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 39,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
19 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
11 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
4 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 28,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
31 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
12 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
10 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
17 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 16 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
4 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
56 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
42 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
8 firme · 10 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
17 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
15 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
2 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
3 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
2 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
28 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
18 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
8 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
3 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
14 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
6 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3211
Baterea monedelor
1 firme · 909,4 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
3 firme · 808 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
3 firme · 806,1 K RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 805,4 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
2 firme · 803,6 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
4 firme · 754,4 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 738,9 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 646,8 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 593,7 K RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 583,5 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
5 firme · 555,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 545,7 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
3 firme · 431,5 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
7 firme · 430,3 K RON
CAEN 2052
Fabricarea cleiurilor
1 firme · 394,9 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 390 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
5 firme · 377,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 332 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 323,1 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
2 firme · 318,6 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 311,6 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 270,6 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 264,1 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 253,5 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 251,3 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
4 firme · 245 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 240,9 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 232,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 198,1 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 197,1 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 186,5 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
3 firme · 177,9 K RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 168,5 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
3 firme · 166,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 150,4 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 127,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
4 firme · 123 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 117,3 K RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 96,4 K RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
1 firme · 94 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 89,8 K RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 72 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 61,6 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 58,1 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 35,9 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 26,3 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 18 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 5,9 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 3,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 2,1 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 168 RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 0 RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 0 RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
2 firme · 0 RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON